ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"07" вересня 2010 р. Справа № 2а-2773/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Кафарського В.В.
при секретарі Барчук Т.Г.
за участю представників сторін:
від позивача: Ясінський Т.І
від відповідача: Ковтун Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: ТОВ "Дорбудкомплект", вул.Г.Мазепи, 83/5, м.Івано-Франківськ, 76018
до відповідача: Державної податкової інспекції в м.Івано-Франківську, вул.Незалежності, 20, м.Івано-Франківськ, 76000
про скасування акту № 93/152 від 12.07.2010 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість,-
Товариство з обмеженою відповідальністю "Дорбудкомплект" звернулось в суд із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в м.Івано-Франківську про скасування акту № 93/152 від 12.07.2010 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.
Представник позивача заявлений позов підтримав в повному обсязі. Суду пояснив, що акт ДПІ в м.Івано-Франківську №93/152 від 12.07.2010 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість є неправомірним та винесений з порушенням норм чинного законодавства. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечила з підстав, викладених у запереченні на адмінстративний позов. В обгрунтвання посилаються на те, що акт № 93/152 від 12.07.2010 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість був прийнятий правомірно відповідно до норм чинного законодавства. Оскільки ТОВ "Дорбудкомплект" в деклараціях поданих до податкового органу не надало підтвердження фактів проведення будь-яких оподатковуваних операцій (поставок) протягом дванадцяти послідовних податкових періодів. Просить в задоволенні позову відмовити.
Розглянувши адміністративний позов, вислухавши представника позивача, представників відповідача, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних мотивів.
Судом встановлено, що Порядок реєстрації платником податку на додану вартість та відповідно його скасування визначений Законом України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року №168/97-ВР з наступними змінами та доповненнями ( далі - Закон).
У відповідності до пп. "ґ" п.9.8. ст.9 Закону реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.
Відповідно до пп.7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону податковим періодом вважається один календарний місяць.
Порядок подання податкової декларації з податку на додану вартість за податковий період передбачено пп.4.1.1. п 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " від 21.12.2000 року №2181-111 та п.3.4. ст. 3 "Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість " затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997 року №166 (у редакції наказу від 15.06.2005 року №213) (надалі Порядок).
Порядком визначено, що платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в декларації. Дані, наведені в декларації, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника, достовірність даних підтверджується підписом відповідальних посадових осіб та печаткою платника.
Згідно статті 5 Порядку визначено форму заповнення податкової декларації, зокрема, п 5.3 передбачено порядок відображення в декларації податкових зобов'язань та зазначено, що в рядках 1-5 вказуються загальні обсяги поставок, причому при визначенні обсягу поставки за звітний період платник зобов'язаний враховувати значення терміну "поставка товарів ( послуг) " відповідно до вимог пункту 1.4.статті 1 Закону.
Враховуючи те, що дані, наведені в деклараціях ТзОВ "Дорбудкомплект", поданих до податкового органу, не підтверджують фактів проведення будь-яких оподатковуваних операцій (поставок) протягом дванадцяти послідовних податкових періодів, оскільки в них з 01.06.2009 року по 31.05.2010 року по рядках 1 " Операції на митній території України, що оподатковуються за ставкою 20%, крім імпорту товарів", рядку 2 "Операції, що оподатковуються за нульовою ставкою" по рядках 5, 5.1 та відповідно по рядку 9 декларації відображено прокреслення, що свідчить про відсутність обсягів оподатковуваних поставок та суми податкових зобов'язань за вказаний період.
Крім того, слід зазначити, що згідно п.п.25.2.1 Положення органи державної податкової служби здійснюють постійний моніторинг платників податку на додану вартість, які включені до Реєстру, та приймають рішення про анулювання реєстрації останніх у разі існування підстав, визначених у п.п. "б"- "ґ" п.25 цього Положення. Такі рішення можуть бути прийняті за наявності відповідних підтверджуючих документів (відомостей), в даному випадку довідки про результати документальної невиїзної перевірки на підставі поданих декларацій з податку на додану вартість, складеної підрозділом оподаткування юридичних або фізичних осіб, яка свідчить про відсутність у платника податку оподатковуваних поставок протягом дванадцяти послідовних податкових періодів. На виконання даного пункту та п.9.8. ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" підрозділом управління оподаткування юридичних осіб 12.07.2010 року було проведено документальну невиїзну перевірку поданих податкових декларацій з податку на додану вартість щодо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість на підставі п.п. "ґ" Закону та складено Довідку про результати перевірки за № 92.
Анулювання реєстрації платника ПДВ на підставах, визначених у підпунктах "б" - "є" пункту 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" визначено, як обов'язок податкового органу прийняти самостійне рішення про анулювання реєстрації.
12.07.2010 року на засіданні комісії по анулюванню реєстрації платників ПДВ було прийнято рішення про анулювання реєстрації свідоцтва платника ПДВ ТзОВ "Дорбудкомплект" згідно з п.п "ґ" п.9.8 ст. 9 Закону, яке оформлено актом про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість №93/152, за відповідною формою, який в подальшому був затверджений начальником ДПІ в м.Івано-Франківську і направлений рекомендованим листом з повідомленням про вручення за юридичною адресою підприємства - вул.Мазепи 83/5, який було вручено платнику.
Суд не бере до уваги твердження представника позивача, що ДПІ в м.Івано-Франківську не враховано поданий уточнюючий розрахунок, оскільки слід зазначити наступне. Відповідно до п.п. 4.4.1 "Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість ", затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997року №166 у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку чи декларації, до якої включені уточнені показники, повинні бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників. Платником уточнювались показники рядка 24 Декларації "Залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду (рядок 23 - рядок 20, позитивне значення)" та рядка 26 "Залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24 - рядок 25)", тому обв'язково слід було додати Додаток 2 "Довідка щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду".
Обов'язковість подання даної довідки закріплена і Методикою розрахунку показників Додатка 2 до податкової декларації з ПДВ "Довідка щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду", розробленої з метою виконання вимог наказу ДПА України №159 від 17.08.2008 року (зареєстрований в Мін'юсті України 19.03.2008 року за №224/14915), яка передбачає, що у разі наявності даних в рядку 24 податкової декларації з податку на додану вартість подання Довідки є обов'язковим.
Тому поданому уточнюючому розрахунку було присвоєно статус визнання "не дійсною". Таким чином, даний уточнюючий розрахунок подано уже після підписання акту про анулювання платника ПДВ.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача необґрунтовані та не підлягають до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Кафарський В.В.
Постанова складена в повному обсязі 13.09.2010 року.