Рішення від 05.07.2023 по справі 400/5723/22

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2023 р. № 400/5723/22

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Бульби Н.О. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом:Виконувача обов'язків керівника Миколаївської окружної прокуратури, вул. Бузький Бульвар, 15, м. Миколаїв, 54006,

до:Костянтинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області, вул. Гагаріна, 29, с. Костянтинівка, Миколаївський район, Миколаївська область, 56663,

про:визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Виконувач обов'язків керівника Миколаївської окружної прокуратури (далі - прокурор) звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави до Костянтинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області (далі - відповідач), в якому просить:

1. Визнати протиправною бездіяльність Костянтинівської сільської ради щодо невжиття заходів з приводу набуття права власності на безхазяйне майно, а саме 9 гідротехнічних споруд загальною ринковою вартістю 21469553,00 грн:

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 133 м, висотою 6 м та шириною 6 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 208 м, висотою 3,8 м та шириною 5 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 218 м, висотою 3,6 м та шириною 4,8 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 210 м, висотою 3,5 м та шириною 4 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Новоінгульська-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 181,6 м, висотою 3,75 м та шириною 8 м;

- земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Новоінгульська-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 52 м, висотою 1 м та шириною 2 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Новоматвіївське на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 50 м, висотою 1 м та шириною 1 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Сільвестрівське на русловому ставку водотоку Новоінгульська-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 122 м, висотою 5,8 м та шириною 4 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Степанівка на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 116,25 м, висотою 2 м та шириною 3,5 м.

2. Зобов'язати Костянтинівську сільську раду вчинити дії, спрямовані на набуття права власності на безхазяйне майно шляхом звернення із заявами про взяття на облік до органу, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та розміщення оголошення про взяття безхазяйних нерухомих речей на облік у друкованих засобах масової інформації, а саме 9 гідротехнічних споруд загальною ринковою вартістю 21469553,00 грн:

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 133 м, висотою 6 м та шириною 6 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 208 м, висотою 3,8 м та шириною 5 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 218 м, висотою 3,6 м та шириною 4,8 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 210 м, висотою 3,5 м та шириною 4 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Новоінгульська-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 181,6 м, висотою 3,75 м та шириною 8 м;

- земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Новоінгульська-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 52 м, висотою 1 м та шириною 2 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Новоматвіївське на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 50 м, висотою 1 м та шириною 1 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Сільвестрівське на русловому ставку водотоку Новоінгульська-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 122 м, висотою 5,8 м та шириною 4 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Степанівка на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 116,25 м, висотою 2 м та шириною 3,5 м.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що вказані гідротехнічні споруди, розташовані на території сільської ради, не мають власника чи балансоутримувача, є безхазяйним майном. Зазначені об'єкти є потенційно небезпечними та за дорученням голови Миколаївської обласної державної адміністрації за наслідками інвентаризації повинні були перейти у власність територіальної громади. Відповідач не вжив заходів з набуття права власності на безхазяйні гідротехнічні споруди, тим самим допустивши протиправну бездіяльність.

Ухвалою від 22.12.2022 суд відкрив провадження в адміністративній справі. Справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідач проти позовних вимог заперечив та просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Заперечення мотивовані тим, що частини перша та друга статті 335 Цивільного кодексу України не містять імперативних приписів, які б беззаперечно покладали на відповідача обов'язок вчиняти певні дії, а мають рекомендаційний характер.

Відповідач зазначає, що вказані гідротехнічні споруди територіально розташовані на території, що певний період часу перебувала під окупацією. У зв'язку з воєнною агресією проти України Костянтинівська сільська рада тривалий час перебувала в зоні бойових дій та змушена була встановити вимушений простій в роботі. Таким чином, відповідач посилається на те, що робота по оформленню безхазяйних гідротехнічних споруд та прийняття їх на баланс була тимчасово призупинена.

Окрім того, відповідач вказує, що ним вживались заходи щодо звернення до державного реєстратора речових прав щодо реєстрації заяви стосовно взяття гідротехнічних споруд на облік як безхазяйного майна. А тому висновки щодо бездіяльності відповідача є передчасними.

Відповідач заперечує проти невиконання ним доручень Миколаївської облдержадміністрації, зазначаючи, що відповідні доручення мають характер рекомендації, а не зобов'язання.

У відповіді на відзив прокурор посилається на те, що на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15.04.2021 «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади», введеного в дію Указом Президента України від 29.04.2021 №180/2021, за результатами проведення у 2021 році інвентаризації водних об'єктів, лісових ресурсів, об'єктів державної та комунальної власності, що знаходяться на території територіальних громад, при виявленні безхазяйних гідротехнічних споруд на водних об'єктах, орган місцевого самоврядування, на території якого знаходяться дані об'єкти, з метою впорядкування обліку комунального майна територіальної громади, мав прийняти рішення про взяття на облік безхазяйних гідротехнічних споруд на водних об'єктах.

Вказує, що відповідачем було проведено інвентаризацію водних об'єктів лише 30.11.2021. На цьому робота по оформленню безхазяйних гідротехнічних споруд та прийняття їх на баланс зупинена.

Зазначає, що доказів на підтвердження звернення відповідача до державного реєстратора для здійснення заходів щодо взяття безхазяйного нерухомого майна на облік ним не подано.

Заперечень від сторін щодо розгляду справи в порядку письмового провадження до суду не надходило.

Розглянувши матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив наступне.

25.08.2022 прокурор звернувся до відповідача із запитом у порядку частини четвертої статті 23 Закону України «Про прокуратуру» з проханням повідомити, чи перебувають на обліку відповідача гідротехнічні споруди та чи оформлено право комунальної власності на них.

У відповідь на запит відповідач листом від 07.09.2022 повідомив, що у 2021 році спільно з представниками Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області було проведено інвентаризацію гідротехнічних споруд, які обліковуються на території Костянтинівської сільської ради. На цьому робота по оформленню безхазяйних гідротехнічних споруд та прийняття їх на баланс зупинена.

Відповідно до наявної в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі Іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна інформації щодо Костянтинівської сільської ради від 08.11.2022 №314512468, право власності чи будь-яке інше речове право на спірне вказане нерухоме майно - гідроспоруди за відповідачем не реєструвалось.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходив з наступного.

Стаття 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме та нерухоме майно. Підставою набуття права комунальної власності є передача майна комунальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом. Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування, та розпорядження об'єктами права комунальної власності. Питання безхазяйного нерухомого майна та прийняття їх на баланс органами місцевого самоврядування регламентується Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Прокурор зазначив, що саме відповідач є уповноваженим органом для вжиття заходів щодо взяття на баланс безхазяйного майна - 9 гідротехнічних споруд, розташованих на території ради, та подальшого оформлення права комунальної власності.

Право комунальної власності на 9 гідротехнічних споруд станом на час розгляду справи не зареєстровано.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», частиною другою статті 2 якого визначено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Стаття 25 цього Закону визначає загальну компетенцію сільських, селищних, міських рад, відповідно до якої сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Згідно з частиною першою статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Відповідно до ч. 2 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вказано, що підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини п'ятої статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом (частина восьма статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Визначення безхазяйного майна міститься у статті 335 Цивільного кодексу України, відповідно до якої безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий.

Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.

Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» регулює відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою таких прав.

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) - єдина державна інформаційна система, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження.

Таким чином, орган місцевого самоврядування є заявником реєстрації речових прав у разі взяття на облік безхазяйного нерухомого майна.

Частиною чотирнадцятою статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що взяття на облік безхазяйного нерухомого майна проводиться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктами 82, 84, 85 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна здійснюється за заявою заявника шляхом звернення до суб'єкта державної реєстрації прав або нотаріуса в установленому для державної реєстрації прав порядку з урахуванням особливостей, визначених пунктами 83-88 цього Порядку. За результатом розгляду заяви державний реєстратор приймає рішення щодо взяття на облік безхазяйного нерухомого майна або рішення щодо відмови у взятті на такий облік. Державний реєстратор за результатом прийнятого рішення щодо взяття на облік безхазяйного нерухомого майна вносить до спеціального розділу Державного реєстру прав відповідні відомості.

Законодавство визначає поетапну процедуру передання у комунальну власність безхазяйного нерухомого майна, яка включає звернення до органу, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, з заявою про взяття на облік безхазяйної нерухомої речі, а після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі, звернення органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, до суду за переданням нерухомого майна за рішенням суду у комунальну власність.

Відповідач у відзиві на позов вказує, що ним вживались заходи зокрема щодо звернення до державного реєстратора для здійснення заходів щодо взяття безхазяйного нерухомого майна на облік, проте доказів на підтвердження звернення до державного реєстратора із відповідними заявами чи клопотання відповідачем до суду не подано.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про аквакультуру», гідротехнічні споруди рибогосподарської технологічної водойми (гідротехнічні споруди) - об'єкти нерухомого майна (земляні греблі та дамби, водозабірні споруди, повеневі водоскиди, донні водовипуски, водопостачальні, скидні та рибозбірноосушувальні канали, рибовловлювачі, камери облову, причали, водоскиди, бистротоки, перепади, перегороджувальні рибозахисні та інші споруди), що є інженерними спорудами, які призначені для управління водними ресурсами (підготовка, постачання, збереження, транспортування води та водовідведення), а також для запобігання шкідливій дії вод.

Гідротехнічні споруди є потенційно небезпечними та можуть загрожувати життю населення, затопленню населених пунктів та сільськогосподарських угідь під час проходження льодоходу, весняної повені та дощових паводків.

Відсутність власника протягом тривалого часу створює потенційну загрозу інтересам територіальної громади.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що відповідач не діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначені чинним законодавством, чим допустив протиправну бездіяльність.

Разом з тим, підстави для установлення ринкової вартості спірних гідротехнічних споруд відсутні, враховуючи предмет спору в даній справі.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.

Позовні вимоги належить задовольнити частково, зокрема визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невжиття заходів з набуття права власності на безхазяйне майно, а саме: 9 гідротехнічних споруд та зобов'язати відповідача вчинити дії, спрямовані на набуття права власності на безхазяйне майно, шляхом звернення із заявами про взяття на облік до органу, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, а саме: 9 гідротехнічних споруд.

Позовні вимоги про зобов'язання відповідача вчинити дії щодо розміщення оголошення про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік у друкованих засобах масової інформації є передчасними та до задоволення не підлягають, оскільки законодавством визначено відповідну поетапну процедуру передання у комунальну власність безхазяйного нерухомого майна, і лише у разі прийняття державним реєстратором рішення щодо взяття на облік безхазяйного нерухомого майна за заявою відповідного органу місцевого самоврядування виникають підстави для подання оголошення у друкованих засобах масової інформації.

Відповідно до положень ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Таким чином, судовий збір не належить стягувати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст. ст. 2, 19, 241, 244, 242-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов Виконувача обов'язків керівника Миколаївської окружної прокуратури (вул. Бузький Бульвар, 15, м. Миколаїв, 54006, код ЄДРПОУ 02910048) до Костянтинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області (вул. Гагаріна, 29, с. Костянтинівка, Миколаївський район, Миколаївська область, 56663, код ЄДРПОУ 20902743) задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Костянтинівської сільської ради щодо невжиття заходів з приводу набуття права власності на безхазяйне майно, а саме: 9 гідротехнічних споруд:

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 133 м, висотою 6 м та шириною 6 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 208 м, висотою 3,8 м та шириною 5 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 218 м, висотою 3,6 м та шириною 4,8 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 210 м, висотою 3,5 м та шириною 4 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Новоінгульська-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 181,6 м, висотою 3,75 м та шириною 8 м;

- земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Новоінгульська-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 52 м, висотою 1 м та шириною 2 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Новоматвіївське на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 50 м, висотою 1 м та шириною 1 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Сільвестрівське на русловому ставку водотоку Новоінгульська-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 122 м, висотою 5,8 м та шириною 4 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Степанівка на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 116,25 м, висотою 2 м та шириною 3,5 м.

3. Зобов'язати Костянтинівську сільську раду вчинити дії, спрямовані на набуття права власності на безхазяйне майно, а саме: звернутися із заявами про взяття на облік до органу, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, 9 гідротехнічних споруд:

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 133 м, висотою 6 м та шириною 6 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 208 м, висотою 3,8 м та шириною 5 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 218 м, висотою 3,6 м та шириною 4,8 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 210 м, висотою 3,5 м та шириною 4 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Новоінгульська-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 181,6 м, висотою 3,75 м та шириною 8 м;

- земляну греблю, розташовану за межами села Кандибине на русловому ставку водотоку Новоінгульська-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 52 м, висотою 1 м та шириною 2 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Новоматвіївське на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 50 м, висотою 1 м та шириною 1 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Сільвестрівське на русловому ставку водотоку Новоінгульська-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 122 м, висотою 5,8 м та шириною 4 м;

-земляну греблю, розташовану за межами села Степанівка на русловому ставку водотоку Тернівка-Інгул, річкового басейну Південного Бугу довжиною 116,25 м, висотою 2 м та шириною 3,5 м.

4. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Рішення складено в повному обсязі 05.07.2023.

Суддя Н.О. Бульба