Справа 760/14796/22
Провадження №3-8027/23
03 липня 2023 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Криворот О.О., розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Управління патрульної поліції в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 372527 від 29.09.2022, ОСОБА_2 29.09.2022 о 13 год. 20 хв. в м. Києві по вул. В. Гетьмана, керуючи автомобілем марки «Мерседес» д.н.з. НОМЕР_1 , під час перестроювання не надав переваги в русі автомобілю марки «Форд» д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався в попутному напрямку в тій смузі, на яку він мав намір перестроюватися, внаслідок чого здійснив зіткнення з останнім та з автомобілем марки «Атаман» д.н.з. НОМЕР_3 , а автомобіль «Форд» по інерції здійснив зіткнення з автомобілем марки «Кіа» д.н.з. НОМЕР_4 , що призвело до механічних пошкоджень усіх транспортних засобів з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п. 10.3 ПДР України, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_2 в судове засідання з'явився, свою вину категорично заперечив.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, висновок експерта №29834/22-52 від 10.05.2023, суд, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до з наступного.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, свідків, потерпілих, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, 14.11.2022 по даній справі було призначено комплексну судову автотехнічну та транспортно-трасологічну експертизи. Згідно висновку експерта №29834/22-52 від 10.05.2023 дії водія автомобіля «Мерседес» НОМЕР_1 ОСОБА_2 стали причиною настання даної ДТП з технічної точки зору, не відповідали вимогам п.п. 2.3(б), 10.1, 10.3 ПДР України та стали причиною настання даної ДТП з технічної точки зору. В діях водія автомобіля «Мерседес» НОМЕР_1 ОСОБА_2 вбачається порушення п.п. 2.3(б), 10.1, 10.3 ПДР України, які перебувають у причинному зв'язку із даним зіткненням з технічної точки зору.
Відповідно до п.7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Оскільки на момент розгляду справи в суді минули строки притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, провадження по справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. 124 КУпАП та на підставі ст.ст. 38, 283, 284, 294 КУпАП, суд, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а провадження по справі закрити у зв'язку з закінченням строків притягнення його до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.О.Криворот