Ухвала від 04.07.2023 по справі 917/1906/21

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА

04 липня 2023 року м. Харків Справа № 917/1906/21

Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючий суддя Слободін М.М., суддя Шутенко І.А. , суддя Гребенюк Н.В.

розглянувши клопотання представника ФОП Шудря Ю.Л. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції за апеляційною скаргою ФОП Шудря Ю.Л. (вх.№1012П/1) на рішення господарського суду Полтавської області від 05.04.2023 у справі № 917/1906/21

за позовом фізичної особи-підприємця Шудря Юрія Леонідовича, АДРЕСА_1

до Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, пл. Перемоги, 2, м. Кременчук, Полтавської області, 39600

про визнання незаконними, скасування рішень та скасування державної реєстрації іншого речового права

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Східного апеляційного господарського суду перебуває справа № 917/1906/21 за розглядом апеляційної скарги ФОП Шудря Ю.Л. (вх.№1012П/1) на рішення господарського суду Полтавської області від 05.04.2023, розгляд якої призначено на 04.07.2023 на 10:30 год.

На адресу Східного апеляційного господарського суду надійшло клопотання представника ФОП Шудря Ю.Л. про участь у судовому засіданні, призначеному на 04.07.2023 на 10:30 год. поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Розглянувши вказане клопотання, колегія суддів звертає увагу, що за положеннями частин 1-5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, які набули чинності 05.10.2021 (далі - Положення).

Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв'язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів) (пункт 2 розділу І Положення).

Підсистема відеоконференцзв'язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів (пункт 45 розділу 3 Положення).

Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв'язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.

За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (пункт 46 розділу 3 Положення).

Відповідно до пункту 49 розділу 3 Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв'язку, для роботи із системою відеоконференцзв'язку.

Приписами частини 6 статті 6 ГПК України передбачено, що адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, суб'єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

Враховуючи, що право на участь у розгляді своєї справи гарантоване Конвенцією, Конституцією України та Господарським процесуальним кодексом України, беручи до уваги введення воєнного стану в Україні, з огляду на необхідність забезпечення своєчасного розгляду господарської справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника ФОП Шудря Ю.Л. та провести судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

На підставі зазначеного та керуючись ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів,

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити клопотання представника ФОП Шудря Ю.Л. про забезпечення проведення судового засідання у справі № 917/1906/21 в режимі відеоконференції, яке відбудеться 04.07.2023 о 10:30 год., поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представника, який подав вказану заяву.

2. Судове засідання у справі № 917/1906/21, призначене на 04.07.2023 на 10:30 год., провести за участі представника ФОП Шудря Ю.Л. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів вказаного представника.

3. Попередити учасників справи, що відповідно до частини п'ятої статті 197 ГПК України, пункту 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистеми відеоконференцзв'язку, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

4. Розгляд справи відбудеться у приміщенні Східного апеляційного господарського суду, за адресою: 61058, м. Харків, проспект Незалежності, 13, 1-й поверх, зал засідань № 132.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя М.М. Слободін

Суддя І.А. Шутенко

Суддя Н.В. Гребенюк

Попередній документ
111997388
Наступний документ
111997390
Інформація про рішення:
№ рішення: 111997389
№ справи: 917/1906/21
Дата рішення: 04.07.2023
Дата публікації: 07.07.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Східний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із земельних відносин
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (21.07.2025)
Дата надходження: 21.07.2025
Предмет позову: заява про проведення засідання за відсутності учасника справи
Розклад засідань:
13.05.2026 07:49 Господарський суд Полтавської області
13.05.2026 07:49 Господарський суд Полтавської області
13.05.2026 07:49 Господарський суд Полтавської області
13.05.2026 07:49 Господарський суд Полтавської області
13.05.2026 07:49 Господарський суд Полтавської області
13.05.2026 07:49 Господарський суд Полтавської області
13.05.2026 07:49 Господарський суд Полтавської області
13.05.2026 07:49 Господарський суд Полтавської області
13.05.2026 07:49 Східний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:49 Господарський суд Полтавської області
25.01.2022 11:40 Господарський суд Полтавської області
14.03.2022 10:00 Східний апеляційний господарський суд
22.03.2022 11:30 Господарський суд Полтавської області
12.09.2022 11:00 Господарський суд Полтавської області
26.10.2022 10:00 Господарський суд Полтавської області
08.12.2022 10:00 Господарський суд Полтавської області
19.01.2023 11:00 Східний апеляційний господарський суд
05.04.2023 10:00 Господарський суд Полтавської області
04.07.2023 10:30 Східний апеляційний господарський суд
06.03.2025 14:00 Господарський суд Полтавської області
22.07.2025 12:30 Господарський суд Полтавської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
БЕРДНІК І С
ІЛЬЇН ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ
МАЧУЛЬСЬКИЙ Г М
ПУЛЬ ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
СЛОБОДІН МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ
суддя-доповідач:
БЕРДНІК І С
ІЛЬЇН ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ
МАЧУЛЬСЬКИЙ Г М
ПУЛЬ ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
СЛОБОДІН МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ
СОЛОДЮК О В
СОЛОДЮК О В
відповідач (боржник):
Кременчуцька міська рада
Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області
заявник апеляційної інстанції:
Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області
заявник касаційної інстанції:
Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області
позивач (заявник):
Фізична обоба-підприємець Шудря Юрій Леонідович
представник:
Медведєва Тетяна Вячеславівна
представник позивача:
Медведева Тетяна Вячеславівна
представник скаржника:
Костик Аліна Олександрівна
суддя-учасник колегії:
БІЛОУСОВА ЯРОСЛАВА ОЛЕКСІЇВНА
ГЕТЬМАН РУСЛАН АНАТОЛІЙОВИЧ
ГРЕБЕНЮК НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
ЗУЄВ В А
КРАСНОВ Є В
МІЩЕНКО І С
МОГИЛ С К
СКЛЯРУК ОЛЬГА ІГОРІВНА
ТАРАСОВА ІРИНА ВАЛЕРІЇВНА
ШУТЕНКО ІННА АНАТОЛІЇВНА