Справа № 177/1218/23
Провадження № 1-в/177/51/23
Іменем України
30 червня 2023 року м. Кривий Ріг
Криворізький районний суд Дніпропетровської області у складі:
судді - ОСОБА_1
за участю:
секретаря судового засідання - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі подання начальника КРУП ГУНП в Дніпропетровській області полковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народженого в м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
-02.07.2002 Криворізьким районними судом Дніпропетровської області за ч.1 ст.296 КК України до покарання у виді 2 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік 6 місяці;
-12.12.2011 Тернівським районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області за ч.1 ст.309 КК України до 1 року позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком на 1 рік;
-05.09.2012 Центрально-Міським районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області за ч.2 ст. 307, ч.2 ст. 309, ч.2 ст. 313, ст. 70 КК України, до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна. На підставі ст. 71 КК України, частково приєднано покарання за вироком від 12.12.2011 та остаточно визначено до відбування 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна;
- 27.03.2015 року Центрально-Міським районним судом м. Кривого Рогу за ч.2 ст.309 КК України по покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки. 02.07.2018 року звільнився з ДУ «Синельніківська ВК №94» по відбуттю покарання.
за участі:
представника КРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5
особи щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4
23.06.2023 до Криворізького районного суду Дніпропетровської області надійшло зазначене подання, обґрунтоване тим, що ОСОБА_4 будучи неодноразово засудженим, в тому числі за тяжкі злочини, останній раз 27.03.2015 року за вироком Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області за ч.2 ст. 309 КК України до покарання у виді 3 років позбавлення волі, звільнився 02.07.2018 з ДУ «Синельніківська ВК № 94» по відбуттю покарання.
Строк погашення судимості ОСОБА_4 закінчується 02.07.2024 (за вироком 05.09.2012), проте останній після звільнення з місць позбавлення волі, в період строку погашення судимості на шлях виправлення не став та систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, протягом 2023 року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме 03.06.2023 за ст. 177 КУпАП, 04.06.2023 за ч.1 ст.175-1 КУпАП та 06.06.2023 ст.178 КУпАП у зв'язку з чим, в поданні порушується питання про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду строком на один рік, з застосуванням таких обмежень: заборони виходу з будинку (квартири) за місцем мешкання з 22:00 год до 05:00 год наступної доби, заборони виїзду в особистих справах за межі місця проживання без письмового дозволу органу поліції, який здійснює нагляд, реєстрації в поліції 1 раз на місяць, кожного першого вівторка.
Представник КРУП ГУНП в Дніпропетровській області в судовому засіданні подання підтримав та наполягав на його задоволенні.
У судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечував факти викладені в поданні та не заперечував проти встановлення йому адміністративного нагляду, з застосуванням обмежень визначених у поданні.
Суд, заслухавши представника КРУП ГУНП в Дніпропетровській області, особу, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду, дослідивши подані матеріали, вважає, що подання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до п. «в» ст. 4 вищезгаданого Закону України підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Аналізуючи матеріали подання у суду є достатні підстави для задоволення подання, оскільки ОСОБА_4 будучи неодноразово засудженим до позбавлення волі за вчинення умисних злочинів, в тому числі будучи засудженим за тяжкі злочини 05.09.2012, та будучи звільненим 02.07.2018, маючи непогашену судимість, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, систематично вчиняючи адміністративні правопорушення.
Так, ОСОБА_4 03.06.2023 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 177 КУпАП (придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення), з накладенням стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 17 грн. В цей же день від був попереджений про можливість застосування адміннагляду.
04.06.2023 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.175-1 КУпАП (куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради) та на останнього накладено адміністративне стягнення у виді попередження. В цей же день від був попереджений про можливість застосування адміннагляду.
06.06.2023 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.178 КУпАП (розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді) та на останнього накладено адміністративне стягнення у виді попередження.
Вищевказане свідчить про систематичне порушення ОСОБА_4 громадського порядку і прав інших громадян, незважаючи на попередження органів поліції, що є підставою для встановлення адміністративного нагляду.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Керуючись п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання начальника КРУП ГУНП в Дніпропетровській області полковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
Застосувати до ОСОБА_4 під час адміністративного нагляду наступні обмеження:
- заборону виходу з будинку (квартири) за місцем мешкання: з 22-00 год. до 05-00 год. наступної доби;
- заборону виїзду в особистих справах за межі місця проживання, а саме за межі Криворізького району Дніпропетровської області, без письмового дозволу органу поліції, який здійснює нагляд;
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію до органу поліції 1 (один) раз на місяць кожен перший вівторок місяця.
Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Криворізький районний суд Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1