№ 3-9583/10
10 вересня 2010 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Мазурик О.Ф. розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ Голосіївського РУГУ МВС України у м. Києві про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Чернігівської області, працюючого водієм, проживаючого: АДРЕСА_1,
26.08.2010 року до Голосіївського районного суду м. Києві від ВДАІ Голосіївського РУГУ МВС України у м. Києві надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку про неможливість розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 з наступних підстав та повернути для доопрацювання.
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення серія ВМ1 № 016653 від 25.07.2010 року відносно ОСОБА_1 складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки в ньому не зазначено відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме не зазначено місце народження (село, місто).
Крім того, відповідно до ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення мають зазначатися інші відомості необхідні для вирішення справи.
Санкцією частини 1 статті 139 КУпАП передбачено накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, а також накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадян суб'єктів господарської діяльності - від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин.
Таким чином, судом встановлено, що в порушення ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення серія ВМ1 № 016653 від 25.07.2010 року не зазначено відомості про посадових осіб, відповідальних технічний стан обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць.
За встановлених вище обставин, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню до ВДАІ Голосіївського РУГУ МВС України у м. Києві для доопрацювання для встановлення місця народження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та зазначення осіб, відповідальних за технічний стан обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць.
Враховуючи те, що вищезазначені порушення та допущена неповнота при складанні адміністративного матеріалу унеможливлюють своєчасний, всебічний, повний та об'єктивний розгляд справи в судовому засіданні, суддя, на підставі наведеного, та керуючись ст. ст. 7, 245, 256, КУпАП,-
Повернути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 до ВДАІ Голосіївського РУГУ МВС України у м. Києві для доопрацювання на виконання вимог ст. 256 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя