Рішення від 07.07.2023 по справі 480/6225/23

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2023 року Справа №480/6225/23

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Гелети С.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін у приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, і просить суд: визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії із 01.10.2020 на підставі нової довідки від 11.05.2023 №33/39-3974 про розмір грошового забезпечення на 27.09.2020 виданої Державною установою “ТМО МВС України по Сумській області”; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.10.2020 згідно виданої довідки від 11.05.2023 №33/39-3974 Державною установою “ТМО МВС України по Сумській області” про розмір грошового забезпечення станом на 27.09.2020 з врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, з урахуванням раніше виплачених сум.

Свої вимоги мотивує тим, що є пенсіонером органів внутрішніх справ та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області. Після звільнення отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Державна установа "Територіальне медичне об'єднання по Сумській області" МВС України підготувала нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку основного розміру пенсії. На звернення позивача до ГУ ПФУ в Сумській області з заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки відповідач відмовив у проведенні перерахунку. Вважає відмову провести перерахунок пенсії на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням додаткових його видів протиправною та зазначає, що відмова органу Пенсійного фонду України провести перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки порушує конституційні права та гарантії на належний соціальний захист.

Відповідач повідомлявся про розгляд даної справи належним чином, проте заяви про визнання позову чи відзив на позовну заяву в строки, передбачені статтею 261 КАС України, до суду не надав.

Згідно із ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без виклику осіб.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, судом встановлено наступне.

Матеріалами справи підтверджується, що позивач є пенсіонером, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Сумській області, отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Остання займана посада позивача була "Старший сержант поліції командир відділення оперативного взводу РМОП "Беркут", підпорядкованого УМВС України в Сумській області, що підтверджується протоколом про призначення пенсії (а.с. 24).

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 25.04.2023 по справі №480/2079/23 зобов'язано Державну установу "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Сумській області" скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 27.09.2020 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 р. N 865 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988" із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри усіх видів грошового забезпечення: розміру посадового окладу 2470 грн, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за стаж служби, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.10.2020 перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .

На виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 25.04.2023 по справі №480/2079/23 позивачу було державною установою МВС України "Територіальне медичне об'єднання по Сумській області" видано довідку від 11.05.2023 №33/39-3974 (далі - оновлена довідка) для перерахунку основного розміру пенсії з 01.10.2020 , яку було отримано відповідачем.

Матеріалами справи підтверджується, що на звернення позивача, яке було надіслано разом із оновленою довідкою, відповідач повідомив, що підстави для здійснення перерахунку відсутні, перерахунок пенсії проведений позивачу відповідно до чинного законодавства. На день розгляду звернення позивача інших нормативно-правових актів, зокрема, визначення структури грошового забезпечення, порядку чи механізму проведення перерахунків пенсій та виплати перерахованих коштів, Урядом не приймалося.

Надаючи оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначаються Законом №2262-ХІІ, частиною 3 статті 43 якого передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до положень ст. 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45), пунктом 1 якого передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 п. 5 Порядку № 45 в редакції постанови № 103 було передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

У додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

При цьому, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, по справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Тобто зміни, внесені Постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Втім, Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 та Постановою Верховного Суду від 12.11.2019, зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 визнані протиправними та нечинними, а Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18, залишеним без змін Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019 - визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103.

Окрім цього, суд зазначає, що 04.09.2019 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. N 804 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", якою постановлено: "Установити, що виплата пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із зазначеним Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) та перерахованих з 1 січня 2018 р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, заклади вищої освіти), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. N 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", здійснюється у 2019 році в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року", тобто визначено відповідний порядок виплати перерахованих сум підвищених пенсій, однак, суд зазначає, що названа постанова Кабінету Міністрів України не впливає на функціональний обов'язок відповідача зі складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та не встановлює інших умов та порядку для такого перерахунку.

До того ж, суд звертає увагу на те, що Верховний Суд у постанові від 12.11.2019, ухваленій у справі № 826/3858/18, вказав на відсутність у Кабінету Міністрів України права здійснювати розстрочку виплати перерахованої пенсії, оскільки системний аналіз статей 51, 52, 55, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" свідчить про те, що наявність у Кабінету Міністрів України права встановлювати порядок перерахунку пенсії не є тотожним та не визначає право встановлювати відстрочку або розстрочку виплати пенсії, тобто змінювати часові межі виплати.

Вказане узгоджується з висновком Верховного Суду, викладеним у рішенні від 17 грудня 2019 року, залишеному без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24 червня 2020 року, у справі № 160/8324/19.

Таким чином, у позивача як у особи, яка проходила службу в органах внутрішніх справ та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виникло право на перерахунок призначеної пенсії з 01.12.2019 з урахуванням усіх складових, які входили до грошового забезпечення на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Матеріалами справи підтверджується, що 30.04.2021 Державна установа МВС України "Територіальне медичне об'єднання по Сумській області" підготувала нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку основного розміру його пенсії, яку було надано Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області для здійснення перерахунку пенсії. Відповідно до цієї довідки посадовий оклад за прирівняною посадою поліцейського - командира відділення - встановлений у розмірі 1800 грн (а.с. 23 зворот. стор.).

Разом з тим, постановою від 23 вересня 2020 р. №865 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988" Кабінет Міністрів України затвердив зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988, відповідно до яких, зокрема, у позиції "Поліцейський (інспектор): патрульної поліції, поліції особливого призначення" розділу "Найменування посади" додатка 10 слово "(інспектор)" замінено словами "командир відділення".

Постанова Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 р. №865 набрала чинності 26.09.2020.

Відповідно до Додатку 10 до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988 розмір посадового окладу за посадою - поліцейський, командир відділення: патрульної поліції, поліції особливого призначення - встановлено у розмірі 2470 гривень.

На виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 25.04.2023 по справі №480/2079/23 позивачу було державною установою МВС України "Територіальне медичне об'єднання по Сумській області" видано довідку від 11.05.2023 №33/39-3974 для перерахунку основного розміру пенсії з 01.10.2020.

Таким чином, з 27.09.2020 розмір посадового окладу за посадою, прирівняною до тієї, яку обіймав позивач під час проходження служби, становить 2470 гривень. Відповідно, з 01.10.2020 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) позивач має право на обрахунок його пенсії, виходячи з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою з урахуванням розміру посадового окладу в сумі 2470 грн.

Право позивача на здійснення перерахунку та виплати пенсії з 01.10.2020 згідно зміненого посадового окладу з 27.09.2020 встановлено в межах розгляду справи як справи №480/2079/23 (на виконання рішення в якій було видано оновлену довідку), так і в межах справи №480/9487/21.

Так, судом в рішенні від 03.02.2022, залишеного без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду, по справі №480/9487/21 в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 було відмовлено, оскільки позивачем заявлялися вимоги про виготовлення Державною установою «Територіальне медичне об'єднання по Сумській області» відповідної довідки із врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2020 №865, у якій зазначити розмір посадового окладу за посадою командир відділення особливого призначення та всіх складових грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад - 2470,00 грн.; оклад за спеціальним званням прапорщика поліції 1000,00 грн.; надбавка за стаж служби в поліції (відсотків посадовою окладу з урахуванням за спеціальним званням) 35% - 1214,50 грн.; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (відсотків посадового окладу урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби) - 1873,80 грн.; премія (відсотків нарахованого грошового забезпечення) - 9389,5 грн.; усього 15947,82 грн. для здійснення з 01.12.2019 перерахунку основного розміру пенсії. Судом такі вимоги були визнані необґрунтованими, оскільки розміри посадових окладів встановлені згідно з додатком 10 до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 року № 865 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988", підлягають застосуванню саме з 26.09.2020 року. Відтак у Державній установі «Територіальне медичне об'єднання по Сумській області» були відсутні підстави для врахування при виготовленні оновленої довідки № 33/39-5 постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 року № 865 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988", оскільки постанова Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 року № 865 набрала чинності 26.09.2020 року, а попередня довідка № 33/39-5, не зважаючи на те, що вона була видана 30.04.2021 року, правомірно виготовлялася з урахуванням складових грошового забезпечення та їх розмірів станом на листопад 2019 року.

Суд зазначає, що позивач отримав відповідну довідку про складові грошового забезпечення станом на 27.09.2020 , а тому має право на перерахунок пенсії з 01.10.2020.

При цьому алгоритм дій, які повинні вчинити, зокрема головні управління Пенсійного фонду та уповноважені органи, які видають довідки, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не змінився.

Відповідно до п. 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із ч. ч. 2, 3 ст. 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

При цьому, обов'язок з перерахунку пенсії у пенсійного органу виникає після отримання ним належної довідки.

Наведені висновки суду узгоджуються з правовою позицією, викладеною в рішенні Верховного Суду від 17.12.2019 по зразковій справі № 160/8324/19, яке постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 залишено без змін.

Відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Тому відповідач, як державний орган, який зобов'язаний відповідно до ст. 19 Конституції України діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, зобов'язаний був відповідно до ст.ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45, здійснити такий перерахунок на підставі оновленої довідки.

Разом із тим, задоволенню не підлягають вимоги щодо визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови в перерахунку пенсії, враховуючи наступне.

Судом враховується, що відповідачем протиправно не здійснено відповідний перерахунок на підставі оновленої довідки, і саме така бездіяльність, а не дії, як помилково вважає позивач, не відповідає критеріям правомірності, визначених в ч.2 ст.2. Кодексу адміністративного судочинства України. Дії - це форма активної поведінки суб'єкта владних повноважень, що виражається у прийнятті рішень, вчиненні активних дій, що призводить до порушення прав позивача за захистом яких він звернувся до суду. При цьому, як встановлено судом, відповідачем взагалі не здійснено позивачу будь-яких перерахунків пенсії, про що зазначено вище.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне обрати належний захист порушеного права позивача та із врахуванням ст. 9 КАС України визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не здійснення з 01.10.2020 перерахунку пенсії згідно виданої оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача, а також зобов'язати відповідача провести з 01.10.2020 перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача та здійснити виплату перерахованої пенсії з урахуванням вже виплачених сум.

Стосовно клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду, суд відмовляє в його задоволенні, виходячи із наступного.

Згідно з частиною першою статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Наведена норма процесуального закону не є імперативною та передбачає право суду на власний розсуд, виходячи з фактичних обставин справи, приймати рішення про необхідність чи недоцільність у зобов'язанні суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення.

Вирішуючи питання щодо встановлення судового контролю суд враховує надані позивачем докази, особливості покладених на суб'єкта владних повноважень обов'язків згідно з судовим рішенням та його можливості ці обов'язки виконати без достатніх зволікань. У цій справі позивачем не обґрунтовано необхідність застосування заходів судового контролю, а у суду відсутні підстави вважати, що відповідач буде ухилятись від виконання судового рішення після набрання ним законної сили.

Враховуючи задоволення позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, відповідно до ст. 139 КАС України, суд вважає за необхідне відшкодувати позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача суму судового збору, сплачену позивачем при зверненні до суду.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо не здійснення з 01.10.2020 перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно довідки, виданої державною установою МВС України “Територіальне медичне об'єднання по Сумській області” від 11.05.2023 №33/39-3974 про розмір грошового забезпечення.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (м.Суми, вул..Пушкіна,1,і.к.21108013) провести з 01.10.2020 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , і.к. НОМЕР_1 ) згідно довідки, виданої державною установою МВС України “Територіальне медичне об'єднання по Сумській області” від 11.05.2023 №33/39-3974 про розмір грошового забезпечення, з урахуванням раніше проведених виплат.

У задоволенні інших вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , і.к. НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (м.Суми, вул..Пушкіна,1,і.к. 21108013) суму судового збору в розмірі 1073,60 грн.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.М. Гелета