707/1934/23
1-в/707/54/23
21 червня 2023 року м. Черкаси
Черкаський районний суд Черкаської області у складі:
головуючої судді - ОСОБА_1 ,
за участі: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
поліцейського офіцера громади сектору взаємодії з громадами відділу превенції Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області капітана - ОСОБА_3 ,
засудженого - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали за поданням начальника Відділу поліцейської діяльності № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області підполковника поліції ОСОБА_5 про вирішення питання про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Черкаси Черкаської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, непрацюючого, неодруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ;
Начальник Відділу поліцейської діяльності № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області підполковник поліції ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням, у якому ставить питання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , вироком Черкаського районного суду Черкаської області від 07 червня 2011 року засудженого за ч. 4 ст. 187 КК України до покарання у вигляді 8 (восьми) років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є його власністю; 03 березня 2016 року звільненого із Олександрівського виправного центру управління Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області № 104 на підставі ухвали Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 24 лютого 2016 року.
Вказане подання обґрунтовано тим, що гр. ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став, на міри громадського впливу та адміністративного характеру не реагував, продовжує вести антигромадський спосіб життя, за місцем проживання характеризується посередньо, неодноразово був притягнений до адміністративної відповідальності, хоча 04 червня 2023 року та 06 червня 2023 року попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Поліцейський офіцер громади сектору взаємодії з громадами відділу превенції Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області капітана ОСОБА_3 у судовому засіданні подання підтримав, просив суд його задовольнити, виходячи з підстав, викладених у ньому, та встановити гр. ОСОБА_4 наступні обмеження: - заборону відвідування барів, ресторанів з метою розпиття у них спиртних напоїв; - заборону виїзду в особистих справах за межі Черкаського району без дозволу начальника ВПД № 1 ЧРУП ГУНП у Черкаській області; - заборону виходу з будинку за місцем проживання в період часу з 22.00 год. до 05.00 год. ранку наступного дня.
Засуджений ОСОБА_4 у судовому засіданні проти задоволення подання начальника Відділу поліцейської діяльності № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області підполковника поліції ОСОБА_5 не заперечував.
Суд, вислухавши пояснення поліцейського офіцера громади сектору взаємодії з громадами відділу превенції Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області капітана поліції ОСОБА_3 та засудженого ОСОБА_4 , дослідивши матеріали справи, вважає, що подання начальника Відділу поліцейської діяльності № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області підполковника поліції ОСОБА_5 підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Судом установлено, що ОСОБА_4 був засуджений вироком Черкаського районного суду Черкаської області від 07 червня 2011 року за ч. 4 ст. 187 КК України до покарання у вигляді 8 (восьми) років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є його власністю.
Вказані обставини підтверджуються копією вироку Черкаського районного суду Черкаської області від 07 червня 2011 року та вимогою про судимість /а.с. 4-5, 15/.
Відбував покарання у Олександрівському виправному центрі управління Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області № 104.
Ухвалою Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 24 лютого 2016 року засудженому ОСОБА_4 зараховано у строк покарання за вироком Черкаського районного суду Черкаської області від 07 червня 2011 року, згідно з ч. 5 ст. 72 КК України, строк попереднього ув'язнення з 23.06.2010 року по 30.06.2011 року, з розрахунку 1 день попереднього ув'язнення за 2 дні позбавлення волі, які, в свою чергу, переведено, згідно з ч. 1 ст. 72 КК України, до покарання у вигляді обмеження волі з розрахунку 1 день позбавлення волі відповідає 2 дням обмеження волі.
З копії довідки про звільнення серії Кір № 04770 від 03 березня 2016 року вбачається, що гр. ОСОБА_4 був звільнений з місць позбавлення волі 03 березня 2016 року на підставі ухвали Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 24 лютого 2016 року /а.с. 3/.
Після прибуття на постійне місце проживання у с. Руська Поляна Черкаського району Черкаської області гр. ОСОБА_4 належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став, продовжував вести антигромадський спосіб життя, що підтверджується витягом з інформаційно-пошукової системи МВС України «АРМОР», з якого встановлено що гр. ОСОБА_4 : постановою серії ЕГА № 730398 від 30 липня 2022 року був притягнений до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП /а.с. 18/; постановою серії ГБВ № 186364 від 04 червня 2023 року був притягнений до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП /а.с. 21/; постановою серії ГБВ № 186366 від 06 червня 2023 року був притягнений до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП /а.с. 22/, згідно з якими на нього було накладено адміністративні стягнення у виді попередження та штрафів.
З довідки-характеристики, виданої виконавчим комітетом Руськополянської сільської ради, № 692/02-17 від 15 березня 2023 року та довідки-характеристики, виданої поліцейським офіцером громади СВГ ВП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області капітаном поліції ОСОБА_6 від 06 червня 2023 року вбачається, що гр. ОСОБА_4 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . За місцем проживання характеризується негативно, як схильний до зловживання спиртними напоями та скоєння правопорушень. Компрометуючих матеріалів відносно гр. ОСОБА_4 у сільської ради немає /а.с. 16,17/.
Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місця позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до пункту "в" статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
За змістом статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах "ґ", "д" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Таким чином, викладене свідчить про те, що гр. ОСОБА_4 , будучи раніше засудженим до позбавлення волі за вчинення особливо тяжкого злочину, після звільнення з місць позбавлення волі систематично вчиняє адміністративні правопорушення, на попередження працівників поліції не реагує, а тому залишається небезпечним для суспільства.
Відтак, є підстави для встановлення відносно нього адміністративного нагляду строком на один рік.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд -
Подання начальника Відділу поліцейської діяльності № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області підполковника поліції ОСОБА_5 - задовольнити.
Встановити щодо гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком до 03 березня 2024 року включно.
Встановити щодо гр. ОСОБА_4 наступні обмеження:
- заборонити вихід з будинку за місцем проживання по АДРЕСА_1 , у період часу з 22.00 години до 05 години ранку наступного дня;
- заборонити відвідування місць торгівлі, де спиртні напої реалізовуються на розлив (кафе, бари, ресторани, дискотеки, їдальні);
- заборонити виїзд в особистих справах за межі Черкаського району Черкаської області без дозволу начальника ВПД № ЧРУП ГУНП у Черкаській області.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через Черкаський районний суд Черкаської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1