Ухвала від 28.06.2023 по справі 918/476/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про участь учасника справи у судовому засіданні

в режимі відеоконференції у приміщенні суду

28 червня 2023 року м. Рівне Справа № 918/476/23

Господарський суд Рівненської області у складі головуючої судді Войтюка В.Р., розглянувши матеріали клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "НКЮ" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції

у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "НКЮ"

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівнетранском"

про стягнення заборгованості в сумі 37 834 грн. 28 коп.

Без виклику учасників процесу.

ВСТАНОВИВ:

18 травня 2023 року Товариство з обмеженою відповідальністю "НКЮ" звернулося до господарського суду Рівненської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівнетранском" про стягнення заборгованості в сумі 37 834 грн. 28 коп.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 19 травня 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 918/476/23 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "НКЮ" до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівнетранском" про стягнення заборгованості в сумі 37 834 грн. 28 коп., визначено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, судове засідання для розгляду справи по суті призначено на 19 червня 2023 року.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 19 червня 2023 року відкладено розгляд справи 918/476/23 по суті в межах встановленого Господарським процесуальним кодексом України строку на 10 липня 2023 року.

27 червня 2023 року до відділу канцелярії та документального забезпечення суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "НКЮ" надійшло клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, в якій останній просить суд надати можливість представнику приймати участь у судовому засіданні по справі № 918/476/23 призначеному на 10 липня 2023 року на 12:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Відповідно до частин 1 та 2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Відповідно до частин одинадцятої та дванадцятої статті 197 ГПК України використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов'язки. Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.

Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

З огляду на зазначене, враховуючи технічну можливість проведення судового засідання у справі № 918/476/23, призначеного на 10 липня 2023 року о 12:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, з метою надання сторонам конституційного права на захист охоронюваних законом інтересів, повного, всебічного та об'єктивного встановлення обставин справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Керуючись ст.ст. 197, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Задоволити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "НКЮ" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Судове засідання у справі призначене на "10" липня 2023 року о 12:00 год. провести в режимі відеоконференції.

2. Відеоконференція буде проведена за допомогою програмного забезпечення "EasyCon". Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в "Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду", затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року за № 196.

3. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представник Товариства з обмеженою відповідальністю "НКЮ" повинен:

- отримати власний цифровий підпис в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК) (пошук таких центрів в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://czo.gov.ua/ca-registry);

- перевірити наявні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, встановленим у додатку 1 до Порядку № 169 в редакції наказу ДСА від 23 квітня 2020 року № 196 (пошук Порядку № 169 в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://dsa.court.gov.ua/…/dsa_pres_slujba_2020/N_169_20.pdf);

- зайти на офіційний веб-портал "Судова влади України" у розділ "Участь у відеозасіданні" (пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: www.court.gov.ua);

- зареєструватися з використанням власного електронного підпису в системі "EasyCon" (пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://easycon.com.ua).

4. Попередити сторін спору (їх представників) про наступне:

- відповідно до частини 5 статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву;

- відповідно до ч. 11 статті 197 ГПК України використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку;

- участь у відеоконференції забезпечується з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.

5. Роз'яснити учаснику справи на необхідність дотримання в подальшому вимог ч. 2 та ч. 3 ст. 197 ГПК України в частині подання до суду заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання за зразком , затвердженим додатком 2 до Порядку № 169 ( пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://dsa.court.gov.ua/…/dsa_pres_slujba_2020/N_169_20.pdf) та надсилати копію такої заяви іншим учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.

Суддя Войтюк В.Р.

Попередній документ
111887752
Наступний документ
111887754
Інформація про рішення:
№ рішення: 111887753
№ справи: 918/476/23
Дата рішення: 28.06.2023
Дата публікації: 03.07.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Рівненської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; перевезення, транспортного експедирування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (12.09.2023)
Дата надходження: 29.08.2023
Предмет позову: виправлення помилки в судовому наказі
Розклад засідань:
19.06.2023 11:30 Господарський суд Рівненської області
10.07.2023 12:00 Господарський суд Рівненської області
12.09.2023 09:50 Господарський суд Рівненської області