Справа № 157/1082/23
Провадження №3/157/570/23
19 червня 2023 року суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Тімонова Валентина Миколаївна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з відділення поліції №1 (сел. Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої на АДРЕСА_1 , продавця продовольчих товарів ФОП ОСОБА_2 ,
за ч. 3 ст. 184 КУпАП, -
ОСОБА_1 , будучи матір'ю неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який не досяг віку, з якого настає адміністративна відповідальність, неналежно виконувала свої батьківські обов'язки, що привело до того, що 18.03.2023 біля 21.00 год ОСОБА_1 на території парку, що по вул. Шевченка в м. Камені-Каширському Волинської області, розпивав пиво «Львівське», об'ємом 2 л, алкоголь 4%, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 178 КУпАП.
У судове засідання, яке було призначене на 19.06.2023, ОСОБА_1 не з'явилася, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права. Дотримуючись вимог вищенаведеного закону суд бере до уваги наступну практику Європейського суду з прав людини. Відповідно до висновків, що містяться у Рішенні Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 в справі «Пономарьов проти України», сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Протокол про адміністративне правопорушення містить підпис ОСОБА_1 про отримання нею 18.03.2023 другого примірнику протоколу.
Тобто ОСОБА_1 було відомо про складення стосовно неї 18.03.2023 протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 184 КУпАП, однак заходів з метою з'ясування наявності у провадженні суду стосовно неї справи про адміністративне правопорушення та її судового розгляду вона не вжила.
Беручи до уваги вищенаведене, вжиті судом заходи для забезпечення участі ОСОБА_1 в судовому засіданні під час розгляду стосовно неї справи про адміністративне правопорушення, з огляду на строки розгляду справи, суд дійшов висновку про розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
За змістом ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, вважаю вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП, повністю доведеною та підтвердженою:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 626257 від 18.03.2023;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 ;
- свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 від 24.02.2009.
Дії ОСОБА_1 кваліфікую за ч. 3 ст. 184 КУпАП, як вчинення неповнолітнім віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом.
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи наведене, суд дійшов переконання, що попереджувальних цілей стосовно ОСОБА_1 можливо досягти без застосування засобів адміністративного впливу та із застосуванням такого виховного заходу, як усне зауваження, який буде достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети - запобіганню вчинення нових правопорушень.
У зв'язку з тим, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення вперше, вчинене діяння внаслідок конкретних обставин справи не було направлене на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам, тяжких наслідків не настало, правопорушення не спричинило значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам інших осіб, з урахуванням особи ОСОБА_1 , а також інших обставин, викладених у ст.ст. 33-35 КУпАП України, суддя вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 положення ст. 22 КУпАП та звільнити останню від адміністративної відповідальності, оголосивши їй усне зауваження.
Згідно ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, ч. 3 ст. 184, ст.ст. 245, 280, 283-285 КУпАП, суддя
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП, та на підставі ст. 22 КУпАП звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 184 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Камінь-Каширського районного суду.
Суддя: В. М. Тімонова