Справа № 560/5390/23
іменем України
05 липня 2023 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Божук Д.А. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області , Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся в суд з позовом, в якому просить:
1. Визнати у листі Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області № 2200-0304-8/16819 від 07.03.2023 протиправним висновок щодо відсутності підстав для призначення (переведення) ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 28 лютого 2023 року, яким ОСОБА_1 відмовлено у переведенні з пенсії за віком згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу".
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби період проходження військової служби в армії з 11.05.1977 по 18.05.1980.
4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби період роботи в органах місцевого самоврядування на посаді голови Печеської сільської ради з 04.07.2001 року по 12.04.2006 року та на посаді старости с.Печеськи Лісогринівецької сілської Ради з 24.05.2016 року по 24.11.2020 року.
5. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити та виплачувати ОСОБА_1 з 20.02.2023 року пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу " № 3723-ХІІ в розмірі 60 відсотків від заробітку зазначеного у довідках Лісогринівецької селищної ради «Про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця ( посадовий оклад, вислуга, ранг, надбавка за вислугу років) № 8 від 17.02.2023 та Довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця ( за будь які 60 календарних місяців підряд перед зверненням на пенсію) № 7 від 17.02.2023.
В обґрунтування позовних вимог вказує, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області позивачу відмовлено у переведенні на пенсію по за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». При цьому, до стажу державної служби не зараховано період проходження військової служби в армії з 11.05.1977 по 18.05.1980; період роботи в органах місцевого самоврядування на посаді голови Печеської сільської ради з 04.07.2001 по 12.04.2006 та період роботи на посаді старости с. Печеськи Лісогринівецької сільської ради з 24.05.2016 по 24.11.2020. Позивач вважає таке рішення пенсійного органу протиправним, оскільки має необхідний стаж роботи на посадах, віднесених до категорії державних службовців, та, як наслідок, має право на призначення пенсії за віком відповідно до вимог ст. 37 Закону України "Про державну службу" №3723.
Ухвалою суду від 07.04.2023 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області подало до суду відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Також вказує на відсутність підстав для зарахування до стажу державної служби періоду проходження позивачем строкової служби з 11.05.1977 по 18.05.1980, оскільки згідно ст. 3 Закону № 889 його дія не поширюється, зокрема, на народних депутатів, посадових осіб місцевого самоврядування, військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до закону, осіб рядового і начальницького складу правоохоронних органів та працівників інших органів, яким присвоюються спеціальні звання, якщо інше не передбачено законом, працівників патронатних служб. Разом з тим, з 04.07.2001, у зв'язку із набранням чинності Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», посади місцевих рад та їх виконавчих комітетів віднесені до відповідних категорій посадових осіб місцевого самоврядування, а не до відповідних категорій посад державних службовців, тому періоди роботи в органах місцевого самоврядування на посаді голови Печеської сільської ради з 04.07.2001 по 12.04.2006 та на посаді старости с. Печеськи Лісогринівецької сільської ради з 24.05.2016 по 24.11.2020 року не зараховуються.
Станом на 01.05.2016 стаж роботи позивача на державній службі становив 8 років 6 місяців 23 дні (з 10.12.1992 по 04.07.2001), що не відповідає вимогам статті 37 Закону №3723-ХІІ щодо права особи на призначення пенсії державного службовця.
Ухвалою суду від 27.04.2023 залучено Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області як другого відповідача у справі.
Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області подало до суду відзив на позовну заяву, у якому просить у задоволенні позову відмовити. Зазначає, що станом на 01.05.2016 позивач не працював на посаді державної служби. Підставою відмови у переведенні позивача на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» є відсутність 20 річного стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців станом на 01.05.2016.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду в Хмельницькій області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV.
Згідно військового квитка серії НОМЕР_1 , позивач з 11.05.1977 по 18.05.1980 проходив службу у Радянській Армії.
Відповідно до записів трудової книжки колгоспника № НОМЕР_2 та трудової книжки серії НОМЕР_3 позивач: з 10.12.1992 по 12.04.2006 працював на посаді сільського голови Печеськівської сільської ради; з 24.05.2016 по 24.11.2020 позивач обраний старостою села Печеськи;
-10.04.1994 присвоєно 10 ранг державного службовця;
-16.02.2005 присвоєно 8 ранг державного службовця.
20.02.2023 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".
До заяви були додані, зокрема, довідки Лісовогринівецької сільської ради від 17.02.2023 про складові заробітної плати № 7 (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) та №8 (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років станом на 01.08.2022) для призначення пенсії .
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 28.02.2023 №1157/03-16 відмовлено ОСОБА_1 в перерахунку пенсії у зв'язку із переходом із пенсії за віком згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” на пенсію за віком згідно Закону України “Про державну службу”.
Вказано, що на одержання пенсії державних службовців, згідно статті 37 Закону № 3723-ХІІ мають право чоловіки, які досягай віку 62 роки;
- мають страховий стаж роботи: чоловіки - 35 років;
- не призначали пенсію відповідно до Закону № 3723-XII;
- на день набрання чинності Законом № 889-VIII займають посади державної служби та мають не менше 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону № 3723-ХІІ та актами КМУ, або
- на день набрання чинності Законом № 889-VІІІ мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону № 3723-ХІІ та актами КМУ, незалежно від факту роботи на державній службі.
В ході розгляду заяви з доданими до неї документами було встановлено, що заявник з 10.12.1992 по 12.04.2006 працював сільським головою Печеськівської сільської ради і з 24.05.2016 по 24.11.2020 старостою села Печеськи Лісовогринівецької сільської ради. Виходячи із вищенаведеного, станом на 1 травня 2016 обіймана ОСОБА_1 посада не віднесена до категорії посад державної служби, тобто на момент набрання чинності Законом № 889-VІІІ він не обіймав посади державної служби в державному органі, а тому права на перехід на пенсію по віку відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ не має.
Листом головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 07.03.2023 №2200-0304-8/16819 позивача повідомлено, що станом на 01.05.2016 стаж роботи позивача на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби становить 8 років 6 місяців 23 дні (з 10.12.1992 по 04.07.2001), що не є достатнім для призначення пенсії за віком відповідно до Закону №889. Зазначено, що з 04.07.2001 набрав чинності Закон України від 07.06.2001 № 243-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування» , відповідно до якого посади місцевих рад та їх виконавчих комітетів віднесені до відповідних категорій посадових осіб місцевого самоврядування, а не до відповідних посад державних службовців.
Враховуючи наведене, періоди роботи в органах місцевого самоврядування з 04.07.2001 не зараховуються до спеціального стажу для визначення права на пенсію за нормами Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ, відповідно і не враховується заробітна плата за період роботи в органах місцевого самоврядування. З огляду на зазначене, зарахувати періоди роботи з 04.07.2001 по 12.04.2016 на посадах голови сільської ради та старости с. Печеськи Лісогринівецької сільської ради, як роботу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби немає підстав.
Цим же листом позивача повідомлено, що рішенням від 28.02.2023 йому відмовлено у переведенні на пенсію за віком, згідно Закону № 889 з врахуванням довідок про заробітну плату від 17.02.203 №7 та №8, виданих Лісогринівецькою сільською радою, оскільки у позивача відсутній як 10-річний та і 20-річний стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.
Відповідно до пункту 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 229, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIIIобчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII.
Згідно пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року №889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Згідно ст. 46 Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року №889-VIII визначені особливості стажу державної служби, зокрема у частині 2 зазначено, що до стажу державної служби зараховуються, зокрема, час перебування на посадах, на яких присвоюються військові та спеціальні звання.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року №283 затверджено Порядок обчислення стажу державної служби (далі - Порядок).
Згідно абз. 5 п. 3 Порядку до стажу державної служби включається також час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях.
Також, згідно з частиною 1 статті 2 закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" №2232-XII, військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Статтею 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" №2011-XIIзазначено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Отже, період проходження позивачем строкової військової служби в період з 11.05.1977 по 18.05.1980 зараховується до стажу державної служби.
Згідно з пунктом 2 Порядку №283, до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" №2493-III від 07.06.2001, в органах місцевого самоврядування встановлюються такі категорії посад, зокрема: четверта категорія - посади голів постійних комісій з питань бюджету обласних, Київської та Севастопольської міських рад (у разі коли вони працюють у раді на постійній основі), керівників управлінь і відділів виконавчого апарату обласних, Севастопольської міської та секретаріату Київської міської рад, секретарів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад, заступників міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) голів з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів, директорів, перших заступників, заступників директорів департаментів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад, міських (міст районного значення) голів, селищних і сільських голів, посади заступників голів районних рад.
Порядок №283 втратив чинність у зв'язку із затвердженням 25.03.2016 постановою № 229 Кабінету Міністрів України нового Порядку обчислення стажу державної служби.
Згідно з п. 4 Порядку №229 до стажу державної служби зараховується, зокрема, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Також, у пункті 4 частини 2 статті 46 Закону України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015 визначено, що до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Таким чином, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», входить до стажу державної служби.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 26 червня 2018 року по справі №735/939/17.
Враховуючи наведене, періоди роботи позивача в органах місцевого самоврядування підлягають зарахуванню до стажу державної служби. Отже, періоди роботи позивача з 04.07.2001 по 12.04.2006 та з 24.05.2016 по 24.11.2020 зараховуються до спеціального стажу для визначення права на пенсію за нормами Закону України «Про державну службу»
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 26 червня 2018 року по справі №735/939/17.
Суд зазначає, що пенсійним органом повідомлено позивача про те, що стаж державної служби станом на 01.05.2016 становить 8 років 6 місяців 23 дні (з 10.12.1992 по 04.07.2001).
При цьому відповідачем не зараховано до стажу період проходження військової служби з 11.05.1977 по 18.05.1980, а також періоди роботи з 04.07.2001 по 12.04.2006 та з 24.05.2016 по 24.11.2020 в органах місцевого самоврядування.
Як наслідок, слід зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати до стажу державної служби вказані періоди.
Стосовно інших позовних вимог, суд зазначає наступне.
Відповідно до частин 1 статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Отже, до 1 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ) право на пенсію державного службовця мали особи, які:
а) досягли певного віку та мають передбачений законодавством страховий стаж;
б) мали стаж державної служби не менш як 10 років, та на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців; а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Після 1 травня 2016 року, відповідно до статті 90 Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
При цьому законодавством визначено певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ.
Так, відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом (тобто, 01.05.2016) займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Попереднього Закону та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно із пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статті 25 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Тобто, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року №889-VІІІ передбачено, що за наявності у особи станом на 1 травня 2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 1 травня 2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» № 889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Вказане узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 у справі № 822/524/18, у постанові Верховного Суду від 02.04.2020 у справі № 687/545/17.
У позивача (враховуючи відомості трудової книжки та призначення пенсії за віком) наявний необхідний вік та страховий стаж, передбачений абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Однак на дату набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року №889-VІІІ позивач не працював на посаді, віднесеній до категорій посад державних службовців.
Стаж державної служби станом на 01.05.2016, враховуючи самостійно зарахований пенсійним органом, та той, який підлягає зарахуванню за рішенням суду, становить орієнтовно 16 років та 4 місяці (з 11.05.1977 по 18.05.1980 та з 10.12.1992 по 12.04.2006).
Стаж роботи з 24.05.2016 по 24.11.2020 у спірному випадку не має правового значення для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ (оскільки таке право зберігається для осіб, які на день набрання чинності Законом № 889-VІІІ не займають посаду державної служби, проте мають не менш як 20 років такого стажу).
Отже, з врахуванням відсутності у позивача станом на 01 травня 2016 року 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та враховуючи, що станом на 01 травня 2016 року позивач не працював на посаді, віднесеній до посад державних службовців, суд приходить до висновку, що позивач не має права на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», тому рішення від 27.02.2023 Головного управління Пенсійного фонду України в Волинській області є правомірним.
Водночас, лист Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області є лише повідомленням про прийняте рішення, а не відмовою у призначенні пенсії. Тому у цій частині позовні вимоги також не підлягають задоволенню.
Як наслідок, не підлягають задоволенню позовні вимоги про зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити ОСОБА_1 пенсію державного службовця за віком відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу».
Враховуючи наведене, позовні вимоги слід задовольнити частково.
Позивач сплатив судовий збір у розмірі 1073,60 гривень, тому ці витрати згідно з ч.1 ст.139 КАС України слід присудити на його користь.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не зарахування до стажу державної служби ОСОБА_1 періодів проходження строкової служби у лавах Радянської Армії з 11.05.1977 по 18.05.1980, а також роботи в органах місцевого самоврядування на посаді голови Печеської сільської ради з 04.07.2001 по 12.04.2006 та на посаді старости с. Печеськи Лісогринівецької сільської ради з 24.05.2016 по 24.11.2020.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 періоди проходження строкової служби у лавах Радянської Армії з 11.05.1977 по 18.05.1980, а також роботи в органах місцевого самоврядування на посаді голови Печеської сільської ради з 04.07.2001 року по 12.04.2006 та на посаді старости с. Печеськи Лісогринівецької сільської ради з 24.05.2016 по 24.11.2020.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 60 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 05 липня 2023 року
Позивач:ОСОБА_1 (Печеськи,Хмельницький район, Хмельницька область,31320 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_4 )
Відповідачі:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Гната Чекірди, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29001 , код ЄДРПОУ - 21318350) Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (вул. Кравчука, буд. 22В,Луцьк,43000 , код ЄДРПОУ - 13358826)
Головуючий суддя Д.А. Божук