Постанова від 07.09.2010 по справі 2а-7738/10/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2010 р. № 2а-7738/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд,

у складі:

головуючого-судді Ланкевича А.З.

при секретарі Гіщинській С.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом Управління пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області до Відділу державної виконавчої служби Золочівського районного управління юстиції Львівської області про скасування постанови,-

встановив :

Позивач звернувся з позовом, в якому просить скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №20850388 від 16.08.2010 року.

Посилається на те, що відповідачем 16 серпня 2010 року винесена постанова про відкриття виконавчого провадження, згідно виконавчого листа №2а-3886/2008, виданого 15 липня 2010 року Львівським окружним адміністративним судом, у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області та Управління Державного казначейства у Золочівському районі Львівської області щодо нарахування і виплати соціальної грошової допомоги дітям війни, однак таку вважає безпідставною і неправомірною, оскільки відповідачем відкрито виконавче провадження по неналежному виконавчому документові. Вказує на те, що виконавчий лист №2а-3886/2008 від 15 липня 2010 року не відповідає вимогам ст.19 Закону України «Про виконавче провадження», зокрема в такому невірно зазначений номер рішення, за яким видано виконавчий документ, а відтак вважає, що на підставі ст.24 вищенаведеного Закону виконавче провадження не підлягало до відкриття.

Від відповідача надійшло заперечення проти позову, в якому він просить в позові відмовити, посилається на те, що 16 серпня 2010 року державним виконавцем, керуючись ст.ст. 3, 18, 19, 20, 21, 24 Закону України «Про виконавче провадження», згідно виконавчого листа №2а-3886/2008 від 15 липня 2010 року виданого Львівським окружним адміністративним судом, винесено постанову про відкриття виконавчого провадження. Вважає, що посилання позивача про невідповідність виконавчого листа вимогам ст.19 Закону України «Про виконавче провадження»є безпідставним, а відтак позовні вимоги до задоволення не підлягають.

Сторони явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, від позивача надійшла заява, в якій він просить розглядати справу без участі його представника, відповідач в запереченні проти позову просить слухати справу за відсутності його представника, а відтак суд ухвалив здійснювати розгляд справи без участі сторін.

Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що в позові слід відмовити, виходячи з наступних підстав.

Львівським окружним адміністративним судом 15 липня 2010 року на підставі постанови вказаного суду від 06 листопада 2008 року по справі №2а-3886/08/1370 видано виконавчий лист №2а-3886/2008, в якому постановлено зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області нарахувати і виплатити ОСОБА_1 недоплачену щомісячну державну грошову допомогу як дитині війни на підставі ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»(30% мінімальної пенсії за віком) за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та за період з 22 травня 2008 року по 30 вересня 2008 року, з врахуванням виплачених сум.

16 серпня 2010 року відповідачем на підставі вищенаведеного виконавчого листа винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №20850388, яким відкрито виконавче провадження та надано позивачу строк до 23 серпня 2010 року на добровільне виконання рішення суду.

Статтею 3 Закону України «Про виконавче провадження»встановлено, що примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів. Державною виконавчою службою підлягають виконанню, зокрема, такі виконавчі документи як виконавчі листи, що видаються судами.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 24 вищенаведеного Закону, державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення. Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

Згідно ст. 19 вищезазначеного Закону, у виконавчому документі повинні бути зазначені: 1) назва документа, дата видачі та найменування органу, посадової особи, що видали документ; 2) дата і номер рішення, за яким видано виконавчий документ; 3) найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за його наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за його наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші відомості, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, такі як дата і місце народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника тощо; 4) резолютивна частина рішення; 5) дата набрання чинності рішенням; 6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання. Виконавчий документ має бути підписаний уповноваженою посадовою особою і скріплений печаткою.

Оглянувши виконавчий лист №2а-3886/2008, виданий 15 липня 2010 року Львівським окружним адміністративним судом, судом не встановлено наявності ознак невідповідності такого вимогам ст.19 Закону України «Про виконавче провадження», а відтак, враховуючи те, що відповідачем правомірно винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №20850388 від 16 серпня 2010 року, в позові слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

В позові Управління пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області до Відділу державної виконавчої служби Золочівського районного управління юстиції Львівської області про скасування постанови -відмовити.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Головуючий Ланкевич А.З.