Справа №461/4013/23
Провадження №3/461/1447/23
21 червня 2023 року м.Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Мисько Х.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
27.04.2023 року о 23 год. 31 хв. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем проживання, а саме: АДРЕСА_1 , порушив правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, 30.04.2023 року з 23 год. 09 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, 01.05.2023 року з 10.00 год. До 11.00 год. ОСОБА_1 , який пеербуває під адміністратвиним наглядом у Львівське районне упралвннія №1 ГУНП у Львівській обалсті на відмітку в даний підрозділ не прибув та причини своєї відсутності не повідомив, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, 22.04.2023 року о 22 год 52 хв. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністратвиного нагляду, відповідно до ухвали Галицького районного суду м. Львова, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст. 187 КУпАП.
Права особи, притягненої до адміністративної відповідальності, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вимоги статті 63 Конституції України роз'яснені при складанні адміністративного протоколу.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час, дату та місце проведення судового засідання. Крім того, інформація про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 була завчасно оприлюднена на офіційному сайті Галицького районного суду м. Львова (https://gl.lv.court.gov.ua/sud1304/pres-centr//). Клопотання про відкладення розгляду справи, розгляд справи у його відсутності суду не подав, про причини своєї неявки суд не повідомив.
Відтак, суд відповідно до вимог ч.1 ст.268 КУпАП вважає за можливе провести розгляд справ за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що сприятиме досягненню завдань, визначених ст.ст.1, 245 КУпАП, та розгляду справ в межах строків, які передбачені ст.38 КУпАП.
Суд зауважує, що Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях зазначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Відповідно до ст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи те, що адміністративне правопорушення вчинено однією особою, суд вважає за необхідне матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід об'єднати в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер 461/4013/23 (3/461/1449/23). Оскільки їхній спільний розгляд сприятиме, всебічному та об'єктивному дослідженні обставин справи.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, приходжу до такого висновку.
Згідно ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу Українипроадміністративніправопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ст.9 КпАП України, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 178 КУпАП України.
Відповідно до вимог ст.ст.245,280 КУпАП, одним із завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи. При розгляді справи необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, які мають значення для справи.
Статтею 187КУпАП передбачено порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Статтею 245 цього ж Кодексу передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.178 КУпАП, повністю стверджується зібраними по справі доказами, зокрема:
- протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 972962 від 08.05.2023 року, серії ВАБ №972963 від 11.05.2023 року, серії ВАБ №972960 від 11.05.2023 року, серії ВАБ №972784 від 27.04.2023 року;
- ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 17.05.2022 року встановлено ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Львова, громадянину України, не працюючому, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 1 рік з такими обмеженнями:
1)заборонити без дозволу ОВС виїжджати за межі м. Львова;
2)заборонити перебувати в місцях, де продають алкогольні напої на розлив.
3)заборонити відлучатися з місця проживання, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , в період часу з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин.
4)приходити на реєстрацію до Львівського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції у Львівській області згідно графіку один раз в місяць.
- постановою Галицького районного суду м. Львова від 16.08.2022 року, якою ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 187 КУпАП, та накладено стягнення - 3 неоподаткованих мінімуми доходів громадян, що становить 51, 00 грн.
При накладенні на ОСОБА_1 стягнення суд згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який не ніде не працює, ступінь його вини, майновий стан, систематичність вчинення адміністративних правопорушень, обставину, що пом'якшує покарання щире каяття та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність
Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, його наслідки, особу правопорушника, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень передбачених ч.2 ст.178 КУпАП, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу.
Окрім цього, у відповідності до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст.4,9 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід стягнути 536,80 грн. судового збору.
Керуючись ст.ст. 13, 24-1, 33, 34, 35 187, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.178 КУпАП, та застосувати до нього стягнення у виді штрафу у розмірі 10 неподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 536,80 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя Х.М.Мисько