Рішення від 04.07.2023 по справі 520/8055/23

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

04 липня 2023 року № 520/8055/23

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зоркіної Ю.В.. розглянувши за правилами спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОВ Технолоджи" (вул. Полтавська, буд. 98В,м. Валки, Валківський район, Харківська область, ЄДРПОУ 42114211) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків, ЄДРПОУ 43983495), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8,м. Київ,04053, код ЄДРПОУ 43005393), Головного управління ДПС у Рівненській області (33023, м. Рівне, вул. Відінська, буд. 12, ЄДРПОУ ВП 44070166) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

установив

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому з урахуванням уточнення вимог просить суд

визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.01.2023 р. № 8146994/42114211 про відмову в реєстрації податкової накладної № 96 від 28.12.2022 р., яке було винесене Головним управлінням ДПС у Рівненській області;

визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.01.2023 р. № 8146996/42114211 про відмову в реєстрації податкової накладної № 107 від 30.12.2022 р., яке було винесене Головним управлінням ДПС у Рівненській області;

визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.01.2023 р. № 8146997/42114211 про відмову в реєстрації податкової накладної № 118 від 30.12.2022 р., яке було винесене Головним управлінням ДПС у Рівненській області;

зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані ТОВ «ОВ Технолоджи» податкову накладну № 96 від 28.12.2022 р.; податкову накладну № 107 від 30.12.2022 р., податкову накладну № 118 від 30.12.2022 р., днем їх подання до податкового органу.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що рішення про відмову в реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних є протиправними та мають бути скасованими, оскільки надіслані позивачу квитанції містять вимогу щодо надання пояснення та копії документів щодо підтвердження Інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, без зазначення які саме документи слід надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби прийняти рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН, що свідчить про невідповідність сформованих квитанцій вимогам до таких, що визначені пунктом 11 Порядку № 1165. З метою реєстрації зупинених податкових накладних Позивачем в електронній формі надано повідомлення з письмовими поясненнями та копії документів на підтвердження здійснення господарських операцій. Позивач зауважує, що у випадку не конкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.

Представник відповідача ГУ ДПС в Харківській області надав відзив на адміністративний позов, зазначивши, що управління не приймало оскаржуваного рішення та ухвалою від 08.05.2023 залучено до участі у спарві співвідповідача ГУ ДПС в Рівненській області

Представник Головного управління ДПС у Рівненській області та ДПС України надав до суду відзив, в якому зазначив, що в оскаржуваному рішенні зазначено, яких саме документів, визначених Порядком №1165, позивачем не надано до повідомлення, а саме: первинних документів щодо постачання /придбання товарів послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури інвойсів. актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням певних типових форм та галузевої специфіки, накладних: розрахункових документів та або банківських виписок з особових рахунків, тощо. Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається за формою згідно з додатком 3 Порядку №1165 та не може бути довільної форми. Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Рівненській області в протоколі додатково зазначено про ненадання позивачем повного пакету документів, передбаченого пунктом 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року №520. Згідно протоколів розглянуто повідомлення про надання пояснень та встановлено, що платником не надано первинні документи, які засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковою накладною, у реєстрації якої відмовлено.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши оскаржувані рішення відповідача на відповідність приписам ч.2 ст.2 КАС України, суд зазначає наступне.

Податковий кодекс України є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

Згідно підпунктів "а", "б" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 Податкового кодексу України).

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладната/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Відповідно до пп.201.10. п.201 Податкового кодексу України позивачем складено та направлено на реєстрацію податкові накладні № 96 від 28.12.2022 р., № 107 від 30.12.2022 р., № 118 від 30.12.2022 р

Вказані накладні податковим органом отримані, проте реєстраціїя зупинена з посиланням на те, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41, 74.90, 77.11 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Запропановано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Суд зауважує, що в квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних не зазначено переліку документів, які потрібно надати позивачу до контролюючого органу, які б були достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11 грудня 2019 року №1165, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №1165).

Згідно з приписами пункту 4 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

Відповідно до вимог пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку №1165).

Відповідно до пункту 10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).

Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 25 Порядку № 1165).

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України 12.12.2019 №520 (далі по тексту - Порядок №520).

Відповідно до пунктів 2-7, 9, 11 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Аналізуючи вище зазначені положення суд зазначає, що законодавець визначив два етапи реєстрації податкових накладних: перший це зупинення реєстрації податкової накладної який є проміжним перед прийняттями рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та другий, це сам етап прийняття рішення податковим органом.

Виходячи зі змісту вказаних норм, суд приходить до висновку, що рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної приймається за результатами оцінки наданих підприємством документів.

Так, судом встановлено, що контролюючим органом реєстрація податкових накладних зупинена та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Товариством надано “Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено” від 17.01.2023 № 2 та отримано

рішення від 25.01.2023 р. № 8146994/42114211 про відмову в реєстрації податкової накладної № 96 від 28.12.2022 р. В якості причини для відмови зазначено наступне: «Відсутні підтверджуючі документи наявності у власності/оренді оренди (техпаспорти, свідоцтва про реєстрацію, договори оренди та інш.), відсутній акт звірки, оборотно-сальдова відомість по рах. 10, 361, 631»;

- рішення від 25.01.2023 р. № 8146996/42114211 про відмову в реєстрації податкової накладної № 107 від 30.12.2022 р. В якості причини для відмови зазначено наступне: «Відсутній акт звірки, оборотно-сальдова відомість по рах. 361, 631, калькуляція наданих послуг

- рішення від 25.01.2023 р. № 8146997/42114211 про відмову в реєстрації податкової накладної № 118 від 30.12.2022 р. В якості причини для відмови зазначено наступне: «Відсутній підтверджуючі документи наявності у власності/оренді транспортних засобів, товарно-транспортні накладні, відсутній акт звірки, оборотно-сальдова відомість по рах. 10, 361, 631»

Не погодившись з вказаними рішеннями підприємство оскаржило їх в адміністративному порядку та рішенням комісії Державної податкової служби України, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН від 07.02.2023 р. № 12476/42114211/2, № 12452/42114211/2, № 12527/42114211/2 скарги позивача залишені без задоволення з підстав «ненадання платником податку копiй первинних документiв щодо постачання/ придбання товарiв/послуг, зберiгання i транспортування, навантаження, розвантаження продукцiї, складських документiв (iнвентаризацiйнi описи), у тому числi рахунки-фактури/iнвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних»

Продовжуючи розгляд справи, суд зазначає, що позивач пройшовши визначену діючим законодавством процедуру реєстрації набув статус суб'єкта господарювання -юридичної особи, займається розробкою, виготовленням, налагодженням і сервісним обслуговуванням систем автоматики для систем вентиляції та кондиціонування (зареєстровані види діяльності: 26.51. Виробництво інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації», 28.25. Виробництво промислового холодильного та вентиляційного устаткування, 46.69. Оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням, 46.90. Неспеціалізована оптова торгівля, 58.29. Видання іншого програмного забезпечення, 62.01. Комп'ютерне програмування, 74.90. Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н.в.і.у. 49.41. Вантажний автомобільний транспорт.).

Позивач має дозвіл № 212.21.63 (строк дії з 20.08.2021 по 20.08.2026 р.), виданий ГУ Держпраці в Харківської області (Держгірпромнагляд України) на виконання наступних робіт: роботи в діючих електроустановках на кабельних лініях напругою понад 1000 Ви вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин та механізмів; монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме ковальсько-пресового обладнання.; дозвіл № 196.21.63 (строк дії з 20.08.2021 по 20.08.2026 р.), виданий ГУ Держпраці в Харківської області (Держгірпромнагляд України) на експлантацію обладнання, що працює під тиском (згідно переліку) за адресою: м. Харків, вул. Велика Панасівська, 183.; Ліцензію № 527 від 26.12.2019 р. Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) на міжнародні перевезення вантажів вантажними автомобілями (крім перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів.

ТОВ «ОВ Технолоджи» має на балансі наступні транспортні засоби: KOGEL SN24 НОМЕР_1 напівпричіп, KOGEL SN24 НОМЕР_2 напівпричіп, MERCEDES-BENZ ACTORS 1841 LS НОМЕР_3 вантажний автомобіль, MERCEDES-BENZ ACTORS 1841LS НОМЕР_4 вантажний автомобіль, MERCEDES-BENZ AXOR 1840 LS AX1065IM вантажний автомобіль, MERCEDES-BENZ AXOR 1840 LS НОМЕР_5 вантажний автомобіль, RENAULT PREMIUM 440.19T НОМЕР_6 вантажний автомобіль, WIELTON NS34S НОМЕР_7 напівпричіп, WIELTON NS34S НОМЕР_8 напівпричіп, WIELTON NS3K НОМЕР_9 напівпричіп, Автомобіль Renault SANDERO НОМЕР_10 , Автомобіль NISSAN LEAF, АХ0466ZA VIN-код НОМЕР_11 , Автомобіль NISSAN LEAF, АХ1306ZA VIN-код НОМЕР_12 , Навантажувач вилковий VIMAR FD25 VN450 SS Т02667АХ, Навантажувач вилковий Hyster H4/0FT6 НОМЕР_13 (ідент.№P005B02535H), Навантажувач вилковий TCM FD3OT3Z VM300 НОМЕР_14 (ідент.№2и930098), Навантажувач вилковий TCM FD3OT3Z VM300 НОМЕР_15 (ідент.№2и902136), на підтвердження чого надано Оборотно-сальдова відомість по рахунку 10 за 1 квартал 2023 р.

У межах здійснення господарської діяльності 31 липня 2020 р. між ТОВ «ОВ Технолоджи» (Орендодавець) та ТОВ "ССК ТМ" (Орендар) укладено Договір оренди навантажувачів №2020/АрОс-3107 від 31.07.2020 р. та підписано Додаткову угоду № 1 від 01.09.2020 р.

Згідно п.1.1. та п.1.1.1. вказаного Договору (з урахуванням додаткової угоди № 1) Орендодавець надав, а Орендар прийняв у строкове платне користування: навантажувачі (Навантажувач вилковий VIMAR FD25 ҐN450 SS Т02667АХ, Навантажувач вилковий ТСМ FD3OT3Z УМ300 НОМЕР_14 (ідент.№2и930098). Навантажувач вилковий ТСМ FD3OT3Z УМ300 НОМЕР_15 (ідент.№2и902136), НавантажувачвилковийHysterH4/0FT6 НОМЕР_13 (ідент.№°Р005В02535Н) та штабелери (електро Skiper SDDR-Ш 1.5т дупл 2,5м АКБ 24V/200Ah ЗП 24У/30А, електро Skiper SDDR-Ш 1.5т дупл 2,5м АКБ 24V/200Ah ЗП 24У/30А, електро Skiper SDDR-Ш 1.5т дупл 2,5м АКБ 24 У/200АД ЗП 24 У/30А).

Факт передачі вказаної техніки в оренду підтверджується актом прийому передачі від 03.08.2020 р. та актом прийому передачі № 2 від 01.09.2020 р.

Право власності ТОВ «ОВ Технолоджи» на навантажувачі підтверджується свідоцтвами на реєстрацію (великотоннажних транспортних засобів або іншого технологічного транспортного засобу) та паспортами (щодо навантажувачів УIMAR, ТСМ, НуєЬег, ТСМ).

В п. 4.4. Договору оренди №2020/АрОс-3107 від 31.07.20 р. передбачено право орендаря вносити орендну плату наперед за будь-який термін у розмірі, що визначається на момент оплати. Внаслідок цього, орендар ТОВ "ССК ТМ" перерахував 28.12.2022 р. для ТОВ «ОВ Технолоджи» оплату за оренду техніки по Договору № 2020/АрОс-3107 від 31.07.20 р. за період 12.2022 р. по 04.2023 р. в розмірі 77 750,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 3826 від 28 грудня 2022 р.

Факт надання послуг по вказаному Договору у підтверджується актом здачі- приймання робіт (надання послуг) № ОрНав12/22 від 28 грудня 2022 (за грудень 2022 р.), актом здачі-приймання робіт (надання послуг) № ОрНав01/23 від 31 січня 2023 (за січень 2023 р.), актом здачі-приймання робіт (надання послуг) № ОрНав02/23 від 28 лютого 2023 (за лютий 2023 р).

Станом на 31.12.2022 р. сторони підписали акт звіряння взаєморозрахунків за грудень 2022 р. по Договору № 2020/АрОс-3107 від 31.07.20 р., вказана операція відображена в оборотно-сальдових відомостях по рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками», по рахунку 361 «Розрахунки з вітчизняними покупцями», по рахунку 6811 "Розрахунки за авансами одержаними", по рахунку 105 «Транспортні засоби».

По факту отримання від Замовника повної оплати (передоплати) послуг ТОВ «ОВ Технолоджи» склало податкову накладну № 96 від 28.12.2022 р.

04 квітня 2022 р. між ТОВ «ОВ Технолоджи» (Постачальник) та ТОВ "ССК ТМ" (Замовник) укладено Договір 04/04-2022ПК-ТехКД надання консультаційних послуг від 04.04.22 р.

Згідно п.1.1., п. 1.2 вказаного Договору Постачальник зобов'язався надавати послуги, у частині консультування з питань виготовлення, використання технічного обладнання, розроблення технічних розрахунків обладнання, розробки електричних та принципових схем обладнання, повної або часткової розробки конструкторської та виробничої документації, а Замовник зобов'язався прийняти послуги згідно позиції номенклатури/переліку послуг, що зазначені в Актах виконаних робіт.

За результатами наданих послуг сторони узгодили Калькуляцію собівартості послуг № 12/2022 (за грудень 2022 р.), що є Додатком № 7 до Договору № 04/04- 2022ПК-ТехКД від 04.04.2022 р., в якій розрахували вартість наданих послуг в розмірі 231 924,00 грн.

Після підписання Калькуляції собівартості послуг № 12/2022 (за грудень 2022 р.), ТОВ "ССК ТМ" (Замовник) здійснив часткову оплату отриманих послуг згідно Платіжного доручення № 3939 від 30 грудня 2022 р. в розмірі 120 000 грн., завірена копія додається до позовної заяви.

Факт надання послуг по Договору № 04/04-2022ПК-ТехКД від 04.04.2022 р. у грудні 2022 р. та їх деталізований перелік підтверджується актом здачі-приймання робіт (надання послуг) № ТехКД07/22 від 02 січня 2023 (за грудень 2022 р.), яким сторони підтвердили, що ТОВ «ОВ Технолоджи» були надані для ТОВ "ССК ТМ" наступні послуги: сервісне обслуговування САУ (за грудень 2022), розробка та підготовка техніко-рекламних матеріалів для комплексів укриттів (за грудень 2022), розрахунок параметрів та підбір VRS в проектуванні об'єктів (за грудень 2022), розробка номенклатурних специфікацій вентиляторів AF-112 та установок VRS-300 (за грудень 2022), розробка та коригування номенклатурних специфікацій для ВНФ та FREZ (за грудень 2022),сервісне обслуговування ПО для САУ (за грудень 2022), підбір САУ за параметрами замовника (за грудень 2022), розробка технічної документації для завіс Аего'ШаІІ та установок VRS-300 (за грудень 2022) коригування креслень, та розробка ВНФ та МАКК (за грудень 2022), розробка та підготовка техніко-рекламних матеріалів для установок VRS-300 (за грудень 2022), розробка креслень та технічної документації K-UZS та установок VRS-300 (за грудень 2022)

Станом на 31.12.2022 р. сторони підписали акт звіряння взаєморозрахунків за грудень 2022 р. №04/04-2022ПК-ТехКД від 04.04.2022 р., в якому відображено отримання оплати в розмірі 120 000, 00 грн. у грудні 2022 р.

Взаємовідносини ТОВ «ОВ Технолоджи» та ТОВ "ССК ТМ" по Договору № 04/04- 2022ПК-ТехКД від 04.04.2022 р. підтверджується Оборотно-сальдовими відомостями по рахункам 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками», по рахунку 6811 "Розрахунки за авансами одержаними", по рахунку 361 «Розрахунки з вітчизняними покупцями».

По факту отримання від Замовника часткової оплати (передоплати) ТОВ «ОВ Технолоджи» послуг склало Податкову накладну № 107 від 30.12.2022 р.

04 липня 2022 р. між ТОВ «ОВ Технолоджи» (Перевізник) та ТОВ "ССК ТМ" (Замовник) було укладено Договір про перевезення вантажів № 15 від 04.07.22. Згідно п.1.2., п. 1.3 вказаного Договору сторони погодили надання послуг перевезення згідно щомісячних обсягів планових перевезень на підставі узгоджених заявок, в яких має бути зазначено найменування і кількість вантажу, упаковку вантажу, час (строк) відправлення і доставки вантажу, напрями, маршрути, відстані перевезення, додаткові умови, якщо вони наявні.

Га підтвердження факту надання послуг по договору № 15 від 07.07.2022 у грудні 2022 надано ТТН , копії яких містяться у матеріалах справи.

Вказані послуги з перевезень надавались ТОВ «ОВ Технолоджи» за допомогою власних транспортних засобів (KOGEL SN24 НОМЕР_2 напівпричіп, MERCEDESACTORS 1841LS НОМЕР_4 вантажний автомобіль, MERCEDES-BENZ AXOR 1840 LS AX1065IM вантажний автомобіль, RENAULT PREMIUM 440.19T НОМЕР_6 вантажний автомобіль,WIELTON NS34S НОМЕР_7 напівпричіп, WIELTON NS34S НОМЕР_8 напівпричіп), які належать на праві власності позивачу згідно Свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів.

По факту наданих послуг за період листопад - грудень 2022 р. сторони склали та підписали Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 702 від 30 грудня 2022

Станом на 31.12.2022 р. сторони підписали Акт звіряння взаєморозрахунків за грудень 2022 р. по Договору № 15 від 04.07.22 р

Взаємовідносини ТОВ «ОВ Технолоджи» та ТОВ "ССК ТМ" по Договору № 15 від 04.07.22 р. також підтверджується Оборотно-сальдовими відомостями по рахункам 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками», по 361 «Розрахунки з вітчизняними покупцями», по рахунку 105 “Транспортні засоби”,

Крім того, протягом січня 2023 р. ТОВ "ССК ТМ" здійснило для ТОВ «ОВ Технолоджи» повну оплату наданих транспортних послуг, що підтверджується Платіжним дорученням № 242 від 18.01.2023 р., Платіжним дорученням № 274 від 19.01.2023 р., Платіжним дорученням № 301 від 20.01.2023 р., Платіжним дорученням № 302 від 23.01.2023 р., Платіжним дорученням № 3946 від 24.01.2023 р., Платіжним дорученням № 303 від 24.01.2023 р., Платіжним дорученням № 307 від 24.01.2023 р.

По факту підписання Акту здачі-приймання робіт (надання послуг) № 702 від 30 грудня 2022 р. підприємство-позивач склало податкову накладну № 118 від 30.12.2022

Суд зазначає, що вказані первинні документи та пояснення стосовно здійсненої господарської операції позивачем надано до контролюючого органу, що підтверджується матеріалами справи та не заперечується сторонами по справі.

Доказів наявності ознак фіктивності в діяльності контрагенту позивача, нікчемності або недійсності угод укладених позивачем з вказаним контрагентом або відсутності реального характеру цієї операції матеріали справи не містять, а відповідачем таких доказів до суду не надано.

Суд зазначає, що відповідно до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій товариства є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи складаються під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкуванню оброблення даних на підставі первинних документів складаються зведені облікові документи товариства.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, надані позивачем до контролюючого органу, а також до суду, первинні бухгалтерські документи підтверджують вчинення господарської операції та настання обставин, з якими закон пов'язує виникнення податкових зобов'язань та права виписки податкової накладної позивачем.

Згідно з правовими висновками постанови Верховного Суду від 02.07.2019р. по справі №140/2160/18 (адміністративне провадження №К/9901/13662/19) загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Щодо підстави для відмови, як відсутність первинних документів банківських виписок, оборотно-сальдових відомостей по рах.361, актів звірки, документів щодо складських приміщень власних/орендованих, обладнання, то вимогу податкового органу надати вказані документи не зазначено в квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних, а їх перелік з'явився лише в протоколі № 50/17-000-18-00-07 від 25.01.2023

Оборотно-сальдова відомість - один із стандартних звітів, який містить для кожного розрахунку залишки на початок та кінець періоду та обробки за дебетом і кредитом за обраний період, тобто не є первинним документом в розумінні ст. 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".

Акт звірки розрахунків - це документ, який не є первинним документом, відображає перелік документів про відвантаження товарів та про їх оплату, тобто цей документ відноситься до облікових (звітних) регістрів, підтверджуючих правильність розрахунків між підприємствами.

Крім того, суд враховує позицію Верховного Суду в постанові від 07.12.2022 року по справі № 500/2237/20, в якій зазначено, що приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України. Предметом розгляду в цій справі є виключно стадія правильності та правомірності зупинення та відмови в реєстрації податкової накладної, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом. Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачі, як суб'єкти владних повноважень не довели правомірності прийнятих ними рішень.

Відтак, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.01.2023 р. № 8146994/42114211 ,від 25.01.2023 р. № 8146996/42114211,від 25.01.2023 р. № 8146997/42114211 про відмову в реєстрації податкової накладної № 118 від 30.12.2022 р.,є необґрунтованими, оскільки платником податків надано всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарської операції за податковими накладними, у реєстрації яких відмовлено, а тому є такими, що підлягають скасуванню

Продовжуючи розгляд справи, суд зазначає, що за приписами п.п.19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ № 1246 від 29.10.2010 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

У першому та третьому випадках податкова накладна, реєстрацію якої в ЄРПН зупинено, реєструється у день прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної або неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної. У другому випадку податкова накладна, реєстрацію якої в ЄРПН було зупинено, реєструється у день набрання законної сили саме рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної, при цьому датою реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні або день набрання законної сили рішенням суду.

Таким чином, нормами ПК України та Порядку чітко визначено настання такої події, як набрання законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної та можливості зазначення дати її реєстрації.

Враховуючи викладене, суд для ефективного захисту прав позивача, суд вважає за необхідне зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 96 від 28.12.2022 р.; податкову накладну № 107 від 30.12.2022 р., податкову накладну № 118 від 30.12.2022 р., днем їх подання до податкового органу.

Судові витрати підлягають розподілу в порядку визначеному ст.139 КАС України

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.01.2023 р. № 8146994/42114211 про відмову в реєстрації податкової накладної № 96 від 28.12.2022 р., яке було винесене Головним управлінням ДПС у Рівненській області.

Визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.01.2023 р. № 8146996/42114211 про відмову в реєстрації податкової накладної № 107 від 30.12.2022 р., яке було винесене Головним управлінням ДПС у Рівненській області.

Визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.01.2023 р. № 8146997/42114211 про відмову в реєстрації податкової накладної № 118 від 30.12.2022 р., яке було винесене Головним управлінням ДПС у Рівненській області.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані ТОВ «ОВ Технолоджи» податкову накладну № 96 від 28.12.2022 р.; податкову накладну № 107 від 30.12.2022 р., податкову накладну № 118 від 30.12.2022 р., днем їх подання до податкового органу.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ОВ Технолоджи” за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПСУ у Рівненській області судовий збір у сумі 2977 (дві тисячі дев'ятсот сімдесят сім) грн 00 коп.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ОВ Технолоджи” за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України судовий збір у сумі 2977 (дві тисячі дев'ятсот сімдесят сім) грн 00 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Зоркіна Ю.В.