30 червня 2023 року м. Рівне №460/14458/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські лісопильні"
доГоловного управління ДПС у Рівненській області
про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Українські лісопильні" (далі - ТОВ "Українські лісопильні", позивач) звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Рівненській області (далі - відповідач) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій
Позивач просив суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у Рівненській області, яка полягає у невизнанні податкового повідомлення-рішення № 00001600501 від 09.12.2019 скасованим (відкликаним), нездійсненні перерахунку суми штрафу згідно з податковим повідомленням-рішенням від 09.12.2019 №00001600501 та у ненадсиланні нового податкового повідомлення-рішення на виконання п.73 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України;
- зобов'язати Головне управління ДПС у Рівненській області визнати податкове повідомлення-рішення №00001600501 від 09.12.2019 скасованим (відкликаним), здійснити перерахунок суми штрафу та надіслати нове податкове повідомлення-рішення.
Позов обґрунтовано тим, що після набрання чинності Закону України від 16.01.2020 №466-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" (далі - Закон №466-ІХ) контролюючий орган відповідно до пункту 73 підрозділу 2 Перехідних положень Податкового кодексу України був зобов'язаний відкликати податкове повідомлення - рішення вiд 09.12.2019 №00001600501, провести перерахунок суми штрафу і надіслати (вручити) йому нове податкове повідомлення-рішення, проте протиправно вказаних дій відповідачем вчинено не було.
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 19.05.2022 у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські лісопильні" відмовлено повністю.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07.09.2022 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські лісопильні" - залишено без задоволення, а рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 19 травня 2022 року у справі № 460/14458/21 - без змін.
Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 13.12.2022 касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські лісопильні" задоволено частково: рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 19.05.2022 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07.09.2022 у справі №460/14458/21 скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
04.01.2023 справа №460/14458/21 надійшла до Рівненського окружного адміністративного суду.
Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.01.2023, головуючим суддею у справі визначено суддю Дудар О.М.
Ухвалою суду від 09.01.2023 прийнято справу до розгляду, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву, призначено підготовче засіданні на 02.02.2023.
Підготовче засідання 02.02.2023 не відбулося у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю головуючої судді. Ухвалою суду від 06.02.2023 підготовче засідання відкладено на 16.02.2023.
16.02.2023 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно з яким податкове повідомлення-рішення вiд 09.12.2019 №00001600501 було предметом розгляду у адміністративній справі №460/971/20, і на час набрання чинності змін до Податкового кодексу України, внесених Законом №466-ІХ, рішення суду першої інстанції знаходилося на стадії апеляційного оскарження. 20.10.2020 Восьмий апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційну скаргу Головного управління та ухвалив постанову по справі №460/971/20, якою в задоволенні позовних вимог про визнання протиправним та скасування, зокрема, податкового повідомлення-рiшення №000001600501 вiд 09.12.2019 відмовлено повністю. Таким чином, податкове повідомлення-рішення №000001600501 від 09.12.2019 є узгодженим. Відповідач просив у задоволенні позову відмовити повністю.
У підготовчому засіданні 16.02.2023 допущено процесуальне правонаступництво у справі шляхом заміни відповідача, Головного управління ДПС у Рівненській області (ідентифікаційний код юридичної особи 431422449) його правонаступником, Головним управлінням ДПС у Рівненській області (ідентифікаційний код ВП 44070166), закрито підготовче провадження, призначено справу до розгляду по суті на 14.03.2023.
Ухвалою суду від 14.03.2023 суд перейшов до розгляду справи у письмовому провадженні.
Розглянувши позовну заяву та відзив, дослідивши письмові докази, суд встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Українські лісопильні" (місцезнаходження: вул.Степанська, буд.3, м.Костопіль, Рівненська область, 35000; ідентифікаційний код юридичної особи 39414678) зареєстроване як юридична особа 07.10.2021 (номер запису 1005981070014001143) перебуває на обліку у контролюючому органі як платник податків з 30.09.2014. Основним видом діяльності товариства за КВЕД є 16.10 Лісопильне та стругальне виробництво.
Згідно із пп.20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, планом-графіком проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 3 квартал 2019 року, на підставі наказу Головного управління ДПС у Рівненській області від 11.09.2019 №116 проведена планова виїзна документальна перевірка ТОВ "Українські лісопильні" з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування податків та зборів, а також з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2017 по 30.06.2019. За результати перевірки складено акт від 18.11.2019 №345/17-00-14-01/39414678.
За висновками акта від 18.11.2019 №345/17-00-14-01/39414678, перевіркою встановлено такі порушення:
- пп.140.4.2 п.140.4 ст.140, пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями) - завищено від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за півріччя 2019р. у сумі 1471802грн;
- п.198.5 ст.198, п.200.1, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), в результаті чого занижений податок на додану вартість, що призвело до завищення заявленої суми бюджетного відшкодування у розмірі 1335681грн, в т.ч. за травень 2017р. - 20376грн, серпень 2017р. - 27302грн, вересень 2017р. - 40807грн, жовтень 2017р. - 160768грн, листопад 2017р. - 175грн, грудень 2017р. - 900135грн, січень 2018р. - 10546грн;
- п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, внаслідок чого не зареєстровано у ЄРПН податкові накладні на суму 1335681грн, що тягне за собою накладення штрафу відповідно до ст.120-1 Податкового кодексу України;
- пп."й" пп.141.4.1, 141.4.2 п.141.4 ст. 141, пп.134.1.1 п. 134.1 ст.134 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), в результаті чого ТОВ "Українські лісопильні" у 2018 р. не оподатковано дохід (інші доходи) в сумі 11400,00євро/371822,99грн, який виплачений нерезиденту OU SAON LC, Естонія, не утримано та не внесено до бюджету податок з доходу нерезидента в сумі 55773,45грн;
- пп."й" пп.141.4.1, 141.4.2 п.141.4 ст.141, пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), в результаті чого ТОВ "Українські лісопильні" у 2018 р. не оподатковано дохід (інші доходи) в сумі 22 847,50 євро/728 182,68 грн., який виплачений нерезиденту "Company "Couturier Rectification", Швейцарія, не утримано та не внесено до бюджету податок з доходу нерезидента в сумі 109227,40грн.
Відповідачем за результатами перевірки з урахуванням заперечень ТОВ "Українські лісопильні" прийняті податкові повідомлення-рішення:
- №00001590501 від 09.12.2019 про зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ на 1153131грн та застосування штрафних санкцій на 288283грн;
- №00001600501 від 09.12.2019 про застосування штрафної санкції на 576565,50грн за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних на суму ПДВ 1153131грн;
- №00001630502 від 09.12.2019 про донарахування податку на доходи нерезидентів SAON, COUTURIER на 165000,85грн та застосування штрафних санкцій на 41250,21грн;
- №00001640502 від 09.12.2019 про застосування штрафної санкції на 170,00грн за неподання підприємством додатку ПН до декларації з податку на прибуток за 2018 рік при виплаті доходів нерезидентам (SAON, COUTURIER).
Вказані податкові повідомлення-рішення оскаржені позивачем до ДФС України (скарга №428 від 17.12.2019).
Рішенням Державної податкової служби України від 06.02.2020 №4719/6/99-00-08-05-01-06 скарга ТОВ "Українські лісопильні" залишена без задоволення.
Надалі вказані податкові повідомлення - рішення оскаржені позивачем в судовому порядку.
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 28.05.2020 у справі №460/971/20 суд визнав протиправними та скасував податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Рівненській області від 09.12.2019 №00001590501, №00001600501, №00001630502, №00001640502.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20.10.2020 суд скасував рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 28.05.2020 у справі №460/971/20 в частині задоволених позовних вимог про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 09.12.2019 №00001590501, №00001600501, №00001630502 та прийняв нове рішення, яким у задоволенні позову в цій частині відмовив.
Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 10.02.2021 у справі №460/971/20 ТОВ "Українські лісопильні" поновлено строк на подання касаційної скарги на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20.10.2020 та відкрито касаційне провадження.
26.10.2020 та 11.03.2021 позивач, ТОВ "Українські лісопильні", звертався до Головного управління ДПС у Рівненській області із заявами про скасування (визнання відкликаним) податкового повідомлення-рішення від 09.12.2019 №00001600501.
22.04.2021 позивач також звернувся до Державної податкової служби України зі скаргою №171, в якій просив скасувати (визнати відкликаним) податкове повідомлення-рішення від 09.12.2019 №00001600501 та зобов'язати Головне управління ДПС у Рівненській області перерахувати суму штрафу та надіслати нове податкове повідомлення-рішення.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.
Відповідно до п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на час прийняття спірного податкового повідомлення-рішення) платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання, виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року. - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:
г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 цього Кодексу).
Відповідно до пп.201.10 ст.201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю факту прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою), що зазначена у податковому повідомленні - рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість, зазначеної у такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття відповідного рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу (п.120-1.2 ст.120-1 Податкового кодексу України).
Проте, 23.05.2020 набули чинності положення Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" від 16.01.2020 №466-IX (далі - Закон №466-ІХ). Цим законодавчим актом доповнено підрозділ 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України пунктом 73.
Пізніше Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців" від 14.07.2020 №786-IX (набрав чинності 08.08.2020) до пункту 73 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" також було внесеною зміни.
Так, відповідно до змісту абз.2 п.73 підр.2 розд.XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (у чинній редакції) штрафи, застосовані через відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних за операціями, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість, операціями, що оподатковуються податком на додану вартість за нульовою ставкою, операціями, що не передбачають надання податкової накладної отримувачу (покупцю), а також податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, нараховані платникам податків протягом періоду з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві", строк сплати грошових зобов'язань за якими не настав або грошові зобов'язання за якими неузгоджені (відповідні податкові повідомлення-рішення знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження та грошові зобов'язання за ними не сплачено) станом на дату набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві", застосовуються в розмірі 2,5 відсотка обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 1700 гривень.
Контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку здійснює перерахунок суми штрафу і надсилає (вручає) такому платнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним) (абз.3 п.73 підр.2 розд.XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України).
Суд звертає увагу на ретроспективну дію положень п.73 підр.2 розд.ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України, яка полягає в тому, що такі положення поширюють свою дію на всі штрафні санкції, нараховані платникам податків протягом періоду з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності Законом №466-ІХ, у разі, якщо відповідні податкові повідомлення-рішення перебувають у процедурі адміністративного або судового оскарження (без обмеження інстанційності судового розгляду) та грошові зобов'язання за ними не сплачено станом на дату набрання чинності цим Законом.
Наведений підхід неодноразово висловлювався Верховним Судом, зокрема, в постановах від 17.07.2020 у справі № 640/5138/19, від 21.04.2022 у справі №580/5563/20, від 10.08.2020 у справі № 640/6528/19, від 10.09.2020 у справі № 520/3188/19, від 21.10.2020 у справі №1.380.2019.001225, від 11.01.2021 у справі №480/3000/19.
Під час розгляду справи судом встановлено, що податковим повідомленням-рішенням від 09.12.2019 №00001600501 застосовано до позивача відповідно до ст.201 Податкового кодексу України штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних у розмірі 576565,50грн, що становить 50% від 1153131грн - суми податку на додану вартість, що визначена відповідачем як сума заниження податкових зобов'язання внаслідок порушення ТОВ "Українські лісопильні" пп."г" п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України (а.с.11 акта перевірки від 18.11.2019 №345/17-00-14-01/39414678).
Отже, зазначеним податковим повідомленням-рішенням до позивача застосовано штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних за операціями, передбаченими пп."г" п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України - операціями, що не є господарською діяльністю платника податку, та на які поширюється дія абз.2 п.73 підр.2 розд.XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.
За даними комп'ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду", що функціонує в судах загальної юрисдикції відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2020 №30, суд встановив таку хронологію оскарження позивачем у судовому порядку податкового повідомлення-рішення від 09.12.2019 №00001600501:
- 19.02.2020 - зареєстровано позов ТОВ "Українські лісопильні" до Головного управління ДПС у Рівненській області у справі №460/971/20;
- 28.05.2020 - ухвалено Рівненським окружним адміністративним судом рішення у справі №460/971/20;
- 13.07.2020 - зареєстровано апеляційну скаргу на рішення суду від 28.05.2020 у справі №460/971/20;
- 20.10.2020 - ухвалено Восьмим апеляційним адміністративним судом постанову у справі №460/971/20;
- 10.02.2021 - Верховним Судом відкрито касаційне провадження у справі №460/971/20.
Суд зазначає, що сума штрафу за податковим повідомленням-рішенням від 09.12.2019 №00001600501 позивачем не сплачена. Ця обставина визнається сторонами та не підлягає доказуванню в силу ч.1 ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, станом на 23.05.2020 (дата набрання чинності Законом №466-ІХ) у спірних правовідносинах виконувалися умови, передбачені абз.2 підр.2 розд.XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України: штраф застосовано у період з 01.01.2017 до 23.05.2020 за операціями, визначеними пп."г" п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України; грошові зобов'язання за податковим повідомленням-рішенням були неузгодженими внаслідок процедури судового оскарження та не сплачені.
Отже, Головне управління ДПС у Рівненській області зобов'язане в силу прямої вказівки в абз.3 п.73 підр.2 розд.XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України здійснити перерахунок суми штрафу і надіслати (вручити) ТОВ "Українські лісопильні" нове податкове повідомлення-рішення. При цьому, попереднє податкове повідомлення-рішення від 09.12.2019 №00001600501 вважалося б скасованим (відкликаним).
Зазначених дій відповідач не вчинив, право позивача на зменшення розміру штрафних санкцій - порушив.
Суд вважає неспроможними посилання відповідача на те, що з ухваленням 20.10.2020 Восьмим апеляційним адміністративним судом постанови у справі №460/971/20 грошове зобов'язання за податковим повідомлення-рішення від 09.12.2019 №00001600501 вважається узгодженим, оскільки положення п.73 підр.2 розд.XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України пов'язують можливість зменшення суми штрафних санкцій з умовою неузгодження грошових зобов'язань саме на дату набрання чинності Законом №466-ІХ (23.05.2020). Така умова у спірних правовідносинах, як зазначено судом вище, є виконаною.
Отже, порушене право позивача підлягає судовому захисту шляхом визнання протиправною бездіяльності Головного управління ДПС у Рівненській області щодо нездійснення перерахунку суми штрафу, визначеної податковим повідомленням-рішенням від 09.12.2019 №00001600501, та ненадіслання (невручення) Товариству з обмеженою відповідальністю "Українські лісопильні" нового податкового повідомлення-рішення та зобов'язання відповідача вчинити такі дії.
При цьому, позовна вимога про зобов'язання відповідача визнати податкове повідомлення-рішення від 09.12.2019 №00001600501 скасованим (відкликаним) до задоволення не підлягає, оскільки у разі здійснення перерахунку суми штрафу, визначеної останнім та надіслання нового податкового повідомлення-рішення, перше вважатиметься скасованим (відкликаним) у силу Закону - абз.3 п.73 підр.2 розд.XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не обґрунтував обставини щодо правомірності своєї бездіяльності у спірних правовідносинах, а позивач частково довів ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
Відтак, адміністративний позов підлягає до часткового задоволення.
Відповідно до ч.3 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (ч.3 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України).
Суд встановлено, що у позовній заяві ТОВ "Українські лісопильні" фактично було заявлено одну вимогу майнового характеру та дві - немайнового характеру.
За подання адміністративного позову позивачем згідно з платіжними дорученнями від 22.10.2021 №551 та від 01.12.2021 №633 сплачено судовий збір у сумі 13188,49грн.
Оскільки позов містив одну вимогу майнового характеру та дві вимоги немайнового характеру, які хоча і частково, але підлягають задоволенню, то розмір компенсації судових витрат суд визначає виходячи з кількості (а не розміру) задоволених/незадоволених позовних вимог.
З огляду на викладене, суд стягує на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати зі сплати судового збору в сумі 13188,49грн.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські лісопильні" до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у Рівненській області щодо нездійснення перерахунку суми штрафу, визначеної податковим повідомленням-рішенням від 09.12.2019 №00001600501, та ненадіслання (невручення) Товариству з обмеженою відповідальністю "Українські лісопильні" нового податкового повідомлення-рішення.
Зобов'язати Головне управління ДПС у Рівненській області здійснити на виконання вимог абз.3 п.73 підр.2 розд.XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України перерахунок суми штрафу, визначеної податковим повідомленням-рішенням від 09.12.2019 №00001600501, та надіслати (вручити) Товариству з обмеженою відповідальністю "Українські лісопильні" нове податкове повідомлення-рішення.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські лісопильні" за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Рівненській області судові витрати із сплати судового збору в сумі 13188 (тринадцять тисяч сто вісімдесят вісім) гривень 49коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Українські лісопильні" (вул.Степанська, буд.3, м.Костопіль, Рівненська область, 35000; ідентифікаційний код юридичної особи 39414678).
Відповідач: Головне управління ДПС в Рівненській області (вул.Відінська, буд.12, м.Рівне, 33023; ідентифікаційний код ВП 44070166).
Рішення складено 30 червня 2023 року.
Суддя О.М. Дудар