Справа № 461/3526/22
Провадження № 2/461/892/23
про призначення судового засідання в режимі відеоконференції
03.07.2023 м. Львів
Галицький районний суд м. Львова у складі головуючого судді Кротової О.Б., секретар Ігнат Т.І., розглядаючи клопотання представника відповідача - Національного банку України Донченко О.Г. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Міністерства юстиції України, Вищої ради правосуддя, Держави Україна в особі Державна казначейська служба України, Національного банку України, треті особи: Національне антикорупційне бюро України, Офіс Генерального прокурора, Головне управління Національної поліції у Львівській області, Державне бюро розслідувань, Господарський суд Львівської області, Пустомитівський районний суд Львівської області, Головне управління ДПС у Львівській області, Акціонерне товариство «Райффайзен Банк Аваль», Громадська організація «Асоціація суддів господарських судів України», Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області, про стягнення заподіяної шкоди,
в провадженні Галицького районного суду м.Львова перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Міністерства юстиції України, Вищої ради правосуддя, Держави Україна в особі Державна казначейська служба України, Національного банку України, треті особи: Національне антикорупційне бюро України, Офіс Генерального прокурора, Головне управління Національної поліції у Львівській області, Державне бюро розслідувань, Господарський суд Львівської області, Пустомитівський районний суд Львівської області, Головне управління ДПС у Львівській області, Акціонерне товариство «Райффайзен Банк Аваль», Громадська організація «Асоціація суддів господарських судів України», Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області, про стягнення заподіяної шкоди.
30.06.2023 представник відповідача - Національного банку України Донченко О.Г. подав до суду клопотання про участь в усіх судових засіданнях у даній справі в режимі відеоконференції, обов'язок по забезпеченню якого просить покласти на Шостий апеляційний адміністративний суд або Північний апеляційний господарський суд.
В обґрунтування внесеного клопотання покликається на те, що на сьогоднішній день у структурі Юридичного департаменту Національного банку діє управління претензійно-правової роботи, якому доручено представляти інтереси Національного банку України в усіх судах України. Зважаючи на велике навантаження працівників управління та введення в Україні воєнного стану, представники не зможуть прибути в наступне судове засідання у даній справі.
На розгляд клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції учасники справи не викликались.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, з огляду на неявку всіх учасників справи, не здійснюється відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України.
Дослідивши клопотання представника відповідача - Національного банку України, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно ч.6 ст.212 ЦПК України, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Згідно вимог ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Враховуючи викладене, зважаючи на технічну можливість проведення судового засідання у режимі відеоконференції, з метою забезпечення своєчасного розгляду справи, суд вважає за можливе задовольнити клопотання представника відповідача - Національного банку України, та провести судове засідання у вказаній справі в режимі відеоконференції.
За таких обставин, слід доручити Шостому апеляційному адміністративному суду (01001, м. Київ, вул. Князів Острозьких, 8, корп. 30, електронна пошта: inbox@6aa.court.gov.ua) забезпечити проведення відеоконференції за участю представника відповідача - Національного банку України.
Керуючись ст.ст. 212, 260, 353 ЦПК України, суд -
заяву представника відповідача - Національного банку України Донченко О.Г. - задовольнити.
Судове засідання, призначене на 31.07.2023 о 10 год. 30 хв., у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Міністерства юстиції України, Вищої ради правосуддя, Держави Україна в особі Державна казначейська служба України, Національного банку України, треті особи: Національне антикорупційне бюро України, Офіс Генерального прокурора, Головне управління Національної поліції у Львівській області, Державне бюро розслідувань, Господарський суд Львівської області, Пустомитівський районний суд Львівської області, Головне управління ДПС у Львівській області, Акціонерне товариство «Райффайзен Банк Аваль», Громадська організація «Асоціація суддів господарських судів України», Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області, про стягнення заподіяної шкоди, проводити за участю представника відповідача - Національного банку України в режимі відеоконференції.
Доручити Шостому апеляційному адміністративному суду (01001, м. Київ, вул. Князів Острозьких, 8, корп. 30, електронна пошта: inbox@6aa.court.gov.ua) забезпечити проведення судового засідання 31.07.2023 о 10 год. 30 хв. в режимі відеоконференції.
Відповідно до ч. 9 ст. 212 ЦПК України, копію ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції направити Шостому апеляційному адміністративному суду та особам, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції повідомити представника відповідача - Національного банку України, зобов'язати його з'явитися в призначене судове засідання до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Суддя Кротова О.Б.