Ухвала від 20.03.2023 по справі 756/3530/23

Справа № 756/3530/23

Номер провадження № 1-в/756/112/23

УКРАЇНА
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2023 року місто Київ

Оболонський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

представника відділу поліції ОСОБА_3 ,

засудженого ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 6 Оболонського районного суду міста Києва подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 ,

УСТАНОВИВ:

До Оболонського районного суду м. Києва надійшло подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , у якому Оболонське УП ГУНП в місті Києві просить встановити ОСОБА_5 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, тобто до 20 березня 2024 року, з метою запобігання вчиненню останнім злочинам, адміністративним правопорушенням і здійснення виховного впливу

У судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечував щодо встановлення у його відношенні адміністративного нагляду та підтвердив факт вчинення адміністративних правопорушень, викладених у поданні.

Представник управління поліції у судовому засіданні підтримав подання, просив його задовольнити.

Вислухавши представника поліції, засудженого, вивчивши подання, суд дійшов наступних висновків.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно з п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - у судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Після розгляду справи суддя виходить до нарадчої кімнати для прийняття рішення, після чого повертається в зал засідань і оголошує постанову про встановлення адміністративного нагляду та обмежень, які встановлюються щодо поведінки піднаглядного.

Згідно зі ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Згідно з п. 6 роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. «б» ст. 3 Закону (264/94-ВР), судам необхідно враховувати як кількість, так і характер порушень режиму відбування покарання, за які засуджений піддавався заходам стягнення, передбаченим ст.67 Виправно-трудового кодексу (3325-07).

Необхідно також перевіряти, чи не зняті та чи не погашені ці стягнення у встановленому законом порядку на день прийняття рішення про встановлення адміністративного нагляду.

Щодо осіб, зазначених у п. "в" ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.

При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.

З матеріалів доданих до подання видно, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Києва, громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

- 25.12.2014 засуджений Оболонським районним судом м.Києва за скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 186, ч.2 ст. 186, ч.1 ст.304, ст.70 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4 роки 3 місяці, на підставі ст.75КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням строком на 2 роки;

- 11.11.2015 засуджений Оболонським районним судом м.Києва за скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185, ч.4 ст. 70 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4 роки;

01.03.2019 ОСОБА_4 був звільнений з Державної установи «Покровська виправна колонія №117» по відбуттю покарання, прибув до обраного місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 та у подальшому поставлений на превентивний облік в Оболонському УП ГУНП в м.Києві.

При цьому, як свідчать матеріали надані до подання, перебуваючи на обліку, маючи не зняту та не погашену судимість, ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, зарекомендував себе з негативної сторони, належних висновків не зробив та систематично порушує громадський порядок, вчиняючи адміністративні правопорушення, а саме:

- 26.01.2023 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 175-1 КУпАП у вигляді попередження, за паління тютюнових виробів у невстановленому для цього місці, чим ображав людську гідність та громадську мораль, що підтверджується постановою серії ЕГА №940659 від 26.01.23.;

- 26.01.2023 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 178 КУпАП у вигляді попередження, за розпивання алкогольних напоїв у громадському місці, чим ображав людську гідність та громадську мораль, що підтверджується постановою серії ЕГА №940493 від 26.01.2023;

- 13.02.2023 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 175-1 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 170 (вісімдесят п'ять) грн., за паління тютюнових виробів у невстановленому для цього місці, чим ображав людську гідність та громадську мораль, що підтверджується постановою серії ЕГА №961827 від 13.02.2023.

Як свідчать матеріали подання, за місцем мешкання ОСОБА_4 характеризується негативно, ніде не працює, схильний до вчинення правопорушень, тобто веде антигромадський спосіб життя, що свідчить про те, що ОСОБА_4 потребує встановлення над ним контролю.

Отже, враховуючи викладене, суд вважає, що з метою запобігання вчинення ОСОБА_4 нових злочинів і здійснення на останнього виховного впливу, подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 слід задовольнити частково.

Керуючись ст. 3-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 - задовольнити частково.

Установити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, тобто до 20 березня 2024 року, зі встановленням наступних обмежень

1) заборонити залишати місце проживання з 23:00 години до 5:00 години наступного дня;

2) заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів та інших громадських місць де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив;

3) зобов'язати з'являтись на реєстрацію до Оболонського УП ГУНП в місті Києві кожен перший та третій вівторок кожного місяця з 09:00 год. до 12:00 год.

В іншій частині подання відмовити.

Ухвала підлягає негайному виконанню з моменту її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва, а особами, які не були присутні у той же строк та в тому ж порядку з моменту отримання копії даної постанови.

Суддя ОСОБА_1