Рішення від 30.06.2023 по справі 640/19023/21

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2023 року справа №640/19023/21

Суддя Київського окружного адміністративного суду Марич Є.В., розглянувши порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Толока" до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось ТОВ "Фінансова компанія "Толока" (далі - позивач, ТОВ "ФК "Толока") з позовом до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - відповідач, Комісія), в якому, з урахуванням заяви від 23.12.2021р. про збільшення позовних вимог, просить суд про визнання протиправним та скасування рішень відповідача від 17.06.2021р. №409 «Щодо зупинення дії ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку ТОВ "Фінансова компанія «Толока», від 07.12.2021р. №1219 «Щодо зупинення дії ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю ТОВ "Фінансова компанія «Толока», а також про визнання протиправними дій відповідача щодо прийняття останнього рішення.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.07.2021р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі Окружним адміністративним судом міста Києві.

Ухвалено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду», який набрав чинності 15.12.2022 (далі по тексту - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX, з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

На адресу Київського окружного адміністративного суду надійшла адміністративна справа №640/19023/21, яка відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.03.2023р. справу передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Маричу Є.В.

Ухвалою суду від 28.03.2023р. справу прийнято до провадження, вирішено здійснювати її розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

В обґрунтування позовних вимог Товариством зазначено, що спірні рішення Комісії є протиправними, адже станом на час їх прийняття не існувало підстав для зупинення дії ліцензії на провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення, на ринках капіталу ТОВ "ФК "Толока". Позивач наголошує на тому, що положення Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996р. №448/96-ВР (далі - Закон №448/96-ВР) передбачають можливість зупинення дії ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку виключно у разі встановлення факту порушення законодавства про цінні папери та/або про систему накопичувального пенсійного забезпечення виносити попередження. Водночас, факт допущення позивачем порушення законодавства про цінні папери відповідачем не доведено та належним чином не встановлено, у зв'язку із чим підстави для зупинення дії ліцензії позивача на провадження професійної діяльності, відсутні. Посилання відповідача на норми Порядку видачі, зупинення дії та анулювання ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на ринку цінних паперів та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02.02.2021р. №60, позивач вважає безпідставними, адже норми даного Порядку не відповідають положенням Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Зі змісту поданого відзиву слідує, що відповідач не погоджується з доводами позовної заяви, стверджує про правомірність рішення від 17.09.2021р. №409, просить у задоволенні позовних вимог відмовити з підстави їх необґрунтованості. Разом з тим, посилаючись на приписи пп. 3 п 4 р. 4 Порядку №60, як на підставу для винесення оскаржуваного рішення за №409, відповідач вважає необґрунтованими доводи позивача про неможливість застосування до спірних правовідносин вказаних положень Порядку видачі, зупинення дії та анулювання ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на ринку цінних паперів та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення, адже норми даного Порядку є чинними, обов'язковими і поширюються на всіх професійних учасників фондового ринку, які мають ліцензію на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), та органи державної влади.

Позивачем подано до суду відповідь на відзив, в якій Товариство не погоджується із доводами відповідача, викладеними у відзиві, стверджує, що такі доводи не спростовують висновків позовної заяви.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ТОВ "Фінансова компанія "Толока" (код ЄДРПОУ 32955460) здійснює ліцензійну діяльність з управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю на підставі ліцензії на провадження професійної діяльності ринках капіталу, виданої згідно із Розпорядженням Нацкомфінпослуг від 25.12.2012р. №2890 зі строком дії з 08.01.2013р. (необмежений).

З матеріалів справи слідує, що у відношенні позивача Комісією було порушено шість справ про правопорушення на ринку капіталу, провадження в яких зупинено постановами:

- від 15.06.2021р. №14/01/13064 (щодо акту про правопорушення від 11.06.2021р. №203-ДП-ФК);

- від 15.06.2021р. №14/01/13063 (щодо акту про правопорушення від 15.06.2021р. №223-ДП-ФК);

- від 15.06.2021р. №14/01/13062 (щодо акту про правопорушення від 11.06.2021р. №204-ДП-ФК);

- від 15.06.2021р. №14/01/13061 (щодо акту про правопорушення від 22.04.2021р. №130-ДП-ФК);

- від 15.06.2021р. №14/01/13060 (щодо акту про правопорушення від 22.05.2021р. №174-ДП-ФК);

- від 14.06.2021р. №14/01/10038 (щодо акту про правопорушення від 22.04.2021р. №130-ДП-ФК).

17.06.2021р. Комісією прийнято рішення №409 про зупинення дії ліцензії ТОВ "Фінансова компанія "Толока" на провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення - діяльності з управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю, виданої на підставі розпорядження Комісії від 25.12.2012р. №2890 зі строком дії з 08.01.2013р. (необмежений) на строк до 16.12.2021р. Вказана постанова прийнята у зв'язку із необхідністю проведення перевірки у справі про правопорушення на ринках капіталу, та відповідно до пункту 5 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», підпункту 3 пункту 4 розділу 4 Порядку видачі, зупинення дії та анулювання ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на ринку цінних паперів та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02.02.2021р. №60.

У подальшому постановами від 21.10.2021р. №14/02/22367, №14/02/22343, від 20.10.2021р. №14/02/22342 відповідачем повідомлено про порушення справи про правопорушення на ринках капіталу та організованих товарних ринках ТОВ "ФК "Толока". При цьому, вказано про необхідність керівнику або уповноваженому представнику з'явитись на підписання акту про правопорушення 11.11.2021р. за адресою Комісії.

10.11.2021р. позивачем подано відповідачу лист №10-1/11.21 про відкладення підписання акту на іншу дату, так як станом на 11.11.2021р. керівник Товариства не мала щеплення проти COVID-19, а уповноважений представник перебував на лікарняному у зв'язку із захворюванням на коронавірусну інфекцію COVID-19.

11.11.2021р. відповідачем складено та підписано Акти про правопорушення на ринках капіталу та організованих ринках щодо позивача за №545-ДУМ, №546-ДУМ, №547-ДУМ.

Зі змісту вказаних актів слідує, що останні складені та підписані без участі керівника Товариства або уповноваженої нею особи (підтверджується написом у графі представник юридичної особи «без представника»).

Постановами від 17.11.2021р. №14/01/24555 (щодо Акту від 11.11.2021р. №546-ДУМ), від 17.11.2021р. №14/01/24556 (щодо Акту від 11.11.2021р. №545-ДУМ), від 18.11.2021р. №14/01/24579 щодо Акту від 11.11.2021р. №547-ДУМ) відповідачем зупинено провадження у вказаних вище трьох справах про правопорушення.

07.12.2021р. Комісією прийнято рішення №1219 про зупинення дії ліцензії ТОВ "Фінансова компанія "Толока" на провадження професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю, виданої на підставі розпорядження Комісії від 25.12.2012р. №2890 зі строком дії з 08.01.2013р. (необмежений) на строк з 17.12.2021р. по 16.06.2022р. Вказана постанова прийнята у зв'язку із необхідністю проведення перевірки у справі про правопорушення на ринках капіталу, та відповідно до пункту 5 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», підпункту 3 пункту 4 розділу 4 Порядку видачі, зупинення дії та анулювання ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на ринку цінних паперів та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02.02.2021р. №60.

Позивач вважає протиправними рішення Комісії за №409 та №1219, а тому звернувся до суду із даним позовом.

Суд, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно пункту 3 частини першої статті 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» професійна діяльність на ринку цінних паперів, ліцензується з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначає Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

У відповідності до пункту 5 частини першої статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право у разі порушення законодавства про цінні папери, нормативних актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку виносити попередження, зупиняти на термін до одного року обіг цінних паперів, дію ліцензій, виданих Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, анулювати дію таких ліцензій.

Пунктом 14 частини першої статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено, що Комісія має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Стаття 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачає відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів. Частина перша даної статті визначає перелік правопорушень на ринку цінних паперів та санкції, які застосовуються за їх вчинення.

Згідно частини другої статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» крім застосування фінансових санкцій за правопорушення, зазначені у цій статті, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може зупиняти або анулювати ліцензію на право провадження професійної діяльності на фондовому ринку, яку було видано такому професійному учаснику фондового ринку.

За приписами статті 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів.

Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.

Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.

Юридична особа не може бути притягнута до відповідальності за дії, що були предметом перевірки, за результатами якої не виявлено правопорушень на ринку цінних паперів.

Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що зупинення дії ліцензії на право провадження професійної діяльності на фондовому ринку можливе у разі встановлення факту правопорушення законодавства про цінні папери.

При цьому, факт виявлення правопорушення законодавства про цінні папери відображається в акті Уповноваженої особи Комісії. Факт вчинення порушення законодавства про цінні папери вважається встановленим після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення та прийняття відповідного рішення про застосування до юридичної особи санкцій, зокрема й у вигляді зупинення дії ліцензії на право провадження професійної діяльності на фондовому ринку.

Суд зазначає, що матеріали справи не містять, а відповідачем не надано доказів того, що станом на час прийняття оскаржуваного рішення від 17.06.2021р. за №409 Уповноваженою особою Комісії складено Акт про порушення ТОВ "ФК "Толока" законодавства про цінні папери, а також прийнято рішення про застосування до такого Товариства санкцій за таке порушення.

При цьому, суд також зауважує на тому, що за винесеними відносно позивача Актами від 11.11.2021р. за №545-ДУМ, №546-ДУМ, №547-ДУМ, які послугували підставою для винесення оскаржуваного рішення від 07.12.2021р. №1219, не прийнято рішень про застосування до ТОВ "ФК "Толока" санкцій за порушення законодавства про цінні папери.

Суд також враховує, що провадження у справах щодо порушення на ринках капіталу та організованих товарних ринках, які порушено Комісією відносно позивача, станом на момент винесення оскаржуваних позивачем рішень, були зупинені відповідними постановами відповідача.

Отже, відсутні підстави вважати, що станом на час зупинення дії ліцензії ТОВ "ФК "Толока" згідно спірних рішень Комісії від 17.06.2021р. №409, від 07.12.2019р. №1219, відповідачем встановлено та доведено порушення позивачем вимог законодавства про цінні папери. Тобто, Комісія зупинила дію ліцензії ТОВ "ФК "Толока" в процесі з'ясування обставин справ про ймовірне правопорушення на ринку цінних паперів, без встановлення факту такого правопорушення з прийняттям за результатами розгляду всіх необхідних документів відповідного рішення про застосування до юридичної особи санкцій.

Тому, виходячи з наведених норм Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», суд вважає, що зупинення дії ліцензії ТОВ "ФК "Толока" згідно рішень Комісії від 17.06.2021р. №409, від 07.12.2019р. №1219 здійснено відповідачем без достатніх для того підстав.

Окрім того, суд критично ставиться до дій відповідача, які полягають у складанні та підписанні відносно ТОВ "ФК "Толока" Актів про правопорушення на ринках капіталу та організованих ринках від 11.11.2021р. за №545-ДУМ, №546-ДУМ, №547-ДУМ без участі керівника та/або представника відповідної юридичної особи, не зважаючи на клопотання керівника Товариства від 10.11.2021р. №10-1/11.21 про відкладення підписання акту на іншу дату через відсутність в останньої щеплення проти COVID-19 та перебування уповноваженого представника Товариства на лікарняному у зв'язку із захворюванням на коронавірусну інфекцію COVID-19.

Наведені дії відповідача не відповідають приписам п. 5 розділу 4 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства про ринки капіталу та організовані товарні ринки, застосування санкцій або інших заходів впливу, затверджених рішенням Комісії від 28.07.2020р. №405, якими передбачено, що пояснення особи, щодо якої складено акт про правопорушення, є складовою частиною акта про правопорушення і приєднуються до нього у вигляді додатка.

Суд зазначає, що вказані дії відповідача позбавили позивача права на подання відповідних пояснень щодо порушень, установлених наведеними Актами, та відповідно, призвели до неповного з'ясування Комісією всіх необхідних обставин, необхідних для винесення законного та обґрунтованого рішення у справах про порушення законодавства про цінні папери.

Стосовно посилань Комісії на положення Порядку видачі, зупинення дії та анулювання ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на ринку цінних паперів та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02.02.2021р. №60, суд зазначає наступне.

Згідно підпункту 3 пункту 4 розділу 4 вказаного Порядку, підставою для зупинення дії ліцензій за певним видом професійної діяльності за відповідним рішенням Комісії на строк, встановлений цим рішенням, є зокрема, виникнення необхідності проведення перевірки під час провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, якщо є достатні дані, які вказують на наявність правопорушення, наслідком якого є порушення прав інвесторів, учасників НПФ.

Тобто, вказана норма Порядку №60, розширює, передбачений Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», перелік підстав для зупинення дії ліцензій на право провадження професійної діяльності на фондовому ринку.

Згідно частини третьої статті 4 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», ліцензування професійної діяльності на ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до законів України, що регулюють ринок цінних паперів, нормативно-правових актів, прийнятих згідно з цими законами, та з урахуванням вимог статей 13 та 19 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».

Суд зазначає, що Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та статті 13 та 19 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» не місять норм, які б допускали можливість розширення Комісією переліку підстав для зупинення дії ліцензій на право провадження професійної діяльності на фондовому ринку. Законами України не передбачено, що Комісія має право зупиняти дію ліцензій на підставі виникнення необхідності проведення перевірки під час провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів.

Згідно частини третьої статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.

Таким чином, підпункт 3 пункт 4 розділ 4 Порядку №60, не відповідає Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», у зв'язку з чим, до спірних правовідносин не може застосовуватись, як такий, що не відповідає положенням правового акту вищої юридичної сили - Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Аналогічна правова позиція щодо застосування норм права у подібних правовідносинах викладена Верховним Судом у постановах від 18.05.2021р. у справі №640/4735/19, від 01.06.2021р. у справі № 640/19661/18, від 01.06.2022р. у справі №640/19663/18.

Відповідно до частини другої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно зі статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

У розумінні частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, надавши оцінку з урахуванням усіх доказів у справі в їх сукупності, суд вважає, що відповідачем не доведено правомірності оскаржуваних рішень, а позивачем доведено протилежне, тому наявні підстави для задоволення позову та захисту прав позивача в судовому порядку, шляхом визнання протиправними та скасування рішень Комісії від 17.06.2021р. №409, від 07.12.2019р. №1219 щодо зупинення дії ліцензії на провадження професійної діяльності ТОВ "ФК "Толока".

Водночас, щодо позовної вимоги про визнання дій відповідача протиправними відносно прийняття рішення №1219, суд зауважує на тому, що порушені права позивача вже поновлені, шляхом визнання протиправними та скасування оскаржуваних рішень, у зв'язку із чим відсутня необхідність у визнанні наведених дій відповідача протиправними. При цьому, суд наголошує на тому, що права позивача порушені не діями, а саме спірними рішеннями.

Частинами першою, сьомою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Оскільки даний позов сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, підлягає задоволенню, а згідно наявних у матеріалах справи платіжних доручень №56 від 02.07.2021р., №34 від 23.12.2021р., позивачем за його подання сплачено судовий збір у розмірі 4540 грн., то вказана сума підлягає поверненню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Толока" (код ЄДРПОУ 32955460; адреса місцезнаходження: 03057, м. Київ, вул. Вадима Гетьмана, 1) до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (код ЄДРПОУ 37956207; адреса місцезнаходження: 01010, м. Київ, вул. Князів Острозьких, будинок 8, корпус 30) про визнання протиправними та скасування рішень, - задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (код ЄДРПОУ 37956207; адреса місцезнаходження: 01010, м. Київ, вул. Князів Острозьких, будинок 8, корпус 30) від 17.06.2021р. №409 про зупинення дії ліцензії на провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення - діяльності з управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю на строк до 16.12.2021р., виданої згідно з розпорядженням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25.12.2012р. №2890 зі строком дії з 08.01.2013р. ТОВ "Фінансова компанія "Толока".

3. Визнати протиправним та скасувати рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (код ЄДРПОУ 37956207; адреса місцезнаходження: 01010, м. Київ, вул. Князів Острозьких, будинок 8, корпус 30) від 07.12.2021р. №1219 про зупинення дії ліцензії ТОВ "Фінансова компанія "Толока" на провадження професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю на строк з 17.12.2021р. по 16.06.2022р. у зв'язку з виникненням необхідності проведення перевірки під час провадження у справах про правопорушення на ринках капіталу.

4. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Толока" (код ЄДРПОУ 32955460; адреса місцезнаходження: 03057, м. Київ, вул. Вадима Гетьмана, 1) судові витрати в розмірі 4540,00 грн. (чотири тисячі п'ятсот сорок гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (код ЄДРПОУ 37956207; адреса місцезнаходження: 01010, м. Київ, вул. Князів Острозьких, будинок 8, корпус 30).

5. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

6. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

7. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Марич Є.В.