Постанова від 20.06.2023 по справі 572/2223/22

Сарненський районний суд

Рівненської області

Справа № 572/2223/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2023 року

Суддя Сарненського районного суду Рівненської області - ВЕДЯНІНА Т.О. розглянувши матеріали, які надійшли від УПП в Рівненській області ДПП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,

права, передбачені ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП роз'яснені,-

за ст.ч.1 ст.130, КУпАП,-

ВСТАНОВИВ :

20 липня 2022 року о 22 годині 49 хвилини ОСОБА_1 по вул.Ковельська,38 с.Орлівка Сарненського району, керував транспортним засобом - автомобілем Volkswagen Golf номерний знак НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується результатами тесту, який проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Драгер №0461», результат огляду становив 0,36 проміле, з даним результатом огляду ОСОБА_1 не погодився. Також огляд проводився у медичному закладі, що підтверджується протоколом лікаря, в зв'язку з чим порушив п. 2.9.а Правил дорожнього руху.

Судом неодноразово призначалась справа до розгляду, а саме 28.09.2022 року, 3.11.2022 року, 6.12.2022 року, 10.02.2023 року, 16.03.2023 року, 23.05.2023 року і згідно клопотань захисника Осики Ю.П. судові засідання відкладались по причині ознайомлення з матеріалами справи, хворобою ОСОБА_1 , його навчанням.

20.06.2023 року ОСОБА_1 та його захисник Осика Ю.П. в судове засідання не з'явилися, згідно письмового клопотання адвоката просили справу розглядом відкласти, оскільки з 16 червня 2023 року ОСОБА_1 знаходиться на стаціонарному лікуванні отоларингологічному відділенні. Крім того адвокат Осика Ю.П. в судове засідання з'явитися не може, оскільки ним надається правова допомога ОСОБА_2 в Волинському апеляційному суді.

До клопотання долучено повістку про виклик до Волинського апеляційного суду ОСОБА_3 на 13 год.10 хв. 20 червня 2023 року та медична довідка про те, що ОСОБА_1 перебуває на стаціонарному лікуванні отоларингологічного відділення з 16.06.2023 року.

Розглянувши клопотання адвоката Осики Ю.П. про відкладення розгляду справи суд вважає, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності та її захисник повинні добросовісно використовувати надані процесуальні права, не зловживати ними та зважаючи на положення ст.277 КУпАП, що обмежують строки розгляду справи, а також враховуючи поведінку учасників судового провадження, яка свідчить та спрямована на умисне затягування розгляду справи, враховуючи, що судом неодноразово задовільнялись клопотання особи, що притягується до адміністративної відповідальності та його захисника - з метою надання можливості реалізувати своє право бути присутнім при розгляді справи судом, суд вважає за необхідне розглянути справу без участі ОСОБА_1 та його захисника Осики Ю.П. за наявними матеріалами справи.

Згідно пункту 2.9 а Правил дорожнього руху, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Невиконання вказаних правил утворюють склад правопорушення, передбаченого статтею 130 КУпАП.

Згідно частини 1 статті 130 КУпАП адміністративним правопорушенням є керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

З протоколу про адміністративне правопорушення від 20 липня 2022 року складеного відносно ОСОБА_1 вбачається, що останній на місці зупинки транспортного засобу пройшов огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння, результат показав 0,36 проміле, з даним результатом не погодився, тому огляд проводився в медичному закладі. Даний протокол відповідає вимогам ст.256 КУпАП та яким зафіксовано час, місце, обставини вчинення правопорушення.

Відповідно до висновку газоаналізатора «Alcotest Драгер», результати огляду ОСОБА_1 свідчать про те, що вміст алкоголю станом на 23 год. 12 хв. 20 липня 2022 року становить 0,36 проміле.

До матеріалів справи долучено акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів та направлення на огляд водія транспортного засобу з метою визначення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, в яких зазначено, що ОСОБА_1 проходив огляд на стан сп'яніння за допомогою газоаналізатора Алкотест Драгер і результат показав 0,36 проміле на місці зупинки транспортного засобу.

Із протоколу медичного обстеження на визначення стану сп'яніння від 20 липня 2022 року встановлено, що ОСОБА_1 пройшов огляд в медичному закладі КП «Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка», станом на 23 год.30 хв. 20 липня 2022 року вміст алкоголю становить 0,34 проміле.

Відповідно до постанови від 20.07.2022 року ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.125 КУпАП та застосовано стягнення у виді попередження.

Судом оглянуто відеозапис долучений до протоколу на якому зафіксовано обставини події, а саме як патрульний автомобіль слідує за автомобілем Volkswagen Golf номерний знак НОМЕР_1 , після зупинки даного автомобіля було встановлено особу ОСОБА_1 , який на запитання поліцейського сказав, що зранку вживав спиртні напої. Поліцейським було запропоновано ОСОБА_1 пройти огляд на визначення стану сп'яніння, однак останній спочатку відмовився, потім погодився пройти, також не погодившись з результатом тесту, на пропозицію поліцейського проїхати в медичний заклад для підтвердження стану сп'яніння, погодився пройти, в зв'язку з чим його було доставлено до медичного закладу, де він повторно проходив огляд на стан сп'яніння.

Згідно письмового зобов'язання ОСОБА_1 був відсторонений від керування транспортним засобом Volkswagen Golf номерний знак НОМЕР_1 , яке він відмовився підписувати.

Досліджені докази є належними та допустимими, повністю підтверджують перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння під час керування ним транспортним засобом.

Враховуючи встановлені обставини, суд вважає доведеною винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

Приймаючи до уваги відсутність обставин, що обтяжують або пом'якшують відповідальність особи, що притягується до відповідальності, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення, передбачене у санкції ч.1 ст.130 КУпАП.

Керуючись ст.278, 284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ :

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, наклавши на нього стягнення у виді штрафу у сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок судового збору..

Постанова може бути оскаржена особою щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя

Попередній документ
111744539
Наступний документ
111744541
Інформація про рішення:
№ рішення: 111744540
№ справи: 572/2223/22
Дата рішення: 20.06.2023
Дата публікації: 26.06.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Сарненський районний суд Рівненської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Направлено до апеляційного суду (20.09.2023)
Дата надходження: 10.08.2022
Предмет позову: Керування ТЗ у станні алкогльного спяніння
Розклад засідань:
28.09.2022 09:30 Сарненський районний суд Рівненської області
03.11.2022 09:30 Сарненський районний суд Рівненської області
06.12.2022 09:30 Сарненський районний суд Рівненської області
10.02.2023 09:30 Сарненський районний суд Рівненської області
16.03.2023 09:30 Сарненський районний суд Рівненської області
25.04.2023 09:30 Сарненський районний суд Рівненської області
23.05.2023 09:30 Сарненський районний суд Рівненської області
20.06.2023 09:30 Сарненський районний суд Рівненської області