< Копия >
Іменем України
10.08.10Справа №2а-1979/10/2770
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
судді Кравченко М.М., при секретарі Шарко С.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі адміністративну справу за адміністративним позовом:
Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Севастополі (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, 37)
до Субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
про стягнення заборгованості по штрафних санкціях у розмірі 3429,75 грн.
за участю представників сторін:
представник позивача Інаятов Євген Олександрович довіреність № 2373/9/32-057 від 26.11.09 Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів в Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі;
відповідач Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, причин неявки суду не повідомила, повідомлена належним чином;
суть спору:
Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів в Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі звернулося до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує порушенням відповідачем Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 07.07.2010 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-1979/10/2770, підготовче провадження по справі закінчене, справа призначена до судового розгляду.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, відзив на позов не надав, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином у встановленому порядку.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідача за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, суд
Статтею 16 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 № 481/95-ВР, із змінами та доповненнями, (далі - Закон України № 481) передбачено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України „Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та стягнення акцизного збору" від 07.08.2003 № 940 регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі (далі - регіональне управління Департаменту CAT ДПА України у м. Севастополі) здійснює контроль за виробництвом та обігом спирту, виноматеріалів, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також виконує завдання по запобіганню незаконного виробництва та обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Так, 28.04.2010 року Регіональним управлінням Департаменту CAT ДПА України у м. Севастополі відповідно до статті 16 Закону України № 481 була проведена перевірка додержання фізичної особою - підприємцем ОСОБА_1 вимог чинного законодавства України, обов'язкових до виконання при здійсненні господарської діяльності, яка підлягає ліцензуванню.
У ході проведення перевірки виявлено порушення вимог статті 15 Закону України № 481, а саме: на торговому об'єкті - магазині „Оленка", що належить фізичної особи підприємцю -ОСОБА_1 , розташованому за адресою: АДРЕСА_2, 28.04.2010 року о 14 год. 00 хв. був встановлений факт зберігання в магазині алкогольних напоїв без внесення місця зберігання до Єдиного реєстру.
Фізична особа підприємець ОСОБА_1 не має ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, діяльність по роздрібній торгівлі алкогольними напоями не здійснювала.
Перевірка проведена у присутності суб'єкту господарювання ОСОБА_1, акт перевірки №62/3201/3150804829 від 28.04.2010 був підписаний нею без зауважень.
Законом України від 19.12.95 № 481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями ст.1, ст.15 передбачено, що Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр)- перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.
Зберігання алкогольних напоїв здійснюється в місці зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Відповідно до наказу ДПА України „Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання" від 28.05.2005 № 251 зі змінами та доповненнями довідка про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.
Проте, фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 не надано відповідної довідки ні на момент перевірки, ні при розгляді матеріалів перевірки, тому що документи для її одержання станом на 28.04.2010 до регіонального управління не надані. На торгівельному об'єкті фактично знаходились 193 одиниці алкогольних напоїв на суму 3429,75 гривень.
Так, згідно абзацу 11 частини 2 статті 17 зазначеного Закону до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Таким чином фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 порушено вимоги статті 15 Закону України № 481 в частині зберігання алкогольних напоїв у місці не внесеному до Єдиного реєстру.
Відповідальність суб'єктів господарювання за порушення вимог Закону України № 481 передбачена частиною 2 статті 17 цього Закону.
Так, згідно абзацу 11 частини 2 статті 17 зазначеного Закону до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у разі: Зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру-100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Вартість партії алкогольних напоїв яка знаходилась на торгівельному об'єкті, складає 3429,75 грн., відповідно фінансова санкція складає 3429,75 грн.;
Загальна сума фінансових санкцій за актом перевірки складає 3429,75 грн.
Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790 (далі - Порядок), та на підставі акту перевірки №62/3201/3150804829 від 28.04.2010 p., фізичної особою - підприємцем ОСОБА_1 , додержання вимог чинного законодавства України, обов'язкових до виконання при здійсненні господарської діяльності, яка підлягає ліцензуванню, 30.04.2010 року регіональним управлінням Департаменту CAT ДПА України у м. Севастополі було прийнято рішення № 270414-0002-32-036 від 30.04.2010 року про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансової санкції за порушення вимог статті 15 Закону України № 481 в частині в частині зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місці зберігання, не внесених до Єдиного реєстру
Рішення про застосування фінансової санкції було отримане фізичної особою -підприємцем ОСОБА_1, 30.04.2010 року, особисто, про що свідчить її особистий підпис на рішенні, рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалося.
Інформація про виконання відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій від 30.04.2010 №270414-0002-32-036 до регіонального управління Департаменту CAT ДПА України у м. Севастополі у встановлені строки не надійшла.
Згідно пункту 10 Порядку у разі невиконання суб'єктом господарської діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
В порушення вимог пункту 10 Порядку рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання відповідачем не виконано.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 9 Закону України від 04.12.1990 № 509-Х11 „Про державну податкову службу в України", зі змінами та доповненнями, ст. 17 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", і змінами та доповненнями, п. 4 ст. 17, ст.ст. 49, 104-106 Кодексу адміністративного судочинства України, п. 5 кінцевих та перехідних положень КАС України, суд
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути с фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь Регіонального управління Департаменту CAT ДПА України у м. Севастополі несплачену фінансову санкцію у розмірі 3429,75 гривень (банківські реквізити по сплаті фінансової санкції: УДК м. Севастополя, код платежу 21081100, код ОКПО 24035598, МФО 824509, р/р 31110106700007, бюджет Ленінського району.
3. Копію постанови направити відповідачу.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова складена та підписана
в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України
13.08.2010
Суддя М.М.Кравченко