Постанова від 28.08.2006 по справі АС-41/248-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" серпня 2006 р.

о 17:10 год. Справа № АС-41/248-06

вх. № 7689/1-41

Суддя господарського суду Харківської області Мінаєва О.М.

за участю секретаря судового засідання Данилко В.О.

представників сторін :

позивача - Агічеєва О.А. дов.

відповідача - не з'явився

по справі за позовом УПФУ в Комінтернівському районі, м. Харків

до ТОВ "Енергія - 3000", м. Х-в

про стягнення 224,46 грн.

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 224,46грн. заборгованості по фінансовій санкції за рішенням № 427 від 24.05.2006р.

Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце розгляду справи був повідомлений повісткою про виклик, яка була направлена на юридичну адресу відповідача, зазначену в довідці ЄДРПОУ. Направлена повістка повернулась з відміткою пошти «фірма не значиться».

Суд зазначає, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками «адресат вибув», «адресат відсутній» і т.п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій (інформаційний лист Вищого господарського суду України від 02.06.06р. ).

Таким чином, суд повідомив належним чином відповідача про час та розгляд даної справи. Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, судом встановлено, що відповідач зареєстрований в УПФУ Комінтернівського району м. Харкова як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (реєстраційний номер 5886).

Відповідно до п.п. 4 п.2 ст.17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. № 1058 страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Порядок подачі звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застраховану особу встановлено в Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, який затверджений Постановою правління ПФУ від 10.06.2004р. №7-6 (далі - Порядок).

Згідно п.п. 1 п.1.3. ч.1 вказаного Порядку, страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.

Позивачем проведена перевірка відповідача своєчасності надання звітності в органи Пенсійного фонду, про що складено акт перевірки № 25 від 22.05.2006р.

В ході проведення перевірки було встановлено, що відповідач в період з 01.01.2005р. по 31.03.2006р. комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей УПФУ в Комінтернівському районі м. Харкова про застрахованих осіб за 2005 рік не надав.

Відповідно до п.5 ч.9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі п.5 ч.9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" позивачем було прийнято рішення № 427 від 24.05.2006р. про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 224,46грн.

Згідно абз. 2 п.13 ст. 106 Закону відповідач протягом 10 робочих днів з дня одержання рішення зобов'язаний сплатити суму фінансової санкції, яка зазначена у рішенні. Позивачем на адресу відповідача було направлено рішення № 427 від 24.05.06р. рекомендованим листом, але воно було повернуто поштою без узгодження з відміткою "немає такої фірми за даною адресою".

На час розгляду справи відповідачем не сплачені застосовані до нього фінансові санкції.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги нормативно та документально обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 4, 8, 51, 69, 86, 94, 160- 163 , Прикінцевими та перехідними положеннями Кодексу адміністративного судочинства України , суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з ТОВ "Енергія-3000" (м. Харків, пр-т Фрунзе,104-А, код 33608835) на користь Управління Пенсійного Фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова (61036 м. Харків, вул. Дизельна, 8, р/р 256003122097 у ВАТ "Державний ощадний банк", МФО 351823, код 22682715) 224,46грн. фінансових санкцій.

3. На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга може бути подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Постанова у повному обсязі складена 01.09.2006р.

Суддя Мінаєва О.М.

Попередній документ
111628
Наступний документ
111630
Інформація про рішення:
№ рішення: 111629
№ справи: АС-41/248-06
Дата рішення: 28.08.2006
Дата публікації: 28.08.2007
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Харківської області
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Майнові спори; Інший майновий спір