Справа № 420/14146/23
23 червня 2023 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Хом'якова В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення ,
19.06.2023 до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті, в якій позивач просить :
визнати протиправною та скасувати постанову серії АА № 00009091 від 05.06.2023, винесену/постановлену головним спеціалістом відділу впровадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті Сколюк Любомиром Миколайовичем, по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України, стосовно притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 132-1 КУпАП;
провадження у адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 132-1 КУпАП і накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу - закрити;
стягнути судові витрати по справі на користь позивача.
За приписами ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Пунктом 1 частини 1 статті 20 КАС України встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст.286 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Зі змісту позовної заяви слідує, що ОСОБА_1 оскаржує постанову серії АА № 00009091 від 05.06.2023, винесену посадовою особою відділу впровадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті Державної служби з безпеки на транспорті Сколюком Л.М., про притягнення позивача до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за ч.2 ст.132-1 КУпАП.
В самій постанові (на зворотній стороні) зазначається порядок її оскарження - "Постанова може бути оскаржена згідно зі статтями 287-289 та 300-2 КУпАП протягом 10 днів з дня набрання законної сили шляхом звернення до органу вищого рівня або в районний, районний в місті чи міськрайонний суд у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України"...
Оскільки предметом позовної заяви ОСОБА_1 є постанова у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, то вказана справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частиною 1 статті 25 КАС України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Оскільки позовна заява подана ОСОБА_1 з порушенням правил предметної підсудності, з огляду на те, що позивачем зазначено місце проживання АДРЕСА_1 , беручи до уваги рішення Вищої ради правосуддя від 30.05.2023 щодо відновлення з 1 червня 2023 року роботи Херсонського міського суду Херсонської області та зміни територіальної підсудності судових справ Білозерського районного суду шляхом передачі справ Херсонському міському суду Херсонської області, з урахуванням ч.6 ст.7, ч.1 ст.25, п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суддя вважає за необхідне передати позовну заяву на розгляд до Херсонського міського суду Херсонської області.
За приписами ч.6 ст.29 КАС України ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Частиною 8 статті 29 КАС України визначено, що передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Керуючись ст.ст.29, 241, 248, 256, 286 КАС України, суддя -
Адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови серії АА № 00009091 від 05.06.2023 передати на розгляд до Херсонського міського суду Херсонської області (73000, м.Херсон, вул. Маяковського, 6/29).
Копію даної ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до П'ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її отримання.
Суддя В.В.Хом'якова