Справа № 365/723/16-к
Номер провадження: 1-в/365/4/23
Іменем України
20 червня 2023 року смт Згурівка
Згурівський районний суд Київської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
за участі
секретаря судового засідання ОСОБА_2
представника ВПД № 1 ОСОБА_3
особи, стосовно якої вирішується питання про
встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання № 1 подання заступника начальника ВПД № 1 Броварського РУП ГУНП в Київській області про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Згурівка Згурівського району Київської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, неодруженого, із повною загальною середньою освітою, працездатного, непрацюючого, раніше судимого вироком Згурівського районного суду Київської області від 08 жовтня 2015 року за ч. 1 ст. 185 КК України до штрафу 935 грн, вироком Згурівського районного суду Київської області від 02 лютого 2016 року за ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 309 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки, вироком Згурівського районного суду Київської області від 19 грудня 2016 року за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 185 КК України до 5 років позбавлення волі, -
Заступник начальника ВПД № 1 Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_6 звернувся до суду із зазначеним вище поданням, посилаючись на те, що ОСОБА_7 повернувся з місць позбавлення волі 17 грудня 2021 року і перебуває на обліку у відділі поліцейської діяльності № 1 Броварського РУП ГУ НП в Київській області як особа, яка формально підпадає під адміністративний нагляд з 17 листопада 2022 року, оскільки після звільнення останній належних висновків не зробив, зарекомендував себе з негативної сторони, ніде не працює, на обліку як безробітний не перебуває, зловживає спиртними напоями та порушує громадський порядок, негативно впливає на оточуючих, веде аморальний спосіб життя та підтримує стосунки з особами сумнівної поведінки. ОСОБА_8 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності і йому виносились офіційні застереження про можливість встановлення адміністративного нагляду, а саме: 27.07.2022 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення штраф 51 грн; 21.10.2022 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення штраф 51 грн; 30.05.2023 року за ч. 2 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення штраф 3400 грн, офіційне попередження винесено 13.06.2023 року; 31.05.2023 року за ч. 2 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення штраф 3400 грн, офіційне попередження винесено 13.06.2023 року. Також, 30.05.2023 року та 31.05.2023 року працівниками сектору реагування патрульної поліції ВПД № 1 Броварського РУП ГУНП в Київській області відносно ОСОБА_7 складено протоколи за ч. 1 ст. 130 КУпАП. Офіційне попередження особи, стосовно якої буде встановлено адміністративний нагляд винесено 13.06.2023 року. Тобто, ОСОБА_7 повністю на шлях адаптації та виправлення не став, на теперішній час є небезпечним для суспільства, тому заступник начальника ВПД № 1 просить встановити щодо ОСОБА_7 адміністративний нагляд терміном на 1 рік та на підставі ч. 2 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" з відповідними обмеженнями.
В судовому засіданні представник ВПД № 1 ОСОБА_9 подання підтримала, зазначивши, що ОСОБА_7 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став та становить потенційну небезпеку для суспільства.
ОСОБА_7 не заперечував проти задоволення подання.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п. "в" ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України " Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
В силу ч. 1 ст. 6 Закону України " Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
З матеріалів доданих до подання встановлено, що ОСОБА_7 судимий вироком Згурівського районного суду Київської області від 08 жовтня 2015 року за ч. 1 ст. 185 КК України, зіменим ухвалою апеляційного суду Київської області від 08 грудня 2015 року, до штрафу 935 грн, вироком Згурівського районного суду Київської області від 02 лютого 2016 року, зміненим ухвалою апеляційного суду Київської області від 04 травня 2016 року, за ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 309 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки, вироком Згурівського районного суду Київської області від 19 грудня 2016 року за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 185 КК України до 5 років позбавлення волі (а.с.6-21- копії вироків Згурівського районного суду та ухвал апеляційного суду Київської області. а.с. 37 - вимога про судимість).
ОСОБА_7 звільнений з місць позбавлення волі 17 грудня 2021 року по відбуттю строку покарання (а.с. 41-42 - копія довідки про звільнення).
ОСОБА_7 притягувався до адміністративної відповідальності, а саме 27.07.2022 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення штраф 51 грн; 21.10.2022 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення штраф 51 грн; 30.05.2023 року за ч. 2 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення штраф 3400 грн, офіційне попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду винесено 13.06.2023 року; 31.05.2023 року за ч. 2 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення штраф 3400 грн, офіційне попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду винесено 13.06.2023 року (а.с. 34, 38, 39 - копії постанов, а.с. 35, 36 - попередження, а.с.43 - довідка).
За місцем поживання ОСОБА_7 характеризується негативно (а.с.28 - довідка-характеристика).
ОСОБА_7 є працездатним, не працює та на обліку в центрі зайнятості як безробітний не перебуває (а.с. 31 - довідка)
ОСОБА_7 на обліках у лікарів нарколога та психіатра не перебуває (а.с.24, 25 - довідки).
Заслухавши пояснення представника поліції та особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що подання є обгрунтованим та підлягає до задоволення, так як ОСОБА_7 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, порушує громадський порядок і зловживає спиртними напоями, а тому відносно ОСОБА_7 необхідно встановити адміністративний нагляд терміном на один рік, що не перевищує термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості, з покладенням на нього визначених обов"язків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-159 КВК України, ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
ст. 395 КПК України,-
Подання заступника начальника ВПД № 1 Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_10 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік із застосуванням таких обмежень:
а) заборонити залишати своє місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 у період часу з 22:00 години до 06:00 години;
б) заборонити відвідувати місця, де спиртні напої реалізуються на розлив;
в) проходити реєстрацію у відділі поліцейської діяльності № 1 Броварського РУП ГУ НП в Київській області першого вівторка кожного місяця з 09:00 години до 11:00 години.
Виконання ухвали по здійсненню адміністративного нагляду покласти на відділ поліцейської діяльності № 1 Броварського РУП ГУ НП в Київській області.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Згурівський районний суд Київської області протягом семи днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
СУДДЯ ОСОБА_11