< для копії >
Справа № 2-а-4410/10/2270
10 вересня 2010 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіШевчука О.П.
при секретаріЗаїці О.В.
за участі:представника позивача
представника відповідачаОСОБА_3
Сеник Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом < в особі > < в чиїх інтересах > Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 < 3-тя особа > до Державної податкової інспекції у Волочиському районі < 3-тя особа > про визнання нечинним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.11.2009 р. № 0009581701/0, -
В поданій до суду позовній заяві позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення державної податкової інспекції у місті Хмельницькому від 13 листопада 2009 року №0009581701/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 19100,00 грн., за порушення вимог п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі. громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року №265/95-ВР, із змінами і доповненнями, прийнятого відповідачем на підставі акту перевірки від 22.04.2010 року.
На думку позивача зазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій суперечать Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Зазначеним законом не передбачений обов'язок платника податків, на загальній системі оподаткування, застосовувати РРО при проведенні розрахунків за надані послуги та внесенні готівкових коштів на поточний рахунок в банк.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечила, вважає рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13 листопада 2009 року №0009581701/0, правомірним та обґрунтованим, оскільки обов'язок платника податків, на загальній системі оподаткування, застосовувати РРО при проведенні розрахунків за надані послуги перебачений п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Заслухавши представників сторін, дослідивши зібрані в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку та сукупності, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають до задоволення з урахуванням наведеного нижче.
Позивач - фізична особа-підприємець ОСОБА_5, 07.12.2007 року зареєстрований Волочиською районною державною адміністрацією Хмельницької області (Свідоцтво про державну реєстрацію серії НОМЕР_1), на податковому обліку в ДПІ у Волочиському районі перебуває з 24.03.2004 року .
Основними видами діяльності позивача є лісопильне та стругальне виробництво, просочування деревини, виробництво дерев'яних будівельних конструкцій та столярних виробів, технічне обслуговування та ремонт автомобілів, роздрібна торгівля автомобільними деталями та приладами.
Відповідно до ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», повідомлення від 24.09.2009 року, яке вручено особисто ФОП ОСОБА_5 та направлень на проведення перевірки від 09.10.2009 №249 та від 23.10.2009 року №261 , отриманих під розписку особисто позивачем 09.10.2009 року , відповідачем проведена виїзна планова документальна перевірка ФОП ОСОБА_5
На підставі акту перевірки від 03.11.2009 року №1343/17/2714717992 відповідачем прийнято рішення від 13 листопада 2009 року №0009581701/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 19100,00 грн.
Рішення від 13 листопада 2009 року №0009581701/0 базується на викладених в акті перевірки від 03.11.2009 року висновках відповідача щодо порушення позивачем вимог п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та не проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій на загальну суму 3820 грн. 00 коп. Відповідно до п.1 ст.3 Закону України, від 06.07.1995, № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Судом встанолено, що позивач в період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року знаходився на загальній системі оподаткування.
У відповідності до ст.9 Закону України, від 06.07.1995, № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування" встановлено виключення, при яких не застосовуються реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки, який не містить виключення для ФОП ОСОБА_5, по виявленому порушенню.
Таким чином, позивач зобов'язаний був проводити розрахункові операції із застосуванням реєстратора розрахункових операцій в період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року .
Відповідачем доведено та встановлено судом, що 20.02.2009 року за надані послуги по ремонту автомобіля (податкова накладна №11 від 13.02.2009 року, акт виконаних №11 від 13.02.2009 року) від гр. ОСОБА_6 поступила готівкова виручка в сумі 2100грн (в т. ч .ПДВ - 350 грн.), про що в книзі обліку доходів та витрат (ф№10) від 20.02.2009 року зроблено відповідний запис;
20.02.2009 року за надані послуги по шиномонтажу (податкової накладної №18 від 20.02.2009 року та акт виконаних робіт №18 від 20.02.2009року ) від гр. ОСОБА_7 поступила готівкова виручка в сумі 130 грн., в т.ч. ПДВ -21 грн.66 коп.), про що в книзі обліку доходів та витрат (ф№10) від 20.02.2009 року зроблено відповідний запис;
Крім того, згідно виписок банку від 19.06.2009р. на суму 640 грн., та від 30.06.2009р. на суму - 950 грн. на розрахунковий рахунок Позивач вносив готівкові кошти від господарської діяльності в загальній сумі 1590 грн.
Отже, суд вважає викладені в акті перевірки від 03.11.2009 року висновки відповідача щодо порушення позивачем вимог п.1 ст.3 Закону України, від 06.07.1995, № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування" щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій на загальну суму 3820,00 грн., обгрунтованими та підтвердженими відповідними доказами, а відтак рішення від 13 листопада 2009 року №0009581701/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 19100,00 грн., яке базується на вказаних висновках є правомірним .
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо визнання неправомірним та скасування рішення відповідача від 13 листопада 2009 року №0009581701/0 є безпідставними та не підлягають до задоволення.
Керуючись Законами України «Про державну податкову службу в Україні», «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст.ст. 11, ст. 99, 100, 158 - 163, 167, 186, 254 КАС України, суд-
В задоволенні адміністративного позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_5 до державної податкової інспекції у Волочиському районі про визнання нечинним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.11.2009 р. №0009581701/0 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Повний текст постанови виготовлено 10 вересня 2010 року
< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >О.П. Шевчук
< для копії >< для копії >