Рішення від 03.07.2023 по справі 420/8180/23

Справа № 420/8180/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2023 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючої судді - Бойко О.Я.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Малиновського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса) про визнання протиправними дій та зобов'язання внести зміни до актового запису, вирішив частково задовольнити адміністративний позов.

І. Суть спору:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом позивача, ОСОБА_1 , до відповідачів, Малиновського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса), в якому він просить:

- визнати протиправним висновок від 07.02.2023 Малиновського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) по не внесенню змін до актового запису про народження позивача № 1669 від 17.11.1981 року, у графі "відомості про батька" національність змінити з "українець" на "поляк";

- зобов'язати Південне міжрегіональне управління юстиції (м. Одеса) в особі Малиновського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) внести зміни до актового запису про народження позивача № 1669 від 17.11.1981, у графі "відомості про батька" національність змінити з "українець" на "поляк".

ІІ. Аргументи сторін

(а) Позиція позивача

Позивач вважає протиправним оскаржуваний висновок по не внесенню змін до актового запису про його народження № 1669 від 17.11.1981, у графі "відомості про батька", оскільки рішенням Малиновського районного суду м. Одеси № 521/8307/20 від 02.07.2020 встановлений факт приналежності батька позивача до національності - поляк. Крім того, за витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей другого подружжя № 00037299034 від 26.10.2022, національність батька позивача визначена - поляк.

Таким чином, бездіяльність відповідача по не внесенню змін до актового запису про народження позивача № 1669 від 17.11.1981 є протиправною та такою, що порушує його права, свободи, а тому він звернувся до суду за їх захистом.

(б) Позиція відповідача

31.05.2023 від відповідача 2, Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса), надійшов відзив на позовну заяву, в якому він звернув увагу, що між ним та позивачем не виникало в минулому та немає на даний час жодних правовідносин, які могли б бути підставою для залучення його в якості відповідача.

Таким чином, представник наголошує, що залучення Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса) в якості відповідача є некоректним та необґрунтованим, оскільки воно не є учасником спірних правовідносин, а відтак просить відмовити в задоволенні позову до управління, а у решті вимог - прийняти законне та обґрунтоване рішення.

09.06.2023 від відповідача 1, Малиновського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса), в якому він просить відмовити в задоволенні заявлених позовних вимог в повному обсязі.

Так, представник зазначив, що підстав для внесення змін стосовно національності в актовому записі про народження заявника немає, оскільки батько та мати матері заявника були різної національності.

При цьому, відмова від фіксації національності в офіційних документах, що посвідчують особу та актових записах цивільного стану і відповідних свідоцтвах органів державної реєстрації актів цивільного стану відповідає статті 24 Конституції України, яка гарантує рівність громадян, зокрема незалежно від етнічного походження, а також статті 11 Закону України «Про національні меншини в Україні».

Таким чином, представник звернув увагу, що національна належність особи є актом її особистого самовизначення і жодним чином не впливає на публічно-правові відносини такої особи з державою. Фіксація факту національності особи в документі, що її посвідчує, чи в актових записах громадянського стану створила б перешкоду вільному обранню чи відновленню національності, оскільки поставила б таке обрання чи відновлення у залежність від рішення державного органу.

(в) Відповідь на відзив

08.06.2023 від позивача надійшла відповідь на відзив відповідача 2, в якій він звернув увагу, що відповідно до пунктів 4.38-4.40, 4.43, 4.44 наказу Мінюсту України № 1707/5 від 23.06.2011 «Про затвердження Положення про міжрегіональні управління Міністерства юстиції України» Міжрегіональне управління, а саме, у даній справі, відповідач 2 - забезпечує проведення у встановленому законодавством порядку державної реєстрації актів цивільного стану.

ІІІ. Процесуальні дії у справі

01.05.2023 ухвалою Одеський окружний адміністративний суд, прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

IV. Обставини, встановлені судом

Відповідно до свідоцтва про народження позивача № НОМЕР_3 від 17.11.1981 позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Одеса. Батьки: батько - ОСОБА_2 , національність: українець; мати - ОСОБА_3 , національність: українка.

Рішенням Малиновського районного суду м. Одеси від 02.07.2020 по справі № 521/8307/20 заяву ОСОБА_2 , заінтересована особа - Малиновський районний у місті Одесі Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області про встановлення факту, що має юридичне значення, задоволено.

Встановлено факт приналежності ОСОБА_2 , уродженця с. Васильківці Ярмолинецького району Хмельницької області до національності - «поляк».

Внесено зміни до актового запису про народження №52 від 06.12.1956 ОСОБА_2 , складеного виконавчим комітетом Пасічнянської сільської ради Ярмолинецького району Хмельницької області, вказавши в графів «національність» «мати» замість «українка» «полька».

Вказане рішення набрало законної сили 11.08.2020.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 13.12.2021 у справі № 420/13196/21 адміністративний позов ОСОБА_2 до Малиновського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану, Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про визнання протиправними дій, зобов'язання внести зміни у актовий запис - задоволено повністю, а саме: визнано протиправним та скасовано висновок Малиновського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) по не внесенню змін до актового запису №1056 від 27 грудня 1980 року, складеного Другим Малиновським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції про шлюб, щодо зміни національності нареченого з «українець» на «поляк»; зобов'язано Південне міжрегіональне управління юстиції (м. Одеса) в особі Малиновського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) внести зміни до актового запису №1056 від 27 грудня 1980 року про шлюб, змінивши національність ОСОБА_2 з «українець» на «поляк».

Дане рішення залишене без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 16.06.2022.

Позивач звернувся до відповідача 1 із заявою про внесення змін до актового запису про народження заявника № 1669 від 17.11.1981, складеного Другим Малиновським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції, в графу «відомості про батька» національність змінити з «українець» на «поляк».

До вказаної заяви позивач додав:

- паспорт НОМЕР_1 , виданий Іллічівським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області від 19.12.1997 на ім'я « ОСОБА_1 »;

- ??повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження заявника № 1669 від 17.11.1981, складеного Другим Малиновським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції за № 00037936976 від 23.12.2022;

- ??повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб батька заявника № 1056 від 27.12.1980, складеного Другим Малиновським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції за № 00038315510 від 31.01.2023;

- повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження батька заявника № 52 від 06.12.1956, складеного виконавчим комітетом Пасічнянської сільської ради Ярмолинецького району Хмельницької області за № 00038315645 від 31.01.2023.

07.02.2023 відповідач 1 склав оскаржуваний висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану, яким вважав неможливим внести зміни до актового запису про народження заявника № 1669 від 17.11.1981, складеного Другим Малиновським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції, в графу «відомості про батька» національність змінити «українець» на «поляк».

Крім того, у вказаному висновку роз'яснено, що відмова у внесенні змін до актового запису можу бути оскаржена в судовому порядку.

V. Джерела права та висновки суду.

Дослідивши надані письмові докази, перевіривши матеріали справи, а також проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить до часткового задоволення. Свій висновок вмотивовує наступним чином.

Так, суд встановив, що до даних правовідносин слід застосовувати норми Конституції України, Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", Закону України "Про національні меншини в Україні", норми Цивільного кодексу України, Сімейного кодексу України.

Так, стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, межі дій відповідачів чітко визначені Конституцією та законами України.

Відносини, пов'язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, регулюються Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану".

Згідно статті 2 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків.

Державній реєстрації, відповідно до цього Закону, підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Частиною 1 статті 3 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" визначено, що державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов'язковою.

Відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру в обсязі, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться відповідно до цього Закону, Цивільного та Сімейного кодексів України та інших актів законодавства органами державної реєстрації актів цивільного стану.

Статтею 6 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

При цьому, статтею 9 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" визначено, що державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану.

В свою чергу, частиною 1 статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" визначено, що внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.

За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Слід взяти до уваги, що статтею 11 Закону України "Про національні меншини в Україні" передбачено, що громадяни України мають право вільно обирати та відновлювати національність.

Примушення громадян у будь-якій формі до відмови від своєї національності не допускається.

Відповідно до частини 2 статті 300 Цивільного кодексу України, фізична особа має право на збереження своєї національної, культурної, релігійної, мовної самобутності, а також право на вільний вибір форм та способів прояву своєї індивідуальності, якщо вони не заборонені законом та не суперечать моральним засадам суспільства.

Приписами частини 5 статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" обумовлено, що правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджуються Міністерством юстиції України.

Так, наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5 затверджено Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання (Правила №96/5), пунктом 2.6 яких визначено, що разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

При цьому, пунктом 2.7 Правил №96/5 передбачено, що на підтвердження достовірності представлених заявником документів про державну реєстрацію актів цивільного стану відділом державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичним представництвом чи консульською установою України додаються до матеріалів справи повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, копії відповідних актових записів цивільного стану, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому.

Водночас, частиною 2 статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" встановлено, що внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою:

- особи, щодо якої складено актовий запис;

- одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини;

- опікуна недієздатної особи;

- спадкоємців померлого;

- представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Наведені норми права кореспондуються з пункту 2.5 Правил №96/5.

Аналіз правових норм Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" та Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5, а також положень КАС України дає підстави для висновку, що особа може звертатися щодо внесення змін в актовий запис, складений відносно неї; при цьому самі зміни можуть стосуватися персональних даних іншої особи. Водночас особа, якій належать персональні дані, не може вимагати їх зміни в актових записах, складених відносно іншої особи.

Особи, які наділені правом звернення до органу державної реєстрації актів цивільного стану із заявою щодо внесення виправлення чи зміни в актовий запис цивільного стану визначені частиною 2 статті 22 Закону "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" та пунктом 2.5 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5.

Таким чином, особа може звертатися щодо внесення змін в актовий запис, складений відносно неї; при цьому самі зміни можуть стосуватися персональних даних іншої особи.

Так, суд встановив, що позивач звернувся до відповідача 1 із заявою, в якій просив внести зміни до актового запису про його народження № 1669 від 17.11.1981, складеного Другим Малиновським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції, в графу «відомості про батька» національність змінити з «українець» на «поляк».

При цьому, відповідно до матеріалі справи факт приналежності батька позивача - ОСОБА_2 , уродженця с. Васильківці Ярмолинецького району Хмельницької області до національності - «поляк» встановлено у судовому порядку рішенням Малиновського районного суду м. Одеси від 02.07.2020 у справі № 521/8307/20, яке набрало законної сили.

Крім того, вказані обставини досліджувались в рамках розгляду справи Одеським окружним адміністративним судом № 420/13196/21 та, як вже встановлено, рішенням від 13.12.2021 адміністративний позов ОСОБА_2 до Малиновського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану, Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про визнання протиправними дій, зобов'язання внести зміни у актовий запис - задоволено повністю, а саме: визнано протиправним та скасовано висновок Малиновського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) по не внесенню змін до актового запису №1056 від 27 грудня 1980 року, складеного Другим Малиновським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції про шлюб, щодо зміни національності нареченого з «українець» на «поляк»; зобов'язано Південне міжрегіональне управління юстиції (м. Одеса) в особі Малиновського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) внести зміни до актового запису №1056 від 27 грудня 1980 року про шлюб, змінивши національність ОСОБА_2 з «українець» на «поляк».

Відповідно до ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Також, відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

При цьому, оскаржуваним висновком відповідач 1 вважав неможливим внести зміни до актового запису про народження позивача № 1669 від 17.11.1981, складеного Другим Малиновським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції, в графу «відомості про батька» національність змінити «українець» на «поляк».

Перевіряючи підстави для такої відмови у внесенні змін до актового запису, суд звертає увагу на наступне.

У оскаржуваному висновку відповідач 1 посилається на Положення про паспортну систему в СРСР, затверджену Постановою Радою Міністрів СРСР від 28.08.1974 року №677, де вказано, що запис про національність у паспорті проводиться відповідно до національності батьків. У подальшому запис про національність зміні не підлягає.

При цьому, суд звертає увагу, що позивач не просив проводити зміну запису щодо його національності у паспорті громадянина СРСР, а просив внести зміни в актовому записі про своє народження.

Також суд погоджується із доводами позивача, що у висновку відповідач 1 посилається на Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених заказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 № 96/5 як на підставу для відмови у внесенні змін до актового запису, однак на яку саме норму, не вказує, як і не вказує конкретного пункту Правил.

Відтак, відповідач 1 необґрунтовано відмовив позивачу в задоволенні його заяви про внесення змін до актового запису про народження в частині національності батька.

Щодо позовним вимог в частині зобов'язання Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) в особі Малиновського районного у м. Одесі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) внести зміни до актового запису про народження позивача № 1669 від 17.11.1981, у графі "відомості про батька" національність змінити з "українець" на "поляк", суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 1.1 Правил 96/5 внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством.

Відповідно до пункту 2.13 Правил №96/5 підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану зокрема є: рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення правильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану; постанова адміністративного суду та ін.

За приписами пунктів 1.7 та 1.16 Правил №96/5 зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису. Відмова органів державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні змін до актових записів цивільного стану, їх поновленні та анулюванні може бути оскаржена в судовому порядку.

Пунктом 2.16. Правил №96/5 передбачено, що зміни, доповнення, виправлення вносяться в паперові носії актових записів цивільного стану та одночасно до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

На підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду (пункт 2.16.7. Правил №96/5).

Згідно з п. 2.18. Правил 96/5 зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації за місцем зберігання відповідного актового запису цивільного стану, крім випадків, встановлених у пункті 2.28 цього розділу.

Таким чином, заявлені позовні вимоги належать до часткового задоволення шляхом визнання протиправним висновок від 07.02.2023 Малиновського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) по не внесенню змін до актового запису про народження позивача № 1669 від 17.11.1981 року, у графі "відомості про батька" національність змінити з "українець" на "поляк"; зобов'язання Малиновського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) внести зміни до актового запису про народження позивача № 1669 від 17.11.1981, у графі "відомості про батька" національність змінити з "українець" на "поляк".

VI. Судові витрати

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст 2, 139, 244-246 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити частково.

2.Визнати протиправним висновок від 07.02.2023 Малиновського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) по не внесенню змін до актового запису про народження ОСОБА_1 № 1669 від 17.11.1981, у графі "відомості про батька" національність змінити з "українець" на "поляк".

3.Зобов'язати Малиновський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_1 № 1669 від 17.11.1981, у графі "відомості про батька" національність змінити з "українець" на "поляк".

4.У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

5.Стягнути з Малиновського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 536(п'ятсот тридцять шість),80 грн.

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Оскільки справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Позивач? - ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Відповідач 1 - Малиновський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), адреса: 65045, м. Одеса, вул. Успенська, буд.60, код ЄДРПОУ 37946466.

Відповідач 2 - Південне міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса), адреса: 49027, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 21-А, код ЄДРПОУ 43315529.

Суддя Оксана БОЙКО