Тарутинський районний суд Одеської області
Справа № 514/828/23
Провадження по справі № 3/514/529/23
20 червня 2023 року смт Тарутине
Тарутинський районний суд Одеської області у складі:
головуючої судді Тончевої Н.М.,
за участю секретаря судового засідання Георгієвої О.А.,
прокурора Бахчиванжи Є.І.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справ про притягнення до адміністративної відповідальності, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Слобідка Тарутинського району Одеської області, зареєстрованого та мешкаючого в будинку АДРЕСА_1 , громадянина України, вища освіта, працюючого директором Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області, одруженого, на утриманні одна неповнолітня дитина, не судимого, не притягувався до адміністративної відповідальності,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-7 КУпАП та частиною 2 статті 172-7 КУпАП,
06 червня 2023 року до Тарутинського районного суду Одеської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 який, згідно з протоколами про адміністративні правопорушення, пов'язаних з корупцією №1250/2023 від 25 травня 2023 року, №1251/2023 від 25 травня 2023 року, №1252/2023 від 25 травня 2023 року, №1253/2023 від 25 травня 2023 року, №1251/2023 від 25 травня 2023 року, №1246/2023 від 25 травня 2023 року, №1249/2023 від 25 травня 2023 року, №1247/2023 від 25 травня 2023 року, №1248/2023 від 25 травня 2023 року, №1244/2023 від 25 травня 2023 року, №1240/2023 від 25 травня 2023 року, №1245/2023 від 25 травня 2023 року, №1242/2023 від 25 травня 2023 року, №1241/2023 від 2502 травня 2023 року, №1243/2023 від 25 травня 2023 року, №1238/2023 від 25 травня 2023 року, №1239/2023 від 25 травня 2023 року, №1221/2023 від 25 травня 2023 року, №1237/2023 від 25 травня 2023 року, №1236/2023 від 25 травня 2023 року, №1235/2023 від 25 травня 2023 року, №1234/2023 від 25 травня 2023 року, №1233/2023 від 25 травня 2023 року, №1232/2023 від 25 травня 2023 року, №1231/2023 від 25 травня 2023 року, №1230/2023 від 25 травня 2023 року, №1229/2023 від 25травня 2023 року, №1228/2023 від 25 травня 2023 року, №1227/2023 від 25 травня 2023 року, №1226/2023 від 25 травня 2023 року, №1225/2023 від 25 травня 2023 року, №1224/2023 від 25 травня 2023 року, №1223/2023 від 25 травня 2023 року, №122/2023 від 25 травня 2023 року, складеними старшим оперуповноваженим 6-го відділу (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майор поліції Яковлєв І.В., щодо порушення вимог ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» щодо врегулювання конфлікту інтересів та своїми діями вчинила адміністративні правопорушення передбачені ч. 1 ст.172-7 КУпАП та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Пунктом 6 розділу ІІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 20 серпня 2019 року №814 визначено, що у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
Враховуючи вище наведене, а також те, що адміністративні протоколи складені стосовно одної і той же особи ОСОБА_1 та розглядаються в одному суді, вказані матеріали адміністративних справ підлягають об'єднанню в одне провадження, якому слід присвоїти номер 514/828/23.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області, будучи суб'єктом на якого відповідно до підпункту "б" п. 1 ч. 1 ст. Закону України Про запобігання корупції від 14 жовтня 2014 року № 1700-VIІ (далі Закон № 1700-VІІ) поширюється дія Закону Про запобігання корупції та відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, суб'єктом правопорушень, зазначених у цій статті, в порушення ст.28 Закону України Про запобігання корупції, вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч.1 ст. 172-7 КУпАП та ч.2 ст. 172-7 КУпАП, а саме:
підписання наказу №447-К від 20 вересня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №475-К від 17 жовтня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №516-К від 23 листопада 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №524-К від 19 грудня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №527-К від 21 грудня 2022 року «Про надання премії», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 8000 грн. завідуючої бібліотекою Тарутинського ліцею ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №112-К від 18 квітня 2022 року «Про преміювання», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів, премію 50% від 0.25 ставки завідуючої бібліотекою та премію в розмірі 50% від 0.25 ставки сумісництво бібліотекарю Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №324-К від 18 липня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №113-К від 18 квітня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №186-К від 10 травня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №71-К від 21 лютого 2022 року «Про преміювання», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 50% від 0.25 ставки завідуючої бібліотекою та премію в розмірі 50% від 0.25 ставки за сумісництвом бібліотекою Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №382-К від 20 вересня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №89-К від 15 березня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №494-К від 13 грудня 2021 року «Про надання премії», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 8000 грн. завідуючої бібліотекою Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №416-К від 22 жовтня 2021 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №498-К від 16 грудня 2021 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №341-К від 18 серпня 2021 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №381-К від 20 вересня 2021 року «Про надання премії», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 5260 грн. працівнику бібліотеки Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №341-К від 18 серпня 2021 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №527-К від 21 грудня 2022 року «Про надання премії», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 8000 грн. завідуючої бібліотекою Тарутинського ліцею ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №524-К від 19 грудня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №516-К від 23 листопада 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №475-К від 17 жовтня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №447-К від 20 вересня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №324-К від 18 липня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №186-К від 10 травня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №113-К від 18 квітня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №112-К від 18 квітня 2022 року «Про преміювання», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів, премію 50% від 0.25 ставки завідуючої бібліотекою та премію в розмірі 50% від 0.25 ставки сумісництво бібліотекарю Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №89-К від 15 березня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №71-К від 21 лютого 2022 року «Про преміювання», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 50% від 0.25 ставки завідуючої бібліотекою та премію в розмірі 50% від 0.25 ставки за сумісництвом бібліотекою Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №498-К від 16 грудня 2021 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №494-К від 13 грудня 2021 року «Про надання премії», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 8000 грн. завідуючої бібліотекою Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №416-К від 22 жовтня 2021 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №382-К від 20 вересня 2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
підписання наказу №381-К від 20 вересня 2021 року «Про надання премії», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 5260 грн. працівнику бібліотеки Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєнні адміністративних правопорушень визнав та пояснив обставини скоєних правопорушень. У вчиненому розкаюється.
Прокурор Бахчиванжи Є.І. підтримав протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 та просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Згідно з частинами 1, 2, 3 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
За частиною 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
За положеннями ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає він адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Частина 1 статті 172-7 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Частиною 2 ст. 172-7 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Суб'єктивна сторона правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, характеризується тим, що воно вчиняється умисно; особа, яка його вчиняє, усвідомлює, що він не повідомляє про наявність у нього реального конфлікту інтересів або вчиняє дії чи приймає рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Об'єктивна сторона даного правопорушення передбачає відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів та полягає у бездіяльності особи, яка знала про наявність у нього реального конфлікту інтересів, що можуть вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, тому повинен був повідомити у встановлених законом випадках та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів.
Згідно з пунктом 1 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції.
Відповідно до підпункту "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України Про запобігання корупції, суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України Про запобігання корупції близькі особи - члени сім'ї суб'єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта.
Згідно з приміткою 2 до ст. 172-7 КУпАП під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та його службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України Про запобігання корупції приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій він виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття ним рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
За змістом ст.172-7 КУпАП особистий інтерес це користь, вигода, яка стосується (або цікавить) особи, і які вона бажає отримати для себе особисто або для близьких.
Частиною другою статті 19 Конституції України установлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до рекомендацій ВССУ, викладених у листі №223-943/0/4-17 від 22 травня 2017 року для встановлення наявності факту прийняття рішення, вчинення чи не вчинення дії в умовах реального конфлікту інтересів та розмежування реального і потенційного конфлікту інтересів особа, яка здійснює правозастосовну діяльність для кваліфікації рішення як такого, що прийняте в умовах реального конфлікту інтересів, має встановити наявність обов'язкової сукупності таких юридичних фактів, як: наявність у правопорушника факту приватного інтересу, який має бути чітко сформульований (артикульований) та визначений; наявності факту суперечності між приватним інтересом і службовими чи представницькими повноваженнями із зазначенням того, в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення; наявність повноважень на прийняття рішення; наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.
Відповідно до строкового трудового договору від 01 липня 2020 року ОСОБА_1 призначено на посаду директора Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцею-дошкільний навчальний заклад» Тарутинської районної ради Одеської області.
Наказом №39-К від 29 січня 2021 року «Про зміну посади додаткового навантаження» з 01 лютого 2021 року перевести з навантаженої посади прибиральниці службових приміщень 0.25 ставки на інспектора з кадрів 0.25 ставки, ОСОБА_2 завідувачку бібліотекою, а саме: основна посада завідувачки бібліотекою на 0.25 ставки; додаткові навантаження посад 0.25 ставки-бібліотекарки, 0.25 ставки-інспектор з кадрів та 0.3 ставки-лаборанта.
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №00039485102 01 травня 2023 р. встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є чоловіком та дружиною (Т.1 аркуш справи 43-45).
Наказом №447-К від 20 вересня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 .
Наказом №475-К від 17 жовтня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 .
Наказом №516-К від 23 листопада 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 .
Наказом №524-К від 19 грудня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 .
Наказом №527-К від 21 грудня 2022 року «Про надання премії», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено премію в розмірі 8000 грн. завідуючої бібліотекою Тарутинського ліцею ОСОБА_2 .
Наказом №112-К від 18 квітня 2022 року «Про преміювання», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено премію в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів, премію 50% від 0.25 ставки завідуючої бібліотекою та премію в розмірі 50% від 0.25 ставки сумісництво бібліотекарю Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №324-К від 18 липня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №113-К від 18 квітня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №186-К від 10 травня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №71-К від 21 лютого 2022 року «Про преміювання», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено премію в розмірі 50% від 0.25 ставки завідуючої бібліотекою та премію в розмірі 50% від 0.25 ставки за сумісництвом бібліотекою Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №382-К від 20 вересня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №89-К від 15 березня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №494-К від 13 грудня 2021 року «Про надання премії», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено премію в розмірі 8000 грн. завідуючої бібліотекою Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №416-К від 22 жовтня 2021 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою згідно ст. 1 Закону № 1700-VIІ;
Наказом №498-К від 16 грудня 2021 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №341-К від 18 серпня 2021 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №381-К від 20 вересня 2021 року «Про надання премії», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено премію в розмірі 5260 грн. працівнику бібліотеки Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №341-К від 18 серпня 2021 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №527-К від 21 грудня 2022 року «Про надання премії», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено премію в розмірі 8000 грн. завідуючої бібліотекою Тарутинського ліцею ОСОБА_2 .
Наказом №524-К від 19 грудня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 .
Наказом №516-К від 23 листопада 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 .
Наказом №475-К від 17 жовтня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 .
Наказом №447-К від 20 вересня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського ліцею ОСОБА_2 .
Наказом №324-К від 18 липня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №186-К від 10 травня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №113-К від 18 квітня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №112-К від 18 квітня 2022 року «Про преміювання», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено премію в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів, премію 50% від 0.25 ставки завідуючої бібліотекою та премію в розмірі 50% від 0.25 ставки сумісництво бібліотекарю Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №89-К від 15 березня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №71-К від 21 лютого 2022 року «Про преміювання», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено премію в розмірі 50% від 0.25 ставки завідуючої бібліотекою та премію в розмірі 50% від 0.25 ставки за сумісництвом бібліотекою Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №498-К від 16 грудня 2021 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №494-К від 13 грудня 2021 року «Про надання премії», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено премію в розмірі 8000 грн. завідуючої бібліотекою Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №416-К від 22 жовтня 2021 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №382-К від 20 вересня 2022 року «Про встановлення надбавки», підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Наказом №381-К від 20 вересня 2021 року «Про надання премії», за підписом директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 нараховано та виплачено премію в розмірі 5260 грн. працівнику бібліотеки Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею-ДНЗ» ОСОБА_2 .
Із досліджених матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 є дружиною ОСОБА_1 , та вказані особи є один одному близькими особами і членами сім'ї відповідно до ст.1 Закону № 1700-VII.
Частиною 1 ст.27 Закону України Про запобігання корупції передбачено, що особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким їм особам.
Відповідно до визначень, наданих ст.1 Закону України Про запобігання корупції пряме підпорядкування це відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень тощо, контролю за їх виконанням.
Пряме підпорядкування відбувається, в тому числі і шляхом вирішення питання керівником про прийняття на роботу підлеглої особи.
Положення абзаців першого та другого цієї частини не поширюються на: осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами), а також гірських населених пунктах, але на вказаних осіб поширюються вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені у ст.28 Закону.
Згідно ст. 28 Закону України Про запобігання корупції передбачені заходи запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Так суб'єкти відповідальності за корупційні правопорушення зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відносини прямого підпорядкування між близькими особами завжди зумовлюють наявність приватного інтересу у особи, якій підпорядковується його близька особа та вказують на наявність конфлікту інтересів у будь-якому випадку реалізації службових повноважень. У такому випадку слід вживати передбачених Законом заходів для врегулювання конфлікту інтересів.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області, тобто будучи суб'єктом на якого поширюються дії Закону України Про запобігання корупції, відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, у порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Тарутинської селищної ради, в особі голови, про наявність у нього реального конфлікту інтересів, у зв'язку із переведенням ОСОБА_2 з 01 лютого 2021 року з навантаженої посади прибиральниці службових приміщень 0.25 ставки на інспектора з кадрів 0.25 ставки, завідувачку бібліотекою, а саме: основна посада завідувачки бібліотекою на 0.25 ставки; додаткові навантаження посад 0.25 ставки-бібліотекарки, 0.25 ставки-інспектор з кадрів та 0.3 ставки-лаборанта, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП, - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність конфлікту інтересів, та в подальшому прийняв рішення в умовах конфлікту інтересів під час підписання вказаного наказу, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Згідно зі ст.2 Закону України Про оплату праці структуру заробітної плати становлять основа (винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки) та додаткова (винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці) заробітна плата.
На відмінну від основної, додаткова заробітна плата, до якої, у тому числі, належать різні види стимулюючих виплат (премії, надбавки тощо) не є гарантованою, можливість її отримання, так само як і її розмір, залежить від оцінки результатів роботи особи керівником.
Встановлено, що ОСОБА_1 видав та підписав накази, яким наказував, виплатити премію працівникам, зокрема де міститься інформація щодо виплати премії та надбавки ОСОБА_2 : наказом №447-К від 20 вересня 2022 року «Про встановлення надбавки», в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №475-К від 17 жовтня 2022 року «Про встановлення надбавки», в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №516-К від 23 листопада 2022 року «Про встановлення надбавки», в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №524-К від 19 грудня 2022 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №527-К від 21 грудня 2022 року «Про надання премії», в розмірі 8000 грн.; наказом №112-К від 18 квітня 2022 року «Про преміювання», в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів, премію 50% від 0.25 ставки завідуючої бібліотекою та премію в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №324-К від 18 липня 2022 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №113-К від 18 квітня 2022 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №186-К від 10 травня 2022 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №71-К від 21 лютого 2022 року «Про преміювання» в розмірі 50% від 0.25 ставки завідуючої бібліотекою та премію в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №382-К від 20 вересня 2022 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №89-К від 15 березня 2022 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №494-К від 13 грудня 2021 року «Про надання премії» в розмірі 8000 грн.; наказом №416-К від 22 жовтня 2021 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №498-К від 16 грудня 2021 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №341-К від 18 серпня 2021 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №381-К від 20 вересня 2021 року «Про надання премії» в розмірі 5260 грн.; наказом №341-К від 18 серпня 2021 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №527-К від 21 грудня 2022 року «Про надання премії» в розмірі 8000 грн.; наказом №524-К від 19 грудня 2022 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №516-К від 23 листопада 2022 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №475-К від 17 жовтня 2022 року «Про встановлення надбавки» надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №447-К від 20 вересня 2022 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №324-К від 18 липня 2022 року «Про встановлення надбавки» надбавку в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №186-К від 10 травня 2022 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №113-К від 18 квітня 2022 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №112-К від 18 квітня 2022 року «Про преміювання» в розмірі 50% від 0.25 ставки інспектору з кадрів, премію 50% від 0.25 ставки завідуючої бібліотекою та премію в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №89-К від 15 березня 2022 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №71-К від 21 лютого 2022 року «Про преміювання» в розмірі 50% від 0.25 ставки завідуючої бібліотекою та премію в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №498-К від 16 грудня 2021 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №494-К від 13 грудня 2021 року «Про надання премії» в розмірі 8000 грн.; наказом №416-К від 22 жовтня 2021 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №382-К від 20 вересня 2022 року «Про встановлення надбавки» в розмірі 50% від 0.25 ставки; наказом №381-К від 20 вересня 2021 року «Про надання премії» в розмірі 5260 грн..
Дискреційний характер службових повноважень директора при вирішенні питання щодо нарахування премії і права на її отримання працівниками шляхом видання та підписання відповідних наказів, зумовлений можливістю тільки ним приймати остаточне рішення щодо встановлення премії шляхом оцінки особистого внеску в кожному конкретному випадку, свідчить про наявність впливу вказаної суперечності на об'єктивність прийняття ОСОБА_1 відповідних рішень. Відомостей про те, що вказані накази прийняті під зовнішнім наглядом або погоджені із головою Тарутинської селищної ради матеріали справи не містять.
Наявність у ОСОБА_1 приватного інтересу, зумовленого прагненням, у межах правового регулювання, поєднаного з сімейними стосунками з дружиною ОСОБА_2 , поєднаного із бажанням піклування про останню та підвищення її соціального та матеріального добробуту шляхом отримання нею збільшеного доходу у вигляді премії, надбавки не могло не випливати на об'єктивність або неупередженість прийнятого ним рішень та вчинення дій.
Тобто, в момент надходження директором наказу на підпис виникає необхідність прийняття рішення, що свідчить про виникнення суперечності між приватним інтересом і повноваженнями, тобто про реальний конфлікт інтересів.
Підписання наказу про преміювання, у тому числі близької особи, буде свідчити про прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Оскільки ОСОБА_1 прийняв рішення та вчинив дії щодо виплати премії своїй дружині, то дані обставини свідчать про вплив його приватного інтересу на службові повноваження.
За таких умов, а саме наявність реального конфлікту інтересів, ОСОБА_1 був зобов'язаний повідомити не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про таку наявність свого безпосереднього керівника та не вчиняти дій та не приймати рішень до прийняття безпосереднім керівником або керівником органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади рішення щодо врегулювання конфлікту інтересів, та повідомлення про прийняте рішення.
Відповідно до листа Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області від 04 травня 2023 року №849/01-13, повідомлено, що від директора Тарутинського ліцею Тарутинської селищної ради Одеської області ОСОБА_1 , повідомлень щодо виникнення конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» за період з 01.01.2021 року по теперішній час не надходило.
Таким чином, ОСОБА_1 приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів за вищенаведених обставин, чим вчинив правопорушення передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
За встановлених фактичних обставин справи, судом беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час розгляду адміністративного матеріалу, а саме: даних, які містяться в протоколах про адміністративні правопорушення корупцією №1250/2023, №1251/2023, №1252/2023, №1253/2023, №1251/2023, №1246/2023, №1249/2023, №1247/2023, №1248/2023, №1244/2023, №1240/2023, №1245/2023, №1242/2023, №1241/2023, №1243/2023, №1238/2023, №1239/2023, №1221/2023, №1237/2023, №1236/2023, №1235/2023, №1234/2023, №1233/2023, №1232/2023, №1231/2023, №1230/2023, №1229/2023, №1228/2023, №1227/2023, №1226/2023, №1225/2023, №1224/2023, №1223/2023 , №122/2023 від 25 травня 2023 року, поясненнями ОСОБА_1 , наказом №447-К від 20 вересня 2022 року; наказом №475-К від 17 жовтня 2022 року; наказом №516-К від 23 листопада 2022 року; наказом №524-К від 19 грудня 2022 року; наказом №527-К від 21 грудня 2022 року; наказом №112-К від 18 квітня 2022 року; наказом №324-К від 18 липня 2022 року; наказом №113-К від 18 квітня 2022 року; наказом №186-К від 10 травня 2022 року; наказом №71-К від 21 лютого 2022 року; наказом №382-К від 20 вересня 2022 року; наказом №89-К від 15 березня 2022 року; наказом №494-К від 13 грудня 2021 року; наказом №416-К від 22 жовтня 2021 року; наказом №498-К від 16 грудня 2021 року; наказом №341-К від 18 серпня 2021 року; наказом №381-К від 20 вересня 2021; наказом №341-К від 18 серпня 2021 року; наказом №527-К від 21 грудня 2022 року; наказом №524-К від 19 грудня 2022 року; наказом №516-К від 23 листопада 2022 року; наказом №475-К від 17 жовтня 2022 року; наказом №447-К від 20 вересня 2022 року; наказом №324-К від 18 липня 2022 року; наказом №186-К від 10 травня 2022 року; наказом №113-К від 18 квітня 2022 року; наказом №112-К від 18 квітня 2022 року; наказом №89-К від 15 березня 2022 року; наказом №71-К від 21 лютого 2022 року; наказом №498-К від 16 грудня 2021 року; наказом №494-К від 13 грудня 2021 року; наказом №416-К від 22 жовтня 2021 року; наказом №382-К від 20 вересня 2022 року; наказом №381-К від 20 вересня 2021 року; строковим трудовим договором; розпорядженням про продовження дії строкового трудового договору; додатковою угодою; витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №00039485102 01 травня 2023 р.; відповідь Тарутинської селищної ради Болградського району Одеської області від 04.05.2023 р..
При цьому, обставин, які б спростовували дані, що містяться в матеріалах адміністративної справи, з урахуванням наявних у справі належних доказів, судом не встановлено. Як і не встановлено неможливості врегулювати конфлікт інтересів та прийняти рішення у відповідності до вимог чинного законодавства, зокрема, з дотримання вимог ст.28 Закону України Про запобігання корупції.
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7 КУпАП, - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів.
Відповідно до положення ст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан. Обставин, що пом'якшують відповідальність визнання вини та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суд не вбачає.
При призначенні виду адміністративного стягнення ОСОБА_1 , в межах санкції ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП, суд, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини в скоєнні правопорушення, відсутність пом'якшуючих відповідальність обставин та відношення до скоєного, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у межах санкції частини 2 статті 172-7 КУпАП, а саме у виді штрафу в розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 3400,00 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок.
Крім того, суд дійшов до висновку, що в даному випадку застосування виду адміністративного стягнення у виді штрафу буде достатньою та необхідною мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Крім того, відповідно до частини 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», а також статті 40-1 КУпАП у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення особа, на яку накладено таке стягнення, сплачує судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст.33, 36, 172-7, 251, 252, 283-285 КУпАП, суд
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-7 КУпАП та частиною 2 статті 172-7 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Слобідка Тарутинського району Одеської області, зареєстрованого та мешкаючого в будинку АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3400 гривень в дохід держави.
Стягнення проводити на користь держави на розрахунковий рахунок № UA958999980313050106000015728, код за ЄДРПОУ отримувача - 37607526, отримувач - ГУК в Од.обл./смт Тарутине/21081100, код платежу - 21081100, банк - Казначейство України (ЕАП), вид платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Слобідка Тарутинського району Одеської області, зареєстрованого та мешкаючого в будинку АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України, на користь держави судовий збір в розмірі 536 гривні 80 копійок на розрахунковий рахунок № UA908999980313111256000026001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, код класифікації доходів бюджету - 22030106 , банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів - ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, призначення платежу - судовий збір у справах про адміністративне правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Одеського апеляційного суду з дня її проголошення.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці з дня набрання нею законної сили.
Суддя Н.М. Тончева