Справа № 185/5296/23
Провадження № 3/185/2242/23
22 червня 2023 року м. Павлоград
Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Косюк А.П., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянство України, місце роботи: не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - не відомо,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
04 квітня 2023 року піднаглядний гр. ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію в Павлоградський РВП ГУНП в Дніпропетровській області в каб. №102 за адресою: м. Павлоград, вул. Шевченка, 51, без поважних на то причин, чим порушив ухвалу Ленінського районного суду м. Дніпропетровська від 13 грудня 2022 року, (протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №525707 від 06 квітня 2023 року). Зазначені дії органом внутрішніх справ кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Крім того, 07 квітня 2023 року о 22 годині 35 хвилин гр. ОСОБА_1 , який перебуває на обліку у Павлоградському РВП ГУНП в Дніпропетровській області під адміністративним наглядом, на момент перевірки працівниками поліції був відсутній за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , чим порушив ухвалу Ленінського районного суду м. Дніпропетровська від 13 грудня 2022 року, (протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №525613 від 10 квітня 2023 року). Зазначені дії органом внутрішніх справ кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце розгляду повідомлявся належним чином. Від ОСОБА_1 надійшло клопотання, відповідно до якого останній просить розглянути справу без його участі. Свою вину визнав у повному обсязі.
Частиною 1 статті 187 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, на підставі всебічного, повного і об'єктивного аналізу всіх доказів по справі в їх сукупності, у відповідності до ст. 252 КУпАП, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №525707 від 06 квітня 2023 року, рапортом від 04 квітня 2023 року, копією реєстраційного листа, поясненнями ОСОБА_1 від 06 квітня 2023 року, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №525613 від 10 квітня 2023 року, рапортом від 07 квітня 2023 року, поясненнями ОСОБА_1 від 10 квітня 2023 року, копією довідки про звільнення, копією ухвали Ленінського районного суду м. Дніпропетровська від 13 грудня 2022 року, копією зобов'язання, копією пояснень ОСОБА_1 від 24 лютого 2023 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи, те, що на розгляд суду одночасно надійшло дві справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП, вважаю за необхідне об'єднати їх для спільного розгляду.
Враховуючи данні про особу правопорушника, характер вчиненого ним правопорушення, ступінь вини, при визначенні виду адміністративного стягнення вважаю необхідним застосувати положення ст. 36 КУпАП та накласти адміністративне стягнення на користь держави у межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, на правопорушника, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, покладається сплата судового збору, тому суд приходить до висновку, стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір.
Керуючись ст.ст. 40-1, ч. 1 ст. 187, 283, 284 КУпАП, суддя,
Справи про адміністративне правопорушення № 185/5296/23 за провадженням № 3/185/2242/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП, № 185/5298/23 за провадженням № 3/185/2243/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП, об'єднати в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі № 185/5296/23 за провадженням № 3/185/2242/23.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення відповідно до ст. 36 КУпАП у вигляді штрафу розміром 10 (десять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 (сто сімдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Дніпровського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом десяти днів.
У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А. П. Косюк