Ухвала від 23.06.2023 по справі 526/2053/23

Справа № 526/2053/23

Провадження № 2-о/526/33/2023

УХВАЛА

про відкриття провадження

23 червня 2023 року суддя Гадяцького районного суду Полтавської області Тищенко Л.І., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей Гадяцької міської ради, Комунальний заклад «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради, Київський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Полтаві Східного Міжрегіонального управління Міністертва юстиції про усиновлення дітей,

УСТАНОВИВ:

до Гадяцького районного суду звернулись із заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей Гадяцької міської ради, Комунальний заклад «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради, Київський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Полтаві Східного Міжрегіонального управління Міністертва юстиції про усиновлення дітей.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Форма і зміст заяви відповідає вимогам ст. ст. 310 - 312 ЦПК України. Цивільна справа підсудна Гадяцькому районному суду Полтавської області. Підстави для повернення заяви, залишення її без руху чи відмови у відкритті провадження відсутні.

Згідно ч. 3 ст. 313 ЦПК України, для забезпечення таємниці усиновлення у випадках, встановлених Сімейним кодексом України, суд розглядає справи в закритому судовому засіданні.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 226 Сімейного кодексу України, особа має право на таємницю перебування на обліку тих, хто бажає усиновити дитину, пошуку дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення та її розгляду, рішення суду про усиновлення. Дитина, яка усиновлена, має право на таємницю, в тому числі і від неї самої, факту її усиновлення.

За таких обставин вважаю, що вищевказану цивільну справу про усиновлення неповнолітньої дитини слід розглядати в закритому судовому засіданні.

З огляду на це, провадження у цивільній справі слід відкрити та призначити справу до розгляду в закритому судовому засіданні.

Справа буде розглядатися у порядку окремого провадження на підставі ст. 293 ЦПК України у складі одного судді і двох присяжних.

Відповідно до ч. 4 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

Керуючись ст. ст. 187, 294, 310 - 312 ЦПК України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

відкрити провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей Гадяцької міської ради, Комунальний заклад «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради, Київський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Полтаві Східного Міжрегіонального управління Міністертва юстиції про усиновлення дітей.

Розгляд справи здійснювати у порядку окремого провадження.

Призначити справу до розгляду у закритому судовому засіданні в приміщенні Гадяцького районного суду Полтавської області за адресою: вул. Лесі Українки, 6, м. Гадяч Полтавської області на 10 год. 30 хв. 26 липня 2023 року.

Судовий розгляд проводити судом у складі судді та двох присяжних.

Роз'яснити, що заінтересована особа має право подати суду письмові пояснення щодо заявлених вимог, з посиланням на докази, якими такі пояснення обґрунтовуються.

Викликати у судове засідання заявника, заінтересованих осіб та присяжних.

Учасникам справи надіслати копію ухвали, копію заяви разом з копіями доданих до неї документів.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справина офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за наступною веб-адресою: https://court.gov.ua/sud1603/.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Гадяцький районний суд Полтавської області лише з підстав відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудностішляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідної копії ухвали.

В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л. І. Тищенко

Попередній документ
111743663
Наступний документ
111743665
Інформація про рішення:
№ рішення: 111743664
№ справи: 526/2053/23
Дата рішення: 23.06.2023
Дата публікації: 26.06.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Гадяцький районний суд Полтавської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про усиновлення, з них:; усиновлення громадянами України, що проживають на території України
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (28.08.2023)
Дата надходження: 13.06.2023
Предмет позову: -
Розклад засідань:
26.07.2023 10:30 Гадяцький районний суд Полтавської області
28.08.2023 11:00 Гадяцький районний суд Полтавської області