Справа № 546/388/23
Провадження №3/525/300/2023
20.06.2023 селище Велика Багачка
Суддя Великобагачанського районного суду Полтавської області Прасол Я.В., розглянувши матеріал, який надійшов від Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області (Полтавський рибоохоронний патруль) відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працює, РНОКПП судом не встановлено, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався
за ч. 1 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
22.05.2023 до Великобагачанського районного суду Полтавської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення №010976 відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 88-1 КУпАП. Розгляд справи призначено на 29.05.2023 та в подальшому відкладено на 20.06.2023.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №010976 від 02.03.2023, 02 березня 2023 року о 08 год. 30 хв. на ринку в с. Поділ Миргородського (колишнього Великобагачанського) району Полтавської області громадянин ОСОБА_1 незаконно збував свіжу рибу карась, загальною вагою 6 кг, без відповідних документів (декларації якості), чим порушив п. 9.7 Правил промислового рибальства. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.
У судове засідання 20.06.2023 ОСОБА_1 повторно не з'явився, причину неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, а тому справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід закрити виходячи з наступного.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення, згідно зі ст. 280 КУпАП суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене таке правопорушення; чи винна особа у його вчиненні; чи підлягає особа адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку суддя встановлює наявність чи відсутність правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, які установлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків тощо (ч. 1 ст. 251 КУпАП), а обов'язок щодо їх (доказів) збирання покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 (ч. 2 ст. 251 КУпАП).
До протоколу про адміністративне правопорушення інспектором не додано доказів на підтвердження факту скоєння правопорушення, що є однією з підстав для закриття провадження у справі у зв'язку із відсутністю події і складу правопорушення.
Одного лише протоколу про адміністративне правопорушення, який не підтверджується належними доказами, не достатньо, для визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення. Інших доказів на підтвердження вини ОСОБА_1 і обґрунтованості протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, суду не надано.
За таких обставин, суддя вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 88-1 КУпАП є не доведеною, а тому провадження у справі слід закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до пункту 1 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 88-1, 247, 283, 284, 285 КУпАП,
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Полтавського апеляційного суду через Великобагачанський районний суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Я.В. Прасол