Ухвала від 14.12.2022 по справі 640/22002/22

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 грудня 2022 року м. Київ № 640/22002/22

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Маруліна Л.О., ознайомившись із позовною заявою та поданими до неї матеріалами

за позовомОСОБА_1

доДарницького районного у місті Києві територіального центру комплектування та соціальної підтримки

провизнання протиправним та скасування наказу, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Дарницького районного у місті Києві територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ начальника Дарницького районного у м. Києві територіальний центр комплектування та соціальної підтримки в частині призову на військову службу та зарахування до списків особового складу військової частини № НОМЕР_1 (по стройовій частині) № 9 від 28.02.2022 року солдата - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ЄДРПОУ- НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 , на посаду водія-кранівника автомобільного відділення взводу матеріально-технічного забезпечення, НОМЕР_3, на всі види забезпечення і призначення з 28.02.2022 року.

Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно з пунктами 2, 4, 8 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

З прохальної частини позовної заяви судом встановлено, що позивачем заявлено позовні вимоги про скасування наказу начальника Дарницького районного у м. Києві територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Разом з тим, визначаючи суб'єктний склад учасників справи, позивачем зазначено відповідачем Дарницький районний у м. Києві територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Таким чином, позивачем має бути надано суду уточнену позовну заяву в якій необхідно зазначити належний склад учасників справи відповідно до прохальної частини позову, або уточнити прохальну частину позовної заяви в частині суб'єкта владних повноважень, до якого заявлено такі вимоги.

Крім того, з матеріалів, долучених до позову судом встановлено відсутність копії оспорюваного наказу, який, зокрема, позивач не просить суд витребувати.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно або подати вказаний доказ, або подати до суду відповідне клопотання про їх витребування.

Зокрема, відповідно до пункту 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до частини п'ятої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Таким чином, оскільки позивач звернувся із цим позовом 08.12.2022 року, в той час, як просить визнати протиправним та скасувати наказ, датований 28.02.2022 року.

Отже, строк звернення до суду із цим позовом сплив 29.03.2022 року, про поновлення якого позивач у позовній заяві або шляхом подання заяви про поновлення пропущеного строку, не просить.

Відповідно до частини першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Позивачем пропущено місячний строк звернення до суду, проте, до позовної заяви не додано заяви про поновлення строку звернення до суду.

З огляду на вищевикладене, позивачу необхідно протягом десяти днів звернутися до суду із заявою про поновлення строку звернення до суду з урахуванням висновків, викладених судом у цій ухвалі.

Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Таким чином, суд роз'яснює позивачу, що недоліки позовної заяви підлягають усуненню шляхом подання до суду уточненої позовної заяви, в якій уточнити або позовні вимоги у відповідності до кількісного складу відповідачів, визначеного у позовній заяві, або уточнити склад відповідачів відповідно до заявлених позовних вимог (у відповідній кількості примірників для суду та учасників справи) та заяви про поновлення строку звернення до суду.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків протягом десяти днів з моменту отримання ухвали.

Згідно з частиною третьої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з моменту отримання ухвали.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала, відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Л.О. Маруліна