вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
про витребування матеріалів справи
"28" червня 2023 р. м. Київ Справа№ 910/8558/22
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Станіка С.Р.
суддів: Тищенко О.В.
Шаптали Є.Ю.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Агротехніки"
на ухвалу Господарського суду м. Києва
від 01.06.2023 (повний текст складено 05.06.2023)
у справі № 910/8558/22 (суддя С. О. Турчин )
за позовом Підприємства "Дойче Аграртехнік"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Агротехніки"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Персональний український лізинг"
про розірвання договорів оренди, зобов'язання вчинити дії та стягнення 2103346,98 грн.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 01.06.2023 у справі № 910/8553/22 у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Агротехніки" про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню відмовлено.
Не погоджуючись з постановленою ухвалою, відповідач (Товариство з обмеженою відповідальністю «Світ Агротехніки» (26.06.2023 згідно штемпеля канцелярії суду на апеляційній скарзі, яка подана безпосередньо до суду) звернувся до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.06.2023, апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ Агротехніки» на ухвалу Господарського суду м. Києва від 01.06.2023 у справі № 910/8558/22, передано на розгляд колегії суддів Північного апеляційного господарського суду у складі головуючого судді Станік С.Р., суддів: Тищенко О.В., Шаптала Є.Ю.
При дослідженні апеляційної скарги судом встановлено, що скаржник просить скасувати ухвалу Господарського суду м. Києва від 01.06.2023 у справі № 910/8558/22 повністю та ухвалити нове рішення, яким визнати наказ Господарського суду м. Києва від 14.04.20223 у справі № 910/8558/22 про примусове виконання рішення щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ Агротехніки» на користь Підприємства «Дойче Аграртехнік» заборгованість у сумі 2103346,98 грн. та витрати по сплаті судового збору в сумі 34222,10 грн. таким, що не підлягає виконанню.
Частиною 2 статті 271 Господарського процесуального кодексу України визначено, що апеляційні скарги на ухвали суду першої інстанції, зазначені в пунктах 1, 5, 6, 8, 9, 12, 18, 31, 32, 33, 34 частини першої статті 255 цього Кодексу, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Відповідно до п. 23 ч. 1 статті 255 Господарського процесуального кодексу України, окремо від рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції, зокрема, про внесення чи відмову у внесенні виправлень до виконавчого документа, визнання чи відмову у визнанні виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню.
Крім того, згідно з п. 17.10 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України у разі подання апеляційної скарги на ухвали суду першої інстанції, передбачені пунктами 1, 6-8, 10, 12-14, 17, 19, 21, 31-33 частини першої статті 255 цього Кодексу (крім ухвал про відмову у прийнятті або повернення зустрічного позову, про відмову у прийнятті або повернення позову третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, ухвал про зупинення провадження у справі, які подані з пропуском строку на їх оскарження), чи подання касаційної скарги на ухвали суду апеляційної інстанції (крім ухвал щодо забезпечення позову, зміни заходу забезпечення позову, щодо зустрічного забезпечення, ухвал про зупинення провадження у справі, які подані з пропуском строку на їх оскарження, про накладення штрафу в порядку процесуального примусу, окремих ухвал) - до суду апеляційної або касаційної інстанції передаються всі матеріали.
В інших випадках - до суду апеляційної або касаційної інстанції передаються копії матеріалів, необхідних для розгляду скарги. У разі необхідності суд апеляційної або касаційної інстанції може витребувати також копії інших матеріалів справи.
З огляду на те, що апеляційна скарга надійшла до Північного апеляційного господарського суду без матеріалів справи № 910/8553/22, що унеможливлює розгляд поданої апеляційної скарги, колегія суддів вважає за необхідне витребувати матеріали даної справи у суду першої інстанції та відкласти вирішення питань, пов'язаних з рухом апеляційної скарги, які визначені главою 1 розділу IV Господарського процесуального кодексу України, за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ Агротехніки» на ухвалу Господарського суду м. Києва від 01.06.2023 у справі № 910/8558/22.
Керуючись ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд,
Витребувати у Господарського суду м. Києва матеріали справи № 910/8558/22 та невідкладно надіслати їх до Північного апеляційного господарського суду.
Відкласти вирішення питань, пов'язаних з рухом апеляційної скарги, які визначені главою 1 розділу IV Господарського процесуального кодексу України, за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ Агротехніки» на ухвалу Господарського суду м. Києва від 01.06.2023 у справі № 910/8558/22.
Копію ухвали надіслати учасникам справи та Господарському суду м. Києва.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя С.Р. Станік
Судді О.В. Тищенко
Є.Ю. Шаптала