Справа 688/2483/23
№ 3/688/969/23
Постанова
Іменем України
29 червня 2023 року м. Шепетівка
Суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області Козачук С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від в.о. начальника Головного управління ДПС у Хмельницькій про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Хролин Шепетівського району Хмельницької області, проживаючого по АДРЕСА_1 , ФОП (паспорт № НОМЕР_1 , виданий 17 листопада 2021 року органом 6831, РНОКПП НОМЕР_2 ),
за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
25 квітня 2023 року о 18 год. 18 хв. ОСОБА_1 , будучи фізичною особою підприємцем та здійснюючи свою діяльність у магазині-кафетерії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » по АДРЕСА_2 , порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме згідно фіскального чека №7225 реалізував 1 пляшку коньяку марки «Десна» по ціні 150 грн без зазначення коду товарної під категорії УКТ ЗЕД для підакцизної групи товарів, що було виявлено при проведені фактичної перевірки 30 травня 2023 року за місцем здійснення його господарської діяльності. Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 11 ст. 3 Закону Украни «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами) від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, подав до суду заяву, у якій просив розгляд справи провести у його відсутність, вину у вчиненні правопорушення визнав, щиро каявся.
За таких обставин, визнаю можливим справу розглянути без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки перешкод для такого розгляду, визначених ч.3 ст.268 КУпАП, не має.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшла наступних висновків.
Згідно зі статтею 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина 1 ст. 155-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунку у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
На виконання вимог Податкового кодексу та вищевказаного Закону Міністерством фінансів України наказом № 13 від 21 січня 2016 року затверджено Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, Порядок подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форму № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок).
Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів передбачає, зокрема, обов'язкові реквізити фіскального чеку, до яких віднесено в тому числі код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (рядок 7) та цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (рядок 9).
Пунктом 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР із змінами та доповненнями визначено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення №2881/10/22-01-07-05 від 30.05.2023 року, даними акту фактичної перевірки від 02.06.2023 року, що проводилась в період часу з 30.05.2023 по 02.06.2023 року, копією касового чека від 25.04.2023 року про продаж 1 пляшки коньяку марки «Десна» по ціні 150 грн, якими зафіксовано факт вчинення правопорушення.
Визнаватися допустимими і використовуватися як докази в адміністративній справі можуть тільки фактичні дані, одержані відповідно до вимог КУпАП.
За приписами ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Посадова особа оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
З огляду на наведене вище, вважаю, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані та його вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, доведено належними і допустимими доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують його відповідальність, наявність обставини, що пом'якшує відповідальність, якою є щире розкаяння винного, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення необхідне та достатнє для його виправлення та попередження вчинення нових порушень в межах санкції ч. 1 ст. 155-11 КУпАП у виді штрафу.
Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, із ОСОБА_1 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 536 грн. 80 коп.
Керуючись ст.ст. 33-35, 155-1 ч. 1, 283, 284, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок судового збору.
Постанову суду звернути до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Хмельницького апеляційного суду через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: С.В. Козачук