Справа № 641/7176/21
Провадження № 2/553/1066/2023
Іменем України
20.06.2023м. Полтава
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Грошова Н.М., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання представника третьої особи Харківської міської ради Харківської області - Буряковської О.Ю. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції по цивільній справі № 641/7176/21 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, третя особа: Харківська міська рада Харківської про скасування державної реєстрації земельних ділянок,
У провадженні Ленінського районного суду м. Полтави перебуває вищевказана цивільна справа.
Від представника третьої особи Харківської міської ради Харківської області - Буряковської О.Ю. 19.06.2023 на поштову адресу суду надійшло клопотання про участь в судовому засіданні у режимі відеоконференції з приміщення Ленінського районного суду м. Харкова.
Частиною 1 ст. 212 ЦПК України передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Відповідно до ч. 6 ст. 212 ЦПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Згідно вимог ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Враховуючи доводи клопотання, з метою належної організації судового розгляду справи у передбачені законом строки, а також сприяння сторонам в реалізації своїх процесуальних прав і обов'язків в судовому розгляді, суддя вважає доцільним проведення дистанційного судового розгляду за участі представника третьої особи Харківської міської ради Харківської області - Буряковської О.Ю. в режимі відеоконференції, проведення якої доручити Ленінському районному суду м. Харкова.
На підставі викладеного, керуючись ст. 212, 260, 261 ЦПК України, суд,
Клопотання представника третьої особи Харківської міської ради Харківської області - Буряковської О.Ю. про участь в судовому засіданні у режимі відеоконференції - задовольнити.
Судове засідання у цивільній справі № 641/7176/21 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, третя особа: Харківська міська рада Харківської про скасування державної реєстрації земельних ділянок, призначене на 03.08.2023 року о 09:30 годині провести у дистанційному режимі відеоконференції між Ленінським районним судом м. Полтави (Полтавська область, м. Полтава, вул. Анатолія Кукби, буд. 37) та Ленінським районним судом м. Харкова (вул. Полтавський Шлях, буд. 20, м. Харків, Харківська область, 61052, ел.пошта: inbox@ln.hr.court.gov.ua).
Доручити Ленінському районному суду м. Харкова забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції із Ленінським районним судом м. Полтави, за участю представника третьої особи Харківської міської ради Харківської області - Буряковської О.Ю. (61003, Харківська обл., м. Харків, м-н. Конституції, буд. 7, ел. пошта: kanc@citi.kharkov.ua).
Копію ухвали негайно направити для виконання до Ленінського районного суду м. Харкова, а особі, яка братиме участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції для відома.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Н.М. Грошова