Справа № 761/6408/23
Провадження № 1-в/761/94/2023
22 лютого 2023 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за представника Шевченківського УП ГУНП в м. Києві - ОСОБА_3 , особи, відносно якої встановлюється адміністративний нагляд - ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві подання начальника Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Грозине, Коростенського району Житомирської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
29.09.2015 року Апеляційним судом м. Києва за ч.1 ст. 121 КК України до 8 років позбавлення волі
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшло подання начальника Шевченківського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на один рік.
Подання обґрунтоване тим, що 03.09.2020 після відбуття покарання ОСОБА_6 з державної установи «Коростенська виправна колонія (№71)» звільнився та прибув до місця постійного мешкання ( АДРЕСА_1 ).
Зі змісту подання вбачається, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_6 належних висновків не зробив, на шлях виправлення не став, на постійну роботу не працевлаштувався, зловживав спиртним та незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично вчиняв правопорушення та порушував громадський порядок, за що притягувався до адміністративної відповідальності:
-01.08.2022 Управління патрульної поліції м. Києва за ч.1 ст. 175-1КУпАП (постанова ЕГА №732576 - попередження);
-20.09.2022 Шевченківським УП ГУНП у м. Києві за ч.1 ст. 51 КУпАП (адміністративний протокол ВАБ №888530 - направлено до Шевченківського районного суду м. Києва за вих. №13835/125 від 29.09.2022);
-20.09.2022 Шевченківським УП ГУНП у м. Києві за ч.1 ст. 51 КУпАП (адміністративний протокол ВАБ №888529 - направлено до Шевченківського районного суду м. Києва за вих. №13838/125 від 29.09.2022);
-20.09.2022 Шевченківським УП ГУНП у м. Києві за ч.1 ст. 51 КУпАП (адміністративний протокол ВАБ №454196 - направлено до Шевченківського районного суду м. Києва за вих. 12836/125 від 29.09.2022);
-13.12.2022 Шевченківським УП ГУНП у м. Києві за ст. 119 ч.2 КУпАП (постанова серії ЕГА №893973- попередження).
Крім того 04.10.2022 ОСОБА_6 вироком Шевченківськогго районного суду м. Києва засуджено до 1 року обмеження волі за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 190 КК України.
Враховуючи вищевикладене, начальник Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_5 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва із поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_6 терміном на 1 рік зі встановленням відповідних обмежень.
В судовому засіданні представник Шевченківського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 підтримав зазначене подання з мотивів, викладених у ньому.
ОСОБА_6 не заперечував щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду та застосування певних обмежень.
Дослідивши матеріали подання та профілактичної справи № 10-19/2020 щодо ОСОБА_6 , заслухавши учасників судового провадження, суд дійшов висновку про таке.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд, встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, не зважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Судом встановлено, що ОСОБА_6 є суб'єктом зазначеного вище Закону, оскільки був засуджений за вчинення тяжкого злочину, передбаченого ч.1 ст.121 КК України. Термін погашення судимості останнього збігає 03.09.2026 року.
У відповідності до п. «в» ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є, зокрема: матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених в п. «в» ст.3 цього Закону.
Згідно п. «В» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, не зважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» - адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «В» ст. З цього Закону,- в судовому засіданні одноособово суддею, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ.
Статтею 6 вказаного Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах "ґ", "д" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
Як вбачається з матеріалів подання та матеріалів профілактичної справи, після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_6 продовжує порушувати громадський порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
Враховуючи те, що ОСОБА_6 на шлях виправлення не став, а також необхідністю постійного спостереження та контролю за його поведінкою, з метою здійснення на нього виховного впливу та запобігання вчинення ним повторних правопорушень та злочинів, суд вважає необхідним встановити ОСОБА_6 адміністративний нагляд терміном на 1 рік.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані передбачені цим законом обмеження.
Враховуючи наведене, характеризуючи дані про особу ОСОБА_6 , у відповідності до яких останній систематично вчиняє адміністративні правопорушення, тобто його адміністративні порушення носять систематичний характер, суд приходить до висновку про задоволення подання начальника Шевченківського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_6 з встановленням відносно останнього адміністративного нагляду строком на 1 рік та певних обмежень.
Керуючись ст.ст. 3-6, 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
Подання начальника Шевченківського УП ГУНП у м. Києві полковника поліції ОСОБА_5 , про встановлення адміністративного нагляду - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_6 адміністративний нагляд строком на 1 рік з такими обмеженнями:
1. заборонити виїзд за межі міста Києва без дозволу ОВС;
2. зобов'язати явкою на реєстрацію до Шевченківського УП ГУНП в м. Києві, по вул. Герцена, 9, каб. 402, кожний 1-й, 2-й, 3-й та 4-й четвер місяця з 16-00 до 18-00;
3. заборонити перебувати у місцях де продаються алкогольні напої на розлив;
4. заборонити самовільно залишати місце мешканняза адресою: АДРЕСА_1 , з 21-00. до 05-00.
На ухвалу протягом семи днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Суддя ОСОБА_1