Справа № 466/4157/23
Провадження № 3/444/984/2023
м. Жовква Львівської області, Україна
15 червня 2023 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянув справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії ВАБ № 970487 від 20 квітня 2023 року у відношенні ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місценародження: м. Львів, місце проживання та реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої - декретна відпустка, паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , виданий 07.10.2022 року, орган, що видав 4652, реєстраційний номер картки платника податку НОМЕР_2 , УНЗР 19870625-13802засоби зв'язку НОМЕР_3 ) за частиною 1 статті 184 КУпАП.
Сторони справи про адміністративне правопорушення не приймали участь у судовому розгляді.
ОСОБА_1 14 квітня 2023 року близько 17 години 20 хвилин, за адресою: АДРЕСА_1 , не виконує свої батьківські обов'язки відносно чотирьох неповнолітніх дітей, а саме: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , а саме, залишала дітей самих в квартирі без нагляду дорослих, що могло загрожувати життю та здоров'ю дітей.
Такими своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ст. 184 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, що стверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 21). Про причини неявки суд не повідомила. Клопотань не подавала.
Суд враховує, що відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. Приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1 , яка проявила байдужість до результату розгляду справи.
Дослідивши протокол та додані до нього матеріали, суддя вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 КУпАП, з наступних підстав.
Обставини правопорушення й вина правопорушниці ОСОБА_1 підтверджуються зібраними в порядку статті 251 КпАП України доказами, а саме:
протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 970487 від 20 квітня 2023 року;
копіями свідоцтв про народження дітей;
письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 20 квітня 2023 року, в яких підтвердила, що залишила своїх неповнолітніх дітей самих вдома, оскільки їздила здавати аналізи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому нею правопорушенні полягає в тому, що вона, будучи матір'ю неповнолітніх дітей, здійснила ухилення від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.
Обставини, які б пом'якшували чи обтяжували відповідальність правопорушника судом не встановлені.
Відповідно до санкції частини 1 статті 184 КУпАП за вказане правопорушення передбачено попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 23 КУпАП передбачається, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Частиною 2 статті 33 КУпАП встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи обставини справи про адміністративне правопорушення, особу ОСОБА_1 , суддя вважає, що необхідною і достатньою мірою стягнення для останньої буде накладення штрафу в межах санкції частини 1 статті 184 КУпАП в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 536 /п'ятсот тридцять шість/ гривень 80 копійок.
При винесені постанови суддя керується ст. ст. 9-11, 23, 33, 184, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у розмірі 536 /п'ятсот тридцять шість/ гривень 80 копійок (Отримувач коштів : ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106 Код отримувача /код за ЄДРПОУ/ : 37993783 Банк отримувача : Казначейство України /ЕАП/ Рахунок отримувача : UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Строк пред'явлення виконавчого документу до виконання 3 місяці.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови,
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя Ясиновський Р. Б.