07 липня 2023 року м. ПолтаваСправа № 440/7821/23
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Удовіченка С.О., розглянув у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області , Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування ршення, зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області , Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області в якому просить:
- визнати протиправним та незаконним дії Управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови в призначені пенсії за віком на пільгових умовах, у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу, що оформлено Рішенням Управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 07 квітня 2023 року, №163750022557.
- визнати протиправним та скасувати Рішення Управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 07 квітня 2023 року, №163750022557 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області зарахувати, ОСОБА_1 , до пільгового стажу роботи за Списком № 2 періоди роботи (на посадах електрозварник та електрогазозварник) з 16 липня 1984 року по 11 листопада 1985 року в « Полтавськом БМУ «Цивільбуд», з 11 листопада 1990 року по 01 червня 1991 року в Малому підприємстві «ТЕМП»; з 05 листопада 1991 року по 21 січня 2004 року та з 24 травня 2006 року по 30 листопада 2007 року в ДП «Полтавнафтогазгеологія».
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській.області призначити, ОСОБА_1 , пенсію за віком на пільгових умовах по Списку №2 на підставі частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з моменту права на її виникнення з 20.11.2022.
В обгрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач протиправно відмовив у призначенні пенсії, оскільки позивачем подано усі необхідні та достатні для цього документи.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 19 червня 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
28 червня 2023 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на позов. У відзиві відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував, вказуючи на правомірність рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 07 квітня 2023 року, №163750022557 про відмову у призначенні пенсії на пільгових умовах. Крім того, спірне рішення за принципом екстериторіальності прийнято Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
04 липня 2023 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області на позов. У відзиві відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував, вказуючи на їх безпідставність. Зазначив, що до пільгового стажу позивача зараховано усі періоди згідно наданих уточнюючих довідок, однак не зараховано період трудової діяльності періоди роботи (на посадах електрозварник та електрогазозварник) з 16 липня 1984 року по 11 листопада 1985 року в « Полтавськом БМУ «Цивільбуд», з 11 листопада 1990 року по 01 червня 1991 року в Малому підприємстві «ТЕМП»; з 05 листопада 1991 року по 21 січня 2004 року та з 24 травня 2006 року по 30 листопада 2007 року в ДП «Полтавнафтогазгеологія».
Відповідно до приписів статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), зокрема, справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
Дослідивши докази, суд встановив наступні обставини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся 30 березня 2023 року до Головного управління ПФУ в Полтавській області із заявою про призначення пенсії за віком.
До заяви ОСОБА_1 додав копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, копію паспорта, копію військового квитка, копію диплома, копію трудової книжки.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 07 квітня 2023 року № 163750022557 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.
Відмовляючи у призначенні пенсії на пільгових умовах Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області виходило з того, що в ОСОБА_1 відсутній необхідний пільговий стаж.
Згідно листа Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 17 травня 2023 року № 1600-0304-8/36796 ОСОБА_1 повідомлено, що у підтвердження періодів роботи, передбаченої пунктом 2 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування":
- з 01 серпня 1984 року по 31 серпня 1984 року,
- з 01 червня 1992 року по 06 квітня 2003 року,
- з 01 серпня 2003 року по 21 січня 2004 року,
- з 25 травня 2006 року по 30 листопада 2007 року,
відмовлено через відсутність відомостей про оплату праці за серпень 1984 року, відсутність відомостей про види виконуваних зварювальних робіт, відсутність даних про атестацію робочих місць за періоди роботи з 21 серпня 1992 року по 06 квітня 2003 року в Автотранспортному управлінні об'єднання "Полтаванафтогазгеологія" та Дочірньому підприємстві Національної акціонерної компанії "Надра України" "Полтавнафтогазгеологія", з 01 серпня 2003 року по 21 січня 2004 року та з 24 травня 2006 року по 30 листопада 2007 року в Полтавській нафтогазорозвідувальній експедиції по випробуванню свердловин Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України", перебування у відпустках без збереження заробітної плати.
Не погодившись із рішенням Головного управління Пенсійного фонду України ву Вінницькій області від 07 квітня 2023 року № 163750022557 щодо відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та доводам учасників справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 6 частини першої статті 92 Конституції України визначено, що основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
За правилами частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, з яким кореспондується обов'язок держави щодо його забезпечення. Реалізація цього обов'язку здійснюється органами державної влади відповідно до їх повноважень.
Підстави надання пенсії особам за віком на пільгових умовах визначені статтею 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09 липня 2003 року (надалі - Закон № 1058-IV).
За Преамбулою Закону №1058-IV цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Статтею 58 зазначеного Закону на Пенсійний фонд покладене керівництво та управління солідарною системою, збір, акумуляція та облік страхових внесків, призначення пенсії та підготовка документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішення питань, пов'язаних з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені Законом і статутом Пенсійного фонду.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", пунктом 7 частини першої статті 1 якого визначено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести реєстр застрахованих осіб Державного реєстру та виконувати інші функції, передбачені законом.
Пунктом 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону №1058-IV передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 114 Закону №1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.
Згідно з пунктом 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18 листопада 2005 року № 383, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2005 року за № 1451/11731, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.
Стаття 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05 листопада 1991 року № 1788-XII встановлює, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок № 637), основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів - трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Таким чином, у разі відсутності трудової книжки або відповідних записів - трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
З аналізу наведених норм вбачається, що наявність записів у трудовій книжці є достатнім і основним доказом підтвердження відповідного стажу роботи.
Відповідно до пункту 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5).
У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
За відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника (пункт 18 Порядку № 637).
Таким чином, головними умовами для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є досягнення відповідного віку, а також наявність відповідного стажу.
Записами у трудовій книжці НОМЕР_1 підтверджено, що ОСОБА_1 у період:
- з 16 липня 1984 року по 11 листопада 1985 року працював електрозварником 3 розряду в Полтавського БМУ "Цивільбуд",
- з 11 листопада 1990 року по 01 червня 1991 року працював електрозварником в Малому підприємстві "ТЕМП",
- з 05 листопада 1991 року по 30 квітня 1992 року працював електрозварником в ДП "Полтавнафтогазгеологія",
- з 01 травня 1992 року по 21 січня 2004 року працював електрогазозварником в ДП "Полтавнафтогазгеологія",
- з 24 травня 2006 року по 30 листопада 2007 року працював електрогазозварником в ДП "Полтавнайфтогазгеологія".
Згідно Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року № 1173, що був чинними на період роботи позивача професія "Електрозварник" відноситься до професії, що даєправо на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Згідно Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року № 16 роботи позивача по професії "Електрозварник" відноситься до професії, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Крім того, згідно листа Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 17 травня 2023 року № 1600-0304-8/36796 ОСОБА_1 зараховано пільгового періоду, періоди роботи з 16 липня 1984 року по 31 липня 1984 року, з 01 вересня 1984 року по 11 листопада 1985 року та з 07 квітня 2003 року по 31 липня 2003 року.
Як випливає з довідки ДП "Полтавнафтогазгеологія" від 25 серпня 2022 року № 1-9/12-19/257 ОСОБА_1 працював повний робочий день в Полтавській авторемонтній майстерні Автотранспортного підприємства об'єднання "Полтавнафтогазгеологія" і за період з 05 листопада 1991 року по 30 квітня 1992 року виконував зварювання апаратів вузлів та конструкцій у всіх просторових положеннях зварного шва вручну, контактної та точечної зварки не виконував за професією електрозварник і за період з 01 травня 1992 року по 21 серпня 1992 року на посаді електрогазозварник, що передбачена Списком 2 розділу XXXII загальні професії - код КП - підстава ПРМ СРСР від 22 серпня 1956 року № 1173.
Згідно довідки ДП "Полтавнафтогазгеологія" від 25 серпня 2022 року № 1-9/12-19/258 ОСОБА_1 працював повний робочий день в Автотранспортному підприємстві Полтавнафтогазгеологія" ДП НАК "Надра України" та Полтавській нафтогазорозвідувальній експедиції по випробуванню свердловин ДП НАК "Надра України" і за період з 22 серпня 1992 року по 09 вересня 2002 року виконував зварювання апаратів вузлів та конструкцій у всіх просторових положеннях зварного шва вручну, контактної та точеної зварки не виконував (характер виконаних робіт) за професією електрогазозварник. За період з 10 вересня 2002 року по 31 липня 2003 року працював на посаді електрогазозварник. За період з 01 серпня 2004 року по 21 січня 2004 року працював на посаді електрогазозварник автотранспортного цеху. За період з 24 травня 2006 року по 13 листопада 2007 року працював на посаді електрогазозварника в цеху ремонту автомобілів і за період з 14 листопада 2007 року по 30 листопада 2007 року на посаді електрозварника дільниці з ремонту автомобілів. Передбачено Списком 2 розділу XXXII загальні професії - електрозварники зайняті різанням та ручним зварюванням.
Крім того, згідно вищевказаної довідки атестація робочих місць проведена згідно наказу № 82 від 07 квітня 2003 року.
У свою чергу, основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між роботодавцем і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах.
Непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць власником підприємства не може бути підставою для відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Відповідальність за непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць покладається на власника підприємства, а не працівника. При цьому контролюючу функцію у відносинах щодо проведення атестації робочих місць на підприємстві виконує держава в особі відповідних контролюючих органів, а не працівник.
Аналогічна позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 19 лютого 2020 у справі №520/15025/16-а.
Як вказано в пункті 11 Порядком підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 10 листопада 2006 року №18-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України від 24 листопада 2006 року за №1231/13105 для підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу роботи для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, до заяви додаються, зокрема, документи (за наявності), видані архівними установами, зокрема: довідка про заробітну плату, копії документів про проведення атестації робочих місць; копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області передчасно прийнято рішення від 07 квітня 2023 року № 163750022557.
Враховуючи встановлені в ході розгляду справи обставини, суд приходить до висновку про необхідність визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 07 квітня 2023 року № 163750022557 щодо відмови в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.
Стосовно вимоги позивача визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови у призначенні пенсії, суд зазначає, що саме рішенням від 07 квітня 2023 року № 163750022557 про відмову у призначенні пенсії на пільгових умовах порушені права позивача, а тому у цій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають.
При цьому, суд приходить до висновку про необхідність зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області зарахувати, ОСОБА_1 , до пільгового стажу роботи за Списком № 2 періоди роботи (на посадах електрозварник та електрогазозварник) з 16 липня 1984 року по 11 листопада 1985 року в Полтавськом БМУ «Цивільбуд», з 11 листопада 1990 року по 01 червня 1991 року в Малому підприємстві «ТЕМП»; з 05 листопада 1991 року по 21 січня 2004 року та з 24 травня 2006 року по 30 листопада 2007 року в ДП «Полтавнафтогазгеологія».
Щодо позовної вимоги зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській.області призначити, ОСОБА_1 , пенсію за віком на пільгових умовах по Списку №2 на підставі частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з моменту права на її виникнення з 20 листопада 2022 року, суд зазначає наступне.
За своєю правовою природою, відповідно до норм чинного законодавства, повноваження відповідача щодо зарахування страхового стажу / призначення та перерахунку пенсії є дискреційним повноваженням та виключною компетенцією уповноваженого органу.
Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених проектом нормативно-правового акта.
Отже, дискреційне право органу виконавчої влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним, розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків.
Наділивши державні органи та осіб, уповноважених на виконання функцій держави дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному органу держави та особам уповноважених на виконання функцій держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення.
Згідно Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11 березня 1980 року на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Аналіз норм Кодексу адміністративного судочинства України свідчить про те, що завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень, оскільки ключовим його завданням є здійснення правосуддя.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню, з огляду на втручання в дискреційні повноваження відповідачів та виходять за межі завдань адміністративного судочинства.
Однак, враховуючи те, що в ході розгляду справи суд дійшов висновку щодо протиправності в частині оскаржуваного рішення, суд з метою повного та належного захисту прав позивача, вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 30 березня 2023 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Таким чином позов підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (частина третя статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України).
Керуючись статтями 6-9, 72-77, 139, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позов ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код ЄДРПОУ 13967927), Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 13322403, вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця) про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 07 квітня 2023 року № 163750022557 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області зарахувати, ОСОБА_1 , до пільгового стажу роботи за Списком № 2 періоди роботи (на посадах електрозварник та електрогазозварник) з 16 липня 1984 року по 11 листопада 1985 року в Полтавськом БМУ "Цивільбуд", з 11 листопада 1990 року по 01 червня 1991 року в Малому підприємстві "ТЕМП"; з 05 листопада 1991 року по 21 січня 2004 року та з 24 травня 2006 року по 30 листопада 2007 року в ДП "Полтавнафтогазгеологія".
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 30 березня 2023 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 536,80 грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.О. Удовіченко