Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
20 червня 2023 року справа №642/2740/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григоров Д.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (в порядку письмового провадження) в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Військового інституту танкових військ Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", Квартирно експлуатаційного відділу м. Харкова про скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просив суд:
- скасувати рішення житлової комісії Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» про зняття з квартирного обліку підполковника ОСОБА_1 та членів його сім'ї (дружина- ОСОБА_2 , 1983 р.н., ОСОБА_3 , 2006 р.н., ОСОБА_4 , 2012 р.н.), оформлене протоколом засідання житлової комісії Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ»№ 2 від 03.03.2021р.;
- зобов'язати Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» поновити на квартирному обліку підполковника запасу ОСОБА_1 та членів його сім'ї (дружина- ОСОБА_2 , 1983 р.н., ОСОБА_3 , 2006 р.н., ОСОБА_4 , 2012 р.н.) з 17.01.2002р. у загальному списку військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які перебувають на черзі поліпшення житлових умов (одержання житла для постійного проживання) та в списку черги на отримання службового житла;
- зобов'язати Квартирно-експлуатаційний відділ м. Харкова включити підполковника запасу ОСОБА_1 та членів його сім'ї (дружина- ОСОБА_2 , 1983 р.н., ОСОБА_3 , 2006 р.н., ОСОБА_4 , 2012 р.н.) з 17.01.2002р. до загального списку військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які перебувають на черзі поліпшення житлових умов (одержання житла для постійного проживання) та в списку черги на отримання службового житла.
За наслідками розгляду справи в порядку цивільного судочинства постановою Полтавського апеляційного суду від 22.03.2023р. провадження у справі закрито. В подальшому справу направлено для розгляду до Харківського окружного адміністративного суду за правилами адміністративного судочинства.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.04.2023р. визначено головуючого суддю - Григорова Д.В.
Ухвалою суду від 20.04.2023р. відкрито спрощене провадження у даній справі.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 служив у Збройних Силах України за контрактом, має вислугу на військовій службі 25 календарних років 04 місяці 19 днів.
З 17.01.2002р. позивач перебував на квартирному обліку для поліпшення житлових умов. Згідно витягу з протоколу засідання житлової комісії Військового інститут танкових військ НТУ «ХПІ»№ 2 від 03.03.2021р. позивача та членів його сім'ї було знято з квартирного обліку на отримання житла для постійного проживання та з черги на отримання службового житла.
Позивач із вказаним не погоджується та зазначає, що не існувало законних підстав для зняття його з квартирного обліку, а відтак оскаржуваним рішенням відповідача порушено його житлові права.
Відповідач - Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", подав до суду відзив на адміністративний позов, у якому зазначив, що позовні вимоги є необґрунтованими та просив у задоволенні адміністративного позову відмовити.
Відповідач - Квартирно експлуатаційний відділ м. Харкова, подав до суду відзив на адміністративний позов, у якому зазначив, що рішення житлової комісії відповідає чинному законодавству України, яке передбачає зняття з квартирного обліку при звільненні з військової служби за закінченням контракту.
Представником позивача до суду надано відповідь на відзив на позовну заяву, згідно якої він підтвердив раніше викладену правову позицію та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
З 28.07.1995р. ОСОБА_1 проходив службу у Військовому інституті танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
Згідно наказу командувача Сухопутних військ ЗСУ(по особовому складу) №446 від 16.12.2020р. ОСОБА_1 було звільнено з посади доцента кафедри радіаційного, хімічного, біологічного та екологічного захисту факультету радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки в званні «підполковник». На момент виключення зі списків особового складу позивач мав 25 років 04 місяці 19 днів вислуги на військовій службі в календарному обчисленні.
Наказом начальника Військового інституту танкових військ НТУ "ХПІ" №278 від 16.12.2020р. позивача було виключено зі списків особового складу інституту з 17.12.2020р.
Згідно витягу з протоколу засідання житлової комісії Військового інститут танкових військ НТУ «ХПІ»№ 2 від 03.03.2021р. позивача та членів його сім'ї було знято з квартирного обліку на отримання житла для постійного проживання та з черги на отримання службового житла з посиланням на п. 19 розділу 6 наказу МОУ від 31.07.2018 р. №380, у зв'язку зі звільненням в запас відповідно до пункту другого частини п'ятої статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу». Зазначене рішення було затверджене наказом начальника Військового інститут танкових військ НТУ «ХПІ» №100 від 03.03.2021р.
Надаючи оцінку заявленим позовним вимогам та запереченням проти них, суд зазначає наступне.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 47 Конституції України передбачено, що кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких громадянин має змогу побудувати житло, придбати його у власність, або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступною платою відповідно до закону.
Частиною першою статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року №2011-XII (далі - ЗУ №2011-XII) передбачено, що держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до статті 37 Житлового кодексу УРСР (далі - ЖК УРСР) облік потребуючих поліпшення житлових умов громадян, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, що мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво або беруть пайову участь у житловому будівництві, здійснюється за місцем роботи, а за їх бажанням - також і за місцем проживання. Нарівні з ними беруться на облік громадяни, які залишили роботу на цих підприємствах, в установах, організаціях у зв'язку з виходом на пенсію.
Порядок обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов згідно зі статтею 38 ЖК УРСР встановлюється законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР.
Відповідно до частини першої статті 40 ЖК УРСР, громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання житлового приміщення, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Згідно з статтею 40 ЖК УРСР громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання житлового приміщення, за винятком випадків, передбачених частиною другої цієї статті.
Громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках:
1) поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення;
1-1) одноразового одержання за їх бажанням від органів державної влади або органів місцевого самоврядування грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення у встановленому порядку;
2) виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту;
3) припинення трудових відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на обліку за місцем роботи, крім випадків, передбачених законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР;
4) засудження до позбавлення волі на строк понад шість місяців, заслання або вислання;
5) подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік.
У разі смерті громадянина, який перебував на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, за членами його сім'ї зберігається право подальшого перебування на обліку. Таке ж право зберігається за членами сім'ї громадянина, який перебував на обліку у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів і був знятий з обліку з підстав, зазначених у пунктах 2 і 4 цієї статті.
Зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов провадиться органами, які винесли або затвердили рішення про взяття громадянина на облік.
Про зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов громадяни повідомляються у письмовій формі з зазначенням підстав зняття з обліку.
Зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов провадиться органами, які винесли або затвердили рішення про взяття громадянина на облік.
Вказаний перелік випадків для зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов вичерпний.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року №1081 затверджено Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями (далі - Порядок).
Він визначає механізм забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців - осіб офіцерського (у тому числі осіб, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу), старшинського і сержантського, рядового складу (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення та Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, у тому числі звільнених в запас або у відставку, що залишилися перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у військових частинах, закладах, установах та організаціях (далі - військові частини) після звільнення (далі - військовослужбовці) та членів їх сімей.
Порядком визначено алгоритм обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов, надання житлових приміщень для постійного проживання. Облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов (далі - облік), ведеться у військових частинах та квартирно-експлуатаційних органах.
Для зарахування на облік військовослужбовець подає рапорт на ім'я безпосереднього командира (начальника).
Відповідно до пункту 22 Порядку облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов (далі - облік), ведеться у військових частинах та квартирно-експлуатаційних органах.
Пунктом 24 Порядку встановлено, що військовослужбовці зараховуються на облік згідно з рішенням житлової комісії військової частини, яке затверджується командиром військової частини.
У рішенні зазначаються дата зарахування на облік, склад сім'ї, підстави для зарахування на облік, вид черговості (загальна черга, в першу чергу, поза чергою), а також підстави включення до списків осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житлових приміщень, а в разі відмови в зарахуванні на облік - підстави відмови з посиланням на відповідні норми законодавства.
На засіданні житлової комісії має право бути присутнім військовослужбовець, стосовно якого вирішується питання зарахування на облік.
Датою зарахування на облік вважається день, коли житловою комісією військової частини винесено рішення про зарахування військовослужбовця на облік.
Військовослужбовці, зараховані на облік, заносяться до книги обліку осіб, що перебувають в черзі на одержання житла.
Військовослужбовці зараховуються на облік незалежно від тривалості проживання у даному населеному пункті.
Згідно з пунктом 29 Порядку військовослужбовці, які перебувають на обліку при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду, а в разі розформування військової частини - у військовому комісаріаті і квартирно-експлуатаційному органі та користуються правом позачергового одержання житла.
Відповідно до пункту 30 Порядку військовослужбовці знімаються з обліку у разі:
поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла;
засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження;
звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем;
подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік;
в інших випадках, передбачених законодавством.
Згідно з пунктом 31 Порядку житлові приміщення надаються тільки військовослужбовцям, які перебувають на обліку, крім випадків, передбачених законодавством.
Отже, право на житло мають військовослужбовці, які перебувають на обліку.
Відповідно до пункту 32 Порядку військовослужбовцям житло надається згідно з чергою.
Черговість надання житла визначається за часом зарахування на облік (включення до списків осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житлових приміщень).
Пунктом 33 Порядку встановлено, що житлове приміщення, що надається військовослужбовцю для постійного проживання, повинне бути благоустроєним стосовно до умов даного населеного пункту, відповідати встановленим санітарним та технічним вимогам.
Згідно з пунктом 34 Порядку на підставі рішення про надання житла виконавчий орган районної, міської, районної у місті ради, а в закритому військовому містечку - квартирно-експлуатаційний орган видає ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане житлове приміщення, безпосередньо військовослужбовцю, на ім'я якого він виписаний, або за його дорученням іншій особі.
Ордер може бути виданий лише на вільне житлове приміщення.
Відповідно до Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року №1081, Порядку виплати грошової компенсації військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної спеціальної служби транспорту за піднайом (найом) ними жилих приміщень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року №450, та Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року №728, з метою вдосконалення забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями наказом Міністерства оборони України від 31 липня 2018 року №380 затверджено Інструкцію з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями (далі - Інструкція).
Інструкція визначає зміст та методику забезпечення жилими приміщеннями військовослужбовців Збройних Сил України (крім військовослужбовців строкової служби), а також осіб, звільнених в запас або відставку, що залишилися перебувати після звільнення з військової служби на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання (далі - військовослужбовці), та членів їх сімей, у тому числі членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли), зникли безвісти під час проходження військової служби, що перебувають на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов (далі - члени їх сімей).
Відповідно до пункту 1 розділу VІ Інструкції житловими приміщеннями для постійного проживання забезпечуються військовослужбовці та члени їх сімей, які відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» набули права та не забезпечувалися постійним житлом протягом усього часу проходження військової служби і мають календарну вислугу на військовій службі 20 років і більше, зареєстровані в населеному пункті дислокації військової частини, в якій військовослужбовець проходить службу та перебуває на відповідному обліку.
Відповідачами не заперечується, що вислуга календарних років позивача становить 25 років.
Відповідно до пункту 3 розділу VІ Інструкції облік ведеться в житлових комісіях військових частин (об'єднаних житлових комісіях), військових комісаріатах та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.
Відповідно до пункту 22 розділу V Інструкції зняття військовослужбовців з обліку проводиться у разі: поліпшення житлових умов до встановлених норм забезпечення житловою площею громадян у відповідному населеному пункті; подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на квартирний облік, включення до списків осіб, що мають право першочергового та позачергового одержання житлових приміщень, або неправомірних дій посадових (службових) осіб при вирішенні питання про прийняття на квартирний облік; в інших випадках, передбачених законодавством.
Наявності таких підстав судом не встановлено.
Суд враховує, що позивач проходив військову службу за контрактом та його звільнено в запас за закінченням строку дії такого контракту.
Згідно з пунктом 9 статті 12 ЗУ №2011-XII військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас за станом здоров'я або якщо вони на час звільнення мають вислугу військової служби не менше 20 років, або у відставку, а також у зв'язку зі скороченням штатів чи проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості їх використання на військовій службі, залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування - у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки і відповідних квартирно-експлуатаційних органах та користуються правом позачергового одержання житла. Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Військовослужбовці, які набули право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», залишаються на такому обліку та користуються правом позачергового одержання житла.
Отже, існує вичерпний перелік підстав, при яких військовослужбовці мають право залишатися на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов при звільненні з військової служби, а звільнення з військової служби в запас не є підставою для зняття позивача та членів його сім'ї з квартирного обліку у військовій частині.
Тлумачення зазначених норм права свідчить про те, що військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та члени їх сімей мають право на отримання житла, а, відтак, і на залишення на обліку до отримання ними житла, у тому числі і в разі звільнення в запас чи відставку, крім випадків, передбачених пунктом 30 Порядку № 1081.
До подібних правових висновків дійшов Верховний Суд у постановах: від 25 березня 2019 року у справі №359/2295/17, від 08 квітня 2020 року у справі №683/2197/18, від 20 травня 2019 року у справі №487/6514/17, від 20 січня 2021 року у справі №460/6031/18, від 24.02.2021 у справі № 460/6032/18від 24.09.2021 у справі № 748/303/20.
З урахуванням зазначених норм права та обставин справи, зокрема наявності в позивача відповідної календарної вислуги на військовій службі, статусу учасника бойових дій, перебування під час проходження військової служби до звільнення на квартирному обліку для поліпшення житлових умов, не забезпечення постійним житлом, суд доходить висновку, що позивач має право на залишення на квартирному обліку у відповідача і після звільнення його з військової служби.
Наведене є підставою для скасування оскаржуваного рішення житлової комісії.
Щодо позовних вимог про зобов'язання поновлення позивача на квартирному обліку, суд знаходить їх такими, що також підлягають задоволенню як взаємопов'язаних з позовними вимогами про скасування управлінського рішення про зняття з квартирного обліку. Суд зауважує, що задоволення цих позовних вимог забезпечує належний та повний захист прав позивача та гарантуватиме, що спір між сторонами буде остаточно вирішений. Разом із тим, суд звертає увагу, що відповідно до п.1 р.ІІ Інструкції №380, для ведення обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання, виплати грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення, надання та використання службової жилої площі, обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями (службовою житловою площею), ведення оперативного обліку службових житлових приміщень в апараті Міноборони, в Генеральному штабі Збройних Сил України, у інших органах військового управління та військових частинах, вищих військових навчальних закладах і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, установах та організаціях Збройних Сил України, а також у військових прокуратурах (далі - військова частина) утворюються житлові комісії (далі - житлова комісія військової частини).
На підставі протоколу загальних зборів військовослужбовців військової частини та протоколу засідання житлової комісії військової частини командир (начальник, керівник) військової частини, керівник військової прокуратури (далі - командир військової частини) видає наказ про утворення та діяльність житлової комісії військової частини. (п. 2 р. ІІ Інструкції №380).
Пунктом 4 р. ІІ Інструкції №380 закріплено, що житлова комісія військової частини підзвітна загальним зборам військовослужбовців цієї військової частини. Об'єднана житлова комісія підзвітна загальним зборам військовослужбовців військових частин (підрозділів).
У разі розформування військової частини житлова комісія військової частини припиняє свою діяльність та передає облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання, до визначеного правонаступника.
Рішення про припинення діяльності об'єднаної житлової комісії приймає посадова особа, яка видала наказ про її утворення. У наказі про припинення зазначається правонаступник та термін передачі обліку, до якого передається облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання.
Враховуючи наведені приписи, а також те, що відповідачем у справі є саме Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», а не комісія, утворена у його складі, суд вважає за необхідне зобов'язати поновити позивача на житловому обліку саме Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
За приписами ч.1 та ч.2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачами, як суб'єктами владних повноважень, в даній справі не було доведено суду належними та допустимими доказами правомірності прийняття рішення щодо зняття з квартирного обліку.
Що стосується позовних вимог про зобов'язання включити позивача та членів його сім'ї з 17.01.2002р. до загального списку військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які перебувають на черзі поліпшення житлових умов (одержання житла для постійного проживання) та в списку черги на отримання службового житла, суд також вважає їх обгрунтованими.
При цьому слід виходити з того, що позивач перебував у вказаному списку, оскільки згідно доданих до матеріалів справи копій довідок про перевірку житлових умов, яка проводилася періодично, він та його родина потребують поліпшення житлових умов. Заперечень з цього приводу з боку відповідачів до суду не надійшло. Посилання відповідача - Квартирно експлуатаційного відділу м. Харкова, наведені у скерованому до суду відзиві на позовну заяву, про те, що після поновлення позивача та його родини на квартирному обліку його буде включено до загального списку військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які перебувають на черзі поліпшення житлових умов (одержання житла для постійного проживання) та в списку черги на отримання службового житла суд не вважає такими, що вказують на передчасність таких позовних вимог. Суд зауважує, що задоволення таких вимог сприятиме повному та належному поновленню прав позивача, при цьому дискреційного характеру повноважень відповідачів щодо поновлення у вказаних списках позивача та його родини відповідачами не доведено, а судом при розгляді справи не встановлено.
Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог.
Оскільки витрат по сплаті судового збору за подання цього позову позивач не здійснив, відсутніми є підстави для розподілу судових витрат зі сплати судового збору на підставі статті 139 КАС України.
На підставі викладеного та керуючись ст., ст. 2, 14, 139, 241, 243, 246, 250, 255, 293, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Військового інституту танкових військ Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", Квартирно експлуатаційного відділу м. Харкова про скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Скасувати рішення житлової комісії Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» про зняття з квартирного обліку підполковника ОСОБА_1 та членів його сім'ї (дружина- ОСОБА_2 , 1983 р.н., ОСОБА_3 , 2006 р.н., ОСОБА_4 , 2012 р.н.), оформлене протоколом засідання житлової комісії Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ»№ 2 від 03.03.2021р.
Зобов'язати Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» поновити на квартирному обліку підполковника запасу ОСОБА_1 та членів його сім'ї (дружина- ОСОБА_2 , 1983 р.н., ОСОБА_3 , 2006 р.н., ОСОБА_4 , 2012 р.н.) з 17.01.2002р. у загальному списку військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які перебувають на черзі поліпшення житлових умов (одержання житла для постійного проживання) та в списку черги на отримання службового житла.
Зобов'язати Квартирно-експлуатаційний відділ м. Харкова включити підполковника запасу ОСОБА_1 та членів його сім'ї (дружина- ОСОБА_2 , 1983 р.н., ОСОБА_3 , 2006 р.н., ОСОБА_4 , 2012 р.н.) з 17.01.2002р. до загального списку військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які перебувають на черзі поліпшення житлових умов (одержання житла для постійного проживання) та в списку черги на отримання службового житла.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий суддя Д.В. Григоров