03 липня 2023 року м. ПолтаваСправа № 440/4596/22
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Канигіна Т.С., розглянувши клопотання представника позивача про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін за позовом ОСОБА_1 до Ірпінського ВДВС у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) в особі державного виконавця Ірпінського ВДВС у Бучанському р-ні Київської області про визнання протиправною та скасування постанови,
ОСОБА_1 звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Ірпінського ВДВС у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) в особі державного виконавця Ірпінського ВДВС у Бучанському районі Київської області про визнання протиправною та скасування постанови, а саме просить:
- скасувати постанову державного виконавця Ірпінського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області Дербіної Любові Василівни від 23.04.2019 про відкриття виконавчого провадження;
- виключити позивача з реєстру боржників.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 23.05.2022 позовну заяву ОСОБА_1 до Ірпінського ВДВС у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) в особі державного виконавця Ірпінського ВДВС у Бучанському р-ні Київської про визнання протиправною та скасування постанови залишено без руху.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 08.07.2022 у задоволенні заяви представника ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до суду відмовлено. Позовну заяву ОСОБА_1 до Ірпінського ВДВС у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) в особі державного виконавця Ірпінського ВДВС у Бучанському р-ні Київської області про визнання протиправною та скасування постанови повернуто позивачеві.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 12.04.2023 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено. Ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 08.07.2022 у справі № 440/4596/22 скасовано. Справу № 440/4596/22 направлено до Полтавського окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
Справа № 440/4596/22 надійшла до Полтавського окружного адміністративного суду 02.05.2023, що підтверджується даними реєстрації на вхідному штампі.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 04.05.2023 позовну заяву ОСОБА_1 до Ірпінського ВДВС у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) в особі державного виконавця Ірпінського ВДВС у Бучанському районі Київської області про визнання протиправною та скасування постанови залишити без руху.
13.06.2023 позивачем усунуто недоліки позовної заяви.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 19.06.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/4596/22; вирішено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
27.06.2023 представник позивача звернулась до суду з клопотанням про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін, зазначивши, що характер спірних відносин та предмет доказування вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи. Наведено, що саме орган державної влади повинен довести свою позицію та надати докази надсилання постанови про відкриття виконавчого провадження. Також зазначено, що з огляду на можливість надання пояснень відповідачем з порушенням строку надання таких пояснень, а позивач може не мати нагоди скористатись своїм правом на подання письмових пояснень вчасно та має право надати їх в усному вигляді у залі суду.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до частин першої та другої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Частиною п'ятою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи характер спірних правовідносин, склад учасників та предмет доказування, що не вимагають проведення підготовчого провадження для повного та всебічного встановлення її обставин, суд дійшов висновків, що дана справа є справою незначної складності, не підпадає під винятки, передбачені частиною четвертою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12 цього ж Кодексу може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження.
Таким чином, дослідивши матеріали позову, зважаючи на значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, обсяг та характер доказів у справі, суд дійшов висновку про необхідність розгляду даної справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
Крім того, суд, дослідивши матеріали справи, встановив, що відповідачем не надано до суду витребувані судом належним чином засвідчені копії матеріалів виконавчого провадження №58971196.
Частиною четвертою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з частиною четвертою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частини третьої статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Для забезпечення повного, всебічного та об'єктивного з'ясування обставин у справі, суд дійшов висновку про необхідність повторного витребування засвідчених належним чином копії матеріалів виконавчого провадження №58971196.
При цьому, суд роз'яснює, що відповідно до частини першої статті 144 Кодексу адміністративного судочинства України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов'язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Частиною другою передбачено, що заходи процесуального примусу застосовуються судом, як правило, негайно після вчинення порушення.
Водночас, згідно зі статтею 145 Кодексу адміністративного судочинства України заходами процесуального примусу є, зокрема: тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; привід; штраф. До однієї особи не може бути застосовано кілька заходів процесуального примусу за одне й те саме порушення. Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов'язків, встановлених цим Кодексом.
Враховуючи вищевикладене, суд наголошує на тому, що невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом, та може бути підставою для реагування суду в порядку статті 144 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 9,12, 77, 80, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Клопотання представника ОСОБА_1 про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін задовольнити.
Перейти до розгляду справи №440/4596/21 за позовом ОСОБА_1 до Ірпінського відділу державної виконавчої служби у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) в особі державного виконавця Ірпінського відділу державної виконавчої служби у Бучанському районі Київської області про визнання протиправною та скасування постанови за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи.
Призначити судове засідання для розгляду справи по суті о 11 год. 30 хв. 25 липня 2023 року в приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду за адресою: вул. Пушкарівська, 9/26, м. Полтава.
Повторно витребувати від Ірпінського відділу державної виконавчої служби у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) засвідчені належним чином копії матеріалів виконавчого провадження №58971196.
Указані документи надати до суду в строк до 17.07.2023.
Роз'яснити, що відповідно до частини п'ятої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Попередити, що відповідно до частини першої статті 144 Кодексу адміністративного судочинства України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов'язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Відповідно до частини другої статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: 1) повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов'язків; 2) неодноразового зловживання процесуальними правами; 3) повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення; 4) невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Т.С. Канигіна