Справа № 333/5578/22
Провадження № 1-в/333/35/23
20 червня 2023 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі :
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
особи, відносно якої ставиться
питання про застосування
адміністративного нагляду: ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_3 ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, подання начальника Відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає по АДРЕСА_1 , раніше судимого, -
21.11.2022 року до Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшло подання начальника Відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке обґрунтоване наступним Зазначене подання обґрунтовано тим, що ОСОБА_3 перебуває на профілактичному обліку в ВП №4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області з 18.07.2019 року, яке обґрунтоване наступним.
ОСОБА_6 перебуває на профілактичному обліку в Відділі поліції №4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області з 17.07.2019 року по теперішній час. Після звільнення у відношенні ОСОБА_7 , адміністративний нагляд не встановлювався. Дата погашення судимості 17.07.2025 р. У даний час перебуває під формальним адміністративним наглядом. Під час перебування під формальним адміністративним наглядом вчинив адміністративні та кримінальні правопорушення, передбачені:
- ст. 178 ч. 1 КУпАП України від 28.01.2022 року;
- ст. 121-1 ст. 121 ч. 1 КУпАП України від 19.01.2022 року;
- ст. 130 ч. 1 КУпАП України від 18.04.2022 року;
На теперішній час ці факти викликають занепокоєння, поведінка ОСОБА_3 , свідчить про те, що він вперто не бажає ставати на шлях виправлення. Враховуючи те, що останній був засуджений, він потребує з боку працівників поліції подальших примусових заходів спостереження і контролю за його поведінкою.
ДОП сектору превенції Відділу поліції №4 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області зібрано матеріал для встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_3 , згідно Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
На підставі викладеного, а також керуючись ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», заявник проситт суд встановити відносно ОСОБА_6 адміністративний нагляд терміном на 1 рік з наступними обмеженнями адміністративного нагляду:
1. Заборони виїзду за межі населеного пункту (місця проживання) з особистих справ без дозволу посадових осіб, які здійснюють адміністративний нагляд.
2. Зобов'язати явкою на реєстрацію в відділі поліції (за місцем проживання ) в призначений день два рази на місяць протягом терміну адміністративного нагляду.
3. Не залишати місце мешкання з 23-00 годин до 05-00 годин наступного дня.
І наступні правила:
1. Прибувати по виклику поліції у вказаний строк і давати усні і письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
2. Повідомляти працівникам поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця проживання, роботи, а також про виїзд за межі населеного пункту с службових справах.
3. У разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліції в інший населений пункт і перебування там більше доби, зареєструватися в місцевому органі внутрішніх справ;
4. Реєстрація у Відділі поліції №4 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області два рази на місяць.
В судове засідання представниця відділу поліції №4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області не з'явилася, про час, дату та місце слухання справи повідомлена, заяв про відкладення слухання справи не заявлялась. Враховуючи положення Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» явка ініціатора встановлення адміністративного нагляду в судове засідання не є обов'язковою.
В судовому засіданні засуджений ОСОБА_3 заперечував щодо встановлення відносно його адміністративного нагляду, вважає, заявлені вимоги обґрунтовані.
Захисник ОСОБА_6 - адвокат ОСОБА_4 просила відмовити в задоволенні даного подання в зв'язку з необґрунтованістю. Додатково зазначила, що ОСОБА_3 має стійкі соціальні зв'язки: має на утриманні малолітніх дітей, цивільну дружину, волонтерить. Ухвалою Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 30.08.2022 р. було відмовлено у задоволенні подання начальника відділу поліції про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , в якому містилися аналогічні обставини.
Вислухав пояснення особи, відносно ставиться питання про встановлення адміністративного нагляду - ОСОБА_3 , його захисника, дослідивши подання, додані до нього документи та інші матеріали цієї справи, суд приходить до висновку, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалі справи вбачається, що вироком Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 27.04.2015 року ОСОБА_3 визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України, та призначено йому покарання у виді 4 років позбавлення волі, на підставі ст.ст. 75,76 КК України, звільнено ОСОБА_3 від відбування покарання з випробувальним терміном строком на 2 роки.
Вироком апеляційного суду Запорізької області від 16.09.2015 року скасовано вирок Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 27.04.2015 року в частині призначеного покарання та призначено нове у виді 3 років позбавлення волі.
ОСОБА_3 відбував покарання в ДУ «Вільнянська ВК (№20)» в період з 21.12.2016 року по 17.07.2019 року, був звільнений умовно-достроково, з невідбутим строком 5 місяців 12 днів. Злочин, за який засуджений ОСОБА_3 є тяжким. Дата погашення судимості 17.07.2025 р.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставою для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, вказаних вище, є матеріали органів Національної поліції.
Пунктом 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.1986 року №3 передбачено, що перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
В поданні зазначено, що ОСОБА_3 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, при цьому належним чином завірених копії рішень уповноважених органів про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності, які набрали законної сили, суду не надано.
Отже, заявником не надано належним доказів на підтвердження систематичності порушення ОСОБА_3 громадського порядку чи прав інших громадян, вчинення інших правопорушень.
Ухвалою Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 30.08.2022 р. у справі №333/2401/22 р. вже розглядалися ті ж самі вимоги та обставини, які заявлені в межах цієї справи. Даною ухвалою суду було відмовлено у встановленні адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , у зв'язку з необґрунтованістю вимог, в тому числі зазначено про не надання належного підтвердження притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності.
З матеріалів справи вбачається, що з 17.07.2019 р. ОСОБА_3 не притягувався до кримінальної відповідальності, має постійне місце проживання, одружений, на утриманні у нього знаходиться малолітня дитина. Згідно з посвідченням № НОМЕР_1 , виданого БО БФ «Солдатські матері», ОСОБА_3 є волонтером.
З огляду на викладене, суд виснує про необґрунтованість заявлених в поданні вимог, що є підставою для відмови в їх задоволенні.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369, 370, 372 КПК України, ст. 158 КВК України, суд, -
У задоволенні подання начальника відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_3 - відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Запорізького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Комунарський районний суд м. Запоріжжя.
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя ОСОБА_1