вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21
E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
26.06.2023 Справа № 917/529/23
Господарський суд Полтавської області у складі судді Безрук Т. М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовною заявою Управління з питань комунального майна та земельних відносин виконавчого комітету Лубенської міської ради
до Лубенської районної ради Полтавської області
про дострокове припинення договору оренди майна, стягнення заборгованості за комунальні послуги та повернення майна
без виклику представників сторін
встановив:
До Господарського суду Полтавської області звернулося Управління з питань комунального майна та земельних відносин виконавчого комітету Лубенської міської ради з позовом до Лубенської районної ради Полтавської області з вимогами: 1) про дострокове припинення договору оренди майна № 14/33 від 21.07.2021 нежитлових приміщень площею 338,6 м2 на площі Академіка Олексія Бекетова, 19, в м. Лубни Полтавської області, 2) про повернення орендованого нежитлового приміщення площею 338,6 м2 на АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за комунальні послуги у сумі 162398,39 грн.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що відповідач не належно виконував умови договору оренди майна.
Відповідач у відзиві (вхід. № 6113 від 15.05.2023) прохає задовольнити позовні вимоги в частині стягнення 143 126,64 грн боргу з комунальних послуг, в іншій частині проти позову заперечує з таких підстав:
- до складу орендної плати не входять витрати на утримання орендованого майна;
- питання по відшкодуванню вищевказаних витрат підпадають під інший вид правовідносин, які врегульовані окремим договором, та не можуть бути підставою для дострокового припинення Договору № 14/33, а також для повернення майна;
- відповідно до підпункту 9.1 та пункту 11 Змінюваних умов Договору № 14/33 відповідач згідно з рахунками-актами наданих послуг № № 9/7/д та 10/7/а від 28.07.2021, № 28/12 від 16.12.2021 та № 25/12 від 01.12.2022, сплатив позивачу: забезпечувальний депозит, авансовий внесок орендної плати за оренду нежитлового приміщення за 2021 рік, орендну плату за оренду нежитлового приміщення за 2021 рік, орендну плату за оренду нежитлового приміщення за 2022 рік. Вказані оплати підтверджуються платіжними дорученнями № № 259, 260 від 28.07.2021, № 340 від 17.12.2021та № 203 від 01.12.2022 відповідно. Таким чином, відповідач не порушував істотних умов Договору № 14/33, виконував їх належним чином;
- відшкодування витрат за спожиті комунальні послуги та послуги охорони приміщення у 2021 році, згідно з договором про відшкодування витрат на комунальні послуги № 34 від 21.07.2021 та додатковою угодою № 03 від 24.12.2021, на загальну суму 144507,07 грн були здійснені у повному обсязі;
- частиною 1 статті 48 БК України встановлено, що розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами;
- 13 січня 2023 року відповідач відповідно до частини 2 статті 193 ГК України для вжиття заходів, необхідних для належного виконання своїх зобов'язань, листом за № 05-13/20 довів до відому РВА те, що станом на 01 січня 2023 року через недостатність бюджетних коштів у 2022 році виникла заборгованість в сумі 143126,64 грн за спожиті енергоносії, комунальні послуги та послуги з охорони приміщення, отримані в 2022 році.
Позивач у відповіді на відзив (вхід. № 6415 від 22.05.2023) зазначив, що умови договору оренди відповідач не виконав до цього часу; борг по комунальним послугам не сплатив. Станом на 01.05.2023 року заборгованість за комунальні послуги становить 143126,64 грн. Крім того, порушенням вищевказаного договору оренди є не допущення Лубенською районною радою представників Управління до орендованих приміщень для здійснення контролю за їх використанням.
Відповідач у запереченні (вхід. № 6785 від 29.05.2023) додатково зазначив, що рішенням Лубенської районної ради Полтавської області тринадцятої сесії восьмого скликання від 22.12.2022 № 193-ХІІІ затверджено районну комплексну програму із забезпечення виконання грошових зобов'язань, які виникли на підставі судових рішень та виконавчих документів на 2022-2024 рокыв, що призведе до вирішення питання про погашення залишку заборгованості за комунальні послуги та послуги з охорони приміщення.
У цій справі суд вчинив наступні процесуальні дії.
За протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.04.2023 року цей позов переданий на розгляд судді Безрук Т. М. (а.с.42-43).
Ухвалою від 06.04.2023 суд залишив позовну заяву без руху та встановив строк для усунення недоліків (а.с.47-48). Позивач у встановлений судом строк виправив вказані недоліки (а.с.52-119).
Ухвалою від 21.04.2023 суд відкрив провадження у справі № 917/529/23, визнав справу малозначною, постановив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (а.с.120-121).
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін згідно з ч.5 ст. 252 ГПК України сторони суду не надали.
Заяви із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження сторони суду не надали.
Про відкриття провадження у справі відповідач повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням від 24.04.2023 (а.с.122).
Ухвала від 21.04.2023 надіслана на офіційну електронну адресу позивача у системі “Електронний суд” та ним отримана відповідно 21.04.2023, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа від 21.04.2023 (а.с. 123).
Також вказана ухвала надсилалися на електронну пошту сторін (а.с. 125).
Крім того, на офіційному сайті Судової влади України 24.04.2023 було розміщено відповідне оголошення про розгляд цієї справи (а.с.124).
Отже, суд вчинив всі можливі дії для належного та своєчасного повідомлення сторін про розгляд цієї справи.
Відповідно до частини п'ятої статті 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
Згідно з ч. 13 ст. 8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Згідно з ч. 2 ст. 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
В зв'язку з необхідністю надання сторонам часу для подання сторонами доказів та пояснень щодо спірних правовідносин, для забезпечення процесуальних прав сторін та з метою об'єктивного дослідження обставин справи, прийняття рішення суд відклав на розумний строк.
Під час розгляду справи по суті судом були досліджені всі письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
Відповідно до ч.2 ст. 233 ГПК України рішення прийняте, складене та підписане у нарадчій кімнаті.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши всі наявні у справі докази, суд встановив наступне.
Між Управлінням з питань комунального майна та земельних відносин виконавчого комітету Лубенської міської ради (далі - позивач, орендодавець) та Лубенською районною радою Полтавської області (далі - відповідач, орендар) укладений договір № 14/33 від 21.07.2021 оренди майна нежитлових приміщень площею 338,6 м2 заадресою: АДРЕСА_2 (далі - Договір оренди; а.с.10-19).
Відповідно до п. 1.1 незмінюваних умов Договору оренди орендодавець передає, а орендар приймає у строкове платне користування майно, зазначене у пункті 4 Змінюваних умов договору (нежитлове приміщення загальною площею 338,6 м2, розташоване за адресою: АДРЕСА_2 ).
Сторони склали Акт приймання-передачі в оренду нерухомого майна, що належить до комунальної власності Лубенської територіальної громади від 21.07.2021 (надалі - Акт; а.с. 17), в якому підтвердили, що на виконання умов Договору оренди орендар прийняв у строкове платне користування вищевказане нерухоме майно.
Відповідно до пункту 7 Змінюваних умов Договору оренди майно може використовуватися для розміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших установ організацій, діяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетів.
Відповідно до пункту 12.1 Змінюваних умов Договору оренди строк дії договору до 31.12.2025 року.
Відповідно до пункту 14 розділу І Змінюваних умов Договору оренди додатковими умовами оренди для орендаря є:
- відшкодування витрат, пов'язаних зі сплатою земельного податку пропорційно площі орендованого приміщення;
- відшкодування комунальних послуг, послуг з прибирання території, вивіз сміття, охорони орендованого приміщення, з утримання буді та інших експлуатаційних послуг;
- проведення ремонтних робіт під власні потреби за рахунок Орендаря.
Позивач у позові зазначає, що на виконання додаткових умов Договору оренди в частині відшкодування комунальних послуг, послуг з прибирання території, сміття, охорони орендованого приміщення, з утримання будинку та експлуатаційних послуг, між Управлінням та відповідачем були укладені договори про відшкодування витрат на комунальні послуги № 34 від 21.07.2021 року, № 5 від 11.08.2022 року, № 2 від 01.03.2023 року.
Позивач у позові посилається на те, що відповідач умови договору оренди майна № 14/33 від 21.07.2021 щодо відшкодування витрат на комунальні послуги не виконує.
Листами та досудовими претензіями № 01-18/724 від 22.09.2021 року, № 01- 18/905 від 30.11.2021 року, № 01-18/449 від 13.07.2022 року, № 01-11/873 від 09.08.022 року, № 01-18/671 від 11.10.2022 року, № 01-18/730 від 03.11.2022 року, № 01-18/157 від 02.02.2023 року позивач звертався до відповідача про стягнення боргу за комунальні послуги.
Позивач вважає, що відповідач не виконав належним чином взяті на себе зобов'язання за Договором оренди, а саме: не сплачує витрати на комунальні послуги та не забезпечив доступ представника орендодавця до об'єкту оренди, що, на думку позивача, є істотним порушенням умов договору оренди та є підставою для припинення дії договору в судовому порядку.
Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду з цим позовом 1) про дострокове припинення договору оренди майна № 14/33 від 21.07.2021 нежитлових приміщень площею 338,6 м2 на площі АДРЕСА_3 ) про стягнення заборгованості за комунальні послуги у сумі 162398,39 грн, 3) про повернення орендованого нежитлового приміщення площею 338,6 м2 на площі академіка АДРЕСА_2 .
Вирішуючи спір, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Відповідно до ч.1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у володіння та користування майно для здійснення господарської діяльності.
Абзацом 2 частини 1 статті 15 Закону України «Прооренду державного та комунального майна» (надалі - Закон № 157-ІХ) передбачено, що право на отримання в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону мають органи державної влади та органи місцевого самоврядування, інші установи і організації, діяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетів.
Частиною 1 статті 16 Закону № 157-ІХ визначено, що договір оренди формується на підставі примірного договору оренди, що затверджується представницькими органами місцевого самоврядування - щодо майна комунальної власності. Якщо представницький орган місцевого самоврядування не затвердив примірний договір оренди комунального майна, застосовується примірний договір оренди державного майна.
Згідно з положенням частини 1 статті 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язаний передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Питання припинення договірних орендних відносин має вирішуватися із застосуванням Закону України «Про оренду державного та комунального майна» № 157-IX від 03.10.2019, який є спеціальним нормативним актом у сфері регулювання правовідносин з оренди державного та комунального майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" договір оренди припиняється у разі:
закінчення строку, на який його укладено;
укладення з орендарем договору концесії такого майна;
приватизації об'єкта оренди орендарем (за участю орендаря);
припинення юридичної особи - орендаря або юридичної особи - орендодавця (за відсутності правонаступника);
смерті фізичної особи - орендаря;
визнання орендаря банкрутом;
знищення об'єкта оренди або значне пошкодження об'єкта оренди.
Згідно з ч. 4 ст. 24 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" договір оренди вважається припиненим в односторонньому порядку за умови встановлення факту надання орендарем недостовірної інформації про право бути орендарем відповідно до положень частин третьої і четвертої статті 4 цього Закону.
Вказані у ч. 1 та у ч. 4 цієї статті обставини щодо припинення договору оренди - у цій справі відсутні.
В ч. 2 ст. 24 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" вказано, що договір оренди може бути достроково припинений за згодою сторін. Договір оренди може бути достроково припинений за рішенням суду та з інших підстав, передбачених цим Законом або договором.
Таким чином, зазначеною нормою передбачена можливість дострокового припинення договору оренди державного або комунального майна лише з підстав, визначених саме цим законом, а не іншими законами України (зокрема, ЦК України чи ГК України).
Згоди на припинення договору оренди відповідач не надавав, тому позивач звернувся до суду.
Заявляючи вимоги про дострокове припинення Договору оренди, позивач у позові посилається на те, що відповідач не відшкодовував комунальні послуги та порушив п. 6.4 Договору оренди - не допустив представників орендодавця на об'єкт оренди для здійснення контролю за й ого використанням.
Згідно з п. 12.6.4 Договору оренди цей договір припиняється на вимогу орендодавця з підстав, передбачених пунктом 12.7 цього договору, і при цьому договір вважається припиненим в день, визначений відповідно до абзацу третього пункту 12.8 цього договору.
У п. 12.7. Договору оренди вказано, що цей договір може бути достроково припинений на вимогу орендодавця, якщо орендар:
12.7.1. допустив прострочення сплати орендної плати на строк більше трьох місяців або сумарна заборгованість з орендної плати більша, ніж плата за три місяці;
12.7.2. без письмового дозволу Орендодавця передав Майно, його частину у користування іншій особі, крім випадків, коли Орендар передав Майно в суборенду на підставі пункту 8.1 цього договору і надав Орендодавцю копію договору суборенди для його оприлюднення в електронній торговій системі;
12.7.3. уклав договір суборенди з особами, які не відповідають вимогам статті 4 Закону;
12.7.4. перешкоджає співробітникам Орендодавця здійснювати контроль за використанням Майна, виконанням умов цього договору.
Згідно з п. 12.8 Договору оренди про наявність однієї з підстав для дострокового припинення договору з ініціативи орендодавця, передбачених пунктом 12.7 цього договору, орендодавець або балансоутримувач повідомляє орендареві та іншій стороні договору листом. У листі повинен міститись опис порушення і вимогу про його усунення в строк не менш як 15 та не більш як 30 робочих днів з дати реєстрації листа (у строк п'яти робочих днів, якщо порушення стосується прострочення сплати орендної плати або перешкоджання у здійсненні Орендодавцем або Балансоутримувачем контролю за використанням Майна). Лист пересилається на адресу електронної пошти Орендаря і поштовим відправленням із повідомленням про вручення і описом вкладення за адресою місцезнаходження Орендаря, а також за адресою орендованого Майна.
Якщо протягом встановленого у приписі часу Орендар не усунув порушення, Орендодавець надсилає Орендарю лист, у якому повідомляє Орендареві про дострокове припинення договору на вимогу Орендодавця. У листі зазначається підстава припинення договору, посилання на вимогу про усунення порушення, а також посилання на обставини, які свідчать про те, що порушення триває після закінчення строку, відведеного для його усунення.
Договір вважається припиненим на п'ятий робочий день після надіслання Орендодавцем або Балансоутримувачем Орендарю листа про дострокове припинення цього договору. Орендодавець надсилає Орендарю лист про дострокове припинення цього договору електронною поштою, а також поштовим відправленням із повідомленням про вручення і описом вкладення за адресою місцезнаходження Орендаря, а також за адресою орендованого Майна. Дата дострокового припинення цього договору на вимогу Орендодавця встановлюється на підставі штемпеля поштового відділення на поштовому відправленні Орендодавця.
Відповідно до частини 1 статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення прав та обов'язків.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Позивач у позові посилається на те, що він звертався до відповідача листами № 01-18/724 від 22.09.2021 року, № 01- 18/905 від 30.11.2021 року, № 01-18/449 від 13.07.2022 року, № 01-11/873 від 09.08.022 року, № 01-18/671 від 11.10.2022 року, № 01-18/730 від 03.11.2022 року, № 01-18/157 від 02.02.2023 року щодо належного виконання зобов'язань за договорами про відшкодування витрат на комунальні послуги; ці листи були направлені рекомендованими, з повідомленням про вручення або безпосередньо передані представникам відповідача під підпис.
Проте у вказаних листах позивач вказував про порушення договорів про відшкодування витрат на комунальні послуги № 34 від 21.07.2021 року, № 5 від 11.08.2022 року, а не заявляв вимоги про усунення порушень саме Договору оренди.
Несвоєчасне внесення комунальних платежів не є підставою для припинення договору оренди згідно з його п.12.6 - 12.9.
Позивач вказує, що він 02.02.2023 року листом за № 01-18/157 повідомив орендаря про те, що 07.02.2023 року останній зобов'язаний забезпечити доступ до орендованих приміщень (а.с.34-35).
Позивач вказує, що 07.02.2023 року відповідач не забезпечив доступу до всіх орендованих приміщень, а саме до приміщень № 161,163,174 та гаражних приміщень № 8 та № 9, про що складено акт обстеження нежитлових приміщень загальною площею 338,6 м2 на площі АДРЕСА_2 від 07.02.2023 року (а.с.36).
Проте, всупереч положенням, передбаченим п. 12.8 Договору оренди, позивач не направив відповідачу лист про порушення Договору оренди з описом порушення і вимогою про його усунення у строк п'яти робочих днів, як це визначено п. 12.8 Договору оренди.
Таким чином, позивач не визначив у установленому порядку строк для усунення порушення, після якого позивач набув би право направити лист з повідомленням орендареві про дострокове припинення договору на вимогу орендодавця, як це визначено п. 12.8 Договору оренди.
Також позивач не направляв відповідачу лист з повідомленням про дострокове припинення договору на вимогу орендодавця, як це визначено п. 12.8 Договору оренди.
А відповідно до п. 12.8 Договору оренди цей договір вважається припиненим на п'ятий робочий день після надіслання орендодавцем або балансоутримувачем орендарю листа про дострокове припинення цього договору.
Крім того, за умовами п. 12.8 цього Договору договір вважається припиненим на п'ятий робочий день після надіслання орендодавцем або балансоутримувачем орендарю листа про дострокове припинення цього договору. Дата дострокового припинення цього договору на вимогу орендодавця встановлюється на підставі штемпеля поштового відділення на поштовому відправленні орендодавця.
Отже, позивач не дотримався поряду припинення Договору оренди, який передбачено умовами п. 12.8 цього Договору. Отже, вимоги відповідача про припинення договору оренди є передчасним.
З огляду на все вищевикладене, суд відмовляє в задоволенні позовних вимог про дострокове припинення договору оренди майна № 14/33 від 21.07.2021 нежитлових приміщень площею 338,6 м2 на площі ОСОБА_1 , 19, в м. Лубни Полтавської області.
Враховуючи, що позивач не довів належними доказами факту припинення Договору оренди, то відсутні підстави зобов'язувати відповідача повернути орендоване приміщення позивачу.
Тому, суд відмовляє в задоволенні позовних вимог про повернення орендованого нежитлового приміщення площею 338,6 м2 на площі ОСОБА_1 , 19, в м. Лубни Полтавської області
Стосовно вимог про стягнення заборгованості за комунальні послуги у сумі 162398,39 грн суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 3.1 Незмінюваних умов Договору оренди орендна плата становить суму, визначену у пункті 9 Змінюваних умов вказаного Договору (річна орендна плата з податком на додану вартість складає 1,20 грн. (одна грн. 20 коп.). Нарахування податку на додану вартість на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному законодавством.
Згідно з умовами п.9.1, п. 9.2 Змінюваних умов Договору оренди до складу орендної плати не входять витрати на утримання орендованого майна. Ці витрати компенсуються орендарем в порядку, передбаченим п. 6.5 договору.
У п. 6.5 Незмінюваних умов Договору оренди зазначено, що протягом місяця з дати укладання цього договору оренди орендар вживає заходів для укладення із постачальниками комунальних послуг договорів на постачання відповідних комунальних послуг.
Відповідно до пункту 14 розділу І Змінюваних умов Договору оренди додатковими умовами оренди для орендаря є, зокрема, відшкодування комунальних послуг, послуг з прибирання території, вивіз сміття, охорони орендованого приміщення, з утримання будівлі та інших експлуатаційних послуг.
Між позивачем та відповідачем були укладені такі договори про відшкодування витрат на комунальні послуги (далі - Договори про відшкодування витрат):
договір № 34 від 21.07.2021 року (а.с.18-19), згідно з яким позивач (балансоутримувач) забезпечує електропостачанням, теплопостачанням, водопостачанням, водовідведенням та послугами охорони нежитлове приміщення на площі академіка АДРЕСА_2 , а відповідач (користувач) відшкодовує балансоутримувачу суму витрат, понесених при оплаті послуг; у п. 2.2 цього договору вказано, що оплата вартості послуг здійснюється користувачем протягом 7 банківських днів після пред'явлення балансоутримувачем рахунку на оплату послуг, підписання акта наданих послуг, згідно п. 1 ст. 49 Бюджетного кодексу України;
договір № 5 від 11.08.2022 року з додатковими угодами № 01 від 01.11.2022, № 02 від 01.12.2022 (а.с.20-22), згідно з яким позивач (балансоутримувач) забезпечує електропостачанням, теплопостачанням, водопостачанням, водовідведенням та послугами охорони нежитлове приміщення на площі академіка АДРЕСА_2 , а відповідач (користувач) відшкодовує балансоутримувачу суму витрат, понесених при оплаті послуг; у п. 2.2 цього договору вказано, що оплата вартості послуг здійснюється користувачем протягом 7 банківських днів після пред'явлення балансоутримувачем рахунку на оплату послуг, підписання акта наданих послуг, згідно п. 1 ст. 49 Бюджетного кодексу України;
договір № 2 від 01.03.2023 року (а.с.24-25), згідно з яким позивач (балансоутримувач) забезпечує електропостачанням, теплопостачанням, водопостачанням, водовідведенням та послугами охорони нежитлове приміщення на площі академіка АДРЕСА_2 , а відповідач (користувач) відшкодовує балансоутримувачу суму витрат, понесених при оплаті послуг; у п. 2.2 цього договору вказано, що оплата вартості послуг здійснюється користувачем протягом 7 банківських днів після пред'явлення балансоутримувачем рахунку на оплату послуг, підписання акта наданих послуг, згідно п. 1 ст. 49 Бюджетного кодексу України.
У пункті 3.2 вказаних Договорів про відшкодування витрат зазначено, що користувач (відповідач) зобов'язується вносити відшкодування витрат балансоутримувача (позивача), визначених у п. 1.1. Договору, на його рахунок відповідно до виставлених рахунків.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Позивач у позові вказує, що за період січень 2022 - лютий 2023 відповідач мав провести відшкодування вартості комунальних послуг, проте виконав цей обов'язок частково.
На оплату відшкодування вартості комунальних послуг позивач виписав відповідачу відповідні рахунки за період січень 2022 - лютий 2023 (а.с. 54-109).
Згідно із доданим до позову розрахунком позивача борг відповідача за комунальні послуги становить 162398,39 грн (а.с.8-9).
Відповідач у відзиві прохає задовольнити позовні вимоги в частині стягнення 143 126,64 грн боргу з комунальних послуг.
Позивач у відповіді на відзив підтвердив, що станом 01.05.2023 за відповідачем рахується заборгованість у сумі 143 126,64 грн.
Отже, обидві сторони визнали обставину існування боргу у сумі 143 126,64 грн, що враховується судом на підставі ч. 1 ст. 75 ГПК України.
Таким чином позовні вимоги в частині стягнення основного боргу за комунальні послуги підлягають частковому задоволенню у сумі 143 126,64 грн.
З відзиву відповідача та відповіді позивача вбачається, що сторони підтвердили наявність заборгованості з відшкодування комунальних послуг у сумі 143 126,64 грн. Зазначене свідчить що стосовно вимог на суму 19 271, 75 грн відсутній предмет спору між сторонами.
Тому щодо вимог на суму 19 271, 75 грн боргу суд закриває провадження у справі на підставі п. 2 ч. 1 ст. 232 ГПК України.
Позивач у позові прохає також покласти на відповідача судові витрати понесені ним у даній справі.
За ч. 1 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються, зокрема, з судового збору.
Суд встановив, що за подання позову позивач сплатив 8052,00 грн судового збору за платіжною інструкцією від 28.03.2023 № 31 (а.с.7). Надходження судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України підтверджено випискою від 31.03.2023 (а.с.44).
З позовних вимог, які задоволені судом (143 126 грн. 64 коп.) судовий збір підлягає сплаті у сумі 2684,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір покладається на відповідача пропорційно розміру задоволених позовних вимог, тобто у сумі 2684,00 грн.
Суд роз'яснює, що в разі добровільного виконання рішення суду до відкриття виконавчого провадження відповідач не позбавлений права звернутися до суду з заявою про визнання наказу таким, що не підлягає виконанню повністю або частково. Сторони також мають право укласти мирову угоду у процесі виконання судового рішення.
Керуючись ст. 252, 232, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд
вирішив:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Лубенської районної ради Полтавської області (площа Академіка Олексія Бекетова, буд. 19, м. Лубни, Полтавська область, 37500; ідентифікаційний код 21072647) на користь Управління з питань комунального майна та земельних відносин виконавчого комітету Лубенської міської ради (вул. Ярослава Мудрого, буд.33, м. Лубни, 37500; ідентифікаційний код 37504366) 143 126 грн. 64 коп. - боргу з відшкодування витрат за комунальні послуги, 2684 грн 00 коп. - відшкодування витрат з оплати судового збору.
Видати наказ після набрання цим рішенням законної сили.
3. Закрити провадження у справі в частині стягнення 19 271 грн 75 коп. боргу з відшкодування витрат за комунальні послуги.
4. В іншій частині - у позові відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Східного апеляційного господарського суду.
Дата складення повного судового рішення: 26.06.2023.
Суддя Т. М. Безрук