22.06.2023
Справа № 401/1576/23 Провадження № 3/401/458/23
22 червня 2023 року місто Світловодськ
Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Андріянова С.М., розглянувши матеріали, які надійшли від ВП №1 (м.Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області щодо притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області 04 травня 2023 року надійшов протокол серії ВАВ № 244551 від 02 квітня 2023 року відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.44 КУпАП. .
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Справу призначено до судового розгляду на 25 травня 2023 року.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Про день, час та місце розгляду справи повідомлявся за адресою вказаною в протоколі про адміністративне правопорушення.
12 червня 2023 року на адресу суду повернувся конверт адресований особі яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 з відміткою працівника пошти: «адресат відсутній за вказаною адресою».
Ознайомившись з матеріалами справи, суддя прийшов до висновку про необхідність повернення їх на до оформлення, через невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст.256 КУпАП.
Відповідно вимог ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Крім того, протокол про адміністративне правопорушення повинен містити усі необхідні дані про особу, що притягається до адміністративної відповідальності задля встановлення дійсних обставин справи та ідентифікації правопорушника. Всупереч вказаних вимог в протоколі не вказано: інформацію на підставі яких документів було встановлено особу правопорушника; відсутні пояснення особи; копію протоколу про адміністративне правопорушення особа не отримала; за вказаною адресою особа не проживає; відсутні дані щодо номерів зв'язку.
Недотримання цієї вимоги позбавляє суд по - перше здійснити виклик особи, яка притягається до адміністративної відповідальності до суду у встановленому законом порядку без порушення вимог законодавства про доступ цієї особи до правосуддя та по - друге, в подальшому унеможливить виконання рішення суду органами виконавчої служби у разі накладення адміністративного стягнення.
Статтями 245-246, 280 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її з точною відповідністю з законом.
При складанні протоколу про вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення органом, який складав протокол про адміністративне правопорушення, не дотримано зазначених положень закону.
Відсутність даних про фактичне місце проживання (перебування) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності унеможливлює повідомлення особи про розгляд справи по суті.
Протокол про адміністративне правопорушення не містить інформацію на підставі яких документів було встановлено особу правопорушника, відсутні пояснення особи та відмітка про отримання ним копії протоколу.
Аналізуючи наявний протокол, суддя приходить до висновку, що його було складено у відсутності особи щодо якої її складено і особа взагалі не обізнана про його існування, оскільки навіть відмітка про його направлення поштою - відсутня.
У відповідності до ч.2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Оскільки, вищенаведене унеможливлює суд розглянути справу та постановити законне та обґрунтоване рішення по справі, вважаю, що матеріали даної справи про адміністративне правопорушення слід направити на доопрацювання до відділення поліції №1 (м.Світловодськ) Олександрійського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області.
Керуючись: ст. ст.: 221, 245, 246; 251, 256, 276-280, 283 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної ОСОБА_1 за ч.1 ст.44 КУпАП, повернути до відділення поліції №1 (м.Світловодськ) Олександрійського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області, на доопрацювання, надавши строк для усунення недоліків до 05 липня 2023 року.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Світловодського міськрайсуду
Кіровоградської області С.М. Андріянова