243/2216/23
3/243/1273/2023
Іменем України
19 червня 2023 року суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Воронков Д.В., розглянувши матеріали, які надійшли з тимчасової ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Овруч Житомирської області, громадянина України, військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 ,-
за ч.3 ст. 172-20 КУпАП,-
Із змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ДНК-2 №1695 від 23.03.2023 року видно, що 23.03.2023 року о 15 годині 00 хвилин, майор ОСОБА_1 перебував на території тимчасового розташування підрозділу в/ч НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 у стані алкогольного сп'яніння, в умовах особливого періоду, чим вчинив правопорушення, передбачене ст.172-20 ч.3 КУпАП.
За змістом ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення повинно здійснюватися на основі суворого додержання законності.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Суддя звертає увагу, що обов'язок належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів у справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Разом з тим, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ДНК-2 №1695 від 23.03.2023 року не зазначені в повній мірі відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме, у графі «місце фактичного проживання» та в графі «зареєстроване місце проживання» зазначено лише область та місто, без відомостей про вулицю/провулок та номер будинку/квартири.
Крім того, копій документів, що посвідчують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, (паспорту чи посвідчення офіцера) до матеріалів справи не додано.
Таким чином, особою, яка складала протокол про адміністративне правопорушення, не було належним чином встановлено особу правопорушника, щодо якої він складений.
Відсутність відомостей про місце проживання та реєстрації особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в подальшому може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду.
Враховуючи наведене, вважаю, що матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП, слід повернути до тимчасової
ІНФОРМАЦІЯ_1 для доопрацювання, а саме для уточнення і зазначення даних про місце проживання та місце реєстрації особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст.ст. 257, 276, 283, 284 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП, повернути до тимчасової ІНФОРМАЦІЯ_1 , для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду
Донецької області Д.В. Воронков