Ухвала від 21.06.2023 по справі 646/2880/23

Справа № 646/2880/23

№ провадження 1-кс/646/934/2023

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.06.2023 м.Харків

Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання т.в.о начальника слідчого відділення №1 СВ Куп'янського РВП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 про арешт майна в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221100001502 від 05.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До Червонозаводського районного суду м. Харкова надійшло клопотання т.в.о начальника слідчого відділення №1 СВ Куп'янського РВП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 про арешт майна в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221100001502 від 05.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що 05.06.2023 о 10:35 зі служби 102 надійшло повідомлення про те, що невстановлена особа в період часу 27.09.2022 по 05.06.2023 шляхом пошкодження вхідних дверей проникла в домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 звідки скоїла таємне викрадення телевізору марки «Самсунг», електром'ясорубки, тостеру, міксеру, механічного оприскувача для садівництва, чашки термосу «Берч», пляшку для води та автомобільного акумулятору марки «Форсе» на 60 ампер, чим спричинила заявниці гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 матеріальну шкоду.

13.06.2023 слідчим, в ході огляду місця події, на прилеглій території до домоволодіння, що розташовується за адресою: АДРЕСА_2 , з письмової добровільної згоди власника (користувача) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 було виявлено та вилучено: акумуляторну батарею марки «FORSE» жовтого кольору на 60 амперів з маркуванням ГОСТ - 959:7036; EN:50342; алюмінієву флягу радянського виробництва у матерчатому чохлі, коричневого кольору; термокружку марки «Веrgen» моделі «BG-5958-ОL», ємністю 400 мл. виготовлену із нержавіючої сталі і гумової прокладки світло- зеленого кольору; оприскувач марки «Леміра» моделі ОП-202-01, зеленого кольору, в повній комплектації; кухонний комбайн марки «Scarlett» моделі SCHM40B01, у заводській картонній упаковці, у новому стані, у користуванні не перебував; електричний тостер марки «Severin», моделі АТ2286, White без пошкоджень, який знаходиться у заводській упаковці в новому стані, у користуванні не перебував, електром'ясорубка марки «Bosch» моделі MFW3640, що знаходилась а заводський упаковці, в новому стані, у користуванні не перебувала, які належать потерпілій ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 .

13.06.2023 слідчим, в ході огляду місця події, на прилеглій території до домоволодіння, що розташовується за адресою: АДРЕСА_2 , з письмової добровільної згоди власника (користувача) ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 було виявлено та вилучено: телевізор марки «Samsung» моделі LE 32АН51С1, який належить потерпілій ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючій за адресою: АДРЕСА_1 .

Оскільки, вилучене майно визначено речовим доказом та стане об'єктом дослідження судових експертиз, висновки яких будуть долучені до матеріалів кримінального провадження та у подальшому будуть використані як докази під час судового розгляду та повернення вказаного майна негативно вплине на подальше досудове розслідування, просив накласти арешт на вищезазначене майно.

У судове засідання слідчий не прибув, звернувся до слідчого судді з заявою про розгляд клопотання про арешт майна без його участі, клопотання підтримує у повному обсязі.

У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, приходить до наступного.

05.06.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення за №12023221100001502, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.

Відповідно до ч. 7 ст. 237 КПК України при огляді слідчий має право вилучати речі та документи, які мають значення для кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної особи або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

Відповідно до вимог ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.

Відповідно до ч. 2 ст. 167 КПК України, а саме, п. 1, п. 3, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей та документів, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: відшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.

Постановою т.в.о начальника слідчого відділення №1 СВ Куп'янського РВП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 від 13.06.2023, майно вилучене:

- 13.06.2023 під час огляду місця події на прилеглій території до домоволодіння, що розташовується за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: акумуляторну батарею марки «FORSE» жовтого кольору на 60 амперів з маркуванням ГОСТ - 959:7036; EN:50342; алюмінієву флягу радянського виробництва у матерчатому чохлі, коричневого кольору; термокружку марки «Bergren» моделі «BG-5958-OL», ємністю 400 мл. Виготовленої із нержавіючої сталі і гумової прокладки світло зеленого кольору; оприскувач марки «Леміра» моделі ОП-202-01, зеленого кольору, в повній комплектації; кухонний комбайн марки «Scarlett» моделі SCHM40B01, у заводській картонній упаковці, у новому стані, у користуванні не перебував; електричний тостер марки «Severin», моделі АТ2286, White без пошкоджень, який знаходиться у заводській упаковці в новому стані, у користуванні не перебував, електром'ясорубка марки «Bosch» моделі MFW3640, який знаходиться а заводський упаковці, в новому стані, у користуванні не перебувала;

-13.06.2023 під час огляду місця події на прилеглій території до домоволодіння, що розташовується за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: Телевізор марки «Samsung» моделі LE 32АН51С1, власником вищезазначеного майна є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_3 - визнано речовими доказами.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вбачає наявність підстав для задоволення клопотання про накладення арешту на вищезазначене майно, оскільки, слідчий довів, що вказане майно є речовими доказами, а тому слідчий суддя вважає розумним та співрозмірним накласти арешт на вказане майно.

На підставі вищевикладеного слідчий суддя вважає, що клопотання про арешт майна підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 98, 170-173, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання т.в.о начальника слідчого відділення №1 СВ Куп'янського РВП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 про арешт майна в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221100001502 від 05.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, - задовольнити.

Накласти арешт на майно вилучене 13.06.2023 під час огляду місця події на прилеглій території до домоволодіння, що розташовується за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: акумуляторну батарею марки «FORSE» жовтого кольору на 60 амперів з маркуванням ГОСТ - 959:7036; EN:50342; алюмінієву флягу радянського виробництва у матерчатому чохлі, коричневого кольору; термокружку марки «Bergren» моделі «BG-5958-OL», ємністю 400 мл. Виготовленої із нержавіючої сталі і гумової прокладки світло зеленого кольору; оприскувач марки «Леміра» моделі ОП-202-01, зеленого кольору, в повній комплектації; кухонний комбайн марки «Scarlett» моделі SCHM40B01, у заводській картонній упаковці, у новому стані, у користуванні не перебував; електричний тостер марки «Severin», моделі АТ2286, White без пошкоджень, який знаходиться у заводській упаковці в новому стані, у користуванні не перебував, електром'ясорубка марки «Bosch» моделі MFW3640, який знаходиться а заводський упаковці, в новому стані, у користуванні не перебувала;

-13.06.2023 під час огляду місця події на прилеглій території до домоволодіння, що розташовується за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: Телевізор марки «Samsung» моделі LE 32АН51С1, власником вищезазначеного майна є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_3 , шляхом заборони відчуження усіма особами, із подальшим зберіганням майна, відповідно до «Інструкції про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду», затвердженої наказом № 51/401/649/471/23/125 від 27.08.2010 та відповідно до Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов'язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2012 р. № 1104.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя - ОСОБА_1

Попередній документ
111885101
Наступний документ
111885103
Інформація про рішення:
№ рішення: 111885102
№ справи: 646/2880/23
Дата рішення: 21.06.2023
Дата публікації: 06.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Основ’янський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; арешт майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (20.06.2023)
Дата надходження: 19.06.2023
Предмет позову: -
Розклад засідань:
21.06.2023 09:20 Червонозаводський районний суд м.Харкова
Учасники справи:
головуючий суддя:
СІРЕНКО ЮЛІЯ ЮРІЇВНА
суддя-доповідач:
СІРЕНКО ЮЛІЯ ЮРІЇВНА