Справа № 710/750/23
Провадження № 3/710/543/23
04.07.2023 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Щербак О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного ВП ГУНП в Черкаській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 від 20.09.2002, тимчасово не працює, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, за ч. 5 ст.126 КУпАП, суду не відомі,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 309776 від 27.05.2023, 27.05.2023 о 20 годині 55 хвилин на автодорозі с. Лебедин - Шпола, ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 2101, державний номерний знак НОМЕР_2 без посвідчення водія, правопорушення вчинено повторно протягом року, а саме за ч.2 ст. 126 КУпАП від 26.01.2023.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані працівниками поліції, як правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Приписами ст. 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за використанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
До матеріалів про адміністративне правопорушення не долучено постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.126 КУпАП від 26.01.2023, на яку є посилання в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року (зі змінами та доповненнями) визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Відповідно до статей 245, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
Ураховуючи те, що зазначені недоліки не можуть бути усунуті в ході розгляду справи, суд приходить до висновку, що адміністративні матеріали підлягають поверненню для належного оформлення відповідно до вимог чинного законодавства з урахуванням строків, визначених положеннями ст. 38 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 245, 256, 278, 280 КУпАП, суддя
Матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 5 ст. 126 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути до Відділу поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного ВП ГУНП в Черкаській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Щербак