79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
17 серпня 2010 р. № 2а-5492/10/1370
о 12 год., 36 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.
секретар судового засідання Черній Ю.Л.
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Бродівському районі Львівської області, представник -Грицишин М.Р. (довіреність № 9522/9/10-0 від 18.09.2010 року)
до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_3, представник -не з'явився
про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця
Державна податкова інспекція у Бродівському районі Львівської області звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_3 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не звітується до органів ДПС з 10.05.2007 року, що підтверджується довідкою від 11.06.2010 року про порушення податкового законодавства, чим систематично порушує п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування».
Згідно п. 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила позов задоволити повністю з підстав зазначених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, заперечень на позовну заяву суду не надав, про що позивач був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання № 6141081.
Заслухавши пояснення представника позивача, безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив наступні обставини:
23.08.2001 року Бродівською районною державною адміністрацією Львівської області проведено державну реєстрацію відповідача, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця.
Відповідач також взята 23.08.2001 року на облік платника податків за № 404, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 11.06.2010 року.
Згідно довідки ДПІ у Бродівському районі Львівської області, станом на 11.06.2010 року відповідач заборгованості по податках, зборах (обов'язкових платежах) перед бюджетом немає.
Згідно довідки ДПІ у Бродівському районі Львівської області відповідач не звітується до органів ДПС з 10.05.2007 року, що підтверджується довідкою від 11.06.2010 року про порушення податкового законодавства, чим систематично порушує п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування».
Листом Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Бродівському районі
Львівської області № 173 від 14.06.2010 року підтверджується, що відповідач заборгованості перед Фондом не має.
Листом Управління Пенсійного фонду України в Бродівському районі Львівської області № 2605/04-39 від 14.06.2010 року підтверджується, що відповідач заборгованості перед Фондом не має.
Листом Бродівського районного центру зайнятості № 1120/07 від 11.06.2010 року підтверджується, що відповідач у центрі зайнятості як платник страхових внесків не зареєстрована.
Довідкою Бродівської міжрайонної виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 01-46-109 від 11.06.2010 року підтверджується, що відповідач у Фонді на обліку не перебуває.
Позивачем подано суду розпорядження начальника ДПІ у Бродівському районі Львівської області Є.М. Шевчук № 26-р від 16.06.2010 року про звернення до суду відносно неподання відповідачем -ФО-П ОСОБА_3 податкових декларацій більше одного року.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про систему оподаткування»№ 1251-ХІІ від 25.06.1991 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 04.12.1990 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»№ 755-ІV від 15.05.2003 року із змінами і доповненнями, КАС України.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі); звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності
Згідно п. 2 ч. 6 ст. 11-1 цього ж Закону України, позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин - платником податків не подано в установлений строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом.
Згідно ч. 2 ч. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно ст. 49 цього ж Закону України, суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Дата надходження судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
Порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності за судовим рішенням, що не пов'язано з банкрутством фізичної особи - підприємця, здійснюється за процедурами, встановленими частинами дев'ятою - вісімнадцятою ст. 47 цього ж Закону.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця ОСОБА_3 підлягають задоволенню, оскільки вищевказаним доказами підтверджено, що відповідач протягом року не подавав органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1).
3. Державному реєстратору, у відповідності до ст. 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», направити копію постанови суду.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, у порядку та строки згідно ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 20.08.2010 року.
Суддя Гавдик З.В.