03 липня 2023 року о/об 09 год. 25 хв.Справа № 280/2998/23 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Шевченко С.О., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
до Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради (вул.Зелінського, буд.3, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69001; код ЄДРПОУ 37612054)
про визнання протиправним та скасування наказу,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - позивач, ФОП ОСОБА_1 ) до Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради (надалі - відповідач, ДАМ ЗМР), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради №33р від 27.04.2023 «Про анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, зареєстрованого в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474».
У позовній заяві зазначено наступне. З метою ведення своєї господарської діяльності позивачем отримано Паспорт прив'язки тимчасової споруди по продажу товарів народного споживання, який було видано Департаментом архітектури та містобудування Запорізької міської ради 05.12.2017, зареєстрований за номером ТС-О-057/1474. Місце розташування тимчасової споруди - АДРЕСА_2 . Оплата за розташування ТС здійснювалась позивачем своєчасно та в повному обсязі. Жодних зауважень, приписів про усунення порушень, актів, тощо до позивача не надходило. В травні 2023 року, позивач отримав Наказ ДАМ ЗМР від 27.04.2023 за №33р про анулювання Паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, зареєстрованого в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1447 (Наказ від 27.04.2023 за №33р). Жодних обставин, які б могли передувати прийняттю такого наказу не існувало. Прийняття рішення про анулювання Паспорту привязки тимчасових споруд після встановлення позивачем ТС відповідно до чинного паспорта прив'язки, суперечить принципу правової визначеності, обґрунтованості, розсудливості та пропорційності, що є підставою для визнання протиправним та скасування оскаржуваного наказу. В обґрунтування анулювання паспорту прив'язки відповідач посилається також на рішення судів по справі №280/3728/19, яким визнано протиправним та скасовано аналогічне за змістом рішення Виконавчого комітету ЗМР від 24.06.2019 за №261 «Про анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, зареєстрованого в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474». Відповідач посилаючись на ті обставини, які вже встановлені судом та стали підставою для скасування рішення про анулювання паспорту прив'язки від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474 повторно порушує права позивача. Законодавчо не визначено можливість анулювання паспорту прив'язки з підстав недотримання його вимог після встановлення ТС та експлуатації понад 6 років. Весь час, починаючи з 2017 року зауважень до позивача щодо невідповідності не надходило. Винесення аналогічних за своїм змістом наказу та рішень різними виконавчими органами місцевої влади свідчить про невизначеність повноважень останніх. Винесення повторного наказу про анулювання Паспорту прив'язки ТС та до того ж іншим органом є неприпустимим, відповідно до положень ч.1 ст.3 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Позивач підтримав позовну заяву.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне. Керуючись абз.2, п.2.26 «Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 за №244, зі змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 23.11.2020 за №284, пп.6.8, 6.8.4 «Положення про порядок оформлення документів на розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м.Запоріжжі» в редакції, затвердженій рішенням Запорізької міської ради від 17.03.2023 за №113 «Про внесення змін до рішення Запорізької міської ради від 25.08.2016 за №52 «Про затвердження Положень, що регулюють правовідносини функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та об'єктів дрібнороздрібної торговельної мережі на території м.Запоріжжя», зі змінами» (Положення), беручи до уваги постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 10.09.2020 по справі №280/3728/19, яким рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 24.06.2019 за №261 «Про анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, зареєстрованого в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-0-057/1474» було визнано протиправним, та ухвалу Верховного Суду від 16.12.2020 по даній справі, відповідачем підготовлено Наказ від 27.04.2023 за №33р «Про анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, зареєстрованого в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474». Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 10.09.2020 по справі №280/3728/19 зазначено наступне: «Оскільки процедура оформлення та анулювання паспортів прив'язки тимчасових споруд знаходиться поза межами повноважень виконавчих комітетів місцевих рад, а спеціальним нормативно-правовим актом такі повноваження покладені на орган з питань містобудування та архітектури, відтак, колегія суддів судів погоджується з доводом позивача про те, що Виконавчим комітетом Запорізької міської ради прийнято спірне рішення з перевищенням повноважень та у спосіб, що не передбачений Законом №3038-VІ та Порядком №244. При цьому, колегія суддів зазначає, що оскільки відповідач при прийнятті рішення від 24.06.2019 року №261 діяв поза межами своїх повноважень, наявність чи відсутність факту порушення позивачем вимог паспорту прив'язки не має правового значення для вирішення спору». Зважаючи на таку позицію суду, відповідач, керуючись пп.6.8, 6.8.4 Положення, з підстав не дотримання вимог паспорту прив'язки ТС при встановлені ТС та протягом його дії підготував оскаржуваний наказ. Факти невідповідності встановленої ТС вимогам паспорту прив'язки ТС, зареєстрованого від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474, зазначені в Акті Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради від 13.12.2018 за №0325, знайшли своє відображення в оскаржуваному наказі. Відповідно до Положення, в редакції рішення Запорізької міської ради від 25.08.2016 за №52 (п.8.7) протягом 10 днів після встановлення ТС власник (користувач) ТС мав надати до Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради та до районної адміністрації Запорізької міської ради, за місцем розташування ТС заяву, за формою згідно з додатком 2, у якій зазначає, що він виконав вимоги паспорту прив'язки ТС. Така заява від ФОП ОСОБА_1 до вище згаданих організацій не надходила. Підтвердженням недотримання вимог паспорта прив'язки ТС при її встановлені є факти зафіксовані в Акті обстеження території від 13.12.2018 за №0325, а саме: - зовнішній вигляд тимчасової споруди має прямокутну форму розмірами 4,85м. х 6,18м. із скатним дахом висотою 30см, та налічує 9 вітражів, ширина кожного з яких - 1,0м, що не відповідає ескізам фасадів ТС у кольорі М 1:50, які є складовою частиною паспорту прив'язки ТС, та передбачають прямокутну форму ТС розмірами 3,3м. х 3,0м. з 3 вітражами; - висота фактично розміщеної ТС становить 2,65м, що не відповідає ескізам фасадів ТС у кольорі М 1:50, відповідно до яких висота ТС мала би становити 3,1м.; - фактичне розміщення ТС на земельній ділянці не відповідає схемі благоустрою прилеглої території, яка є складовою частиною паспорту прив'язки ТС, а саме: відстань від пішохідної частини до ТС становить - 6,10м., замість встановлених 7,60м.; відстань від ТС до внутрішньо квартального проїзду становить 2,90м., замість 10,0м.; - не виконані роботи з благоустрою, передбачені схемою благоустрою прилеглою території. В позовній заяві позивач не спростовує дані порушення та не надає жодних доказів відповідності розміщеній ТС паспорту прив'язки ТС від 05.12.2017 за №ТС-О-057/1474. Оскаржуваний наказ прийнято відповідачем в межах повноважень та у спосіб, визначений відповідно до акту органу місцевого самоврядування. При підготовці та прийнятті оскаржуваного наказу відповідача враховані основні принципи законності рішень суб'єкта владних повноважень, визначені ч.2 ст.2 КАС України.
Відповідач проти позовної заяви заперечував.
Ухвалою судді від 15.05.2023 в адміністративній справі відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
В Акті обстеження території 0325 від 13.12.2018 зазначено: «… Нами, головним спеціалістом-інспектором відділу координації діяльності та оперативного контролю в сфері благоустрою Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради Семешко Г.О., головним спеціалістом-інспектором відділу координації діяльності та оперативного контролю в сфері благоустрою Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради Ревенко Олександром Сергійовичем Із залученням: головного спеціаліста-районного архітектора Олександрівського району відділу планування та забудови міста департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради Маргарян Т. Г. у присутності - -. На підставі наказу начальника Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради від 30.11.2018 №24р здійснена перевірка стану благоустрою території м.Запоріжжя, за адресою: вул.Запорізька, 6. Орієнтовна площа обстежувальної території: приблизно 0,0030га. Форма власності та відповідальний користувач: комунальна власність. Результати обстеження: За адресою: вул.Запорізька, 6, Департаментом архітектури та містобудування Запорізької міської ради видано паспорт прив'язки на тимчасову споруду № НОМЕР_2 від 05.12.2017р. ФОП ОСОБА_1 . На час проведення обстеження виявлено факт недотримання вимог паспорту прив'язки ТС при її встановленні а саме: Зовнішній вигляд тимчасової споруди має прямокутну форму розмірами 4,85м. х 6,18м., із скатним дахом висотою 30см., та має 9 вітражів, ширина кожного - 1,0м. У відповідності до зареєстрованого паспорту прив'язки ТС дана споруда повинна мати прямокутну форму, розмірами 3,3м. х 3,0м., повинна мати 3 вітражі (відповідно до фасаду 2-1 - 2 вітражі, згідно з фасадами А-Б та Б-А - по 1-му вітражу). Висота фактичної ТС - 2,65м., що суперечить визначеної у паспорті прив'язки ТС висоти ТС - 3,1м. Тобто, встановлена геометрична невідповідність фактично встановленої ТС до зареєстрованого паспорту прив'язки ТС. Розглянувши креслення «Схема благоустрою прилеглої території ТС» паспорту прив'язки ТС встановлено невідповідність розташування тимчасової споруди, а саме: від пішохідної частини - 6,10м., повинно бути - 7,60м., до внутрішньо квартального проїзду фактично 2,90м., необхідно - 10,0м., не виконані роботи з благоустрою (замощення тротуарною плиткою 41,7м2). … Висновки та пропозиції за результатами обстеження (за фактом виявлених порушень): відповідно до п.6.8 пп.6.8.4 рішення Запорізької міської ради від 25.08.2016 №52 - паспорт ТС анулюється згідно із рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради до закінчення строку його дії у разі не дотримання вимог паспорту ТС при встановленні ТС. Рекомендувати Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради керуючись п.6.8 пп.6.8.4 цього рішення та даним Актом обстеження яким зафіксовано, що станом на 13.12.2018 тимчасова споруда встановлена з недотримання вимог паспорту прив'язки ТС, розпочати процедуру анулювання паспорту прив'язки №ТС-О-057/1474 від 05.12.2017р. …».
У Наказі ДАП ЗМР від 27.04.2023 за №33р «Про анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, зареєстрованого в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474» зазначено: «… Керуючись абз.2, п.2.26 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244, зі змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 23.11.2020 №284, пп.6.8, 6.8.4 Положення про порядок оформлення документів на розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м.Запоріжжі в редакції, затвердженій рішенням Запорізької міської ради від 17.03.2023 №113 «Про внесення змін до рішення Запорізької міської ради від 25.08.2016 №52 «Про затвердження Положень, що регулюють правовідносини функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та об'єктів дрібнороздрібної торговельної мережі на території м.Запоріжжя», зі змінами», буручи до уваги постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 10.09.2020 по справі №280/3728/19, яким рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 24.06.2019 №261 «Про анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, зареєстрованого в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474» було визнано протиправним, та ухвалу Верховного суду від 16.12.2020 по даній справі, зважаючи на вимоги наказу департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради від 06.06.2011 №67р, яким паспорт прив'язки ТС, зареєстрований в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-Д-057/1474 є чинним, НАКАЗУЮ: 1.Анулювати паспорт прив'язки ТС, наданий фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 (номер запису про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця 21030000000039173), зареєстрований у містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474, з підстав недотримання вимог паспорту прив'язки ТС при встановленні ТС по вул.Запорізькій, 6, що полягають в наступному: - зовнішній вигляд тимчасової споруди має прямокутну форму розмірами 4,85м. х 6,18м. із скатним дахом висотою 30см., та налічує 9 вітражів, ширина кожного з яких - 1,0м., що не відповідає ескізам фасадів ТС у кольорі М 1:50, які є складовою частиною паспорту прив'язки ТС, та передбачають прямокутну форму ТС розмірами 3,3м. х 3,0м. з 3 вітражами; - висота фактично розміщеної ТС становить 2,65м., що не відповідає ескізам фасадів ТС у кольорі М 1:50, відповідно до яких висота ТС мала би становити 3,1м.; - фактичне розміщення ТС на земельній ділянці не відповідає схемі благоустрою прилеглою території, яка є складовою частиною паспорт; прив'язки ТС, а саме: відстань від пішохідної частини до ТС становить - 6,10м. замість встановлених 7,60м.; відстань від ТС до внутрішньо квартального проїзду становить 2,90м., замість 10,0м.; - не виконані роботи з благоустрою, передбачені схемою благоустрою прилеглою території. 2.Головному спеціалісту відділу містобудівного кадастру департаменту архітектури та містобудування міської ради - ЗОТКІНІЙ Марині внести відповідні зміни до містобудівного кадастру. 3.Завідувачці сектору діловодства відділу правового забезпечення організаційної та кадрової роботи департаменту архітектури та містобудування міської ради - СТАРЧЕНКО Євгенії забезпечити направлення даного наказу на адресу фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ). 4.Наказ набирає чинності з моменту його підписання. 5.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою. …».
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 02.12.2019 у справі №280/3728/19 відмовлено у повному обсязі у задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Запорізької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Запорожець-6», про: визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 24.06.2019 за №261 «Про анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, зареєстрованого в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474».
Однак, постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 10.09.2020 у справі №280/3728/19 задоволено апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 - скасовано рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 02 грудня 2019 року. Позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Виконавчого комітету Запорізької міської ради від 24.06.2019 року №261 «Про анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, зареєстрованого в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 року за номером ТС-О-057/1474».
При цьому, у постанові Третього апеляційного адміністративного суду від 10.09.2020 у справі №280/3728/19 зазначено: «… Суд першої інстанції відмовляючи у задоволені адміністративного позову дійшов висновку, що відповідач мав повноваження щодо винесення рішення про анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди, оскільки такі повноваження відповідача передбачені рішенням Запорізької міської ради від 30.01.2019 року «Про внесення змін до рішення Запорізької міської ради від 25.08.2016 року № 52 “Про затвердження Положень, що регулюють правовідносини функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та об'єктів дрібнороздрібної торговельної мережі на території м. Запоріжжя», яке на час розгляду є чинним та підлягає обов'язковому виконанню. Також суд першої інстанції зазначив, що позивачем не спростовано зміст виявленого порушення щодо невідповідності паспорту прив'язки вимогам містобудівного законодавства, а тому відповідач встановивши відповідні порушення мав право та обов'язок прийняти рішення про його скасування. Колегія суддів з вказаними висновками суду першої інстанції не погоджується, з огляду на наступне. … Відтак, у відповідності до приписів Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року №3038-VI, Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06 вересня 2005 року №2804-IV та Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від 21 жовтня 2011 року, повноваження виконавчих органів сільської, селищної, та міської ради в питаннях розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності є чітко визначеними і обмежені приписами Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, при цьому процедура оформлення та анулювання паспортів прив'язки тимчасових споруд знаходиться поза межами повноважень виконавчих органів місцевого самоврядування. Положення Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» також не містять посилань на такі повноваження виконавчих органів місцевого самоврядування, як анулювання дії паспортів прив'язки тимчасових споруд. … Оскільки процедура оформлення та анулювання паспортів прив'язки тимчасових споруд знаходиться поза межами повноважень виконавчих комітетів місцевих рад, а спеціальним нормативно-правовим актом такі повноваження покладені на орган з питань містобудування та архітектури, відтак, колегія суддів судів погоджується з доводом позивача про те, що Виконавчим комітетом Запорізької міської ради прийнято спірне рішення з перевищенням повноважень та у спосіб, що не передбачений Законом №3038-VI та Порядком №244. При цьому, колегія суддів зазначає, що оскільки відповідач при прийнятті рішення від 24.06.2019 року №261 діяв поза межами своїх повноважень, наявність чи відсутність факту порушення позивачем вимог паспорту прив'язки не має правового значення для вирішення спору. За таких обставин суд апеляційної інстанції дійшов висновку про протиправність спірного рішення. …».
Ухвалою Верховного Суду від 16.12.2020 у справі №280/3728/19 (адміністративне провадження №К/9901/33417/20) поновлено Виконавчому комітету Запорізької міської ради строк на касаційне оскарження постанови Третього апеляційного адміністративного суду 10 вересня 2020 року у справі №280/3728/19 та відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Виконавчого комітету Запорізької міської ради на постанову Третього апеляційного адміністративного суду 10 вересня 2020 року у справі №280/3728/19 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Запорізької міської ради, третя особа - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Запорожець-6", про визнання протиправним та скасування рішення.
Судом досліджено: Паспорт прив'язки тимчасової споруди, наданий ФОП ОСОБА_1 , зареєстрований у містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474; Рішення Виконавчого комітету Запорізької міської ради від 24.06.2019 за №261 «Про анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, зареєстрованого в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474»; Договір №23 на право користування місцем для розташування тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності від 30.07.2018 з Додатком №1; Акт обстеження тимчасової споруди по продажу товарів народного споживання від 16.05.2023, складений ФОП ОСОБА_1 ; інші документи надані учасниками справи у дану справу.
При вирішенні спору по суті суд виходить з зазначеного вище та викладеного нижче.
Згідно з п.2.26 розділу ІІ «Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», затвердженого 21.10.2011 наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за №1330/20068 (надалі - «Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності»), дія паспорта прив'язки ТС анулюється за таких умов: недотримання вимог паспорта прив'язки ТС при її встановленні; невстановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив'язки ТС; надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку, під час підготовки паспорта прив'язки ТС.
За п.2.17 розділу ІІ «Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» строк дії паспорта прив'язки ТС визначається органом з питань містобудування та архітектури відповідної ради або районної державної адміністрації з урахуванням строків реалізації положень містобудівної документації на місцевому рівні.
Відповідно до пп.6.8.4 п.6.8 «Положення про порядок оформлення документів на розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м.Запоріжжі», затвердженого 17.03.2023 рішенням Запорізької міської ради №113, паспорт прив'язки ТС анулюється згідно із наказом директора департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради або уповноваженою особою до закінчення строку його дії у наступних випадках: у разі не дотримання вимог паспорту прив'язки ТС при встановленні ТС та протягом його терміну дії.
Водночас, згідно з пп.6.8.4 п.6.8 «Положення про порядок оформлення документів на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м.Запоріжжі», затвердженого 25.08.2016 рішенням Запорізької міської ради №52, паспорт ТС анулюється згідно із рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради до закінчення строку його дії у наступних випадках: у разі недотримання вимог паспорту ТС при встановленні ТС.
За матеріалами справи, на момент прийняття відповідачем оскаржуваного Наказу від 27.04.2023 за №33р «Про анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, зареєстрованого в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474» Паспорт прив'язки тимчасової споруди, наданий ФОП ОСОБА_1 , зареєстрований у містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474, був дійсним/чинним.
Зокрема, судом прийнято до уваги зазначене у Наказі ДАП ЗМР від 27.04.2023 за №33р «Про анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, зареєстрованого в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474» - «… зважаючи на вимоги наказу департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради від 06.06.2011 №67р, яким паспорт прив'язки ТС, зареєстрований в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-Д-057/1474 є чинним, …».
Позивачем не надано до суду доказів (судових рішень, тощо) протиправності дій посадових осіб місцевого самоврядування щодо складання Акту обстеження території 0325 від 13.12.2018.
Також, позивачем не надано до суду безспірних доказів дотримання вимог Паспорту прив'язки тимчасової споруди, наданий ФОП ОСОБА_1 , зареєстрований у містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474, при її встановленні.
Суд погоджується з наведеним в Акті обстеження території 0325 від 13.12.2018.
Суд вважає, що Акт обстеження тимчасової споруди по продажу товарів народного споживання від 16.05.2023, складений ФОП ОСОБА_1 , не спростовує у повній мірі зазначеного в Акті обстеження території 0325 від 13.12.2018.
Нормами права не визначено строки можливості застосування наведеного в Акті обстеження території 0325 від 13.12.2018.
Звідси, на думку суду, відповідач мав право прийняти оскаржуваний Наказ від 27.04.2023 за №33р «Про анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, зареєстрованого в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474» з огляду на Акт обстеження території 0325 від 13.12.2018.
Судом враховано обставини, встановлені постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 10.09.2020 у справі №280/3728/19.
З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України, суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що Наказ від 27.04.2023 за №33р «Про анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, зареєстрованого в містобудівному кадастрі від 05.12.2017 за номером ТС-О-057/1474» прийнято відповідачем обґрунтовано, з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, розсудливо, а отже є правомірним і не підлягає скасуванню.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як зазначено у ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
Оскільки позовна заява задоволенню не підлягає, то, відповідно, на користь позивача не можуть бути стягнуті за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246, 371 КАС України, суд, -
У задоволенні позовної заяви Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради (вул.Зелінського, буд.3, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69001; код ЄДРПОУ 37612054) про визнання протиправним та скасування наказу - відмовити у повному обсязі.
У стягненні на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судових витрат - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст судового рішення складено 03.07.2023.
Суддя О.О. Прасов