Справа № 466/9655/22
Провадження № 2/466/740/23
(заочне)
16 червня 2023року м. Львів
Шевченківський районний суд м. Львова
в складі: головуючого судді Свірідової В.В.
при секретарі Мошовській М.-О.П.
з участю позивача ОСОБА_1
справа №466/9655/22; 2/466/740/23
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові в загальному позовному провадженні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ЛКП «Залізничнетеплоенерго», з участю третьої особи ОСОБА_2 про зобов'язання провести перерахунок послуг за постачання теплоенергії та повернення безпідставно нарахованих коштів, -
встановив:
30.11.2022 ОСОБА_1 пред'явив в суд позовну заяву до ЛКП "Залізничнетеплоенерго" про зобов'язання провести перерахунок послуг за постачання теплоенергії, в якому просить зобов'язати ЛКП«Залізничнетеплоенерго» провести перерахунок за постачання теплової енергії відповідно п.32 «Порядку оплати послуг» та п.12 ст.40 «Споживач має право» розділ «Права та обов'язки сторін», за останні три роки, згідно до Наказу Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №830 в редакції Постанови КМ України від 08.09.2021 №1022; звільнити його від сплати судового збору застосовуючи ст.22 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 №3551-XII: «Ветерани війни звільняються від плати за оформлення документів, юридичні консультації, а також від судових витрат, пов'язаних з розглядом питань щодо їх соціального захисту".
В подальшому не змінюючи предмет та підставу позову позивача доповнив позовні вимоги та просив також зобов'язати ЛКП «Залізничнетеплоенерго» повернути безпідставно нараховані кошти, як постійна складова тарифу, які не враховані при проведені щорічного підсумку перерахунку закінчення опалювального періоду, за 2020 рік в сумі 2756,00грн., за 2021рік в сумі 2603,44грн., за 2022рік -2403,80грн.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що при застосуванні у місті Львові двоставкового тарифу на постачання теплової енергії, кожного місяця нараховується йому постійна складова тарифу в розмірі 180,87 грн. протягом року, та відповідна кількість гіокалорій до опалювальної площі квартири в опалювальний період за показами встановленого будинкового теплового лічильника. Фактично він оплачує повну вартість використаної теплової енергії за показами будинкового теплового лічильника.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.19 р. №830 в редакції Постанови К.М.У. від 08.09.2021р. № 1022 та Типового договору на надання комунальних послуг, розділ «Порядок оплати послуг» пункт 32: "У разі застосування двоставкового тарифу на послугу з постачання теплової енергії плата за послугу з постачання теплової енергії визначається як сума плати розрахованої виходячи з умовно-змінної частини тарифу (в опалювальний період) та умовно постійної частини тарифу (протягом року)".
Таким чином, ЛКП "Залізничнетеплоенерго" не враховується в тарифі постійна складова тарифу: Розділ «Права та обов'язки сторін» ст.40 Споживач має право: п.12) після закінчення опалювального періоду отримувати в міжопалювальний період перерахунок за спожиту теплову енергію з урахуванням здійсненого авансового платежу та показань вузлів обліку теплової енергії.
Ухвалою судді Шевченківського районного суду м. Львова Свірідової В.В. від 01.12.2022 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків (а.с.6).
02.12.2022 на адресу суду позивачем подано заяву, якою усунуто недоліки позовної заяви (а.с.7).
Ухвалою судді Шевченківського районного суду м. Львова Свірідової В.В. від 06.12.2022 відкрито провадження у справі та призначено справу до підготовчого розгляду в загальному порядку (а.с.11).
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Львова від 09.03.2023 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду, залучено до участі у справі в якості третьої особи на стороні позивача без самостійних позовних вимог- ОСОБА_2 (а.с.25).
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, та просив їх задовольнити, проти заочного розгляду справи не заперечив.
Третя особа ОСОБА_2 14.06.2023 звернулась до суду із заявою,в якій просить розглянути справу у її відсутності (а.с.45).
Представник відповідача у судове засідання не з'явився повторно з невідомих суду причин, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи, що стверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення-судової повістки, наявним в матеріалах справи, відзив відповідачем до суду подано не було, а тому оскільки в матеріалах справи достатньо доказів для розгляду справи без його участі, позивача не заперечував проти заочного розгляду справи, суд у відповідності до вимог статтей 280-283 ЦПК України, вважає за можливе провести заочний розгляд справи на підставі наявних доказів (а.с.13,17,28,36,44).
Заслухавши пояснення позивача, з'ясувавши дійсні обставини справи, права та обов'язки сторін, перевіривши зібрані по справі матеріали, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. ст. 12, 13 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно вимог ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст. 67 ЖК України плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому законом порядку тарифами.
Відповідно до п.2 ч.3 ст. 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить, зокрема, встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.
Відповідно до ст. 64, 67, 68 ЖК України та Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про теплопостачання», Постанови КМ України від 21 липня 2005 р. N 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться за затвердженими у встановленому порядку тарифами. Плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо) або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку. Наймач (орендар) квартири зобов'язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну з наймачем відповідальність за зобов'язаннями, що випливають із зазначеного договору.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», виконавцями комунальних послуг з постачання теплової енергії є теплопостачальна організація.
Відтак, у даному випадку, ЛКП «Залізничнетеплоенерго» є виробником та виконавцем послуг з надання теплової енергії населенню, є юридичною особою, господарюючим суб'єктом, згідно його статуту має на меті отримання прибутку, а серед видів його діяльності, зазначених у статуті та у відомостях, що містяться в ЄДРПОУ, є надання теплової енергії усім категорії споживачів.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на праві приватної власності належить квартира АДРЕСА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про право власності на квартиру № НОМЕР_1 від 15.05.1996 (а.с.23).
Із довідки з місця проживання про склад сім'ї та прописку від 20.02.2023 вбачається, що у квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані: ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,. ОСОБА_5 , ОСОБА_6 (а.с.22).
Відносини у сфері житлово-комунальних послуг врегульовані Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про теплопостачання», а також відповідними постановами Кабінету Міністрів України та рішеннями органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг, серед іншого, відносяться послуги з постачання теплової енергії.
Статтею 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено права та обов'язки споживачів, серед яких: споживач має право одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів; має право на зменшення у встановленому законодавством порядку розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі їх ненадання, надання не в повному обсязі або зниження їхньої якості.
Статтею 8 вказаного Закону виконавець комунальної послуги зобов'язаний забезпечувати своєчасність надання, безперервність і відповідну якість комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договорів про їх надання, у тому числі шляхом створення системи управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів.
Правовідносини у сфері надання послуг з центрального опалення врегульовано також Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 № 630.
Згідно вказаних Правил нарахування вартості послуг з опалення здійснюється у наступному порядку: у разі відсутності у квартирі та в будинку лічильника тепла, а також його несправності, плата справляється згідно з нормативами споживання (з розрахунку за 1 кв. метр опалюваної площі квартири) та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим; у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалюваній площі (об'єму) квартири; у разі встановлення квартирних засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями та з урахуванням витрат теплової енергії на опалення місць загального користування у багатоквартирних житлових будинках.
Встановлено, що перерахунки за послуги з централізованого опалення проводяться у наступних випадках: якщо надання послуг з централізованого опалення розпочалося пізніше встановленого строку або опалювальний сезон достроково закінчився; за наявності перерв у наданні послуг, що перевищують допустимий строк (12 годин на добу один раз на місяць); у разі невідповідності фактичної температури в житлових приміщеннях нормативній.
Відповідно до Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення у разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затверджених Постановою КМУ № 151 від 17.02.2010 року у разі ненадання послуг або надання їх не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних і якісних показників від нормативних, виконавець проводить перерахунок розміру плати за фактично надані послуги шляхом зменшення розміру плати за надання послуг.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.
Водночас Законом № 1060 внесено зміни до ч. 2 ст. 12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», згідно яких договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону. Договори про надання комунальних послуг можуть затверджуватися окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір, індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем, колективний договір) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач (співвласник багатоквартирного будинку, власник будівлі, у тому числі власник індивідуального садибного житлового будинку), колективний споживач).
Крім того, вказаним законом № 1060 були внесені зміни до статті 13 Закону України „Про житлово-комунальні послуги", якими передбачено запровадження публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг для житлових багатоквартирних будинків.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги" з пропозицією про укладання договору про надання комунальних послуг або про внесення змін до нього (крім індивідуальних договорів, укладених відповідно до частини п'ятої цієї статті) може звернутися будь-яка сторона, надавши письмово другій стороні проект відповідного договору (змін до нього), складений згідно з типовим договором.
Так, згідно ч. 5 ст. 13 вказаного Закону, у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.
Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.
У разі укладення публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг виконавці комунальних послуг розміщують вимоги до якості відповідних послуг згідно із законодавством та іншу необхідну інформацію для кожного багатоквартирного будинку окремо на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на власному веб-сайті. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування таких вимог у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.
У разі прийняття співвласниками багатоквартирного будинку рішення про обрання моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії) відповідно до частини першої статті 14 цього Закону та повідомлення виконавців комунальних послуг про прийняте рішення за два місяці до запланованої дати укладення договору:
- такий виконавець зобов'язаний укласти договори про надання комунальних послуг відповідно до вимог цієї статті згідно з обраною співвласниками моделлю організації договірних відносин;
- раніше укладений із таким виконавцем договір про надання комунальної послуги достроково припиняється з дати набрання чинності новим договором, укладеним із співвласниками, але припинення (втрата чинності) дії раніше укладеного договору не звільняє сторони від виконання зобов'язань за цим договором та від відповідальності за порушення його умов.
Пунктом 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги», в редакції Закону № 1060 визначено, що договори про надання комунальних послуг у тому числі із співвласниками багатоквартирних будинків, які не приймали рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг, мають бути укладені виконавцями відповідних послуг протягом двох місяцівз дня набрання чинності рішення Кабінету Міністрів України про затвердження типових публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг.
Текст відповідного договору з постачання теплової енергії було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 р. № 830 „Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2021 № 1022 внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії». Постанову опубліковано 01.10.2021 в офіційному виданні «Урядовий кур'єр» 2021, № 190.
Відповідно до частин першої, другої статті 633 ЦК України публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.
Актами цивільного законодавства можуть бути встановлені правила, обов'язкові для сторін при укладенні і виконанні публічного договору (частина п'ята статті 633 ЦК України).
За визначенням наведеним у частині першій статті 634 ЦК України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Відповідно до загальних положень типового індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії (далі - Типовий договір), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 830 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2021 № 1022), цей договір є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови надання послуги з постачання теплової енергії для потреб опалення або на індивідуальний тепловий пункт для потреб опалення та приготування гарячої води (даліпослуга) індивідуальному споживачу. Цей договір укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 ЦК України (п. 1).
Так, згідно зі ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини.
Частиною 1 статті 626 ЦК України передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Частина 1 статті 202 ЦК України визначає, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
При цьому за правилами статті 14 Цивільного кодексу України цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.
Згідно з частиною 1 статті 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Так, вищевказаний публічний договір постачання природного газу є підставою для виникнення у сторін за цим договором зобов'язань відповідно ст.ст. 11, 202, 509 ЦК України, і згідно ст. 629 ЦК України є обов'язковим для виконання його сторонами.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник)зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та іншіресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
Відповідно до ст. 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).
Статтею 32 Закону України "Про теплопостачання" передбачено, що плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.
За наявності засобів обліку оплата комунальних послуг здійснюється виключно на підставі їх показників на кінець розрахункового періоду згідно з умовами договору, крім випадків, передбачених законодавством.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.19 р. №830 в редакції Постанови К.М.У. від 08.09.2021р. № 1022 та Типового договору на надання комунальних послуг, розділ «Порядок оплати послуг» пункт 32: "У разі застосування двоставкового тарифу на послугу з постачання теплової енергії плата за послугу з постачання теплової енергії визначається як сума плати розрахованої виходячи з умовно-змінної частини тарифу (в опалювальний період) та умовно постійної частини тарифу (протягом року)".
Отже, ЛКП "Залізничнетеплоенерго" не враховується в тарифі постійна складова тарифу: Розділ «Права та обов'язки сторін» ст.40 Споживач має право: п.12) після закінчення опалювального періоду отримувати в міжопалювальний період перерахунок за спожиту теплову енергію з урахуванням здійсненого авансового платежу та показань вузлів обліку теплової енергії, а відтак порушені права позивача ОСОБА_1 , який проживає за адресою АДРЕСА_2 .
На підставі наведеного вище, слід зобов'язати ЛКП «Залізничнетеплоенерго» провести перерахунок за постачання теплової енергії відповідно п.32 «Порядку оплати послуг» та п.12 ст.40 «Споживач має право» розділ «Права та обов'язки сторін», за останні три роки, згідно до Наказу Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №830 в редакції Постанови КМ України від 08.09.2021 №1022.
Зобов'язати ЛКП «Залізничнетеплоенерго» повернути безпідставно нараховані кошти позивачу ОСОБА_1 , який проживає за адресою АДРЕСА_2 , як постійна складова тарифу, які не враховані при проведені щорічного підсумку перерахунку закінчення опалювального періоду, за 2020 рік в сумі 2756,00грн., за 2021рік в сумі 2603,44грн., за 2022рік -2403,80грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 141 ЦПК України з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір. Оскільки позивач при подачі позову звільнений від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір», а тому із відповідача в користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 2684,00грн.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 141, 223, 247 ч.2, 259, 263-265, 280-283, 354 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
позов задовольнити.
Зобов'язати ЛКП «Залізничнетеплоенерго» провести перерахунок за постачання теплової енергії відповідно п.32 «Порядку оплати послуг» та п.12 ст.40 «Споживач має право» розділ «Права та обов'язки сторін», за останні три роки, згідно до Наказу Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №830 в редакції Постанови КМ України від 08.09.2021 №1022.
Зобов'язати ЛКП «Залізничнетеплоенерго» повернути безпідставно нараховані кошти, як постійна складова тарифу, які не враховані при проведені щорічного підсумку перерахунку закінчення опалювального періоду, за 2020 рік в сумі 2756,00грн., за 2021рік в сумі 2603,44грн., за 2022рік -2403,80грн.
Стягнути з ЛКП «Залізничнетеплоенерго» на користь держави судовий збір в розмірі 2684,00 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні).
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_2 ,учасник війни, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідач:ЛКП«Залізничнетеплоенерго»,кодЄДРПОУ 20784943, місцезнаходження м. Львів, вул. С.Петлюри,4-а.
Третя особа: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 .
Заочне рішення може бути переглянуте Шевченківським районним судом м. Львова, за письмовою заявою відповідача поданою протягом тридцяти днів з дня проголошення.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Повний текст рішення складено 26.06.2023.
Суддя В. В. Свірідова