Рішення від 19.06.2023 по справі 560/1923/23

Справа № 560/1923/23

РІШЕННЯ

іменем України

19 червня 2023 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової служби України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача, в якому просить:

-визнати протиправними дії Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) премій відповідно до прийнятих відповідачем наказів в межах фонду преміювання працівників Державної податкової служби з урахуванням посадового окладу в загальній сумі 34694,00 грн., та зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу премії відповідно до прийнятих відповідачем наказів в межах фонду преміювання працівників Державної податкової служби з урахуванням посадового окладу в загальній сумі 34694,00 грн., в тому числі за лютий 2022 року 20%, що становить 3154,00 грн., за квітень 2022 року 30%, що становить 4731,00 грн., за травень 2022 року 30%, що становить 4731,00 грн., за червень 2022 року 20%, що становить 3154,00 грн., за липень 2022 року 20%, що становить 3154,00 грн., за серпень 2022 року, що становить 3154 грн., та за вересень 2022 року 20%, що становить 3154 грн., за жовтень 2022 року 20%, що становить 3154,00 грн., за листопад 2022 року 30%, що становить 4731,00 грн., та за грудень 2022 року 30%, що становить 4731,00 грн.;

-визнати протиправними дії Державної податкової служби України щодо зменшення та не виплати ОСОБА_1 надбавок за інтенсивність праці та за виконання особливо важкої роботи з урахуванням посадового окладу в сумі 15770 грн., за період з травня 2022 по грудень 2022 року в загальній сумі 178516,40 грн., та зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити ОСОБА_1 надбавки за інтенсивність праці та за виконання особливо важкої роботи з урахуванням посадового окладу в сумі 15770 грн., в тому числі за травень 2022 року в сумі 15454,60 грн., за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи в сумі 15454,60 грн., за червень 2022 року за інтенсивність праці 14035,30 грн., та за виконання особливо важливої робот 14035,30 грн., за липень 2022 року за інтенсивність праці 10881,30 грн., та за виконання особливо важливої роботи 4573,30 грн., за серпень 2022 року за інтенсивність праці 10881,30 грн., та за виконання особливо важливої роботи 4573,30 грн., за вересень 2022 року за інтенсивність праці 11039 грн., та за виконання особливо важливої роботи 4731 грн., за жовтень 2022 за інтенсивність праці 11039,00 грн., та за виконання особливо важливої роботи 4731,00 грн., за листопад 2022 за інтенсивність праці 12931,40 грн., та за виконання особливо важливої роботи 12931,40 грн., за грудень 2022 року за інтенсивність праці 15612,30 грн., та за виконання особливо важливої роботи 15612,30 грн.;

- стягнути з Державної податкової служби України на користь ОСОБА_1 кошти в загальній сумі 213210,40 грн., в тому числі суму недоплаченої премії за період з лютого 2022 року по грудень 2022 року в загальній сумі 34694,00 грн., суму недоплачених надбавок за інтенсивність праці та за виконання особливо важкої роботи за період з травня по грудень 2022 року в загальній сумі 178516,40 грн.

- стягнути з Державної податкової служби України витрати на правничу допомогу в сумі 40000,00 грн.

В обгрунтування позовних вимог зазначає, що він працював в Державній податковій службі України на посаді заступника директора департаменту-начальника управління врегулювання спорів щодо відмови у реєстрації податкових накладних Департаменту адміністративного оскарження з 16.06.2020 згідно з наказом № 543-0.

Наказом № 132-о від 16.12.2020 позивача переведено із вказаної посади на посаду заступника директора департаменту-начальника управління врегулювання спорів щодо відмови у реєстрації податкових накладних Департаменту супроводження судових справ.

18.03.2021 відповідно до наказу № 579-0 про переведення працівників, ОСОБА_1 переведено з посади заступника директора департаменту-начальника управління врегулювання спорів щодо відмови у реєстрації податкових накладних Департаменту супроводження судових справ на посаду заступника директора департаменту-начальника управління супроводження спорів щодо відмови у реєстрації податкових накладних Департаменту супроводження судових справ.

23.09.2022 представник позивача звернувся до відповідача з адвокатським запитом, зареєстрованим Державною податковою службою України за № 15612/6 від 26.09.2022 з проханням надати інформацію, зокрема щодо нарахування надбавок та премій ОСОБА_1 за період з 01.01.2022 по 01.10.2022.

Листом № 12013/6/99-00-10-04-01-06 від 30.09.202 2 відповідач надав відповідь, в якій зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 1346 "Деякі питання оплати праці державних службовців податкових органів" затверджено Порядок встановлення, призупинення, зменшення чи скасування державним службовцям податкових органів надбавок за інтенсивність праці, за виконання особливо важкої роботи, за персональну кваліфікацію та за виконання особистих ключових показників ефективності.

Також відповідач повідомив, що подання про встановлення надбавок по кожному з видів надбавок в апараті ДПС України формуються та підписуються керівниками відповідних структурних підрозділів за погодженням із заступником Голови відповідно до Порядку взаємодії структурних підрозділів Державної податкової служби України та її територіальних органів, затвердженого наказом ДПС від 26.06.2019 № 9 "Про порядок організації бухгалтерського обліку та про деякі фінансові питання»".

При цьому відповідно до п. 4.9 розділу 4 вказаного Порядку до подань про призначення надбавок включаються працівники, в тому числі, які перебувають на посадах за попередніми штатними розписами.

Водночас документи щодо позбавлення надбавок та премій ОСОБА_1 , за період з січня по грудень 2022 року відсутні, тому ОСОБА_1 , має право на отримання всіх премій та надбавок у тих розмірах, які передбачені нормами чинного законодавства.

Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив спрощене позовне провадження у даній справі без виклику сторін.

Відповідач подав до суду відзив на даний адміністративний позов, відповідно до якого відповідач не погоджується із позовними вимогами позивача, оскільки вони не грунтуються на нормах чинного законодавства України, не відповідають фактичним обставинам справи, тому просить відмовити у задоволенні позову.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

ОСОБА_1 працював в Державній податковій службі України на посаді заступника директора департаменту - начальника управління врегулювання спорів щодо відмови у реєстрації податкових накладних Департаменту адміністративного оскарження з 16.06.2020 згідно з наказом № 543-0.

Наказом № 132-о від 16.12.2020 позивача переведено із вказаної посади на посаду заступника директора департаменту - начальника управління врегулювання спорів щодо відмови у реєстрації податкових накладних Департаменту супроводження судових справ.

18.03.2021 відповідно до наказу № 579-0 про переведення працівників, ОСОБА_1 переведено з посади заступника директора департаменту - начальника управління врегулювання спорів щодо відмови у реєстрації податкових накладних Департаменту супроводження судових справ на посаду заступника директора департаменту-начальника управління супроводження спорів щодо відмови у реєстрації податкових накладних Департаменту супроводження судових справ.

23.09.2022 представник позивача звернувся до відповідача з адвокатським запитом, зареєстрованим Державною податковою службою України за № 15612/6 від 26.09.2022 з проханням надати інформацію, зокрема, щодо нарахування надбавок та премій ОСОБА_1 за період з 01.01.2022 по 01.10.2022

Листом № 12013/6/99-00-10-04-01-06 від 30.09.2022 року відповідач повідомив позивача, що відповідно до пункту 4.3 розділу 4 Порядку взаємодії структурних підрозділів Державної податкової служби України та її територіальних органів при встановленні деяких надбавок державним службовцям та працівникам, які виконують функції з обслуговування, Державної податкової служби України та її територіальних органів, затвердженого наказом ДПС від 26.06.2019 № 9 "Про порядок організації бухгалтерського обліку та про деякі фінансові питання" (зі змінами) (далі - Порядок № 9) подання про встановлення надбавок по кожному з видів надбавок в апараті ДПС формуються та підписуються щодо всіх працівників структурних підрозділів апарату ДПС, крім керівників самостійних структурних підрозділів, - керівниками відповідних самостійних структурних підрозділів за погодженням із заступником Голови, який здійснює координацію роботи відповідних самостійних структурних підрозділів згідно з розподілом обов'язків, за формою, викладеною у додатку 2 до цього Порядку.

Критерії встановлення надбавок визначені підпунктами 2.1-2.5 Порядку № 9.

За приписами пункту 4.9 розділу 4 Порядку № 9 до подань включається працівники, з якими укладено трудовий договір, у тому числі працівники, які перебувають на посадах за попередніми штатними розписами.

Відповідач надав представнику позивача копії наказів про встановлення надбавок за період з січня 2022 року по вересень 2022 року в частині Департаменту правового забезпечення (в т.ч. ОСОБА_1 )

Також повідомлено представника позивача, що відповідно до пункту 4.10 розділу 4 Порядку про преміювання працівників апарату Державної податкової служби України, затвердженого Порядком № 9, формування пропозицій для прийняття Головою рішення про розмір премії та їх обґрунтування (за необхідності) для працівників та керівників самостійних структурних підрозділів (крім керівників самостійних структурних підрозділів, які відповідно до розподілу обов'язків безпосередньо підпорядковуються Голові) за формою згідно з додатком до Положення здійснюється щодо всіх працівників структурних підрозділів, окрім керівників самостійних структурних підрозділів,-керівником відповідного самостійного структурного підрозділу з урахуванням пропозицій безпосередніх керівників за погодженням із заступником Голови згідно з розподілом обов'язків.

Критерії розміру премії визначено підпунктом 4.1 Порядку № 9.

За приписами пункту 3.7, розділу 3 Порядку №9 до подань включаються прізвища всіх працівників відповідного структурного підрозділу, з якими ДПС укладено трудовий договір, у тому числі працівників, які перебувають на посадах за попередніми штатними розписами.

При цьому прізвища працівників, які перебувають на посадах за попередніми штатними розписами, включаються до проекту подання тих самостійних структурних підрозділів, які здійснюють відповідні функції ліквідованого або реорганізованого підрозділу.

Також відповідач додав до вказаного листа копії наказів про преміювання за період з січня 2022 року по вересень 2022 року в частині встановлення розміру премії ОСОБА_1 , та надав копії розрахунків премії для працівників ДПС за період з січня 2022 року по вересень 2022 року в частині визначеного відсотку преміювання працівників ДПС, та додатково повідомив, що документи щодо позбавлення надбавок та премій ОСОБА_1 , в період з січня 2022 по вересень 2022 року відсутні.

Оскільки відповідними наказами позивача не позбавлено надбавок та премій, щодо нього не відкрито жодне дисциплінарне провадження, і відповідачем не відбиралось будь-яких письмових пояснень щодо наведених обставин, позивач вважає, що необхідно зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити йому вказані надбавки та премії за спірний період.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України обумовлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди захищається законом.

Спеціальним законом, що регулює відносини, які виникають у зв'язку із вступом, проходженням та припиненням державної служби, є Закон України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі - Закон №889-VIII, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Статтею 7 Закону № 889-VIII, серед іншого, визначено, що державний службовець має право на оплату праці залежно від займаної посади, результатів службової діяльності, стажу державної служби, рангу та умов контракту про проходження державної служби (у разі укладення).

Відповідно до частин першої-третьої статті 50 Закону № 889-VIII держава забезпечує достатній рівень оплати праці державних службовців для професійного виконання посадових обов'язків, заохочує їх до результативної, ефективної, доброчесної та ініціативної роботи.

Заробітна плата державного службовця складається з: 1) посадового окладу; 2) надбавки за вислугу років; 3) надбавки за ранг державного службовця; 6) премії (у разі встановлення).

За результатами роботи та щорічного оцінювання службової діяльності державним службовцям можуть встановлюватися премії. До премій державного службовця належать: 1) премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності; 2) місячна або квартальна премія відповідно до особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу; 3) місячна або квартальна премія за належне виконання умов контракту про проходження державної служби (у разі укладення). При цьому загальний розмір премій, передбачених пунктом 2 цієї частини, які може отримати державний службовець за рік, не може перевищувати 30 відсотків фонду його посадового окладу за рік.

Згідно із частиною сьомою статті 50 Закону № 889-VIII, складові заробітної плати та особливості оплати праці державних службовців центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, їх територіальних органів визначаються Митним кодексом України та Податковим кодексом України.

Заробітна плата державних службовців центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальних органів та державних податкових інспекцій складається з: 1) посадового окладу; 2) надбавки за вислугу років; 3) надбавки за ранг державного службовця або за спеціальне звання; 4) виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього державного службовця у розмірі 50 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця; 5) надбавки за інтенсивність праці; 6) надбавки за виконання особливо важливої роботи; 7) надбавки за персональну кваліфікацію; 8) надбавки за виконання особистих ключових показників ефективності; 9) премії (частина друга статті 3461 Податкового кодексу України).

Відповідно до частини третьої статті 346-1 Податкового кодексу України схема посадових окладів державних службовців центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальних органів та державних податкових інспекцій визначається Кабінетом Міністрів України та не включається до загальної схеми посадових окладів державних службовців. Порядок встановлення, призупинення, зменшення чи скасування надбавок, зазначених у пунктах 5-8 частини другої цієї статті, визначається Кабінетом Міністрів України.

Державним службовцям податкових органів надбавки, у тому числі, за інтенсивність праці встановлюються відповідно до Порядку встановлення, призупинення, зменшення чи скасування державним службовцям податкових органів надбавок за інтенсивність праці, за виконання особливо важливої роботи, за персональну кваліфікацію та за виконання особистих ключових показників ефективності (Порядок), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 року № 1346 "Деякі питання оплати праці державних службовців податкових органів" (Постанова № 1346).

Право встановлювати надбавки мають керівники податкових органів у межах фонду оплати праці (пункт 2 Порядку).

Надбавки встановлюються згідно з наказом керівника відповідного податкового органу (пункт 4 Порядку).

Надбавка за інтенсивність праці встановлюється у розмірі до 100 відсотків з урахуванням таких критеріїв: якість і складність підготовлених документів; терміновість виконання завдань, опрацювання та підготовки документів; ініціативність у роботі (пункт 5 Порядку).

У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи надбавки скасовуються або їх розмір зменшується (пункт 9 Порядку).

Зменшення чи скасування державним службовцям податкових органів надбавок здійснюється у тому ж порядку, що їх встановлення (пункт 10 Порядку).

Пунктом 2 Постанови № 1346 установлено, що премії державним службовцям податкових органів встановлюються та виплачуються згідно із Законом № 889-VIII.

Встановлення премій державним службовцям здійснюється керівником державної служби відповідно до затвердженого ним Положення про преміювання у відповідному державному органі, погодженого з виборним органом первинної профспілкової організації (за наявності) (частина п'ята статті 52 Закону № 889-VІІІ).

Порядок № 1346 містить критерії, з урахуванням яких встановлюється надбавки державним службовцям за інтенсивність праці, за виконання особливо важливої роботи та за персональну кваліфікацію. При цьому у пункті 9 постанови № 1346 зазначено, що у разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи надбавки скасовуються або їх розмір зменшується.

Відповідно до пункту 4.3 розділу 4 Порядку взаємодії структурних підрозділів Державної податкової служби України та її територіальних органів при встановленні деяких надбавок державним службовцям та працівникам, які виконують функції з обслуговування, Державної податкової служби України та її територіальних органів, затвердженого наказом ДПС від 26.06.2019 № 9 "Про порядок організації бухгалтерського обліку та про деякі фінансові питання" (зі змінами) (далі - Порядок № 9) подання про встановлення надбавок по кожному з видів надбавок в апараті ДПС формуються та підписуються щодо всіх працівників структурних підрозділів апарату ДПС, крім керівників самостійних структурних підрозділів, - керівниками відповідних самостійних структурних підрозділів за погодженням із заступником Голови, який здійснює координацію роботи відповідних самостійних структурних підрозділів згідно з розподілом обов'язків, за формою, викладеною у додатку 2 до цього Порядку.

Критерії встановлення надбавок визначені підпунктами 2.1-2.5 Порядку № 9.

За приписами пункту 4.9 розділу 4 Порядку № 9 до подань включається працівники, з якими укладено трудовий договір, у тому числі працівники, які перебувають на посадах за попередніми штатними розписами.

Відповідно до пункту 4.10 розділу 4 Порядку про преміювання працівників апарату Державної податкової служби України, затвердженого Порядком № 9, формування пропозицій для прийняття Головою рішення про розмір премії та їх обґрунтування (за необхідності) для працівників та керівників самостійних структурних підрозділів (крім керівників самостійних структурних підрозділів, які відповідно до розподілу обов'язків безпосередньо підпорядковуються Голові) за формою згідно з додатком до Положення здійснюється щодо всіх працівників структурних підрозділів, окрім керівників самостійних структурних підрозділів, - керівником відповідного самостійного структурного підрозділу з урахуванням пропозицій безпосередніх керівників за погодженням із заступником Голови згідно з розподілом обов'язків.

За приписами пункту 3.7, розділу 3 Порядку №9 до подань включаються прізвища всіх працівників відповідного структурного підрозділу, з якими ДПС укладено трудовий договір, у тому числі працівників, які перебувають на посадах за попередніми штатними розписами.

При цьому прізвища працівників, які перебувають на посадах за попередніми штатними розписами, включаються до проекту подання тих самостійних структурних підрозділів, які здійснюють відповідні функції ліквідованого або реорганізованого підрозділу.

Суд зазначає, що відповідно до:

1. Наказу Державної податкової служби України від 26.05.2022 року № 20-ф "Про надбавки за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи працівникам Державної податкової служби України", зокрема заступнику директора департаменту-начальника управління ОСОБА_1 встановлено надбавку за інтенсивність праці у відсотках до посадового окладу за травень 2022 року - 1%, надбавку за виконання особливо важливої роботи у відсотках до посадового окладу за травень 2022 року - 1%.

Даний наказ прийнятий на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за інтенсивність праці Департаменту правового забезпечення за травень 2022 року та на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за виконання особливо важливої роботи Департаменту правового забезпечення за травень 2022 року.

2. Наказу Державної податкової служби України від 22.06.2022 року № 27-ф "Про надбавки за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи працівникам Державної податкової служби України", зокрема заступнику директора департаменту-начальника управління ОСОБА_1 встановлено надбавку за інтенсивність праці у відсотках до посадового окладу за червень 2022 року - 1%, надбавку за виконання особливо важливої роботи у відсотках до посадового окладу за червень 2022 року - 1%.

Даний наказ прийнятий на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за інтенсивність праці Департаменту правового забезпечення за червень 2022 року та на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за виконання особливо важливої роботи Департаменту правового забезпечення за червень 2022 року.

3. Наказу Державної податкової служби України від 27.07.2022 року № 36-ф "Про надбавки за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи працівникам Державної податкової служби України", зокрема заступнику директора департаменту-начальника управління ОСОБА_1 встановлено надбавку за інтенсивність праці у відсотках до посадового окладу за липень 2022 року - 1%, надбавку за виконання особливо важливої роботи у відсотках до посадового окладу за липень 2022 року - 1%.

Даний наказ прийнятий на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за інтенсивність праці Департаменту правового забезпечення за липень 2022 року та на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за виконання особливо важливої роботи Департаменту правового забезпечення за липень 2022 року.

4. Наказу Державної податкової служби України від 25.08.2022 року № 44-ф "Про надбавки за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи працівникам Державної податкової служби України", зокрема заступнику директора департаменту-начальника управління ОСОБА_1 встановлено надбавку за інтенсивність праці у відсотках до посадового окладу за серпень 2022 року - 1%, надбавку за виконання особливо важливої роботи у відсотках до посадового окладу за серпень 2022 року - 1%.

Даний наказ прийнятий на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за інтенсивність праці Департаменту правового забезпечення за серпень 2022 року та на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за виконання особливо важливої роботи Департаменту правового забезпечення за серпень 2022 року.

5. Наказу Державної податкової служби України від 27.09.2022 року № 52-ф "Про надбавки за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи працівникам Державної податкової служби України", зокрема заступнику директора департаменту-начальника управління ОСОБА_1 встановлено надбавку за інтенсивність праці у відсотках до посадового окладу за вересень 2022 року - 0%, надбавку за виконання особливо важливої роботи у відсотках до посадового окладу за вересень 2022 року - 0%.

Даний наказ прийнятий на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за інтенсивність праці Департаменту правового забезпечення за вересень 2022 року та на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за виконання особливо важливої роботи Департаменту правового забезпечення за вересень 2022 року.

6. Наказу Державної податкової служби України від 21.10.2022 року № 60-ф "Про надбавки за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи працівникам Державної податкової служби України", зокрема заступнику директора департаменту-начальника управління ОСОБА_1 встановлено надбавку за інтенсивність праці у відсотках до посадового окладу за жовтень 2022 року - 0,00%, надбавку за виконання особливо важливої роботи у відсотках до посадового окладу за жовтень 2022 року - 0,00%.

Даний наказ прийнятий на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за інтенсивність праці Департаменту правового забезпечення за жовтень 2022 року та на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за виконання особливо важливої роботи Департаменту правового забезпечення за жовтень 2022 року.

7. Наказу Державної податкової служби України від 24.11.2022 року № 66-ф "Про надбавки за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи працівникам Державної податкової служби України", зокрема заступнику директора департаменту-начальника управління ОСОБА_1 встановлено надбавку за інтенсивність праці у відсотках до посадового окладу за листопад 2022 року - 0,00%, надбавку за виконання особливо важливої роботи у відсотках до посадового окладу за листопад 2022 року - 0,00%.

Даний наказ прийнятий на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за інтенсивність праці Департаменту правового забезпечення за листопад 2022 року та на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за виконання особливо важливої роботи Департаменту правового забезпечення за листопад 2022 року.

8. Наказу Державної податкової служби України від 12.12.2022 року № 69-ф "Про надбавки за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи працівникам Державної податкової служби України", зокрема заступнику директора департаменту-начальника управління ОСОБА_1 встановлено надбавку за інтенсивність праці у відсотках до посадового окладу за грудень 2022 року - 0%, надбавку за виконання особливо важливої роботи у відсотках до посадового окладу за грудень 2022 року - 0,00%.

Даний наказ прийнятий на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за інтенсивність праці Департаменту правового забезпечення за грудень 2022 року та на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за виконання особливо важливої роботи Департаменту правового забезпечення за грудень 2022 року.

9. Наказу Державної податкової служби України від 26.12.2022 року № 79-ф "Про надбавки за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи працівникам Державної податкової служби України", зокрема заступнику директора департаменту-начальника управління ОСОБА_1 встановлено надбавку за інтенсивність праці у відсотках до посадового окладу за листопад 2022 року - 0,00%, надбавку за інтенсивність праці у відсотках до посадового окладу за листопад 2022 року - 0%.

Даний наказ прийнятий на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за інтенсивність праці Департаменту правового забезпечення за листопад 2022 року та на підставі подання про встановлення надбавки для працівників, крім керівника за інтенсивність праці Департаменту правового забезпечення за листопад 2022 року.

Також, відповідно до наказів Державної податкової служби України "Про преміювання працівників ДПС" від 24.01.2022 року № 3-ф, зокрема заступнику директора департаменту - начальника управління ОСОБА_1 встановлено премію за січень 2022 року - 2988,00 грн., на підставі подання на преміювання ОСОБА_1 за січень 2022 року; від 27.06.2022 року № 31-ф, зокрема заступнику директора департаменту-начальника управління Бойку Сергій Васильовичу встановлено премію за червень 2022 року - 0,00 на підставі подання на преміювання ОСОБА_1 за червень 2022 року; від 26.08.2022 року № 45-ф, зокрема заступнику директора департаменту - начальника управління Бойку Сергій Васильовичу встановлено премію за серпень 2022 року - 0,00 на підставі подання на преміювання ОСОБА_1 за серпень 2022 року; від 27.09.2022 року № 53-ф, зокрема заступнику директора департаменту - начальника управління Бойку Сергій Васильовичу встановлено премію за вересень 2022 року - 0,00 на підставі подання на преміювання ОСОБА_1 за вересень 2022 року; від 21.10.2022 року № 61-ф, зокрема заступнику директора департаменту-начальника управління ОСОБА_1 встановлено премію за жовтень 2022 року - 0,00 на підставі подання на преміювання ОСОБА_1 за жовтень 2022 року; від 24.11.2022 року № 65-ф, зокрема заступнику директора департаменту - начальника управління Бойку Сергій Васильовичу встановлено премію за листопад 2022 року - 0,00 на підставі подання на преміювання ОСОБА_1 за листопад 2022 року; від 26.12.2022 року № 78-ф, зокрема заступнику директора департаменту - начальника управління Бойку Сергій Васильовичу встановлено премію за грудень 2022 року - 0,00 на підставі подання на преміювання ОСОБА_1 за грудень 2022 року.

Суд, при вирішенні спору звертає увагу на те, що рішення про встановлення розмірів надбавок за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи приймаються у межах фонду оплати праці згідно із наказом керівника відповідного податкового органу з врахуванням таких критеріїв як якість і складність підготовлених документів, терміновість виконання завдань, опрацювання та підготовки документів.

Премії встановлюються індивідуально кожному окремо взятому працівнику, встановлення розміру премії є диспозитивним правом, а не обов'язком керівника, та виплачується у межах коштів, передбачених у кошторисі на преміювання працівників.

Аналогічний правовий висновок викладений Верховним Судом у справі № 480/6208/21, який відповідно до вимог статті 242 КАС суд враховує під час розгляду цієї справи.

Отже, відповідно до наказів ДПС «Про преміювання працівників» та «Про надбавки за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи працівникам ДПС» позивачу встановлено розмір відповідних стимулюючих виплат, а тому посилання на порушення вимог Порядку №9 та Порядку №1346 є такими, що не відповідають дійсності.

Встановлення розміру премій та добавок є дискреційними повноваженнями керівника податкового органу та здійснюється за наявності фінансування на такі виплати.

Враховуючи встановлене, суд робить висновок, що відповідачем не порушено вимоги чинного законодавства України під час нарахування та виплати премії та надбавок за інтенсивність праці та за виконання особливо важкої роботи.

Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає.

Вирішуючи питання про розподіл між сторонами судових витрат, суд виходить з того, що за обставин необґрунтованості заявлених позивачем вимог, підстави для стягнення сплаченого ним судового збору та витрат на професійну правничу допомогу з відповідача на його користь відповідно до статей 134, 139 КАС України, відсутні.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Державної податкової служби України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, відмовити.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )

Відповідач:Державна податкова служба України (Львівська пл., 8,Київ 53,04053 , код ЄДРПОУ - 43005393)

Головуючий суддя В.К. Блонський