Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
20 червня 2023 року № 520/1708/22
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Рубан В.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції України в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5, м. Харків, 61000, 40108599) про визнання бездіяльності протиправною та стягнення грошового забезпечення за час затримки розрахунку при звільненні, -
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції України в Харківській області, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не нарахування та не виплати в повному обсязі ОСОБА_1 додаткової доплати до грошового забезпечення у розмірі 50 відсотків грошового забезпечення за виконання службових обов'язків в умовах дії карантину, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375, за період з 12.03.2020 до 17.12.2021 з урахуванням фактичної кількості відпрацьованих у вказаний період днів/діб/змін та нарахованого у кожному місяці грошового забезпечення та зобов'язати Головне управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити позивачу додаткову доплату до грошового забезпечення у розмірі 50 відсотків грошового забезпечення за виконання службових обов'язків в умовах дії карантину, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375, за період з 12.03.2020 до 17.12.2021 з урахуванням фактичної кількості відпрацьованих у вказаний період днів/діб/змін і нарахованого у кожному місяці грошового забезпечення та виплатити різницю між отриманою сумою та сумою;
- стягнути з Головного управління Національної поліції в Харківській області на користь ОСОБА_1 середнє грошове забезпечення за час затримки розрахунку при звільненні за період з 17 грудня 2021 року по день фактичного розрахунку 29 грудня 2021 року у розмірі 4614,83 грн.
Позивач в обґрунтування позовних вимог вказав, що вважає протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не нарахування та не виплати в повному обсязі йому додаткової доплати до грошового забезпечення у розмірі 50 відсотків грошового забезпечення за виконання службових обов'язків в умовах дії карантину, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375, за період з 12.03.2020 до 17.12.2021 з урахуванням фактичної кількості відпрацьованих у вказаний період днів/діб/змін та нарахованого у кожному місяці грошового забезпечення, а також зазначив, що відповідач при остаточному розрахунку з позивачем при звільненні, який відбувся 29.12.2021р. не сплатив на його користь середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні з 17.12.2021 року по 29 грудня 2021 року у розмірі 4614,83 грн. Не погоджуючись с такою бездіяльністю відповідача позивач звернувся з даним позовом до суду.
Відповідач надав до суду відзив, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог, обґрунтовуючи вказане відсутністю підстав для здійснення спірних виплат.
Суд зазначає, що Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України Про продовження строку дії воєнного стану в Україні від 14.03.2022 № 133/2022 передбачено продовження строку дії воєнного стану з 05 години 30 хв. 26 березня строком на 30 діб.
Указом Президента України від 18 квітня 2022 року № 259/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", який затверджено Верховною Радою України, передбачено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб, тобто до 25 травня 2022 року.
Указом Президента України від 17 травня 2022 року №341/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", який затверджено Верховною Радою України, передбачено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб, тобто до 23 серпня 2022 року.
Указом Президента України від 12 серпня 2022 року № 573/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", який затверджено Верховною Радою України, передбачено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 17 листопада 2022 року № 2738/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", який затверджено Верховною Радою України, передбачено продовжити строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб - до 19 лютого 2023 року.
Указом Президента України від 6 лютого 2023 року № 58/2023 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", який затверджено Верховною Радою України, передбачено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 19 лютого 2023 року строком на 90 діб.
Харківська міська територіальна громада входить до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 24.04.2022 № 75 (зі змінами).
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив службу в Національній поліції України.
Наказом ГУНП в Харківській області від 22.02.2021 № 101 о/с лейтенанта поліції ОСОБА_1 , відповідно до пункту 4 (у зв'язку із зарахуванням на навчання до вищого навчального закладу із специфічними умовами навчання, а також у разі призначення на посаду після закінчення навчання) частини 1, частини 3 статті 65 Закону України «Про Національну поліцію України» призначено на посаду дільничного офіцера поліції сектору превенції відділу поліції № 2 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області з 21.02.2021.
Наказом ГУНП в Харківській області від 14.12.2021 № 818 о/с дільничного офіцера поліції сектору превенції відділу поліції № 2 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції, згідно з пунктом 7 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» з 17.12.2021 (за власним бажанням).
Позивач вважає, що ГУНП в Харківській області не здійснило нарахування та виплату в повному обсязі додаткової доплати до грошового забезпечення за виконання службових обов'язків в умовах дії карантину за період часу з 12.03.2020 по 17.12.2021.
А також просить стягнути з Головного управління Національної поліції в Харківській області на його користь середнє грошове забезпечення за час затримки розрахунку при звільненні за період з 17.12.2021 по 29.12.2021, тобто по день фактичного розрахунку.
Щодо вимоги позивача про визнання протиправною бездіяльність ГУНП в Харківській області щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 у повному обсязі додаткової доплати до грошового забезпечення за виконання службових обов'язків в умовах дії карантину за період з 12.03.2020 по 17.12.2021 та зобов'язання ГУНП нарахувати та виплатити ОСОБА_1 у повному обсязі додаткової доплати до грошового забезпечення за виконання службових обов'язків в умовах дії карантину за період з 12.03.2020 по 17.12.2021 суд зазначити наступне.
Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 94 Закону України "Про Національну поліцію" (далі Закон) поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.
Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID- 19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2» (зі змінами) на всій території України встановлено карантин з 12 березня 2020 року.
Відповідно до цієї постанови на органи Національної поліції України покладені такі завдання: забезпечення охорони публічної (громадської) безпеки і порядку на прилеглій території до об'єктів госпіталізації хворих на СОVID-19, обсервації (ізоляції), контролю за дотриманням режиму обсервації (ізоляції), самоізоляції, посилення патрулювання громадських місць, ужиття інших заходів, спрямованих на протидію запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2.
Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375 «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих: категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантин, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни» передбачено, що «поліцейським, які забезпечують правопорядок і безпеку громадян та внаслідок виконання своїх обов'язків мають безпосередній контакт з населенням, установлюється додаткова доплата до грошового забезпечення пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах у граничному розмірі до 50 відсотків грошового забезпечення», Персональний перелік працівників, яким установлюється доплата, визначається керівником відповідного органу або структурного підрозділу поліції. Поліцейським, які не залучалися до виконання вказаних завдань, додаткова доплата не встановлюється та не виплачується.
Керівник відповідного структурного підрозділу, після формування даних, направляє персональний перелік поліцейських, які забезпечували правопорядок і безпеку громадян та внаслідок своїх обов'язків мали безпосередній контакт з населенням, для нарахування та виплати додаткової доплати до фінансового підрозділу ГУНП в області.
Наказом ГУНП в Харківській області № 2165 на виконання пункту 4 Постанови № 375, доручення Національної поліції від 25.06.29020 № 7789/01/29-2020 «Про організацію заходів, спрямованих на забезпечення встановлення додаткової доплати поліцейським, визначеної постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375», пункту 12 нової редакції рекомендацій до аудиторського звіту, що викладені в листі начальника управління внутрішнього аудиту Національної поліції України від 15.10.2020 № 1014/30/01-2020 «Про перегляд окремих фактів, зазначених в аудиторському звіті», затверджено Порядок визначення персонального переліку поліцейських Головного управління Національної поліції в Харківській області для розгляду питання щодо встановлення додаткової доплати до грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375.
Цей порядок установлює алгоритм визначення керівниками підрозділів Головного управління Національної поліції в Харківській області (далі - ГУНП в Харківській області) персонального переліку поліцейських підпорядкованих їм підрозділів відповідно до абзацу 2 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375.
Відповідно до п.1 розділу II Порядку персональний перелік поліцейських, яким установлюється доплата, визначається керівниками підрозділів ГУНП в Харківській області, перелік яких наведено в додатку 1 до цього Порядку.
У п. 3 Порядку зазначено, що до персонального переліку поліцейських, яким установлюється доплата, включаються поліцейські, які відповідають наступним критеріям:
1) несли службу в період карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни, та у безпосередньому контакті з населенням виконували відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2») (далі - постанова 641) одну або декілька з наступних функцій:
здійснення поточного контролю за перебуванням особи в місці самоізоляції шляхом проведення перевірки фактичного перебування осіб за зазначеними ними адресами самоізоляції (відвідування на дому) (згідно з пунктом 28 постанови 641);
виконання поточного контролю дотримання карантинних обмежень на вулицях, у парках, інших громадських місцях, проведення вибіркової перевірки документів, що посвідчують особу (згідно з пунктом 31 постанови 641);
здійснення заходів контролю виконання протиепідемічних вимог під час здійснення пасажирських перевезень (згідно з пунктом 46-4 постанови 641);
2) здійснювали в безпосередньому контакті з населенням протиепідемічні заходи, покладені на поліцію протоколами засідань державних чи регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, відповідно до «зеленого», «жовтого», «помаранчевого» та «червоного» рівнів епідемічних загроз, зокрема:
заходи контролю за дотриманням маскового режиму при посадці у громадський транспорт (автобус, тролейбус, трамвай) на зупинках, які постійно мають значні навантаження та найбільш завантажених кінцевих зупинках (у пікові години);
проведення рейдів щодо недопущення роботи нічних розважальних закладів відповідно до діючого протиепідемічного законодавства;
контроль за недопущенням порушень протиепідемічного законодавства та обмежень керівниками (власниками) приватних навчальних закладів області (якщо такі обмеження встановлено рішеннями державної чи регіональної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій).
3) здійснювали в безпосередньому контакті з населенням заходи щодо забезпечення правопорядку і безпеки громадян згідно з пунктом 1 постанови 375:
поліцейські, які залучаються до підтримання публічного порядку та додержання вимог протиепідемічного законодавства під час проведення масових заходів (збори, мітинги, походи, демонстрації, пікети, публічні релігійні заходи; святкові та пам'ятні заходи, організовані органами державної влади та місцевого самоврядування; заходи, організовані іноземними дипломатичними установами в Україні; офіційні спортивні змагання, масові спортивні та культурно-видовищні заходи, візити осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, вибори до органів влади та місцевого самоврядування);
поліцейські, які несуть службу на стаціонарних постах та в складі мобільних груп із забезпечення карантинних заходів, розташованих на кордонах території обслуговування з іншими областями країни.
4) здійснювали в безпосередньому контакті з населенням заходи щодо забезпечення захисту прав дітей згідно з пунктом 1 постанови 375, статті 5 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України, затвердженої наказом МВС від 19.12.2017 № 1044:
проведення за місцем проживання чи навчання бесід з питань індивідуальної профілактики з дітьми, які перебувають на профілактичному обліку, складання відповідного рапорту (акту);
заходи за заявою про безвісне зникнення дитини (опитування родичів, друзів, вчителів, однокласників, оточення, подомовий обхід), отримання пояснень від опитаних;
за повідомленнями медичних, освітніх закладів, соціальних служб відвідування дитини за місцем проживання з питань запобігання домашньому насильству, жорстокому поводженню з дітьми, збір медичних документів для підтвердження фактів, отримання пояснень опитаних осіб, складання рапорту, адміністративного протоколу;
рейди у метрополітені, на ринках, місцях скупчення дітей з метою запобігання дитячій бездоглядності; здійснення заходів поліцейського піклування щодо дітей (з поміщення до лікарні чи дитячого закладу, складання рапорту, протоколу поліцейського піклування;
відвідування за повідомленням органу освіти дитини за місцем проживання з метою залучення дитини до навчання та захисту права дитини на здобуття освіти, складання рапорту та повідомлення до органу освіти;
рейди з перевірки дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавства щодо заборони продажу неповнолітнім особам алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів - та складання рапорту, адміністративного протоколу;
рейди з перевірки дотримання обмежень перебування дітей у нічний час у закладах, у яких проводиться діяльність у сфері розваг, та закладах громадського харчування, складання рапорту, адміністративного протоколу;
проведення рейдів та виявлення фактів уживання дітьми алкоголю, складання адміністративних протоколів;
відвідування за повідомленням соціальної служби проблемних сімей, складання рапорту та адміністративних протоколів за фактами невиконання батьківських обов'язків;
рейди з відвідування дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, за місцем їх проживання разом із службою у справах дітей для з'ясування умов проживання, складання акту;
бесіди з дітьми та їх батьками (законними представниками) під час провадження в справі про адміністративне правопорушення, учинене дитиною; складання адміністративного протоколу;
заходи за участю дітей (за окремими планами, вказівками НПУ); проведення, за запитами навчальних заходів, бесід з дітьми, схильними до вчинення правопорушень, за місцем проживання, навчання або роботи (складання рапорту, відібрання пояснень, підготовка відповіді до навчального закладу);
відвідування дитини за місцем проживання для з'ясування умов проживання, а також чинників, які можуть негативно впливати на неї, бесіди з батьками дитини, її законними представниками, членами сім'ї з метою усунення причин і умов, які спонукали до вчинення дитиною адміністративного чи кримінального правопорушення, та складання рапорту.
Згідно з біографічною довідкою, наданою відділом поліції № 2 Харківського РУП № 1 ОСОБА_1 , в період з 09.2019 по 20.02.2021 проходив навчання в магістратурі Харківського Національного університету внутрішніх справ.
На посаду дільничного офіцера поліції сектору превенції відділу поліції № 2 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області призначений з 21.02.2021, тобто в період з 12.03.2020 по 20.02.2021 ОСОБА_1 взагалі не був співробітником ВП № 2 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області.
Відповідно до інформації, яка міститься у відповіді, наданої відділом поліції № 2 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області встановлено, що дільничний офіцер поліції сектору превенціі відділу поліції № 2 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області ОСОБА_1 відповідав критеріям, визначеним пунктом 3 розділу II Порядку, яким мають відповідати поліцейські, які включаються до персонального переліку поліцейських, яким установлюється доплата, а саме пп. 1, 2, 3 Постанови № 375.
Перебуваючи на вищевказаній посаді ОСОБА_1 , виконував обов'язки з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID- 19, які забезпечують життєдіяльність населення (забезпечення продовольчими та непродовольчими товарами, послугами зв'язку, транспорту, адміністративними, соціальними послугами, а також захист справ дітей та забезпечення правопорядку і безпеки громадян), внаслідок виконання яких мав безпосередній контакт з населенням, в період з березня 2021 року по листопад 2021 року.
Щомісяця (з березня по листопад 2021 року) відділом поліції № 2 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській подавались до УФЗБО персональні переліки працівників вказаного підрозділу для нарахування та виплати їм вказаної доплати, а також табель обліку несення служби та оригінали рапортів поліцейських ВП. ОСОБА_1 був включений до вищевказаних переліків у період з березня по листопад 2021 року.
З листа УФЗБО ГУНП в Харківській області вбачається, що виплата доплати, відповідно до Постанови № 375 здійснюється при надходженні до ГУНП в Харківській області асигнувань.
Згідно з інформацією, яка міститься в ІТС «Автоматизована система обліку та управління господарськими процесами НПУ» ОСОБА_1 проходив службу в ВП № 2 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області починаючи з 21.02.2021 по 17.12.2021.
Нарахування та виплата позивачу додаткової доплати до грошового забезпечення за період з 21.02.2021 по 17.12.2021 не проводилась.
Відповідач у відзиві на адміністративний позов не заперечує наявності права позивача на отримання спірної доплати за період з 21.02.2021 по 17.12.2021, проте посилається на відсутність коштів.
З вказаного приводу суд зазначає, що відсутність коштів на рахунку відповідача для виплати доплати на період дії карантину не може бути підставою для відмови у задоволенні позовних вимог, з огляду на таке.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 08 листопада 2005 року у справі “Кечко проти України” (заява №63134/00) зауважив, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм працівникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни до законодавства. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними (пункт 23 рішення). Також Суд не прийняв аргумент Уряду України щодо відсутності бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Отже, реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних, чинних на час виникнення спірних правовідносин, нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.
Вказана правова позиція викладена в рішеннях Верховного Суду від 18.12.2018 по справі № 820/4619/16 та від 14.03.2019 по справі № 820/660/17.
З огляду на вищенаведене, позовні вимоги в цій частині підлягають частковому задоволенню, шляхом визнання протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 додаткової доплати до грошового забезпечення за виконання службових обов'язків в умовах дії карантину, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375, за період з 21.02.2021 по 17.12.2021 пропорційно відпрацьованому часу та зобов'язання Головне управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову доплату до грошового забезпечення за виконання службових обов'язків в умовах дії карантину, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375, за період з 21.02.2021 по 17.12.2021 пропорційно відпрацьованому часу.
Щодо позовної вимоги про стягнення з Головного управління Національної поліції в Харківській області на користь ОСОБА_1 середного грошового забезпечення за час затримки розрахунку при звільненні за період з 17.12.2021 року по день фактичного розрахунку 29.12.2021 року у розмірі 4614,83 грн, суд зазначає наступне.
Законом № 580-VIII не врегульований порядок та відшкодування за час затримки розрахунку при звільненні з поліції, а тому, в даному випадку, застосуванню підлягають норми трудового законодавства.
Відповідно до статті 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. У разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.
Відповідальність за затримку розрахунку при звільненні встановлено статтею 117 КЗпП України, згідно з приписами якої в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.
Зі змісту наведених норм вбачається, що на користь працівника, щодо якого мала місце несвоєчасність розрахунку при звільненні, підлягає стягненню сума середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні виходячи з кількості робочих днів протягом періоду такої затримки.
Як зазначалось вище, наказом ГУНП в Харківській області від 14.12.2021 № 818 о/с ОСОБА_1 звільнений зі служби в поліції за п.7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію», з 17.12.2021.
Грошове забезпечення за період з 01.12.2021 по 17.12.2021 (7277,65 грн.), матеріальну допомогу для оздоровлення (6440,00 грн.) і матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань (1016,00 грн.) було нараховано ОСОБА_1 загальною сумою 14733,65 грн. та перераховано в розмірі 14498,09 грн. (з урахуванням утримання 1,5% військового збору і 0.2% внеску до спортивного клубу) на зарплатну карту АТ КБ «Приватбанк» 24 грудня 2021 року.
Грошова компенсація за невикористану в році звільнення відпуску за 2021 рік нарахована ОСОБА_1 в сумі 10936,35 грн. та перерахована в розмірі 10772,30 грн. (з урахуванням утримання 1,5% військового збору) на зарплатну карту АТ КБ «Приватбанк» 29 грудня 2021 року.
Порядком обчислення середньої заробітної плати проводиться згідно з вимог Постанови Кабінету Міністрів України №100 від 08.02.95р. №100 Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати (далі - Порядок №100)
Судом встановлено, що відповідно до довідки про доходи від 03.06.22р. № 4 розмір середньоденної заробітної плати позивача складає 386,25 грн. Кількість днів затримки розрахунку з 17.12.21 по 28.12.21р. складає 11 днів. Отже розмір середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку складає 4248,75 грн.
Таким чином, позовні вимоги в цій частині є такими, що підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Зважаючи на встановлені у справі обставини, суд дійшов висновку про часткову задоволення адміністративного позову.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 246, 257-263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 додаткової доплати до грошового забезпечення за виконання службових обов'язків в умовах дії карантину, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375, за період з 21.02.2021 по 17.12.2021 пропорційно відпрацьованому часу.
Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову доплату до грошового забезпечення за виконання службових обов'язків в умовах дії карантину, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375, за період з 21.02.2021 по 17.12.2021 пропорційно відпрацьованому часу.
Зобов'язати Головного управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час затримки розрахунку при звільнені по день фактичного розрахунку, а саме за період з 17 грудня 2021 року по 28 грудня 2021 року в розмірі 4248 (чотири тисячі двісті сорок вісім)грн.75 коп.
В іншій частині позовних вимог залишити без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.В. Рубан