Рішення від 29.06.2023 по справі 420/7945/23

Справа № 420/7945/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 червня 2023 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до військової частини НОМЕР_1 (далі - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 щодо неповного нарахування та не виплати додаткової винагороди відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" військовослужбовцю Державної прикордонної служби України ОСОБА_1 ;

- зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити військовослужбовцю ОСОБА_1 , з березня 2022 року по січень 2023 року додаткову винагороду згідно постанови Кабінету Міністрів України № 168 від 28 лютого 2022 року "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" в розмірі 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що проходить військову службу у військовій частина НОМЕР_1 та в період з березня 2022 року по січень 2023 року приймав безпосередню участь у бойових діях або забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії. Відтак, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 р. № 168, у нього виникло право на отримання додаткової винагороди в розмірі 100000 грн. в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах. Вважає, що повинен був отримувати додаткову винагороду кожного місяця у розмірі 100000 грн., однак відповідач виплачував додаткову винагороду частково: у березні 27407,84 грн., у квітні 5806,45 грн., у травні 30000 грн., у червні 36774,19 грн., у серпні 75161,29 грн., у вересні 30000 грн., у жовтні 32333,33 грн. у листопаді 27096,77 грн., у грудні 60000 грн., у січні 22580,65 грн. Таким чином недоотримав додаткової винагороди в розмірі за лютий місяць 14285,7 грн., за березень 72592,16 грн., за квітень 94193,55 грн., за травень 70000 грн., за червень 63225,81 грн., за серпень 24838,71 грн., за вересень 70000 грн., за жовтень 67666,67 грн., за листопад 72903,23 грн., за грудень 40000 грн., за січень 77419,35 грн. Не видаючи наказ щодо донарахування додаткової винагороди, відповідач порушує право на додаткову винагороду, яке гарантоване державою на період військового стану.

Ухвалою від 17.04.2023 р. позовну заяву залишено без руху та надано позивачу десятиденний строк на усунення недоліків.

У встановлений суддею строк позивач усунув недоліки позовної заяви і ухвалою від 20.04.2023 р. визнано поважними причини пропуску строку звернення до суду та поновлено позивачу строк звернення до суду, відкрито спрощене провадження у справі, надано відповідачу п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву.

12.05.2923 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що позивачу в повному розмірі виплачено додаткова винагорода, яка була збільшена до 100000 грн., в розрахунку на місяць пропорційної часу участі у таких діях та заходах.

Згідно ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Оскільки від сторін не надходило клопотання про розгляд справи в судовому засіданні, суд розглядає справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходить службу у військовій частині НОМЕР_1 (1-й загін морської охорони) та з 24 лютого 2022 року почав отримувати додаткову винагороду у відповідності до Постанови № 168.

Відповідно до архівної відомості № 5801 у період з березня 2022 року по січень 2023 року позивач отримав додаткову винагороду у березні - 27407,84 грн., у квітні - 5806,45 грн., у травні - 30000 грн., у червні - 36774,19 грн., у липні - 97666,66 грн., у серпні - 75161,29 грн., у вересні - 30000 грн., у жовтні - 32333,33 грн., у листопаді - 27096,77 грн., у грудні - 60000 грн., у січні - 22580,65 грн. (відповідно до розрахункового листа за січень 2023 року).

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.

Указом Президента України від 24.02.2022 р. № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" на території України введено воєнний стан, який існує по сьогоднішній день.

Згідно ч.1 ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 р. № 2011-ХІІ держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

На виконання Указів Президента України від 24.02.2022 р. № 64 "Про введення воєнного стану в Україні" та № 69 "Про загальну мобілізацію" Кабінетом Міністрів України 28.02.2022 р. прийнято постанову № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" (далі - Постанова № 168).

Приписами пункту 1 Постанови № 168 визначено, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30 000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.07.2022 р. № 793 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168" Постанову № 168 доповнено пунктом 2-1 такого змісту: "Установити, що порядок і умови виплати додаткової винагороди, а також одноразової грошової допомоги, передбачених цією постановою, визначаються керівниками відповідних міністерств та державних органів".

Згідно з пунктом 2 Постанови № 793 вона набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 24 лютого 2022 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 р. № 533 затверджено Положення про Адміністрацію Державної прикордонної служби України (далі - Положення № 533).

Пунктом 1 Положення № 533 визначено, що Адміністрація Державної прикордонної служби України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері захисту державного кордону та охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні.

Згідно пункту 9 Положення № 533 Адміністрація Держприкордонслужби в межах повноважень, передбачених законом, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України та наказів МВС видає директиви, накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує та контролює їх виконання.

З метою організації правильності застосування норм чинного законодавства, а саме пункту 2-1 Постанови № 168 та регулювання порядку і умов здійснення виплат військовослужбовцям ДПСУ додаткової винагороди під час дії воєнного стану, Адміністрацією Державної прикордонної служби України (далі - АДПСУ) були прийняті наказ № 164 від 31.03.2022 р. "Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168", положення якого застосовувались з 24.02.2022 р. до 01.08.2022 р. (далі - Наказ № 164), наказ № 392/0/81-22-АГ від 30.07.2022 р. "Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168", положення якого застосовувались з 01.08.2022 р. по 01.12.2022 р. (далі - Наказ № 392), та наказ № 628/0/81-22 від 09.12.2022 р. "Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168", положення якого застосовуються з 01.12.2022 р. (діла - Наказ № 628).

Відповідно до пунктів 1 Наказу № 392 та Наказу № 628 військовослужбовцям, крім випадків, передбачених цим наказом, які проходять військову службу в Адміністрації Державної прикордонної служби України, регіональних управліннях, органах охорони державного кордону, загонах морської охорони (у тому числі строкову), навчальних закладах, підрозділах спеціального призначення та органах забезпечення (далі - органи Держприкордонслужби) з дня призову (прийняття) на військову службу до дня виключення із списків особового складу органу Держприкордонслужби (у зв'язку із звільненням з військової служби) на період дії воєнного стану щомісячно здійснюється виплата додаткової винагороди в розмірі до 30 тисяч гривень у розрахунку на місяць пропорційно часу виконання відповідно до законодавства України обов'язків військової служби.

Додаткова винагорода збільшується до 100 тисяч гривень у розрахунку на місяць пропорційно часу безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах ведення бойових дій у період здійснення зазначених заходів.

З 24.02.2022 р. по 01.08.2022 р. для загонів морської охорони Наказом № 164 безпосередня участь у бойових діях визначалась як: "виконання бойових завдань кораблями, катерами, морськими суднами в морській, річковій акваторії (у т.ч. поза межами районів ведення бойових дій)".

З 01.08.2022 р. по 01.12.2022 р. для загонів морської охорони Наказом № 392 безпосередня участь у бойових діях визначалась як: "виконання бойових (спеціальних) завдань у районах безпосереднього ведення бойових дій кораблями, катерами, суднами в морській, річковій акваторії, поєднаних з вогневим ураженням або безпосереднім зіткненням з противником".

З 01.12.2022 р. для загонів морської охорони Наказом № 628 безпосередня участь у бойових діях визначається як: "виконання бойових (спеціальних) завдань екіпажами кораблів, катерів, суден забезпечення Держприкордонслужби в морській та річковій акваторіях, поєднаних з вогневим ураженням або безпосереднім зіткненням з противником, а також при виконанні бойових завдань щодо пошуку (тралення) та знешкодження (знищення) мін, вибухонебезпечних предметів".

Наказами № 164, № 392 та № 628 визначено, що підтвердження безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях або заходах, здійснюється на підставі сукупності наявної інформації у таких документах:

1) бойового наказу (бойового розпорядження);

2) журналу бойових дій (службово-бойових дій, вахтового, навігаційно-вахтового, навігаційного журналу), журналу ведення оперативної обстановки, бойового донесення (підсумкового, термінового, позатермінового) або постової відомості (під час охорони об'єкта, на який було здійснено збройний напад);

3) рапорту (донесення) начальника (командира) підрозділу (тимчасово створеної групи військовослужбовців, зведеного загону, катерів і кораблів Морської охорони, екіпажу літака, вертольоту тощо) про участь кожного військовослужбовця (у тому числі з доданих або оперативно підпорядкованих підрозділів) у бойових діях, у виконанні бойових (спеціальних) завдань, із зазначенням військових звань, прізвищ, імен та по батькові, а також кількості днів участі військовослужбовців у таких діях та заходах.

Пунктом 10 Наказу № 392 передбачено, що облік військовослужбовців, які беруть безпосередню участь в бойових діях або заходах, передбачених пунктом 2 цього наказу та підготовку проекту наказу про виплату додаткової винагороди, передбаченої пунктом 1 цього наказу, в органах Держприкордонслужби покласти на штаб органу, а у випадку відсутності штабу - на підрозділ (посадову особу), який веде облік бойових дій.

Надання військовослужбовцям довідок про участь у зазначених заходах здійснює підрозділ, який веде облік особового складу (відповідна норма є ідентичною у Наказах № 164 та № 628).

У пункті 11 Наказу № 392 зазначається, що склад органів і підрозділів Держприкордонслужби, які беруть (брали) участь у бойових діях або заходах у відповідних районах ведення бойових дій, визначаються щомісячно наказом Адміністрації Держприкордонслужби відповідно до рішень (наказів, директив, розпоряджень) Головнокомандувача Збройних Сил України (ця норма так само викладена у Наказі № 628).

Відповідно до пункту 12 Наказу № 392 виплата військовослужбовцям додаткової винагороди здійснюється щомісяця (у поточному місяці за попередній) на підставі наказів начальника (командира) органу Держприкордонслужби, а начальникам (командирам) органів Держприкордонслужби - на підставі наказів вищих начальників (командирів).

До наказу про виплату додаткової винагороди, виходячи з розміру до 100 тисяч гривень на місяць, в обов'язковому порядку додаються узагальнені дані, отримані з документів, передбачених пунктами 4-6 цього наказу.

З 01.12.2022 р. згідно пункту 5 Наказу № 628 виплата додаткової винагороди військовослужбовцям Держприкордонслужби здійснюється щомісяця (у поточному місяці за попередній) на підставі наказів Голови Держприкордонслужби, начальників (командирів) регіональних управлінь, органів охорони державного кордону, Морської охорони, навчальних закладів, науково-дослідних установ, органів забезпечення, підрозділів спеціального призначення Держприкордонслужби за місцем проходження військової служби, а їх начальникам (командирам) - на підставі наказів начальників (командирів) вищого рівня.

Як встановлено судом і не заперечується сторонами, ОСОБА_1 проходить службу у військовій частині НОМЕР_1 , у якій бере безпосередню участь у бойових діях.

Постановою № 168 визначено 2 види додаткових доплат до грошового забезпечення військовослужбовців під час дії воєнного стану:

до 30000 грн. військовослужбовцям, що обраховуються пропорційно, виходячи із календарного періоду проходження служби військовослужбовцем, тобто для отримання грошових коштів по даній категорії, військовослужбовцю за розрахунковий місячний період необхідно фактично нести службу;

до 70000 грн. (без урахування попередніх 30000) військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів протягом місяця.

Суд, дослідивши архівну відомість № 5801 ОСОБА_1 , розрахунковий лист за січень 2023 року, рапорти та накази командира 1 загону морської охорони в період з березня 2022 року по січень 2023 року, приходить до висновку, що позивачу було вірно нараховано та виплачено додаткову винагороду у сумах, пропорційних до часу несення ним військової служби, а також безпосередньої участі у бойових діях.

Так, відповідно до наданих відповідачем наказів та документів, позивач брав безпосередню участь у бойових діях та здійснення заходів з забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії:

- у травні 3 дні: 08.05.2022 р., 26.05.2022 р. - 27.05.2022 р. на підставі НВЖ № 3 ДСК від 18.04.2022 р., аркуші 21-79, записи в Журнал БД № 4 Т, арк.21;

- у червні 29 днів: 01.06.2022 р. - 19.06.2022 р., 21.06.2022 р. - 30.06.2022 р. на підставі БР командира ТГ ОПБ № 3 № 9 від 23.03.2022 р., № 10 від 28.03.2022 р. № 172/1214дск/ОКП від 01.06.2022 р., № 172/1234дск/ОКП від 02.06.2022 р., № 172/1254дск/ОКП від 03.06.2022 р., № 172/1271дск/ОКП від 04.06.2022 р., № 172/1296дск/ОКП від 05.06.2022 р., № 172/1321/дск/ОКП від 06.06.2022 р., № 172/1347дск/ОКП від 07.06.2022 р., № 172/1373дск/ОКП від 08.05.2022 р., а також на підставі БР командира ТГ ОПБ № 2, № 50/2 від 05.04.2022 р., № 154 від 08:00 09.06.2022 р., № 158/6 від 19:00 09.06.2022 р., № 160/6 від 19:00 10.06.2022 р., № 161/6 від 19:00 11.06.2022 р., № 163/6 від 19:00 12.06.2022 р., № 164/6 від 19:00 13.06.2022 р., № 165/6 від 19:00 14.06.2022 р., № 166/6 від 19:00 15.06.2022 р., № 167/6 від 19:00 16.06.2022 р., № 168/6 від 19:00 17.06.2022 р., № 170/6 від 19:00 18.06.2022 р., № 172/6 від 19:00 19.06.2022 р., № 176/6 від 19:00 21.06.2022 р., № 178/6 від 19:00 22.06.2022 р., № 180/6 від 19:00 23.06.2022 р., № 181/6 від 19:00 24.06.2022 р., № 183/6 від 19:00 25.06.2022 р., № 188/6 від 19:00 26.06.2022 р., № 190/6 від 19:00 27.06.2022 р., № 193/5 від 19:00 28.06.2022 р., № 195/5 від 19:00 29.06.2022 р. та відповідно до записів НВЖ № 3 дск від 18.04.2022 р., аркуші №№ 80-84, НВЖ № 34 дск від 03.06.2022 р., аркуші №№ 1-41;

- у липні 20 днів: 01.07.2022 р. - 20.07.2022 р. на підставі БР командира ТГ ОПБ № 2, № 50/2 від 05.04.2022 р., № 201/5дск/ОКП від 0-1.07.2022 р., № 202/5дск/ОКП від 02.07.2022 р., № 203/5дск/ОКП від 03.07.2022 р., № 206/5дск/ОКП від 04.07.2022 р., № 208/5дск/ОКП від 05.07.2022 р., № 210/5дск/ОКП від 06.07.2022 р., № 211/5дск/ОКП від 07.07.2022 р., № 215/5дск/ОКП від 08.07.2022 р., № 215/5 від 19:00 08.07.2022 р., № 216/5 від 19:00 09.07.2022 р., № 220/5 від 19:00 10.07.2022 р., № 221/5 від 19:00 11.07.2022 р., № 224/5 від 19:00 12.07.2022 р., № 225/5 від 19:00 13.07.2022 р., № 226/5 від 19:00 14.07.2022 р., № 227/5 від 19:00 15.07.2022 р., № 228/5 від 19:00 16.07.2022 р., № 229/5 від 19:00 17.07.2022 р., № 230/5 від 19:00 18.07.2022 р., № 233/5 від 19:00 19.07.2022 р. та відповідно записів НВЖ № 34 дск від 01.07.2022 р., аркуші №№ 43-70;

- у вересні 1 доба: 23.09.2022 р. на підставі БР УРС № 649/1531 від 22.09.2022 р., НВЖ № 80 арк.37;

- у грудні 10 діб: 01.12.2022 р. - 08.12.2022 р., 22.12.2022 р. - 29.12.2022 р. на підставі БР командира ТГ ОПБ № 2 № 12/133дск від 01.12.2022 р., № 12/146дск від 02.12.2022 р., № 12/167дск від 03.12.2022 р., № 12/183дск від 04.12.2022 р., № 12/199дск від 05.12.2022, № 12/215дск від 06.12.2022 р., № 12/230дск від 07.12.2022 р., БР ТГр № 1 ТУ МО ДПСУ № 20/396дск від 28.12.2022 р., НВЖ № 144дск від 17.10.2022 р., арк. 87, 88, 89, 91, 92, 93, 95, НВЖ № 145-дск від 17.10.2022 р., арк.9, 10, 19.

Також, судом встановлено, що за вказаний період позивачу виплачувалась додаткова винагорода пропорційно його безпосередньої участі у бойових діях, зокрема, за 08.05.2022 р., 26.05.2022 р. - 27.05.2022 р. у розмірі 6774,71 грн. (у червні 2022 року), за 01.06.2022 р. - 19.06.2022 р., 21.06.2022 р. - 30.06.2022 р. у розмірі 67666,66 грн. (у липні 2022 року), за 01.07.2022 р. - 20.07.2022 р. у розмірі 45161,29 грн. (у серпні 2022 року), за 23.09.2022 р. у розмірі 2333,33 грн. (у жовтні 2022 р.), за 01.12.2022 р. - 08.12.2022 р., 22.12.2022 р. - 29.12.2022 р. у розмірі 22580,65 грн. (у січні 2023 року).

Суд зазначає, що у інші періоди, окрім зазначених у рапортах, позивач безпосередньої участі у бойових діях не брав, відповідно додаткова винагорода йому не виплачувалась. Доказів зворотного позивачем не надано.

Крім того, у спірний період позивач отримував додаткову винагороду у розмірі 30000 грн. у розрахунку на місяць пропорційно часу виконання відповідно до законодавства України обов'язків військової служби: за лютий (26.02.2022 р. - 28.02.2022 р.) у розмірі 3214,28 грн. (виплачено у березні 2022 року); за березень у розмірі 30000 грн. (виплачено у березні 2022 року 24193,55 грн. та у квітні 2022 року 5806,45 грн.); за квітень у розмірі 30000 грн. (виплачено у травні 2022 року); за травень у розмірі 30000 грн. (виплачено у червні 2022 року); за червень у розмірі 30000 грн. (виплачено у липні 2022 року); за липень у розмірі 30000 грн. (виплачено у серпні 2022 року); за серпень 30000 грн. (виплачено у вересні 2022 року); за вересень 2022 року 30000 грн. (виплачено у жовтні 2022 року); за жовтень (з 24.10.22 р. по 26.10.2022 р. лікарняний) у розмірі 27096,77 грн. (виплачено у листопаді 2022 року); за листопад у розмірі 30000 грн. (виплачено у грудні 2022 року); за грудень 30000 грн. (виплачено у грудні 2022 року).

Доводи позивача про те, що відповідач мав виплачувати додаткову винагороду у розмірі 100000 грн. кожного місяця суд вважає безпідставними, оскільки вони ґрунтуються на неправильному трактуванні положення Постанови № 168, яка визначає не "100000 грн.", а "до 100000 грн.", тобто встановлює 100000 грн. як максимально можливий розмір суми додаткової винагороди, а не як гарантований розмір виплати за будь-яких обставин. При цьому, виплата цих сум здійснюється в порядку та на підставі документів, зазначених судом вище.

Таким чином, нарахована та виплачена додаткова винагорода позивачу в період з березня 2022 року по січень 2023 року відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 р. № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану".

Згідно ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Частиною 1 статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

Відповідач належними та допустимими доказами довів правомірність нарахування та виплати позивачу розміру додаткової винагороди, передбаченої Постановою № 168, за період з березня 2022 року по січень 2023 року, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -

вирішив:

Відмовити в задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) до військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОК НОМЕР_3 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І.Бездрабко

.